Stimulácia a IVF Februar/Marec 2019

lostris151
15. feb 2019

Ahojte, bolo by fajn keby sme sa spojili zienky co tymto akurat prechadzame a zaciname koli radam a podpore. Ja som zacala akurat gonal, teraz 3ti den, prve sono po uziti mam v pondelok v MT a som v prvom cykle IFV. Zaujima ma strava pocas stimulacie, co sa nieco odporuca speci okrem tej vody a stupen fyzickej zataze, plus nejaku radu ako sa dat do psychyckej pohody. Ja som stale nejaka vyklepana z toho vsetkeho a tazko sa mi to vysvetluke okoliu co nechape com si prechadzam. Dakujem za kazdy radu a podporu a vsetkym drzim palce 🙂

bodka1234
23. máj 2019

Lol 😂😂😂😂 Zuzky vy ste tu dve? Až teraz som zistila že to sú 2 rozdielne niky.

zuzu8511
23. máj 2019

@bodka1234 😂😂😂 no dve 😂

zuzik5891
23. máj 2019

@bodka1234 občas keď sa preklikávam aj ja sa pozastavím či to je odpísané mne alebo druhej Zuzke 😂😂😂

naty139
24. máj 2019

Tak dievčatá dnes 4 dpt (keď transfer je deň 0). Moja gramblavost ustúpila (klop klop klop) a príznaky-veškeré žádné. 🤷‍♀️ Boli má brucho, ale vôbec nie menštruačne, takže určite je to ultrogestanovo.....unavená som primerane k sychravému počasiu, nádcha aj hrdlo má držia 🤦‍♀️ A žiadne zväčšené prsia sa nekonajú, a to priateľ kontroluje najpoctivejsie 😂😂😂 ach už nech je tak +7 dní a viem na čom som nech sa nemusím takto ubíjať ale buď tešiť alebo si kúpiť permanentku na nejaké cvičenie čo mi pomôže prísť na iné myšlienky 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

daniela2022
24. máj 2019

@naty139 neboj dobre bude. Ja sa dnes bojím ísť na krv 😑 mam tlaky v bruchu ako pred MS

naty139
24. máj 2019

@daniela2022 držím ti palce nech ti to dopadne čo najlepšie 🙏✊

weja07
24. máj 2019

Ahojte. Je veľmi ťažké prijať takéto sklamanie 😭 keď sa veľmi tešíte že vynde prvé Ivf. Prvý ET. Žiaľ skončilo nám radovanie 😢 Všetko nasvedčovalo v hladký priebeh, aj to špinenie ma ubezpečovali že to je v poriadku, keď hcg stúpa. No už nebolo. Hcg mi stúpalo ale nie tak, ako malo. V sobotu keď ma prijali do nemocnice so silným krvácaním tak sme o bublinku prišli 😭 v pondelok ma uistili že hcg je vyše 1300 a sono potvrdilo gestacny vak v rozmere 4,6 mm. V stredu bola odobratá krv a hcg kleslo na hodnotu 520. Na sone boli už len čiastočky krvy v maternici. Ten gestacny vak zmizol.Zahadou od pondelka zmizol. Ja som už nekrvacala v nedeľu poobede. Čiže v pondelok čo videli na sone bol duch?? Alebo biochemické tehu? Sama neviem. Ani doktori mi neodpovedali na moje otázky. Možno keby mi v pondelok nedali také nádeje že je to v poriadku, v stredu to prijmem inak, určite bolestivo ale nie tak, že som v zavale hnevu a sklamania odpadla 😢😷 postavili ma a dali mi možnosť ísť na čistenie,alebo ísť domov a vyčistiť sa sama. Rozhodla som sa ísť domov. Začala som doma trošičku špinit. Hneď z nemocnice sme išli k môjmu ženskému, s prepustacou správou, povedal ze dobre ze som nešla na kyret, lebo v prepustacej správe píšu, že mám len malé čiastočky krvy. Zbytočne by ma zase tyrili. Tak mam prist o týždeň na kontrolu ako to vyzerá. Mame si dať 2-3 mesiace pauzu a ísť si pre druhého a posledného mraziačika z prvého Ivf.
V centre mi povedali ze môžme prísť nasledujúci cyklus hneď. Ale to nebudeme riskovať. Nech si moje telo oddýchne. Len teraz neviem ako dostanem svoj cyklus, ja som pred IVF užívala duphaston na pravidelný cyklus dlhodobo. Musím sa poradiť s mojim gynekológom keď pôjdem na kontrolu.. Tak toľko môj priebeh tehotenstva, ktorý trval len 5+5 tt. 😢
Je to bolestivé, smutné, ale ideme ďalej 🔛. Doma sme sa vyplakali 😭 Snaženie o vytúžené bábätko 👶 💜🙏👼💎 pokračuje v auguste možno alebo v septembri. Ak bude všetko v poriadku. 🙏🙏🙏

zuzu8511
24. máj 2019

@weja07 ani si neviem predstaviť čo teraz prezivas 😥😥 veľmi ma to mrzí.V lete to už vyjde 🍀🍀🍀🙏🙏

bodka1234
24. máj 2019

@naty139 mna zasa prsia bolia jak šľak naliate ich mám, a to je asi tak vsetko, príznaky ziadne, testy biele. Kedy je reálna šanca že by už mal test niečo ukázať? Až ten 7dpt?

weja07
24. máj 2019

@zuzu8511 je to veľmi ťažké prijať 😭 ale musíme ísť ďalej 🔛 👊 👊 stať sa rodičmi je pre nás cieľom 💜🙏🍀

zuzik5891
24. máj 2019

@naty139 som na tom podobne až na to že moja nádcha a škriabanie v hrdle je silnejšie a neviem sa ho zbaviť... V kuse smrkám a nechtiac napínam bruško😟...prsia mám také že kľudne by som do nich aj boxovať mohla... vôbec ma nebolia... spoločnosť mi robí Paralen...Septilen a Lesana...takto som si to čakanie veru nepredstavovala

zuzu8511
24. máj 2019

@weja07 to je správny postoj.treba si ísť za svojím cieľom aj napriek prekážkam.velmi ti držím palce.

weja07
24. máj 2019

@zuzu8511 ďakujem moc 🙏 aj ja Tebe držím všetky moje palce 👊 👊 🙏 🍀

zuzu8511
24. máj 2019

@bodka1234 aj mňa boleli prsia už pár dní po ket.niekomu testy ukážu už 6 deň a niekomu až 10.je to individuálne 🙂
@zuzik5891 :( mrzí ma ,že si až taká chorá no bude to dobre uvidíš a zvládnete to obaja ✊✊✊

zuzik5891
24. máj 2019

@zuzu8511 nech máš pravdu moja 🙏🙏🙏🙏...ja som nikdy tak poctivo neležala ako teraz...

zuzu8511
24. máj 2019

@weja07 ďakujem 🍀

bodka1234
24. máj 2019

@zuzu8511 a tebe KET vyššiel? Teraz sa mi to uz mili 🤔 keď ste 2 zuzky

daniela2022
24. máj 2019

@naty139 tak hcg 3,80 😑
@weja07 presne viem ako sa cítiš to isté sme prežili aj my. Zvládneš to neboj všetko prejde držím prsty daj sa dokopy oddýchnite si ❤️

zuzu8511
24. máj 2019

@bodka1234 áno mne vyšiel dnes začínam 12 tt.tak strašne vám všetkým prajem aby ste mali také šťastie ako ja a tešili sa z každého dňa ✊✊🍀🍀🍀

zuzu8511
24. máj 2019

@daniela2022 :( ešte máte jedného mraziacika však?

daniela2022
24. máj 2019

@zuzu8511 dvoch Zuzi. Ale neviem fakt ma to zmysel tam chodiť neviem fakt

naty139
24. máj 2019

@daniela2022 jasne že má! Inak ani neuvažuj....🙏

zuzu8511
24. máj 2019

@daniela2022 jasné že ma.Ja viem ,že je to ťažké ,ale neprestavaj verit.niekto má tu cestu k bábätku ťažšiu a musí si veľa pretrpieť, ale nevzdávaj sa ešte nieje nič stratene.✊✊✊

susangha
24. máj 2019

@weja07 ahoj ... mrzí ma, ako to dopadlo.. len som ti chcela napísať, že skús popremýšlať ešte nad možnosťou ísť hneď na ďalší transfer.. zo skúseností okolia viem, že po potrate je vačšia pravdepodobnosť, že sa to ujme... ak je embryo v poriadku 🙂 maternica je teraz nabudená, prekrvená a lepšie prijme embryjko... ale ak sa na to psychicky necítiš tak radšej nie.

susangha
24. máj 2019

@bodka1234 mne pozitívny test vyšiel až na 10dpt. Dovtedy nič... ešte máš čas 🙂

weja07
24. máj 2019

@susangha ahoj, ďakujem za info, no doktori mi odporúčajú 2-3 mesiace počkať, ale v centre tiež hovorili že môžem nasledujúci cyklus. Lenže neviem kedy teraz dostanem ms a kedy sa začnem čistiť. Zatial nič.mierne špinenie mam len na papieri.. Prvé dva dni boli hrozné, to som preplakala deň, noc. Ale určite mi to pomohlo. Dať zo seba emócie. A pokračovať 🔛ďalej . Byť silná a tešiť sa na najbližši KET.

naty139
24. máj 2019

Baby ja mám tak nafúknuté brucho ako tehotna v štvrtom mesiace a to som ho ale včera nemala! Nemáte to niekto z toho progesteronu? 😭

bodka1234
24. máj 2019

@naty139 ja som celá nafúknutá už od stimulacie. Ak by si mala ET môže to byť ohss ale pri KET neviem či tiež hrozí. Mne zas ide prsia urvat. Dokedy ho treba užívať? Ja sa z toho zblaznim

naty139
24. máj 2019

@bodka1234 neviem ale považujem ho za svojho nepriateľa 😂 robí hnus v nohavičkách a prináša falošné neviemakevselijake príznaky.....mal by sa hanbiť 😂

susangha
24. máj 2019

@naty139 ahoj aj ja som mala nafúknuté brucho .. po odbere aj po ET a ostalo mi veľké doteraz... som v 17tt a moja mama sa mi smeje, že mala také brucho v 7 mesiaci :D od odberu po pozitívne výsledky hcg som pribrala 9kg.. prisudzujem to aj trochu ohss ale aj tým bielkovinám čo vraveli, že treba papať.. jednoducho to u mna ostalo 🙂 netráp sa... to nafúknutie zmizne, ak to nie je aj s tukom ako u mňa :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre