Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sizo
3. apr 2014

@annavi mam klasicke ivf

sizo
3. apr 2014

@nelly3 no ved aj ja som zvedava ci to prejde☹ ☹ ☹

nelly3
3. apr 2014

@sizo
podla mna nie, ale bodaj by si bola vynimka, lebo mne tam dali, ze da sa to aj na sk urobit atd.... proste na nervy som, ale si myslim, ze keby mi tam rf da soft, by to preslo, skoda, ze ma to hned nenapadlo nech mi tam napisu soft 😝

sizo
3. apr 2014

@nelly3 ake kl.prac ti to potvrdilo ake oddelenie?

nelly3
3. apr 2014

@sizo
ruzinovska nemocnica, mna tam jeden gyn. kedysi operoval tak som bola u neho a aj tak to nepomohlo

nelly3
3. apr 2014

@sizo
no lenze to ti musi potvrdit nejaky gynekolog z klinického pracovisko ked sa to jedna o IVF 😉

annavi
3. apr 2014

@sizo som si aj myslela..a preco si neskusila ten soft?klasicke IVF v cechach pokial viem tak poistovne na sk nechcu preplacat...
@nelly3 @sizo inač baby toto papierovanie a vybavovanie v poistovniach je fakt na nervy....my ideme do Brna v utorok..som zvedava co nam povedia....papiere mam uz nachystane aj ja....vy ste v dovere nie??lebo ja vo všeobecnej a tam vraj to klinicke pracovisko netreba..tak uvidim co mi napisu oni...čista byrokracia toto...vrrrrrr.. 🙄

sizo
3. apr 2014

@nelly3 ale su haj......v dovere.Chcu to mat osetrene aby pacientky zostali na sk a potom si moze klinika robit s nami co chce......Ved poistovniam neni jedno komu vyplatia peniaze????

nelly3
3. apr 2014

@annavi
no lebo ja idem na dlhy protokol, ale ved podla mna by sa dalo, ze idem na soft, no uz som o nieco mudrejsia.

sizo
3. apr 2014

@annavi mne neodporucil soft......mam len z laveho vajecnika polku kde su same zrasty,na zrastoch cisty ,,,,,priechodnost asi nulova po operacii,,,,tak riskovat to nema vyznam lebo sa moze stat ze nebudem mat ani jedno zrele ....

nelly3
3. apr 2014

@sizo
hmm a toto je tvoje prve IVF?
lebo ja mam na lavom vajecniku 5 cm cystu, pravy asi dobre,ale v poslednej dobe ma tam picha, boli, asi zrasty lebo mi kedysi brali slepak, tak si myslim, ze na pravej strane to mam vselijako, no nechcem vediet ani v akom to mam stave tam 😝

sizo
3. apr 2014

@nelly3 aha.....no v ba znameho lekara gyndosa nemam tak risknem a pojdem tam.....nic ine mi nezostava🙂🙂🙂

donatela
3. apr 2014

@pgaba ja sa este len chystam do brna na 1.konzultaciu po velkej noci. Moj gynekolog mi tlacivo potvrdil bez problemov. Ja som si tie tlaciva vypisala sama a mojej dr.som len nechala volne polia na tom jednom tlacive: 1)zakladna dg - to vie napisat. 2) strucna epikriza - do ktorej len popise, kolko sa snazite, co ste uz podstupili,. 3) ostatne dg - som jej nadiktovala. 4) A dala peciatku a podpis. To je vsetko. Ja som jej tie volne polia len oznacila farebnymi lepkami a ukazovala som jej prsom kde ma co napisat... Nedala som jej ani sancu rozmyslat. O klinickom pravovisku som jej ani nevravela. Len som jej povedala, ze to nesiem este do brna a oni to potvrdia... Ale moja dr. bola rada, ze som sa rozhodla pre brno. Ma viacero pacientiek, ktore tam boli uspesne, tak ma este povzbudila, potesila🙂 som myslela, ze ma aj skasne nejakym poplatkom za peciatku, ale ani nic nepytala. Za potvrdenie priepustky platim 1€ a za toto nepytala nic🙂 a ostatne tlaciva som jej ani neukazovala. Ved na co, tie nepotvrdzuje. Vsetky som si vypisala sama, aj do brna to mam nachystane tak, ze oznacene farebnmi lepkami...🙂🙂

annavi
3. apr 2014

@nelly3 no tak si to daj ako soft...jedno slovicko a co to spraví... 😉

@sizo no tak to ano..a na SK ste preco neskusili IVF??co tak citam tak Helios v MT je dobré CAR...
ja som zvedava kolko nakalkuluju nam v Brne...ja som pri IUI dobre reagovala pri stimulke...vajka som mala po clostyle...mm ma slabsi SPG...si myslim ze nam ISCI pomoze...to si dame aj PISCI...uz chceme ist na istotu...aj ked je to stale 50 na 50...
@donatela ty mas aku poistovnu?ja som si to tiez nachystala..meno, bydl. som uz vypisala v PC..vytlacila som si to..aby mali v Brne menej roboty.. 😵 od mojho gyn som si akurat vzala kartu..urobila kopie..jednu pre poistovnu a jednu pre brno...do poistovne im poslem skoro celu kartu..nech sa tam hrabu ze kolko rokov so mnou a mm robil gyn...aby sme otehu..kolko vysetrení a IUI sme absolvovali...ja to moju dam potvrdit az ked mi vypisu papiere v Brne..a to mi snad spravia na pockanie...

donatela
3. apr 2014

@annavi VSZP
Tiez si myslim, ze by to mohli urobit na pockanie.
Ja to tiez takto zhrnam. Mam spravy z operacie, iui, ivf, potratu, hematolog, endokrinolog, novy hp... Jednu sadu pre brno, jednu pre poistovnu.
Ty mas aku poistovn?

ria191
3. apr 2014

@annavi veľa z nás chodilo do Heliosu nie je to zlé centrum, ale Brno je Brno to sa snáď nedá ani porovnávať. V Brne nechajú veľa rozhodnutí na tebe poprípade ti poradia ale do ničoho ťa netlačia a v Heliose presadzujú iba svoje a aj keď sa postavíš na hlavu na tvoje priania neberú ohľad viem to z vlastnej skúseností.

ria191
3. apr 2014

Cholky cholky ja by som tiež jednoznačne stavila na soft pretože to sa na Sk nerobí kvôli "menšej" úspešnosti takže tie softy by vám mohli poisťovne preplácať 😀

annavi
3. apr 2014

@donatela aj aj som VSZP..
no hej určo to urobia na počkanie...su velmi ustretoví..... 😉
@ria191 to vazne???no tak ale ked si to platis aspon tu polovicu na SK tak by takto nemali ....ved oni su tu pre nas...ved keby nas nebolo prisli by o prácu.. 😝

@ria191 veru veru mas pravdu....na SK to nerobia lebo to pre nic neprinasa ziadne euráče...to je biznis kokos...

ria191
3. apr 2014

@annavi tak ale teraz to je pre vás výhoda a ja verím, že VšZP vám to bude schvaľovať a preplácať skrátka musí a áno na SK je to veľmi veľký biznis čo už 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sizo
3. apr 2014

@nelly3 nie ja som absolvovala v gf 1x ivf-biochem.tehu,potom ket ale tyzden po vklade som dostala crevnu chripku....

sizo
3. apr 2014

@annavi skusili...mala som konsku davku a ajtak som mala len 6 oocytov z toho 5 zrelych a 4 oplpdnili s PICSI.

sizo
3. apr 2014

@ria191 ze momentalne je najlepsi biznis v sk umele oplodnenie......a my sa musime trapit.......

annavi
3. apr 2014

@sizo fuha..no tak moznoze by ti zo zaciatku stacil soft...ja neviem..my aj kvoli tomu ze sme boli 3 krat na IUI a nevyslo to tak chceme skusit najprv ten soft....potom uvidime...ci sa zadari....ale moj mm to uz berie ako hotovu vec...ze si ideme pre čechnúňov do Brna... 😀 sa tam normalne tesi....ja to beriem az moc reálne....pokial sa dopracujeme k uspesnemu tehu tak sa moze stat cokolvek....ale uz sa aj ja tesim... 😅

sizo
3. apr 2014

@annavi Ja som si povedala ze toto bude moje posledne ivf a ked sa nepodari tak uz viackrat nepojdem......bojim sa ze za soft len vyhodim peniaze von oknom a nebudem mat ani jedno vajko na oplodnenie.....

annavi
3. apr 2014

@sizo no tak ale oni ti vedia pri softe pridat aj injekcie resp vyssie dávky liekov...a bude to ako soft...ja neviem...to mam len to co tu baby popísali..ja osobne na klasicke IVF tu na SK by som nesla...stalo by ma to po preplatení poist. ako soft. v Brne...chceme skusit soft najprv.a kedze som dobre reagovala aj na clostyl tak si myslim ze by nemal byt problem...som zvedava aky SPG bude mat mm...my asi mame problem len v tom ze vytvaram nejake protilatky voci spermiam alebo co...ked ani IUI 3x nevyslo...vsetko bolo okej...a ani SPG nebol moc zly.tak neviem...

ludinka
3. apr 2014

@annavi a bola si na repro imunologii ked si myslis ze vytvaras protilatky na spermie??

donatela
3. apr 2014

Dievcence, poradte pls?
AMH 2,301, HP v norme, vek temer 37r. Mam sancu pri softe mat nejake pekne zrele vajka?

annavi
3. apr 2014

@ludinka no nebola som na tom....pytala som sa na to mojho gyn a kedze to robia az v BA a *Prahe tak sme to nechali tak...spytam sa na to aj v Brne...uvidim co mi povedia..lebo ja mam asi kyslejsie prostredie a to asi tie spermosky zabija...najprv som myslela ze je to hlienom nepriechodnym ale to sa pri IUI obislo...kedze to davali priamo do maternice..neviem...uvidime..v utorok budem mudrejsia a podam hlásenie.. 😉
zatial si pisem na papier na co sa budem pytat..aby som na nic nezabudla..lebo ked na mna spustia tu svoju rychlu cestinu tak dovidenia... 😅

annavi
3. apr 2014

@donatela si myslim ze v poho...chces skusit?

ludinka
3. apr 2014

@annavi v brne imono uz neriesia, ak chces ist na ivf tak je to aj tak jedno ci vytvaras protilatky na spermie alebo nie....potom je skor dolezite ci nevytvaras protilatky voci embriu, no a nato mi v brne
povedali ze aj tak kazdemu na imunologiu davaju len prednison...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre