Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hora_lka
11. sep 2012

@nelly3 no ved zase to nie je len tak, stres ma asi kazda, ja tiez viem co ma caka, ale bojim sa asi viac ako minule ... ale dobre nam to dopadne ... nam vsetkym tuna 🙂

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka aj ja som bola u Štelcliho prvý krát a som spokojná 🙂 🙂 chodím ešte do GF k Harbulákovi sono aj OPU mi robil Drábek som myslela že aj vklad a ked som videla Harbuláka som bola sklamaná a úspešný nebol 😒 a ostatným robil vklad Drábek a sú tehulky tak to je asi len o štastí 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 vidis a ja som bola na vklade a na KETe u Drabka a nic ... ja viem, ze je to o stasti, len ked mi kamoska povedala, ze jej volala kamaratka a kvoli mne sa spytala u koho bola, tak uz nad tym "premyslam" 😀 ja som chodila cely cas k Harbulakovi a bol v pohode, len teda clovek musel z neho pacit informacie, ale v G-F su vsetci lekari velmi skupi na slovo

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 a Ty chodis aj do Brna aj tuna?

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka ja som chodila k harbulákovi aj pred dvoma rokmi vtedy bol taký divný a skúpi na slovo 😒 teraz je na tom už lepšie ale tiež nič moc 😀 😀 ja mám ešte v GF zamrazené embrijká tak sa pripravujem na vklad aj ked velmi tomu neverím ☹ a do Brna som sa šla poradit čo dalej ak sa vklad nepodarí 🙂 🙂 ale mohla som íst aj skôr a kašlat na ivf u nás 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 tak pokial Ti este poistovna preplati, tak snad je skoda to nevyuzit, ci? aj ked pristup u nas a v Brne je neporovnatelny, mna v GF vzdy aj niektore sestricky "odrovnali" ... tie boli vzdy mudre, premudre .. nikdy nevies, aj KET vychadza, je to taky isty pokus ako ine, mozno budes prekvapena 🙂

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka ved toto som využila už 3 posledné ešte že nás to nevyšlo až tak vela 🙂 🙂 no tie sestričky hrôza 😒 a tá trubka na recepcii tá staršia tak to je už kapitola sama o sebe 😀 😀 ja ked tam idem povedat na čo som prišla tak mám krče v žalúdku 😀 😀 no som ja zvedavá či sa KET podarí nechám sa prekvapit 🙂 🙂 🙂 tak to máš pravdu prístup v Brne na jednotku a v Blave nula bodov jáj mne strašne vadí že ma volajú ako číslo sa cítim ako v base 😉 😉

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 presne tie ich cisla ... to teda bolo ... a otazka sestricky, kedy ste mali posledny menzes,.. a nahodou ak som nevedela hned povedat, tak uz krcili usta ... a zmrazenych mas este kolko? na 1 KET?

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka presne ani ja som si vždy nevedela spomenút kedy som mala menzes alebo kolký dc ste kým som porozmýšlala 😀 😀 zmrazených mám 3 a ked sa rozmrazia vkladám všetky riskujem ale čo už možno sa jedno uchytí 😉 😉

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 mozno jedno a mozno vsetky 🙂 to bude parada, keby to vyslo ...

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka no uvidíme doki u nás velmi nadšený nebol ale ked videl že si trvám na svojom tak ustúpil a povedal že dobre 🙂 🙂 len ja mám vela potratov za sebou tak to bude velký risk nevadí zvládnem aj tri aspon bude doma radosti 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 nechcu vlozit 3 naraz? ale keby to naozaj neslo, tak to neurobia ... kolko je to vela potratov, teda ak to nie je moc otazka na telo ... ja mam 1 za sebou, neviem aky zazrak sa stal, ze som otehotnela, dokonca prirodzenym sposobom, v case cakania na schvalenie IVF od poistovne, ale nebol to najprijemnejsi zazitok ... bola som na hlavu, stale mi je z toho smutno ... ale teraz som nastavena na pozitivne vysledky, ine neberiem 😀 a Ty tiez, vyjde KET a budu trojicky ako vysite ... kamaratka caka 2 /tiez GF/ a prave ma obdobie ked premysla ako bude kojit 🙂

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka nechcú to velmi robit ale presadila som si to no uvidím či sa všetky rozmrazia 🙂 🙂 🙂 5x som potratila ale už je dobre smútila som ale nie až tak velmi ja som flegmatik a vela vecí beriem tak že mám na saláme ako sa hovorí možno je to lepšie ako keby som sa trápila 😒 ja som to brala tak že to muselo tak byt a hotovo príroda to tak zariadila 🙂 🙂 teraz sa trochu obávam vkladu lebo u nás tí doktori nič moc ale nejak to zvládnem som pozitívne naladená z brna tak sa podarí musí 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 ano priroda zariadi .. asi to tak ma byt, ja si to tiez hovorim .. je to hlavne aj o psychike, ale ved sme tak skusane osudom, vsetky co tu sme ... vklad bude v pohode, hlavne treba pozitivne mysliet, a mozno uz do Brna ani nepojdes ... aj ked tam pri vklade ste spolu s partnerom, na to sa tesim, ze to zazijeme spolu ... manzel asi velmi nie, ale slubil, ze pojde so mnou

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka presne tak keby som sa trápila a plakala bolo by to horšie 😒 ale ja mám velkú oporu v manželovi on mi dáva silu íst dalej aj keby som nechcela tak musím a hotovo 🙂 🙂 júj tak to musí byt iní zážitok byt pri vklade s mužom 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 inak aj mna Brno velmi pozitivne nakoplo ... aj manzel bol spokojny, hlavne sa mu pacilo, ze nesedi hned vedla kozy 🙂 ako v GF, tam dokonca sedel mne za chrbtom, uplne divne

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 tu na slovensku sa ho bohuzial nedockas, ale ak to vyjde, tak aj bez manzela to bude ok ... a vyjde to 🙂 ja idem zajtra na ultrzvuk a uvidime kedy OPU

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka ved aj na mna spravilo dobrý dojem 🙂 🙂 tak to máš pravdu v GF mna doki vyšetroval na koze a muž sedel oproti tak si vieš predstavit ja som sa pozrela na muža a do smiechu 😀 😀

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka na sk je všetko akoby spomalené 😒 no muž bude čakat na chodbe alebo v aute 😉 😉 ideš do Brna na ultrazvuk? 😉

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 nastastie mojho muza poslal doki von, ale on hned povedal, ze aj keby ho neposlal, tak odide sam ... mne by to teda ani neva, ale manzel bol zmateny 🙂

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka mne to nevadilo lebo mi sa stále smejeme môj muž to je srandista 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 ano do Brna, dnes som 6 den pichala, zajtra ultrzvuk a rada by som keby mi vysla OPU cez vikend, ale to neviem, ci sa mi postasti, no uz kedy to bude ... nastastie mam pochopenie u sefky, presla si tymto tiez, tak nema problem ma pustat z roboty ...

horalka79
11. sep 2012

@falin @tinka9075 : dakujem dievcata! 🙂
@nelly3 drzim palce na zajtra! 😎 neboj, trochu si pospis a hotovo.Ja som sa vcra trochu obavala, ze mi bude potom zle, ale fajn, v pohodke.
@hora_lka : zajtra daj vediet ako folikulky rastu.. 😝

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka mne Štelcl povedal že ultrazvuk mi môže robit aj môj doki tak uvidím ako sa dohodneme 🙂 ked sa nepodarí vklad my pôjdeme najprv na iui ked som otehotnela aj tak a ked sa nepodarí tak ivf soft 🙂 🙂 inak doki tam zajtra nie je 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@horalka79 dufam, ze rastu, stale ich povzbudzujem, tak ocakavam zajtra pekne velke cisla 🙂 dakujem, dam vediet 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 ano aj nam to hovoril, ze keby sme boli z dalej, tak mozeme robit ultrzvuk u mojho dokiho, mame to 120 km, takze pohoda, hodka cesty, aj on povedal, ze je to lepsie u nich ... nie ze by som neverila mojmu dokimu, ale ked si predstavim, ako pozera na ten svoj stary monitor na ultrzvuku, neviem, ci by som bola tak kludna, ze mi to dobre zmeria ... uvidime, zajtra sme v Brne a ak budu chciet dalsi ultrzvuk tak sa dohodneme, mozno to urobime tu.. Stelcl tam zajtra nie je? skoda, celkom som sa na neho tesila, je to sympatak, dost sme sa nasmiali ...neva, spoznam inych lekarov ... ak som niekedy mala nechut chodit ku gynekologovi, tak 2 rocny pobyt v GF ma od toho odnaucil ... uz sa niekedy aj smejem, ked dlhsie nejdem, ze mi to aj chybat bude 😀

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka my to máme vyše 200km ved uvidíme možno budeme chodit aj do brna 🙂 🙂 nie zajtra tam nebude lebo ja som bola objednaná na zajtra len ma preobjednali skôr vraj má nejakú konferenciu 🙂 🙂 my sme sa tiež s ním nasmiali a odchádzali od neho z úsmevom na tvári 🙂 🙂 ja už tých gynekologov beriem akosi normálne niekedy ked som mala íst k mužovi tak smrt v očiach a teraz v pohode 🙂 🙂

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 ved to, presne smrt v ociach a ked si spomeniem, ako som sa bala ist 1 x volakedy davno pred rokmi a potom kazdy rok som sa psychicky pripravovala kym som sa odhodlala na kontrolu, teraz? pohodka 🙂 aj ked uz by som radsej chodila k tomu svojmu s tehotenskou knizkou 🙂 aj Ty, ze?

tinka9075
11. sep 2012

@hora_lka ja som bola u dokiho ked som prvý krát potratila tak som bola taká vylakaná až 🙂 🙂 ale ked som videla že doki mi neublíži tak v pohode 😉 😉 aj muž mi hovorí že to beriem normálne 🙂 🙂 to máš pravdu už aby som mala tehu knižku aj môj doki na to čaká 🙂 🙂 ved on to chudák všetko so mnou prežíva 😉 😉

hora_lka
11. sep 2012

@tinka9075 aj ja mam takeho super dokiho, pozna mojich rodicov, aj mama k nemu chodi, ked sa stretneme aj mimo ordinacie, tak sa zaujima, tiez to so mnou preziva ... kedy mas vlastne teraz naplanovany KET? asi som to niekde stratila v tom mnozstve informacii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre