Sterilizácia a umelé oplodnenie

evinku
29. máj 2022

Ahojte... Potrebujem poradiť ako to chodí... Idem od začiatku...
Mam sterilizáciu zo zdravotných dôvodov už viac než 10 rokov... S priateľom by sme chceli vlastné dieťa a chcem vedieť ako to prebieha... Viem ze musíme ísť do centra na nejaké vyšetrenia, ale chcem vedieť o aké vyšetrenia ide a hlavne aká cena by bola za všetky tie procedúry. Neviem ani ci by mi prešla žiadosť o UO v zdravotnej poisťovni, keďže sterilka bola robená zo zdravotných dôvodov a neplatila som za ňu... Prosím o písmenká, prečo som to pred rokmi absolvovala si ušetríte, keďže v tom čase som mala problémy po pôrode a s krckom maternice.
Ďakujem za odpovede 😉.

e1i
29. máj 2022

@evinku podla mna budete to musiet absolvovať ako samoplatci. Cenniky maju jednotlive car na svojich webstrankach.

katka06
29. máj 2022

@evinku ahoj, podľa mňa, ak to bolo zo zdravotných dôvodov, gynekológ Ti to obháji vo výmennom lístku, mali by ti preplatiť. Ono je to tak, že síce 3x Ti poisťovňa preplatí cca 1200€, ale doplnkové metódy a lieky stoja aj 3x viac, čo si hradiš sama. Najlepšie je zavolať si do centra, prvá konzultácia je nezavezna, a budeš vedieť na čom si 😊

evinku
autor
29. máj 2022

@e1i
@katka06 ďakujem kocky... Myslím si, že i mňa nepôjde o ako taký proces UO, len o vloženie... I keď jasné sú tam kadejaké vyšetrenia, ktoré zistia ako sme na tom s partnerom a nechceme ísť do centra pokiaľ nemáme ako takú sumu v hotovosti a preto chcem vedieť, čo má to vyjde a ako to prebieha...

e1i
29. máj 2022

@evinku len aj to co vlozia musia nejak ziskat a ak mas podviazane vajcovody, vajicka inak ako odberom neziskaju a teda bude to ako cyklus ivf. Stimulacia, odber, vklad. Pocitaj okolo min. 2500 ak by ti to schvalili na poisťovňu ale nie som si ista ze ti to schvália. Ziadost vypisuje car, nie obvodny gynekolog

evinku
autor
29. máj 2022

@e1i ďakujem veľmi pekne za odpoveď... Počítala som okolo 3000€ +/-... Ale chcela som vedieť či to je reálna suma, či nie... Prosím ťa, nevieš ako dlho taky proces trvá? Od začiatku po koniec? Cca... 😘

katka06
29. máj 2022

@e1i mne odporúčanie písal gynekológ..pokiaľ si liečená v inom štáte, žiadosť si riešiš sama. Ja mám takisto sterilitu po operácii, a 3x mi IVF hradí poisťovňa. Je to na poisťovni a diagnóze

e1i
29. máj 2022

@evinku mam za sebou 2 ivf. Bola som v Brne, vyslo nas to asi 2800 eur v prepocte. Ak ides ako smaoplatca a mas vysetrenia porobene tak zacinas kludne s najblizsou menzes takze kludne aj mesiac. My teraz cakame druhé z 1.cyklu. Pri stimulácii mas viac vajicok a mozte mat viac embryi, ktoré neskor budes iba vkladat. Ak by si isla nativ, budes mat max to 1 čo sa tvori ak mas ovulaciu. Zvacsa sa zacina 2dc brat lieky/pichat injekcie, potom zo 2 kontroly ako rastu folikuly, odber a ak je vsetko ok na 5 deň po odbere vklad a uz len 2 týždne cakas do testu

e1i
29. máj 2022

@katka06 tiez mam na ivf diagnozu stretilita ale aterilita a sterilizacia je rozdiel. A car si mozes vybrat ake chces nepotrebujes odporucanie svojho gynekologa. Aj na sk podava ziadost na poisyovnu car

evinku
autor
29. máj 2022

Ďakujem všetkým za informácie... Pomohli ste mi 🤗

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre