Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
13. sep 2019

@rada2002 super sprava! ano pozor si davat, vela oddychu, aby babenko bolo co najdlhsie v brusku este! 🤰 a viete, co to je ozaj? 😉👶

simik411
13. sep 2019

@rada2002 ahoj cely deň čakám na tvoj ohlas nakoľko mna morfo čaká o 2tyzdne teraz sme 19tt super ze všetko okí ♥️ a pohlavie? ☺️☺️

daniela2707
13. sep 2019

@rada2002 sa tesim🙂 držte sa.

rada2002
13. sep 2019

Bude to chlapec.

mimika1973
13. sep 2019

@rada2002 len sa pekne drzkajte! Je to vytuzene dietatko, moc Vam drzim palceky! :four_leaf_:pray:❤
Ty uz jedneho synceka mas, ze? ak sa nemylim? 😉

mima000
14. sep 2019

Skusim este raz, mala niektora z vas dlhy protokol??

simik411
14. sep 2019

@mima000 v Brne viem ze dávajú stále len krátky, nepoznám babu co mala tam dlhý...

laurazma
14. sep 2019

@simik411 fakt? Ani mladsim babam? Ja sa tam totiz chystam o par mesiacov...tu v SR som mala dlhy..s tym ze tu zvyknu davat kratky skor starsim zenam...

mima000
14. sep 2019

@simik411 mne ho totizto navrhli teraz

mima000
14. sep 2019

@laurazma prosim ta a ten dlhy protokol ako prebieha? Mala si aj nejake tazkosti po nom?

laurazma
14. sep 2019

@mima000 nie nemala som nic..zacnes este tyzden pred MS pichat injekcie, potom sa od MS pridaju dalsie-tie ktore maju za ulohu vyprodukovat velke mnozstvo oocytov (ja som mala 30)...a nasledne ked dorastu-cize cca v case ovulacie nasleduje punkcia...a teda cele to trvalo 3 tyzdne az mesiac...aj napriek velkemu mnozstvu oocytov som nastastie nemala ohss ani ine problemy..dodrziavala som vsak prisny pitny rezim a jedla som veeela proteinov

mima000
14. sep 2019

@laurazma toho sa bojim ohss 😕 z tych 30 ti kolko vydrzalo do 5.dna kultivacie? Zevraj pri dlhom protokole su vajicka kvalitnejsie

laurazma
14. sep 2019

@mima000 no zostalo nam 5 embryi..zial ani jeden vklad sme nedotiahli az dokonca 😏

mima000
14. sep 2019

@laurazma joj, skoda velka.. Nevadi, v reprofite to date 😉😉

laurazma
14. sep 2019

@mima000 snaad 🙂 a ty ako??

simik411
14. sep 2019

@laurazma ja som mala 29r teda minulý rok a rovno kratky asi som sa aj opytala7na dlhý len sa usmial a povedal ze určite nie zbytočne veľa hormónov, ale určite záleží od pacientky a aky je problém ja som napr mala amh skoro 11 čiže aj stimulku som mala len 125 jednotiek a bolo 20 vajíčok, treba veriť oni v Brne uz vedia ktorej ako pasuje držím prsty 🙂

simik411
14. sep 2019

@mima000 to ci su kvalitnejšie vajíčka by som nepovedala ze záleží od protokolu ale od tvojho amh a zdr stavu, ja s krátkym som mala 20 vajok, 12 oplodnenych a 8 mrazených embryí jedno hb a sedem xb. Jedna xb ma teraz 19tt v brušku ☺️

mima000
14. sep 2019

@laurazma ja som v reprofite skusila soft ale to sa nam nepodarilo, mali sdme v plane dat aj picsi a macs ale v den opu mi zo dr. Frank zamietol ze naco a samozrejme sme to olutovali pretoze uz predtym ame to mali v pani doktorkou naplanovane 😕.. Boli 4 vajicka na 3den boli tri ale na 5den uz len jedno a to sa neuchytilo.. Odporucili nam dna fragmentaciu spermii a mne dlhy protokol z ktoreho ma teda riadny respekt a neni som moc presvedcena o nom

mima000
14. sep 2019

@simik411 ja mam uz 35 a po softe usudila dr ze by som mala skusit dlhy protokol, aj kee vacsia chyba je podla mna v spermiach

mima000
14. sep 2019

@simik411 ja mam ahm okolo 4, ty mas asi kvalitne vajicka ked mas tolko zmrazenych 😉

laurazma
14. sep 2019

@simik411 noo ja by som podla vsetkeho mala byt v poriadku..manzel ma jednak zly spg a jednak mu zistili na genetike problem..v SR som mala dlhy protokol, aj napriek tomu ze mam amh 4,1 tak som pri davke 125 j gonalu skoncila s 30 oocytmi..v reprofite mi naordinovala dr strakova kratky protokol...tak uvdiime..🙂

laurazma
14. sep 2019

@mima000 soft urcite neplanujeme kedze manzel ma problem so spg a kedze ani z toho prveho mnozstva vajicok nam to nevyslo..skor by som sa chcela zamerat na kvalitu ako na kvantitu..ale zaroven nechcem taku mega stimulaciu ako predtym..

mima000
14. sep 2019

@laurazma tiez mam dr strakovu a to ona mi naordinovala dlhy protokol s tym ze bude viacej kvalitnejsich vajicok

nyotta
14. sep 2019

@laurazma Začni vybavovať, lebo niečo to potrvá a zatiaľ si premyslis čo a ako, aké metódy zvolíte. Myslím ze ste mali dosť kvalitné techniky oplodnenia, ale zmena embryologie určite urobí svoje. Predpokladám, že si mala dlhý protokol, ako inak v Heliose 😉 teraz bude krátky protokol? V papieroch máš už uvedené lieky, aké?

laurazma
14. sep 2019

@nyotta hej hej..papiere z reprofitu mam doma, buduci tyzden pojdem ku gynde a ptoom to poslem este dalej kam treba...jasnee dlhy protokol som mala..teraz by som vraj mala mat kratky kvoli tomu ze mi hrozil pri dlhom ohss

nyotta
14. sep 2019

@laurazma Mam pocit, že Helios iné ako dlhý protokol nerobí a každému ešte tie isté lieky 🤦‍♀️ A ostatné vyšetrenia mate? Reprodukčna imunológia, hematologia, endokrinológia, fragmentacia DNA spermií?

laurazma
14. sep 2019

@nyotta hej tiez som z nich uz nemala poslednu dobu dobry pocit..hlavne nas aj oklamali v tom ze sa dodatocne neda urobit pgd lebo vraj mame vsetky embrya zmrazene spolu a nevedia rozlisit ktore su po icsi a ktore su po klasickej metode...ked sme sa na to opytali potom embryologicky tak povedala ze jasne ze to vedia..🤢uz som bola hrozne vytocena...odhliadnuc od toho ze ket mi robili vzdy 5.den po kontrole, bez ohladu na to ci uz bola ovulacia alebo este len mala byt..proste neriesili, ako na pase to islo....mame urobenu genetiku, hemato, aj reproimuno..vlastne vsade nieco zistili-musim pichat clexane a pichat imunoglobuliny, halosperm nam robili na zaciatku ked sme prvykrat prisli do car..🤷‍♀️ Tak uz hadam vsetko podchytene

simik411
14. sep 2019

@mima000 tak ak navrhla treba verit určite to zvládneš a podarí sa, brno je brno tiez som sa bala ci nebudem ja vynimka ale sr sme ani raz neriešili rovno do brna a som rada ze nechodíme po car roky ako by to bolo tu. Vyšiel aj prvý vklad ale odišlo to, a druhy je teraz v polovici.. Držím prsty moc 🙏

nyotta
14. sep 2019

@laurazma Mne keď chcel Krajkovic druhý krát opakovať ten istý protokol pri tak katastrofálnom výsledku, tak mi začala blikať kontrolka v hlave. To bol január 2015 a v júni som už stimulovala v Reprofite a v novembri úspešný KET 😉 Takže máte všetko pod chytené. Potom ostáva zmeniť kliniku a hor sa nato. A veriť, že teraz to vide 🙂 Držím palce 🙂

laurazma
15. sep 2019

@nyotta takze vies o com asi hovorim🙈🙈🤭 verim verim ze to uz vyjde..dakujem za podporu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre