Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

elenkaba
26. mar 2018

@rada2002 ja som uzivala najprv Subcuviu, ta ale nezabrala. A potom Medrol 16mg 8 tyzdnov pred vkladom, mne ten medrol s fraxi a anopyrinom pomohli. Mne tiez pri medrole padali vlasy a chudla som paradoxne, ale co by som pre dieta neurobila?

simik411
26. mar 2018

Ahojte baby prosim o kazdu radu, planujeme podstupit 1x IVF. rozhodujeme sa medzi centrami, mame vybrate GF BA, ale stale castejsie pocuvam o Brne, ze tam by sli jedine baby uz tie co aj boli teda uspesne tam... ma niektora skusenosti s nejakym CAR V BRNE,??? ak ano nech mi napise kludne spravu mam par otazok, ohladne dochadzania a hlave poistovni ako to je ci nieco preplacaju ci samoplatic v plnej sume a kolko to asi cele vyjde plus minus :/ dakujem velmi pekne za kazdu spravu a radu.

lakukaa
26. mar 2018

@rada2002 ahoj u nas je to tiez zle morfologia a podla mna to je ten problem.tvrdia ze je to ok ale ak su tie spermie poskodene mozu sa ukazat ze je vsetko ok ale ako nam ich vlozia prestanudalej pokracovat.Mne sa to uz stalo 2 krat a vsetko je ok a prevo to teda nejde? Ze vraj aj zla spermia sa zavrta ale potom to vzda.mala som aj Picsi a nepodarilo sa.tak tiez uz neviem co sa deje.

rada2002
26. mar 2018

@mimiqa mam dieta a ex. S terajsim partnerom este nemame. On je zatial bezdetny. Genetiku mame obaja ok. Aj ja naposledy ked som mala kyret mi dali embryjko na vysetrenie a vsetko bolo ok. Len som niekdw citala ze ked daju k tomu aj moju krv vedia zistit viac. Tak im zajtra poviem aby aj s embryjkom poslali na vysetrenie krv.

vecicky32
26. mar 2018

Ahojte , tiez by som sa rada poradila ohladom ivf centier , ktore by ste nam odporucili ? Na Brno sme poculi samu chvalu ale ked sme tam boli ohladom spermiogramu tak nam povedali, ze nie je dobry a ked sme si ho dali urobit na Slovensku kde sa za to neplati tak tam boli vysledky super , dokonca nam ukazali priamo obrazovku kde sme to samy mohli vidiet . Lenze to bolo u urologa a ten nam viac pomoct nema ako , takze hladame nejake dobre ivf centrum . Vie nam niekto poradit ?

mimiqa
26. mar 2018

@rada2002 reproimuno mas tiez ok?? Aj stitnu??? Prajem ti nech ti to vyjde...drz sa..

vivik22
26. mar 2018

@megan5 dakujem za odpoved a prajem vela stastia na vklade 😉

leticia22
26. mar 2018

@vecicky32 nemáš výsledky toho spermiogramu že aké mal hodnoty?

rada2002
26. mar 2018

@lakukaa normalne mi citas myslienky. Aj ja si to myslim. Ale lekari to zvaluju na vek. Tiez som na nete citala ze ak je zla morfo. Tak spermia sa doziva len urciteho veku. Co ti radili dalej a kolko mas rokov?

meadow1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dalida
27. mar 2018

@rada2002 no... diagnozy mam, je ich habadej. Po potratoch posielali vzorky na patologiu... tam na nic neprisli, embrya boli zdravé. Momentalne skusame dalej. Beriem medrol, kedze je velka pravdepodobnost, ze skore tehotenske straty su sposobene imunitnym systémom.

megan5
27. mar 2018

@vivik22 ďakujem krasne.aj tebe zelam nech sa ti zadari..😀

tuqanqa
27. mar 2018

@mimqa dnes som bola na sono, bolo krasne vidiet obrys plodu ale srdecna cinnost ziadna. Podla MS som dnes presne 6tt.

mimiqa
27. mar 2018

@tuqanqa neboj to pride..ja som bola utorok bol vidno len vacok..a potom hned piatok a uz embryjko vidno aj srdiecko aktivne....kedy ides na dalsii kontrolu??

tuqanqa
27. mar 2018

@mimiqa az o 3az 4 tyzdne, ked budem 9tt-10tt. Ja som pri prvych dvoch tehu mala srdecnu cinnost uz na 6tt. Este sa utesujem ze k oplidneniu doslo neskor preto este nevidno. Lebo dr. V Brne tehdy videla dominantny folikul a to som bola adi 17dc.

tuqanqa
27. mar 2018

@mimiqa a kolkaty den tt si bola ten piatok ked bolo vidno srdiecko?

rada2002
27. mar 2018

@dalida medrol som brala ale urobil mi velmi zle tak mi ho kazala vysadit. Kam chodis na imuno?

mimiqa
27. mar 2018

@tuqanqa 6+2

mimiqa
27. mar 2018

@tuqanqa a nemozes ist skor?? Tak o tyzden..nech si v klude...

zuzka3
27. mar 2018

@tuqanqa v 6tt este nemusi byt vidiet srdiecko, zalezi aj od kvality pristroja, ale neboj 🙂

tuqanqa
27. mar 2018

@mimiqa ak sa nic neudeje pojdem na 9tt. Beriem duphaston. Hovorim si kdyby to odislo asi by som trosku krvacala. Či????

tuqanqa
27. mar 2018

@zuzka3 moj dr ma najlepsiu vybavenu ambulanciu v okrese. Plod bol krasne vidno. Take male letadielko, presne ako u synceka.

rada2002
27. mar 2018

@tuqanqa vobec by si nemusela krvacat ani nic podobne. Drzim palce

vecicky32
27. mar 2018

@leticia22 nemam ich , vsetko mame u mojho gynekologa , lebo nam robi kompletnu spravu pre ifv centra. Aj vam sa to stalo , ze ste to tam mali zle ?

claudy7000
27. mar 2018

Je niekto momentalne online a vedel by mi poradit s anovulacnym cyklom a pcos? Dakujeem

claudy7000
27. mar 2018

@vecicky32 dobry vecer prajem . Neviem zohnat nikoho online mozem sa vas opytat ci by ste mi vedela poradit? Ohladom anovulacnych cyklov a pcos? Dakujeeem vopred

claudy7000
27. mar 2018

Prosim potrebovala by som k tomuto vyjadrenie nerozumiem sa poriadne do toho . :( hlavne ten zaciatok kde sa pise hore ze pocet folikulov a P a L

leticia22
27. mar 2018

@claudy7000 L je ľavý a P pravý vajecnik. Nemáš tam žiadne dominantné folikuly, ktoré by ti praskli a mala si ovuláciu a bola schopná oplodnenia. Čiže máš anovulacny cyklus. Ale máš tam vo vajecnikoch väčšie množstvo malých folikulikov, ktoré ale neprasknu su malinke a nie schopné na ovuláciu a to značí že máš polycystycke vaječníky... Dúfam že som to ok napísala ak nie baby ma opravia ☺️

leticia22
27. mar 2018

@vecicky32 my mame všade zlý spg

claudy7000
27. mar 2018

@leticia22 brali mi aj krv na hormonalny profil , vraj vsetko je ostatne v poriadku len mi z neho zistili poruchy uvulacie pritom menstruaciu mam pravidelne kazdy mesiac mozno odchylky v cykloch, posledny trval 33 dni . Inak vsetko ok.. a este sa chcem opytat z tej mojej spravy si podla coho vycitala ze mam velke mnozstvo malycj folikulov , ked tam nie je nic pisane len mm? Ozaj sa do toho nevyznam dr mi to poriadne nevysvetlila len mi predpisala lieky na ureaplazmy , ecoli , a lieky na ovulaciu letrozol co som sa docitala vraj je to liek na liecenie rakovinu prsnika . No je to dr v iscare verim im , pozdavaju sa, mi a mam ho zacat brat v 3. Den cyklu menstruacie a, to po dobu 5 dni .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre