Stimulácia a IVF Februar/Marec 2019

lostris151
15. feb 2019

Ahojte, bolo by fajn keby sme sa spojili zienky co tymto akurat prechadzame a zaciname koli radam a podpore. Ja som zacala akurat gonal, teraz 3ti den, prve sono po uziti mam v pondelok v MT a som v prvom cykle IFV. Zaujima ma strava pocas stimulacie, co sa nieco odporuca speci okrem tej vody a stupen fyzickej zataze, plus nejaku radu ako sa dat do psychyckej pohody. Ja som stale nejaka vyklepana z toho vsetkeho a tazko sa mi to vysvetluke okoliu co nechape com si prechadzam. Dakujem za kazdy radu a podporu a vsetkym drzim palce 🙂

lostris151
autor
15. feb 2019

@lostris151 este moja story mam vsetko oki a aj partner. Zijeme v Kanade a 2 roky sme sa snazili neuspesne o babo. Teraz sme sa rozhodli pre IVF. Kedze zijeme v kanade tak mame obmedzeny cas ma SVK. Ja som tu do polky marca az konca. Zatial ak vsetko pojde oki tak 26 by som mala mat odber. Zatial mi nevedia nic moc poveday datumovo a trosku mam z toho stres lebo partner prilieta 23.2 co povodne bolo tyzden pred planovanym odberom ale bojim sa ci sa to neposunie, aby to nezmeskal. Ja mam celkom stresujucu pracu v lete co sa vacsinou odrazi na mojom zdravi ked pridem na vianoce ma svk a tak tradicne aj tento rok som mala.nadchy a zapalene usi a chripku. Viac menej len teraz som sa dala nejako dokopy. Tak dalsi stres ze ci vobec sa mi to oplati v takomto stave. Ale teraz relaxujem na slovensku a pracujem z domu. Nic moc momentalne nerobim, snazim sa jest zdravo len nevim na kolko je toto nic nerobenie prospesne.

janulka257
15. feb 2019

@lostris151 ahoj, ja som si tým 2x prešla.. rada poradím. Držím palce ❤️

lostris151
autor
15. feb 2019

@janulka257 vyslo ti to? Nevies mi poradit ohladom stravy? Ja pijem cca tie 3 litre +, pred IVF som bola na keto diete a snazim sa jest zdravo teraz, nejem cukor, muku etc viac menej vela zeleniny, maso, vysokotucne mliecne vyrobky, vajcia a tak. Len mam pocit ze stale koli niecomu som v strese a neviem sa dat do pohody :( chytam bobka pred kazdou injekciou a vcera uz bol aj vodopad, mozno aj dobre ze som si poplakala. Snazim sa to moc neprezivat ale mi to moc nejde... mozno mi len hormony ucinkuju lebo vacsinou nie som taka...

nicoletnicol
15. feb 2019

ahoj, ja som úspešne po IVF, pred odberom som stále jedla cvilu, odber vajíčok som mala 28.1. a 1.2 som mala vklad 2 embryí 8 bunkové, výsledok je úspešný bol to môj prvý IVF. po vklade som dva dni ležala stým že ža dva dni som zjedla 2 celé ananás nič ine 🙂)))

čo a týka tekutín vtom som veľmi nezodpovedná 😉 2 litre horko ťažko

Držím prsty

lostris151
autor
15. feb 2019

@nicoletnicol ahoj a preco cvikla? Takze okrem ananasu uplne ze nic? A dali ti na vyber ze ci jedno alebo dve embrya vlozit? A na zaklade coho? Dakujem 🙂

janulka257
15. feb 2019

@lostris151 vyšlo na druhý pokus 🙂 je normálne byť v strese a v nepohode. Kľudne si poplac, keď ti treba, nedus to v sebe.. všetky pocity sú v poriadku.. tie hormóny robia svoje. Ja okrem úpravy stravy, som užívala aj inofolic, vitamín D, veľa ovocia a zeleniny. Snaž sa nebyť sama, rob čo ťa baví ❤️ dobre bude

nicoletnicol
15. feb 2019

@lostris151 niekde som sa dočitala že cvikla je dobra na podporu tvorby vajičok tým že mam už vyšši vek po 35r. tak som ju jedla stale, a poznam viac báb čo jedia pred ovulaciou,
o Ananase som sa dočitala že je dobrý na uhniezdenie embryi v maternici,
čo sa týka embryi! na výber nám dála embryologička ale hlavne nám odporučila 2 tým že sa spolu vyvijali a mali rovnaky počet buniek, a nemala som viac na zmrazenie tak sme nechceli dať jedno zmrazovať, hlavne je doležité pozitívne myslenie a rozprávať počas tvorby a vkladu s bruškom!!!
pak mi na 10deň vzali krv na hcg mala som 42 hodnotu neriešila som či mala alebo nespravna, veľmi som sa tesila, ale mala som ist zase o 2 dni a predtym som si dala jedno cele mango a granatove jablko a hodnota pak bola uz 120 hcg a sestrička mi volala a vravela že je to super

či je to spravne to neviem ale to bola moja cesta od tvorby vajicok az po vklad 28.2. idem na ultrazvuk

ingelika78
16. feb 2019

@lostris151 mam s Tebou spolocne to ze aj ja aj partner sme mali vsetko v poriadku a snazili sme sa o babo cca dva roky kym sme sa rozhodli pre ivf (hlavne kvoli veku). Nie je ma do toho nic, ale preco ste nesli na ivf v Kanade ked tam zijete? Ja zijem v Australii a neviem si predstavit ist na ivf na Slovensku. Mne napriek “pokrocilemu” veku (39) vysiel prvy pokus. Inak samozrejme velmi drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

taily30
16. feb 2019

@ingelika78 ak je to v kanade tak ako v usa, tak urcite nesli z hladiska financneho. v usa jeden cyklus je 10.000+5.000lieky. na sk pripadne v cz to mas asi za 4.500eur.

lostris151
autor
16. feb 2019

@ingelika78 ahoj presne ako pisala taily30 tak v Kanade nas len zaklad stoji 10-12000 Cad tu ked len zaklad tak 3000 Eur a so vsetkymi specialnymi pristrojmi a genetikou 4500Eur co stale je menej ako v Kanade, tam nam ano nic extra neponukli. Ja som v Nova Scotia a tam je zdravotnictvo strasne, chcela som si spravit len testy a trvalo mi 7mes kym som sa dostala ku gynekologicke a ta sa na mna ani nepozrela. Ako rozmyslali sme ze to riesit aj tam ale ako po skusenostiach len s vysetreniami a kolko to trva tak asik by som sa k dietatu dopracovala o 10 rokov a vobec im tam neverim, ako pristum neprofesionalny. Boli sme na klinike kde si clovek aj plati a akoze cakali sme tam hodinu a pol po nasom rezervovanom case kym niekto prisiel a povedal ze vysleky su ok tak teda odporuca IVF a mame si premysliet financie. Tu mi najskor vravi ze skusime prirodzene a odsledovat cyklus etc a az posledne bolo IVF koli casovej tiesni.

lostris151
autor
16. feb 2019

@nicoletnicol jeeej super, dakujem za radu pojdem kupit cviklu 🙂 mam ju velmi rada pecenu aj v salatoch tak to si mi celkom ulahodila ;) a drzim palceky nech vsetko v poriadku prebieha az do konca ♥️

sassa15
16. feb 2019

Ahojte. Ja som už dostimulovala, vo štvrtok som mala OPU. Zobrali mi 18 vajíčok, a piatok mi volali, že máme 11 embyí 😊. Mame PK, takze pocet asi este nie je konecny. Zial hrozí mi OHSS, takze este neviem, ci bude ET. Piatok na kontrole to vyzeralo nadejne, zatial ziadna tekutina v bruchu, ale definitivne sa rozhodne o tom pondelok ci bude utorok ET na zaklade vysetrenia a krvnych vysledkov. Tak teraz bojujem dalej, pijem 5 l vody a nutridrinky, papam veeela bielkovin a picham injekcie na zriedenie krvy. Uz veeelmi chcem mat drobca v bruchu, takze verim ze to telo zvaldne 💪💪💪

sassa15
16. feb 2019

@lostris151 ahoj. Tak ja som ochorela nedelu. Pondelok uz horucky nad 39, a kedze som mala naplanovane OPU na stvrtok, tak som doma revala, ze to je zle, ze mi tie vajicka ani nevyberu ked som ako hodiaca mrtvola. Nakoniec mi v centre predpisali antibiotika, a co sa tyka tej choroby zatial vyzera to tak, ze to nenapachala velke skody.
Ja som mala dlhy protokol, a kvoli meskajucemu MS som musela pichat o tyzden dlhsie. Ja som tiez plakala, aj ked mi bolo trapne. S tym asi nic nenarobis, podla mna je to normalne. V detstve som bola rok skoro vkuse v nemocnici, vkuse do mna nieco pichali, a vtedy som to neprezivala vobec. Tak som si myslela, ze so stimulaciou to bude podobne, alebo dokonca lepsie, lebo mam svoj ciel. Prd....niekolko krat som revala ako mala. Manzel musel pockat kym sa ukludnim aby mi mohol pichnut injekciu.

lostris151
autor
16. feb 2019

@sassa15 drzim palce urcite ti to vyjde a robila si nieco specialne pri stimulacii? A vyberali ste nejake specialne pristroje alebo to magneticke separovanie? Ci len klasika? Dakujem 🙂 idem si este naliat vody.... Len pekne prijme dievcence ✔✔✔

ingelika78
17. feb 2019

@lostris151 tu su ceny v AU podobne - jeden cyklus plus OPU a anestezia sa plati extra plus lieky cca 13,500 AUD (AUD je cca 1:1 k CAD). Cena mi prisla ferova vzhladom na zivotne naklady tu, a celkovo sa tu za zdravotnictvo plati. Ja som osobne bola velmi spokojna a na australske zdravotnictvo nemozem povedat zleho slova. To ma mrzi ak si mala v Kanade zlu skusenost. U mna to slo vsetko rychlo co sa procesu ivf tyka.
Co sa takych tych trikov tyka, osobne som jedla vela ananasu pred a po vklade a chodila na akupunkturu. Nejako zvlast som neoddychovala ale ani sa nepretazovala, normalne som chodila do prace. Fakt ti zelam vela stastia, urcite to vyjde , nemas este vela rokov.

mkt26
17. feb 2019

Ahojte ja mam zajtra poslednu kontrolu a potom by mal byt odber transfer asi cez vikend. Od 26.1. Sa picham 5 dni mi meskala MS tak sa mi to cele posunulo. Uz citim ze sa blizia plodne dni. Este stale nie som rozhodnuta co vsetko si dam ci predlzenu kultivaciu, embryoscop, lepidlo.... je to nas prvy pokus tak neviem vobec obacam sa ze v CAR mi budu odporucat vsetko - biznis, ale ak to ma pomoct tak mi je jedno urobim cokolvek 😊

sassa15
17. feb 2019

@lostris151 my sme mali ISCI, a predlzenu kultivaciu. Ratali sme s tym, ze budeme musiet davat aj nieco extra, ale manzelov spermiogram bol skoro normalny, a Embryologicka hovorila, ze je to zbytocne, kedze tie spermie su aj bez toho uz do urcitej miery vycistene. ISCI nam odporucila z dovodu, ze som mala hranicne hodnoty na protilatky voci spermiam. Predlzena kultivacia bola zase v mojom pripade samozrejmostou, kvoli hroziacemu OHSS, to aby telo sa dalo trosku dokopy. Ja som aj pocas stimulacie davala pozor na pitny rezim, ale nesla som do extremu, pila som tak 3l denne, a brala som multivitaminy.

sassa15
17. feb 2019

@mkt26 ahoj, ja mam praveze taku skusenost, ze nam odporucali len tie, ktore boli opodstatnene. Predlzena kultivacia je podla mna super vec, s lepidlom nic nepokazis, ale embryoscop pri prvom IVF podla mna je zbytocne. Ked uz tak, tak podla mna radsej zainvestuj do selekcii spermii.

mkt26
17. feb 2019

@sassa15 Ahoj, selekciu mame asi automaticky kedze prave to je nas problem ze ich je zalostne malo boli sme 3 krat na mrazeni spermii aby bolo dost.

mkt26
17. feb 2019

@sassa15 do ktoreho centra chodite?

sassa15
17. feb 2019

@mkt26 jaj, to som nevedela, ale hlavna vec ze uz ich mate dost 🙂 . my chodime do Repromedici do BA. Vy?

mkt26
18. feb 2019

@sassa15 ano, bude ich dost, aspon tak nam tvrdia. My do Gyn Fiv, prave sedim v cakarni chichi

sassa15
18. feb 2019

@mkt26 ahoj. Pred obedom som tiez bola na klinike a moj brutalny pitny rezim mal svoj vyznam, OHSS sa nerozbehol, a mam povoleny ET na zajtra 🙂 . Ako sa mas, co ti vraveli na kontrole?

mkt26
19. feb 2019

@sassa15 ahoj, mne volali vcera poobede, dnes picham na vyvolanie ovulky a stvrtok rano o 7:00 cupkam na odber. Mam vra straaaaasne vela folikulov dufam ze v nich aj bude nieco. Ja tiez pijem neskutocne vela taka som naliata tak dufam ze bude vsetko v pohode. Tak na ET ja asi az buduci tyzden. Drzim moc moc palce

sassa15
19. feb 2019

@mkt26 jeeej, tak to už o chvílku máš odber, potom to už zbehne rýchlo, uvidíš 🙂 . Neboj sa, určite budeš mať dosť vajíčok. A lekarka ti nespomala ze mas nabeh na OHSS ked mas vela folikulov? Hej, hej pi vela, to velmi pomaha, ja som kvoli tomu ze som vypila min 5l denne nemusela chodit na infuzka. Aj ked dnes zastupujuci lekar troska krutil hlavou ze mi povolili ET, lebo mala som vodu v bruchu, ale ze vraj to nie je az take strasne. Tak mi nakoniec dali mojho drobceka 🙂 . PK nam prezilo este dalsich 7 embryi, tie sme dali zamrazit. Drzim ti palce 🙂

stani14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sassa15
20. feb 2019

@stani14 ahoj . Gratulujem ti, a držím palce nech ste zdravý 🙂. Skús to pridať aj do skupiny: Lieky potrebné k IVF..darujem, predám, kupim.

stani14
20. feb 2019

@sassa15 Dakujem, velmi sa tesime 🙂

mkt26
21. feb 2019

@sassa15 ahoj dnes mam odber, tak som zvedava 🤗

sassa15
21. feb 2019

@mkt26 supeeer! Potom sa ozvi, ze ako si dopadla 🙂. To bude v pohodicke, uvidis urcite budes mat dost superkvalitnych vajicok 🤩

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre