Spermie od darcu

pantapanta
3. feb 2016

Ahojte. Som tu nová,takže sa len orientujem. S manželom sa snažíme cca 2 roky o minčol,zatiaľ neúspešne bohužiaľ. Boli sme v centre asist. reprodukcie,kde nám po odboroch krvi povedali, že manžel pravdepodobne nemá spermie. 11.2 máme vyšetrenie u úroková,ktorý to potvrdí alebo.... Keď som sa pýtali aké máme teda možnosti,povedali spermie od darcu. Má s tým niektorá skúsenosti?? Ako sa k tomu postavil partner?? Ďakujem .

latak
3. feb 2016

Moja svagrina bola v takej sytuacii ,ako ste vy ,jej manzel bol neplodny, vyuzila moznost darovania spermii zo spermobanky, maju 8 rocneho syna a jej manzel ho lubi, tak ako keby bol jeho 🙂

pantapanta
autor
3. feb 2016

Wow. Super. Osem rokov je dlhá doba, ale predsa náhodou neviete ako to bolo s tými spermiami..mňa lekári odkázali predbežne na spermobanku v dánsku ;)

miska11115
3. feb 2016

Ahojte my aa tiez snažìme už 2 × som bola na IUI darcovskymi no nepodarilo sa ja som uplne v poriadku no aj tak idem na laparku a tak skùsime po 3 krat dùfam že tento raz to vyjde ale chcem sa opìtať či môže byť problèm aj v tom že mám 23 rokov výšku 164 cm a vážim len 50 kg??? Prosìm poradte my

silvinkabb
3. feb 2016

@pantapanta ja sa s tym akosi neviem zmierit a radsej asi budem riesit adopciu. ani moj muz nie je s tym moc ok, ale to je velmi citlive ked oni nemozu nieco a ma to akokeby za nich urobit niekto iny. aj ked dufam, ze nam sa konkretne podari ivf. kazdopadne vraj je to dost drahe. drzim palce, dolezite je aby ste s tym vy boli ok 😉

worker_falcon
3. feb 2016

@miska11115 alebo to moze este suvisiet so strasnou gramatykou, ktovie 🙂 jeden nikdy nevie.

zuzana_j23
3. feb 2016

@miska11115 ja si nemyslim ze tam je problem...mam kamosky co otehotneli pri roznych vyskach a vahach...ved pri kazdom IUI je sanca vraj 15%....pri styku v kazdom cykle je sanca 30% niekde som to citala nemam to overene
@pantapanta zijem v dansku a danska spermobanka je vraj najvacsia....chodia nam bezne letaky domov o darovani...odporucam si prejst dorbe profili aj zaplatit si viac ked je moznost....mam kamaratov rozne individua ktory si takto zarabaju :D

pampuliska
3. feb 2016

@worker_falcon sto bodoU :D

miska11115
3. feb 2016

Dakujem

pantapanta
autor
3. feb 2016

@miska11115 držím palce..do tretice všetko dobre...;))

pantapanta
autor
3. feb 2016

@zuzana_j23 ..myslím že ten profil nechám na dokrorov, povedali mi že zohľadňuje krvnú skupinu...tak uvidíme... no a ešte jednu podmienku máme musí byť černoch keďže manžel je z afriky... ;) každopádne sme len na začiatku celého procesu... dúfam že s úspešným koncom..

pantapanta
autor
3. feb 2016

@silvinkabb ja som tiež zmätena... no moje prekvapenie manžel prvý bol za... ak by nebola iná možnosť... ja mám len strach že teraz áno chcem a neskôr mi bude vykrikovat že to ani jeho nieje... ;( s toho mám obavy... ale uvidíme počkame na urolog vyšetrenie... cena áno ... určité sa vyšplha... ale keď to nejde prirodzene zadarmo .... človek zaplatí akúkoľvek cenu... hlavné aby vserko vyslo.. ;) veľa šťastia pri ivf

skaredekacatko
3. feb 2016

Po prve moj muz suhlasil hned ako doktor navrhol zatial sa nepodarilo mam nafigu imunitu. A podruhe. Vraj sa daju chirurgicky vybray z miesku vola sa ten zakrok messa tesse ale neviem presnu diagnozu muza tak neviem ci to aj pre vas.

pantapanta
autor
3. feb 2016

@skaredekacatko áno o tom vieme... akurát nás problém pravdepodobne je že jemu sa netvoria vôbec... teda podľa výsledkov krvi... ;(( takže ani výber z miesku by nepomohol... stále však dúfam že niečo sa s tým bude dát urobiť.

zuzana_j23
3. feb 2016

@pantapanta ved chod na ich stranku... vola sa to cryos a tam si mozes popozerat...nastavis si tam farbu vlasov, oci, vysku, vahu, plet...a neviem co este vsetko...raz zo srandy som si to pozerala :D dokonca si mozes rovno zo stranky objednat ti to poslu v suchom lade domov... raz bol niekde o tom clanok

pantapanta
autor
4. feb 2016

@zuzana_j23 to som všetko už prestudovala, ;) a načo mi to pošlú domov, čo si to rozmrazim v mikrovonke a sama zavediem... myslím že by sa to malo riešiť cez kliniku... ;))

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pantapanta
autor
4. feb 2016

@vladinka zuzana asi myslela spermobanku v danku, tam to ide pravdepodobne ai môžeš vybrať . Nosom si istá , nech nezavadzam ale aj doktorka povedala že si vyberieme, zaplatime a ...

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvinkabb
4. feb 2016

@vladinka fakt? teraz to maju aj na webe, ze vyberu co najlepsie podla klientovho zadania. dokonca riesia aj povahy atd. ale mozno je realita ina

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozalianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
10. máj 2016

@pantapanta skuste Dr. Kočí v Prahe, pozri si jeho stranku andromeda.cz....pozri si pripadne jeho pripady, kde pomohol muzom s tazkou neplodnostou a teraz maju partneri svoje dvojicky...je drahy, ale vlastne dieta stoji za to, nie?

pantapanta
autor
10. máj 2016

@dena22 ďakujem za info. Určité to pozriem.

spermodar
12. sep 2016

Daruje spermie. Mam uz 2 decka a su zdravuckee.

pantapanta
autor
13. sep 2016

@spermodar blahoželám k dvom zdravým deťom... ale myslím ze nemate rovnakú farbu platí ako môj manžel... 🙂

spermodar
13. sep 2016

@pantapanta pohodkaa

darcaspermii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kocica7
21. jún 2019

Ahojte baby .Je tu niektora ,ktora podstupila umele oplodnenie ,spermie od darcu ?Napise niekto ?

ragaca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre