Skúsenosti s IVF v Reprofit Brno 2018 - 2020

gabi154
12. jan 2021

Ahojte baby, snažila som sa tu nájsť nejaké vaše skúsenosti s Reprofitom v Brne aké v tých diskusiách sa to stráca. Aké boli vaše skúsenosti s Reprofit v Brne poprípade inou klinkou v Čechách čo sa týka IVF a ktorý lekár sa Vám osvedčil? Ja mám konzultáciu po neúspešnej liečbe na SR u Mudr.Hany Pospíšilovej.Máte skúsenosť s ňou? Ďakujem za odpovede.

maminka142
12. jan 2021

@gabi154 ja odporúčam reprofit Brno. Mam veľmi dobre skúsenosti a všetko dopadlo úspešne.. Najmä doktor P. Otevrel, ku ktorému som chodila bol veľmi ústretovy a milý...

cookie29
12. jan 2021

@gabi154 neviem, ona nesadne kazdemu. Podla mna profesional uplne bez problemov, mozno chyba na prvy pohlad trosku ta ludska stranka, ale hovorim na prvy pohlad pretoze ju ma, ked ju poznas dlhsie... a moja skusenost u nej, je ze treba sa pytat. Nemala som pocit, ze je ten typ, ktory Ti bude rozpravat a vysvetlovat a zavali Ta informaciami. Ale nech sa opytas na cokolvek, odpovie, vysvetli, len teda sa treba pytat. Aj ked oni su v Brne pro vsetci 🙂 je to skor otazka feelingu. Uprimne ked porovnavas napriklad Dr Pastorcakovu, ktora je take male slniecko s Dr Pospisilovou, tak Ti moze prist ako "studeny psi cumak" ale este raz, super pristup...
inac je tu skupina Reprofit Brno: https://www.modrykonik.sk/group/7764/
alebo skupina IVF https://www.modrykonik.sk/group/2220/

e1i
12. jan 2021

@gabi154 tiež odporúčam. Máme od nich dcérku. Spomínaná Dr mi robila opu v tom cykle kedy to vyšlo.. Nebola mojou Dr ale spokojná som bola a odborníci sú tam všetci. Nesadli mi jedine Dr kozumplik a kneslova ale to neznamená ze nie sú odborníci, len môj dojem z nich

sandra151
12. jan 2021

Ja odporúčam Reprogenesis Brno, čakáme vďaka ním bábätko. Personál aj lekári boli úžasní.

stastna_mamicka
12. jan 2021

Odporúčam reprogenesis 👍

balalea
12. jan 2021

@gabi154 my sme mali len konzultáciu v RF Brno, konkrétne s dr pospisilovou.. ja som bola 1 ivf v Gyn five a teda tam doktorka bola odborník a “psi cumak”.. mne pani dr pospisilova sadla hneď a teda oproti doktorke čo som zažila v GF sa to nedá ani zeovnat, myslím ta ľudskosť .. ale je to všetko o tom ako to budeš cítiť a vnímať . Mali sme s mužom super pocit s boli sme 100% rozhodnutí pre RF. Bohužiaľ , to bolo v septembri kedy sa covid v cz extrémne zhoršil a ja som ešte musela absolvovať vyšetrenia - ktoré som absolvovala v Iscare Ba a nakoniec sme sa rozhodli s mužom podstúpiť ďalšie ivf tam .. je to viac menej ta istá firma tak uvidíme 🙂 za konzultáciu ale nič nedáš a uvidis ako na teba zaposobi centrum a samotna Dr

babyttcirl
24. jan 2021

@gabi154 ja som bola tiež v reprofite . Prve IVF , prvy KET s primarom Otevrelom a mam o 2 tt termin 😀😀🥰 cize za mňa top class. Isla som s kamoškou zarovno ale ona isla ET a v novembri sa jej narodil syn. Takze za nas obidve to vyslo na prvý krát. Ja deti nemam, ona ma jedno spred 9tich rokov...! Určite ano

klarka0002
9. feb 2021

Ahojte. Chcela by som sa opýtať v Reprofit Brne akú liečbu nasadia mužovi ak podľa všetkých testov vyšlo, že chyba je v slabom spermiogram? Ma diagnozu:asteroterstozoosperma. Iba u neho je problém. Dajú mu vytaminy ci hormonálnu liečbu? Tu v SR mu vitamíny nezabrali, ani pri dlhodobom užívaní. Koľko trvá liečba muža aby sa zlepšila kvalita spermií? Veľmi pekne ďakujem za odpovede ☹️😢 jedna zúfalá znazilka.

sandra151
9. feb 2021

@klarka0002 na to neexistuje liečba. V CAR riešia len spôsob oplodnenia a povedia vám aké máte možnosti

klarka0002
9. feb 2021

@sandra151 Nechcem negovat vašu odpoveď, len sa mi nechce veriť ze nedá riešiť kvalita spermií... 🤔

sandra151
9. feb 2021

@klarka0002
Užívanie vitamínov,byliniek,tinktúr, akupunktúra,zmena životného štýlu atď môže zlepšiť výsledky,ale konkrétna liečba neexistuje

juliet86
9. feb 2021

@klarka0002 ahojte. ja reprofit brno odporucam. aj ked sme mali aj smolu (dvakrat nam lekarka sla.na.matersku) ich pristup ocenujem. a najma to vyslo. co s atyka zleho spermiogramu. my sme to riesili po vlastnej linii.androlog urolog. emdokrinolog. resp. viaceri. vitaminy. aj tazsie lieky. vysledok? len sa to zhorsovalo. keby som vedela co viem teraz kaslem na to a idem rovno ivf s macs picsi atd. drzim palce

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
9. feb 2021

@klarka0002 prepáč ak to bude znieť kruto, ale zistili ste si niečo o diagnóze, ktorú mimochodom nevieš napísať? 😇 ja viem je to barbarské slovo a vlastne to znamená že Tvoj muž ma nenormálne spermie z morfologického hľadiska a sú nepohyblivé. Neviem či sa vylúčili napríklad infekcie a podobne, predpokladám že áno. A sama píšeš, že ani dlhodobé užívanie vitamínov moc nepomohlo. Ona sa Ta kvalita dá možno kúsoček zlepšiť ale zázraky sa nedejú. Neviem koľko máte rokov a čo všetko za sebou, ale treba zvážiť či máte čas pokračovať vo vitamínoch a dúfať že možno motyka vystreli, alebo to treba začať riešiť radikálnejšie. Držím palce

klarka0002
9. feb 2021

@cookie29 ahoj, neberiem tvoju odpoveď osobne, to na mobile keď píšeš, tak si mobil myslí že je múdrejší a nevšimla som si ze zmenil slovo ale ten kto je vzdelaný v téme rovno vedel o co ide a neriešil na rozdiel od teba. Mala som skôr na mysli hormonálnu alebo inú radikálnu liečbu. Pani Dr. Cermakova odporúča práve hormonálnu liečbu ale je veľmi nákladná cca 1200 eur tak som skôr zvedavá na reálne skúsenosti a informácie z Brna. Budem vďačná za prínosné informácie.

klarka0002
9. feb 2021

@juliet86 ďakujem za tvoju odpoveď 😇 a teda vám sa to podarilo?

juliet86
10. feb 2021

@klarka0002 ano. prve ivf. jedno jedine embryo. prvy vklad. ket. ak by som sla znova do ivf tak tam

cookie29
10. feb 2021

@klarka0002 ja viem o co ide... a co sa tyka vzdelania v teme, nuz odbornik nie som, ale 12 rokov v CAR, nejaku skusenost mam. Akurat mas vela ludi, ktori to beru ako Hurvinek valku a casto si predstavuju, ze v CAR robia zazraky, co sice robia, ale asi nie take ake by niektori chceli. Preto moja otazka. Je na Vas zvazit ci, aka je situacia (vek, financie atd) a co vsetko ste schopni zvladnut... ale co za tie roky citam, vacsina parov s podobnou diagnozou skoncila na IVF...

klarka0002
10. feb 2021

@juliet86 Blahoželám. 🙂

juliet86
10. feb 2021

@klarka0002 dakujem a drzim palce

nkf
18. feb 2021

@gabi154 ahoj, našla som náhodou túto tému tak pridám svoju trošku, ja som absolvovala 2 x IVF v BA Iscare, totálne sklamanie, zle načasovanie odberu vajíčok, prístup, celé zle, hneď nás tlačili do darcovskeho programu. Zmenili sme centrum. Išli sme do Brna Reprofit, vysoká spokojnosť, prístup, odbornosť, všetko. Napriek neuspesnemu 3xIVF sme boli vysoko spokojný. Aj tu nám povedali, že ideálne darovanie vajíčok, ale netlacili na pílu. Povedali nám otvorene máme 2%šancu na otehotnenie prirodzene a rovnako 2%šancu pomocou IVF. Rozhodli sme sa dať si pauzu a neriešit to aspoň rok. Ja mam už 44 takže mladšia už nebudem. Partner spermie nič moc. NO a zrazu sa stal zázrak a po 3 IVF som tehotná prirodzene. Teraz som v 6 TT tak držte palce.

juliet86
18. feb 2021

@nkf velmi drzim palce to he total zazrak

nkf
18. feb 2021

@juliet86 ďakujem, ešte sme nevyhrali ale dúfam v to najlepšie. Prajem všetkým nech sa to raz podarí, zázraky sa dejú, ja som toho príkladom. Držím palce 👍👍👍💓

sugar8
8. mar 2021

@nkf Srdečne gratulujem. Zázraky sa fakt dejú.

nkf
8. mar 2021

@sugar8 ďakujem, už som bola aj na Sone srdiečko nám pekne bije, zatiaľ všetko ôk. Rozmýšľala som, čo som robila inak, než keď sme prechádzali IVF. Neviem ci to bolo ono ale keď sme to už prestali riešiť vybrala som ešte 2 dávky inofolic combi a každý deň som jedla dve lyžičky kvalitného medu od včelára. Ak to bolo ono tak to pomohlo, alebo zázrak 😁😁😁, ale tešíme sa i keď obavy stále sú

sugar8
8. mar 2021

@nkf Tak to sú krásne správy. 💗 Čítala som tu viackrát, že sa podarilo po IVF prirodzene. Možno dozvuky hormonálnej stimulácie... Hlavne, že sa podarilo. Skús sa neobávať, ale sústrediť sa na želaný výsledok.
Môžem sa spýtať akú stimulku (lieky) si absolvovala v Reprofite? Hneď 3x po sebe alebo s pauzami?

nkf
8. mar 2021

@sugar8 2x v BA Soft, 1x v Reprofite tiež Soft, prvýkrát 2 emb. druhý krát krásne 4 ale popraskali neskoro bol odber, zostalo len 1, v reprofite 2emb.,vzdy genetika nedopadla dobre, takže ku vkladu nikdy nedošlo. Zato sa ešte bojím či bude všetko ok

nkf
8. mar 2021

@sugar8 pichala som si cetrotide, mala som meriofer či ako sa to volalo 🤔

sugar8
8. mar 2021

@nkf Ja si myslím, že prirodzená selekcia bude spoľahlivá 💗 Držím palce a posielam pozitívnu energiu. ☀️🍀

nkf
8. mar 2021

@sugar8 ďakujem veľmi pekne 🤞

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre