Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
23. júl 2014

@nelly3 dakujem. Pichli mi v rf, naskrabala nejake zvysky gonalu z troch pier. Pichala mi na trikrat, ale dali mi to zadara, takze super 😉

hariet
23. júl 2014

@haimi tak fajn 🙂 mozno aj z mojho pera, darovala som im to co som uz nepotrebovala 🙂
Nam dnes vklad prebehol ok, zajtra sa dozvieme, ci sa bude jedno embryjko mrazit alebo nie... aj som sklamana, ale aspon sme mali dnes to jedno pekne... Teraz uz len dufat..

korenka17
23. júl 2014

@ivetahe dakujem,no,neboj,v RF aj bez poisťovne to nestojí veľa,stále menej ako na SK,držím palce!

korenka17
23. júl 2014

@ina7 no krááásne je!!!Ja idem zajtra,len obrázok zatiaľ nebudeme mať...sme poverčiví 😝
nieje náhodou väčšia fazuľka?Ja som mala pred týždňom 22mm,to je 2,2cm...zajtra budem vedieť,koľko narástla a dúfam,že bije srdiečko! 😵

korenka17
23. júl 2014

@ina7 ja zas nemám knižku,hehe,ale zato odbery krvi ano,aj na každej kontrole moč,tlak a váha a sono vždy,obrázky a knižku zatiaľ nedáva Dr.,po 12tt mi všetko povytláča a dá knižku,tak sme sa dohodli... 😵

nelly3
23. júl 2014

@haimi
super, ja som tak raz bola myslim cez vikend na sone a tiez mi pichli gratis 😉 proste Rf je jednicka niet o com 😵 🙂 😉

nomxxx
23. júl 2014

@izzie27 ja som mala riziko 1:160 s doplnením, že keby nebrali do úvahy vek, tak je to o.k. ...pre vlastný pokoj som bola niekoľkokrát na morfo UTZ a všetky merania boli o.k., tak sa na to spolieham, na amnio by som išla iba keby tie morfo UTZ ukázali nejaké odchýlky, držím palce 🙂

korenka17
23. júl 2014

@izzie27 ...moja kamoška mala podobné výsledky a šla na amniocentezu,pre istotu...mňa toto tiež bude čakať,tiež mám 39 aj pol...bojím sa toho... 😒
držím palce moooc!

rebeka33
23. júl 2014

@sasa1983
@jani2 dakujem za info ,ak viem dobre robi to.tu.aj dr.dankovcik tak sa ho povizvedam.
@izzie27 ak bolo o.k. ja by som na amnio nesla. Aj je dolezite kde by ti to robili.

rebeka33
23. júl 2014

@korenka17 drzim palce nech mas krasny zazitok. Mna zasa posunuli na 5.8 ja sa asi nedockam 🙂

haimi
23. júl 2014

@nelly3 ja stale u nich na niecom usetrim 😀 na svk by som sa nedoplatila

haimi
23. júl 2014

@hariet drzim palce, nech to dobre dopadne. Videla som pred lekarnou auto z ba znackou, to ste boli vy? Kolko si mala folikulov, ked z toho budu len 2 embryjka? Ja by som bola vdacna aj za dve. Prvy pokus som mala hned po opu 0 vajok, len 2 velke cysty uz na 8dc. Teraz to vyzera nadejnejsie - 6 folikulov, tak snad z toho nieco uz bude 🙂

hariet
24. júl 2014

@nelly3 @rebeka33 diky baby, napokon sme boli trochu aj na nakupoch, neodolala som volaniu novej postele 😀 Ak som aj dovtedy riesila ci lezat a ako si zvysit sance, po vklade mi taknejak doslo, ze to uz nie je v mojich rukach ..

hariet
24. júl 2014

@haimi dakujem. To Ba auto sme neboli my, my sme zdalej. Mrzi ma, ze prvy pokus ti tak dopadol, viem si predstavit to sklamanie ☹ Folikov bolo asi 9, z toho 4 vajka... Dnes sa dozvieme, ci to jedno bolo vhodne na mrazenie alebo nie. Velmi drzim palce aj tebe, nech stimulka pokracuje ako ma..uz vies kedy budes mat opu?

ina7
24. júl 2014

@korenka17 Neviem, doktor odmeral od hlavicky po koniec len samotne embryjko a povedal ze 15 mm co zodpoveda tomu 7+4. Mne vlastne okrem sona akurat sestricka pomerala panvu a spytala sa na tlak a vahu.
Ked tu riesite tu amniocentezu, ja by som nesla. To riziko pptratu je strasne velke. A navyse keby aj vysli zle vysledky, nic by som s tym nerobila. Ked po 10 rokoch konene cakame babo, tak by som ho predsa nemohla zabit len preto ze povedia ze nebude v poriadku. Kolkym povedali ze budu mat postihnute dieta a mali zdrave. Ale zrejme by sme uz dalsie neskusali, povedali by sme si ze asi priroda vie preco nam to dieta nechce dopriat. To.je moj nazor, chapem.ze nie kazdy sa s tym stotozni.

jahoda333
24. júl 2014

@melisska kraaasnuckyyyyyyyyyyyyyy chlapcek 😉

haimi
24. júl 2014

@hariet opu mam v pondelok, tak som zvedava. Ty normalne po vklade robis, ci mas nejake volno?

gagirl
24. júl 2014

@hariet drzim palce nech sa embryjko pekne silno uhniezdi..drzte sa🙂

gagirl
24. júl 2014

@haimi ahoj..drzim ti pale nech mas co najkvalitnejsie vajicka..ja zacnem nakoniec stimulovat az v auguste koncom..verim ze ty uz budes cerstva tehula..🙂drzim palce🙂

hariet
24. júl 2014

@gagirl dakujem velmi pekne 🙂

@haimi ano mam dovcu, ale my byvame v zahranici, tak sme teraz tu na SVK na dlhsie, inak by som asi sla do prace. Ked tej dovolenky je tak malo...Tebe sa da volno vybavit alebo pojdes?

bradik
24. júl 2014

@izzie27 Myslim, ze sme za ten prenascan u Kocha platili 360 eur, neviem teda odkial si, ved skus pogooglit. Ja som sla tiez len kvoli veku. Drzim palce a neboj tieto triple testy byvaju nepresne, dolezite su merania v tom 12tt

bradik
24. júl 2014

@mimika1973 Dakujeme, bola som 37tt+3 takze uz to bolo v norme. A vy ako s drobcom?

izzie27
24. júl 2014

@bradik dakujem..... v tom 12tt som mala testy pozitivne a az teraz su negativne. Uz som sa objednala na morfologicky UTZ.

rebeka33
24. júl 2014

@izzie27 prosim ako a od ktoreho dna si vysadzovala utros. Ja sa nejak bojim. Tak som to znizila zatial na 3-0-3.

jahoda333
24. júl 2014

@rebeka33 kludne mozes vysadit mne kazali uz v 10tt vysadit 🙂 😉

sasa1983
24. júl 2014

@rebeka33 Ja musím reagovať, mne zase kázali nevysadzovať tak skoro a už vôbec nie rýchlo...

haimi
24. júl 2014

@gagirl dakujem. Vidim, ze nas tu je zacinajucich v juli nejako malo

haimi
24. júl 2014

@hariet podarilo sa mi vybavit home office, co je super. Aspon sa nebudem v robote nervacit 🙂 do testu budem doma a potom uvidim podla vysledku. Pokial by sa zadarilo, tak sa mi moc do roboty min. prve 3 mesiace nechce. No uvidime.

korenka17
24. júl 2014

@ina7
@donatela
@rebeka33 ...babuľky,bola som na tom sone dnes...bambuľka rastie,má 29mm 😅 ,srdiečko bije kráásne!
už mám aj tehotenskú knižku!...najbližšia kontrola až 18.8.,aj citologia bude robená.
No,ohladom amniocentézy ja fakt neviem,dám si poradiť doktorom,čo povie,aj aké budú výsledky z krvi,ja mám zas názor,že ak by sa na 100% potvrdilo,že bude mať nejaký syndrom ťažký...tak ja som v tomto asi sebecká,ale nenehali by sme si to,nemienim si zničiť život,aj dieťaťu a viac by sme asi veru nešli ani mi do toho,pomaly budem mať 40,to by som už asi nezvládla...ale teraz nemyslím na nič zlé,naopak,tešme sa na to,že sme zatiaľ o.k. všetky 4 a všetko bude parádne!!!

sasa1983
24. júl 2014

@korenka17 a keby si skúsila ten prenascan? ja som bola, pridalo mi to na kľude...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre