Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
16. máj 2010

Rebeka, hlavne klud. Nervy neprospievaju. Ja som bola na nervy až ked som začala špinit. Najhoršie je, že to človek nijako nemože ovplyvnit. Može akurat tak čakat. Co sa týka prs, to ti asi tiež neporadim, mna tiež boleli na striedačku.
Držím palce.

mircalla
16. máj 2010

brita - byva to obcas, podla mna to nemusis riesit s dokym....skus si vygoogli spinenie v tehu....su tam rozne typy...a neznamena to, ze buduci mesiac to budes mat opat. podla mna ti doky povie to iste.

mna tiez prsia boleli na striedacku, dokonca do nejakeho 8tt som boli dni, ked ma boleli strasne a potom dni, ked som ich absolutne necitila....a pri cakani na test detto

lahhel
autor
16. máj 2010

Ahojky..tak to je hruza co je vonku, idealny cas na spanie 😔

Cavicek, je mi to strasne luto...ale hlavne ze mas doma synceka, aspon ten ti je utechou..drzkajte sa a nevzdavajte sa, treba skusit opat..

Rebeka, stres je najvacsi nepriatel vsetkeho...ja ti sice neviem povedat nic na margo bolenia prs, lebo ja som sa uz davno nedostala k ET, ale ako pisu ostatne baby, je to na striedacku, takze nic sa deje...treba iba silno verit 🙂

..vsetky vas pozdravujem 🙂 🙂 ..papa

olympia
16. máj 2010

ahojte, to počasie je hrozné... a mne je tak strašne nevoľno, chvíľami sa nevládzem ani pohnúť. 😨

Rebeka, mňa prsia zo začiatku vôbec neboleli, bolo mi to divné, a práve preto som si myslela, že to asi nevyšlo. Ale vidíš, tie príznaky sú častokrát rôzne. Zato teraz ma bolia tak, že sa nato v noci budievam. 😅
Brita, ja by som to tiež tipovala na ovulačné špinenie, najmä keď to ustáva.
Taky, držím palce, špitál nič moc, ale čo sa dá robiť.
Pozdravujem všetky.

shandy
16. máj 2010

ahojte dievcence,
cavik ☹ ☹ je mi to velmi luto...verim, ze to casom preboli a pojdes este do stimulky. a dufam, ze aspon ten zazrak co uz mate doma negrcka a ze uz je lepsie a tanickin veduci tiez, co je v obehu nejaka viroza? 😕
maciatko, sakris... 🙄
brita babule ti dobre vravia, kedze to mas v strede cyklu to bude ovulacne krvacanie, teda vlastne spinenie. je to uplne ok a ako pisala mircallka nemusis kvoli tomu hladat lekara ak to bolo len na tych par dni a prestalo..
rebeka nieeee, hlavne klud. verime, verime, verime 🙂
zuzlik ty brdo, ze 34 tt...oly a ty uz 9tt, no toooootoooooo... diorik, ty sa nikde nepohlaj 😅, taky je dobre, ze ste radsej pod dohladom...drzte sa vsetky pokope s vasimi babatkami, este mate cas 😉
inak dakujem babulky za radu, tak mrcha nakoniec dosla 4. po Norete ale az vecer. vcera som cely den len spinila a vecer trosku krvicky, potom pred polnocou sa to spustilo a dnes uz naplno. No lenze tym, ze som dostala vecer, tak som nevedela, ze ci to mam ratat ako 1.DC ten vcerajsok alebo az dnesok. Pre istotu som volala do Repraku na tu nonstop linku a Machac mi povedal, ze dnes som uz 2.DC tak pichat. no a bolo desat hodin, tak si viete predstavit tie fofry (chcela som pichat okolo osmej, pretoze tak o pol deviatej odchadzam z domu do prace)....no nejako som to zvladla s pomocou draheho, takze hlasim prvu pichnutu vcelicku 😅
akurat som mala mensi technicky problem, tak sa chcem s vami poradit, ako som pichla roztok do toho prasku a nabrala tu zmes menopuru do striekacky, ked som tu striekacku pustila, ze uz som nenatahovala mne sa to vzdy vypustilo (drahy hovoril, ze to preto, ze v tej ampuli nie je vzduch), tak asi som nieco nerobila dobre, viete mi poradit, ze co robim zle a ako sa tomu vyhnut? 😕 😅
dakujem a zdravim vsetky,

shandy
16. máj 2010

jej babulky a este jedna vec, teraz mam asi napisat koudymu, ze som zacala stimulovat, ze? a na ultrazvuk sa mam objednat telefonicky na recepcii alebo mi ho da koudy? a este jedna otazka a sice mam sa rovno objednat na oba ultrazvuky? teda aj ten co ma byt 7.DC aj ten co ma byt 10.DC?
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 😅 😅

olympia
16. máj 2010

Shandy, tak gratulujem k začatiu stimulky 😵 , dobre, že si tam zavolala. K tomu Menopuru neviem poradiť, ja som ho nemala, takže netuším, v čom je problém, ale iste niekto bude vedieť.
Cavik, ja tiež verím, že ešte bájdeš silu pokračovať. 😵 A zajtra ti držím palce, nech to máš čo za sebou a nech to rýchlo prebolí. 😔

shandy
16. máj 2010

olycek ahoj dakujem 🙂 🙂
oly a k tomu uzv nevies poradit? 😅

olympia
16. máj 2010

Shandy, na UZV sa objednáš cez recepciu a ďalšiu kontrolu sa potom dohodneš s doktorom aj podľa aktuálneho stavu folíkov. Ja som mala UZV 7., 9. aj 11. deň, ale to aj tým, že mi zvyšovali dávku.

shandy
16. máj 2010

dakujem oly, tak zajtra volam a potom zaktualizujem aj tabulku 🙂

olympia
16. máj 2010

😉

mircalla
16. máj 2010

shandy - moje prve 2 aplikacie boli hrozne, mala som pocit, ze tam asi polka ostala
najlepsie je naklonit flasticku aj ihlu tak asi v 45 stupnovom uhle ak natahujes roztok do ihly...jednak nic nevytecie a jednak natiahnes do nej skoro vsetko
ak ti tam vo flasticke ci ampulke daco ostane, tak kludne to s ihlou vypusti a natiahni spat do ihly este raz

shandy
16. máj 2010

mircall, no tak ja mam pocit, ze aj moje take asi budu 😀 😀
tak to sa mi celkom nahodou podarilo to cele nabrat, ale asi tam bol podtlak, tak hned ako som to natiahla a pustila, tak sa mi to cele vypustilo 😀

shandy
16. máj 2010

inak som bola prekvapena, ze som tu ihlu ani necitila, az ked som to vytahovala ma to trosku zabolelo 🙂

lenny71
16. máj 2010

ahojte babenky. Mám na vás otázočku, lebo neviem či som si dnes dobre pichla gonal. už ked som to pero vybrala z krabičky tak na nom bola nadstavená hodnota 75 a aj na tom piestiku bolo 75. A ja si mám pichať 112,5. Tak som to len dotočila na tých 112,5 a potiahla aj ten piest pokial išiel no a šup do bruška. Len teraz neviem či som to spravila správne. Totiž ja som takéto pero ešte nemala. Zatial som stimulovala 2x a vždy klasika injekcie do zadku. dúfam že som to urobila dobre 😕 🙂

mircalla
16. máj 2010

shandy, moze sa stat....treba to radsej mat este chvilu nad flastickou, a ak sa to vypusti, natiahnut opat
je to prax...moje prve pokusy boli katastrofa, potom som uz bola profik

lenny - netusim, nemala som pero nikdy

lenny71
16. máj 2010

shandy tuším sme začali narovnako s tou stimulkou. Ja som mala tiež problém posúdiť ktorý den začať lebo mrcha mi prišla v piatok okolo jednej v noci tak som to brala ako že prvý den cyklu je až sobota. a pichať som mala začať druhý den čiže teda dnes. Dúfam som to nepohnojila.Ja som sem písala ešte v apríly . len akosi nemám moc času na to tak si vás len občas prečítam. Aj teraz som len pred chvílou prišla z roboty a musela som sa spýtať na ten gonal lebo fakt neviem či som to urobila dobre. Ja som u Pospíšilovej .

lenny71
16. máj 2010

mircalka ďakujem za reakciu, inak máš moj velký obdiv a klobúk dole ako to zvládaš.

olympia
16. máj 2010

Lenny, ja som mala pero, aj keď nie Gonal, ale myslím si, že by to malo byť ok.

moni19
16. máj 2010

Shandy, blahoželám k prvej včeličke. 😉 Ja som mala naštastie pero, ale pregnyl som tiež rozrábala. No, tiež to bol horor prvý krát. Sme sa s MM skoro pohádali. 😀 Nikto nevedel, ako to ma správne vyzerat.

lenny71, mne sestrička vysvetlovala, že ked si natočím zlú hodnotu (vačšiu), tak mám piest dotočit do konca a zatlačit spat na 0. A natočit znova. Ale ked si mala menšiu hodnotu nastavenu, tak si to spravila asi správne. Ked si si to len dotočila.
Pospíšilová mi robila OPU. 😉

lenny71
16. máj 2010

baby dakujem , šak snád je to dobre .
Moni a ked som si to pichla tak teraz to nechám na tej hodnote 112,5 a už len za každým iba potiahnem. či to mám dať na začiatok a znova nadstaviť a potom potiahnuť???? som z toho jelen 😎

lenny71
16. máj 2010

ozaj a mám ísť na kontrolu 8 den a to je sobotu. Oni robia kontroly aj sobotu???

shandy
16. máj 2010

ahoj lenny, fakt sme priblizne rovnako, len o jeden den si posunuta 🙂 , tak sa tesim, ze budeme stimulkovat spolu. no ja som s tym tiez dnes nacvicovala, ale ako pise mircallka, asi to chce len prax 🙂
moni dakujem 🙂 , no ved ja som sa draheho tiez pytala, ze co a ako a on, ze ja neviem, tebe to vravela sestricka, no len ona to hovorila obom, lebo som ho schvalne zobrala so sebou, ze ved dvaja si zapamataju viac 😅 , no a mas ho vidiet 😀
Lenny ak je treba, tak robia aj v sobotu, ved zavolaj zajtra do Repraku, ja budem tiez volat, aby som sa na piatok objednala..
pekny vecer babulky a este raz dakujem za podporu 🤐

mircalla
16. máj 2010

lenny - v sobotu robia len ET a punkcie, kontroly nie
ak ti to vychadza podla protokolu na sobotu, treba si dohodnut priamo s dokym, ci piatok alebo pondelok

lenny71
16. máj 2010

ďakujem mircallka, škoda skor by som brala tú sobotu , ale tak nevadí zajtra zavolám.

moni19
16. máj 2010

lenny ja neviem ako to máš, ale ja ked som to pichla, tak mi to zostalo na nule a na druhý den som si zase nastavila svoju hodnotu. Ja som mala Puregon. Ale predpokladám, že je to asi rovnaký systém nie?
Ja neviem čo tam potahuješ, ja nastavím na 200 , pichnem a zatlačím. A tak to nechám až do druhého dna. (samozrejme ihlu odstránim).Ale neviem, či máme úplne ten istý systém.

moni19
16. máj 2010

Shandy, nemala by si sa prehodit v tabulke medzi stimulantky? 😉 🙂

rebeka33
17. máj 2010

Ahojte babule.
Zdravím nové tváre.Shandy gratulujem k prvej včeličke. No ak máš podtlakovanú fľašu, pichni do nej tekutinu, premiešaj(je to na lepšie rozpúšťanieˇ), a oddel ihlu od striekačky, čim sa ti nasaje vzduch a tlaky sa vyrovnajú a už budeš ťahať bez problémov. Veľa šťastia. 😵
Do centra som volala na tú linku čo mi dali na papieri a nahlásila prvý deň stimulky a oni mi automaticky dali termín na USG.
Cavik myslím na teba, ☹ držkám palce nech je to bez komplikácii a si čo najskôr späť medzi nami z dobrou náladou.
Ináč ja ťapa som nevydržala a testla dnes ,je to len 7 deň ,no zdal sa mi tam duch. Tak mám lepšiu náladu. A idem nakúpiť mamatesty. 😀
Prajem pekný deň. 😵

moni19
17. máj 2010

Ahojte,
Rebeka, žeby konečne niečo pozitívne? Strašne držím palce. Už by sa tu niečo pozitívne zišlo. 🙂 😉

Cavik, držím palce, nech si čo najskor ok.

Zdravím aj všetky ostatné.

mircalla
17. máj 2010

nuz veru, hodilo by sa daco pozitivne 🙂 🙂
Ja este cakam na vysledok protilatok - kvoli RH faktoru...nervicky, nervicky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre