Stimulácia IUI, Clostil alebo Merional. Čo je lepšie?

nemko
23. nov 2010

baby co si myslite, ze je lepsie? mam stimulovat clostilom alebo merionalom? chcem sa rozhodnut medzi tymito dvomi zazrakmi a neviem co je lepsie, s merionalom mam skusenosti uz aj z IVF a clostil som este nebrala.podla vas co je lepsie?

little_miracle
24. nov 2010

@nemko ťažko povedať ako na to tvoje telo zareaguje........rozhodnutie nechaj na lekárov. Ale ja ti za seba môžem povedať, že pri 1.IUI som mala merional - znášala som ho v pohode, folikulky krásne rástli - ale žiaľ nevyšlo to. Pri 2.IUI mi dali clostilbegyt a stala sa taká vec, že sa mi celý cyklus rozhodil. Keď som na 11DC prišla na folikulometriu, bolo už neskoro ☹ a IUI sa nekonalo. Podľa výsledkov krvi bola ovulácia ca. na 8DC-9DC. Podľa toho čo viem, merional je "čistejší" - obsahuje menej všelijakého "bordelu" - ale aj si zaň patrične priplatíš.
Ja osobne už clostilbegyt nikdy v živote nechcem ani vidieť, lebo mi zmaril celý tento cyklus.........a teraz sa modlím, aby sa mi z neho cysty nevytvorili. Dnes poobede idem na sono........tak dúfam.............

yasminne
24. nov 2010

@nemko Ahoj ja som sa vcera vratila z centra, zijem v zahranici a na stimulaciu mi dali Menopur. ked som sa pytala preco tieto injekcie, povedali mi ze s nimi maju najlepsie vysledky. od decembra zaciname nase 1. IUI. Ale ako vravi little miracle rozhodnutie nechaj na lekara, kt. pozna tvoj zdrav.stav. on aj urci davky, nie je dobre sa s tym zahravat na vlastnu past. drzim palce!

erickaa
24. nov 2010

@nemko Ja som na prvé IUI stimulovala Clostilom, narástli pekné 2 vajká, ale nevyšlo. Na druhé som stimulovala Merionalom, narástlo "iba" jedno vajko - tiež nevyšlo. Teraz práve stimulujem na tretie IUI, znova mám Clostil a znova dve vajká. Ale tentoraz mi ešte doktorka pribalila Estrofem, lebo som mala nízku sliznicu.
A ešte chcem povedať, že ani z jedného som nemala žiadne vedľajšie účinky a oba cykly boli ukážkové a mrcha prišla 3 dni po vysadení utrogestanu ako hodinky..

nemko
autor
24. nov 2010

@little_miracle ja som mala tu istu skusenost s Merionalom, mala som ist na IUI v aprili a ked som prisla na sono uz boli vajka fuc ☹

martina2001
24. nov 2010

@nemko ja som začala brať clostilbegyt a na ultrazvuku mi presne v 14DC dozreli 3vajíčka a nakoniec som otehu prirodzene, hneď po prvej dávke. Trvalo nám síce dva roky, ale dočkali sme sa. nemala som žiadne vedľajšie účinky, akurát citlivejšie prsia.

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 gratulujem 🙂 no uvidime, Dr mi povedala, ze ak budem mat 3 a viac vajicok tak bude zvazovat ci mi urobi IUI lebo je tam riziko viacpocet.tehotenstva a to mi nedovoli 😀 😀 takze uvidime, dnes som 2 DC a mala som prvu tabletku takze uvidime v pondelok na kontrole 🙂 snad sa aspon dostaneme k IUI a vysledok nechame na osud 🙂

martina2001
24. nov 2010

@nemko tiež mi to doktorka povedala, že je možné viacpočetné tehu, ale jedno bolo dominantné pri ultrazvuku a to sa asi aj chytilo 🙂

meduela
24. nov 2010

@nemko ahoj, a koľko sa už snažíte?

lenisko1
24. nov 2010

Ahojte baby

chcem sa spýtať či nikomu z Vás nedali aj možnosť normalne otehotnieť... ja mam protilátky v hliene a môj manžel ma tiez protilatky... povedal nam doktor že mame dve možnosti...bud normalne ale mi bude pichat kortikoidy alebo insemináciou.... Myslíte si, že ked mi bude pichať tie injekcie tak budem odolná aj voči mužovým zlým spermiám?
Nemáte skusenosť??

nemko
autor
24. nov 2010

@meduela skoro 5 rokov

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 mne by dvojicky nevadili, ale Dr mi povedala, ze by som to nezvladla, som chuda aj dnes sa smiala, ze som strasne chuda 😀 ale ja som taka stale tak mne to pride normalne 😀

martina2001
24. nov 2010

@nemko no, asi vie čo hovorí 😉

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 ved jasne, ja jej verim a necham to na nu, radsej jedno babo a zdrave ako dve a chore

martina2001
24. nov 2010

@nemko presne tak, ja sa tiež riadim len podľa doktorky čo mi povie, a ak niečo iné chcem skúsiť sa poradím stále, tá doba čakania bola dosť dlhá 😖

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 no ja som u nej v pondelok sedela hodinu 😀 😀 som si doma nastudovala mozne kombinacie liekov a pytala som sa okolo toho blizsie a som rada lebo sme sa zhodli a spravili plan 😀 december, januar IUI,februar IUI, marec mozno IUI alebo oddych a april IVF. V januari mam inzul.rezistenciu a genetiku a ihned po vysledkoch z genetiky idem na vec ked budu do 23.februara vysledky z genetiky tak bude IVF skor.Lenze musim predtym vybrat 2 mesiace Metformin a clostik a potom pojdeme nato 😀 a dufam, ze to klapne a v kutiku duse dufam, ze to klapne skor a svoj plan zrusime 😀

martina2001
24. nov 2010

@nemko neviem mne sa to teraz dobre radí si povieš, ale my sme teraz úple vypli s bábom, máme iné starosti a rozhodnutý sme boli že január nam istí centrum a umelé. A teraz bum a mrcha nedošla a je s toho bábo.

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 to sme uz skusali 🙂 my nevieme preco sa nedari a uz som povedala, ze skor ako pojdem na IVF chcem mat genetiku 🙂 a matka mna ti tie ivfka celkom bavia ani ma to nedepta, vzdy ma sklame vysledok, ale uz to po skoro 5 rokoch vnimam v pohode 🙂 len sem tam sa dostavam do fazy, ze uz na vsetko uplne kaslem len staci jedna navsteva u Durechovej a ta ma tak nakopne, ze nechapem.Ved aj teraz mam motivaciu na pol roka dopredu 😀 ale toto IUI som si zvolila ze budu Vianoce mozno taka ina lepsia nalada a berem to viac menej teraz tak sportovo tak snad to bude mat len pozitivny vplyv.

martina2001
24. nov 2010

@nemko ináč ste ok? Mňa to už posledné tri mesiace deptalo, a už som nemala ani chuť na sex, preto sme vypli. Nechaj tomu voľný priebeh a dočkáš sa tehu, len nestrácaj nádej. My sme absolvovali kopu toho, ale aspoň som vedela že sme skúsili

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 no podla Durechovej je sanca na prirodzene otehotnenie, ale nejako to nejde 🙂 tak si pomoze IUI a potom IVF len som zvedava na tu genetiku, ale uvidime

nemko
autor
24. nov 2010

a co sa tyka toho sexu tak to poznam, v pondelok mi Durechova povedala, ze ked budem mat vela vajok musi mi zakazat mat doma styk a IUI nebude tak som jej povedala, ze zakazovat ani nemusim lebo ked mam mat styk a viem, ze je ovu tak dostanem v hlave STOP - blok a koniec 😀 😀 😀 sme sa aspon smiali, ale je to strasne co si my baby musime vytrpiet 😀

martina2001
24. nov 2010

@nemko prečo skúšaš genetiku? mňa to nikdy nenapadlo, a aj mne povedala že šanca na normálne tehu je stále a aj to tak vyšlo.

nemko
autor
24. nov 2010

lebo nam nevysli 2 IVF a nevieme ci kvoli psychike alebo je problem v genetike, ja mam genetiku ok mne ju robili len nieco este z toho chyba a taku tu spolocnu nam nerobili tak ideme v januari

martina2001
24. nov 2010

@nemko je to ok keď máš normálneho manžela, aspoň u nás je to tak, ale si predstav že by ťa nútil

nemko
autor
24. nov 2010

@martina2001 mam priatela, nechcem sa vydavat nahodou by sme nemali deti a on zdupka tak aby sme to mali jednoduchsie, ale ked otehotniem tak sa mozno zobereme, ale chape to co sa stava v mojej hlave (stop), tak to mam stastie 🙂

martina2001
24. nov 2010

@nemko to máš, počuj ty máš super rozmýšľanie, síce v podstate ani ja som sa nechcela vydať, ale manžel na tom trval 😉

nemko
autor
25. nov 2010

@martina2001 tak dnes je viac trendy rozvadzat sa ako vydavat 😀 😀 tak ja by som sa raz rada vyhla problemom okolo rozvodu a radsj budem mat nalepku rozidena ako rozvedena

martina2001
25. nov 2010

@nemko to áno, ale furt keď do toho vzťahu vstupuješ ideš v nádeji že bude ok, nikdy nevieš ako to skončí 😎

nemko
autor
25. nov 2010

niekedy cloveka, s ktorym zijes nespoznas ked pride iste k istemu 🙂 z anjela sa stane chrapun 🙂 sorry za vyraz , ale je to tak

akatka
25. nov 2010

Ahojte kocky.. ja mam skusenost s Clostylbegitom, kedy som nan reagovala dobre, ale nepomohol ani pri IUI ani pri domacom snazeni. To bolo vlani a IUI sme podstupili 2x. Pred mesiacom sme boli na IUI, ale uz som stimulovala Merionalom. Podarilo sa hned na 1x 😵 Tie injekcie su dost drahe, ja som doplacala 88.-€ Ale aj lekar vravel, ze zaberaju lepsie ako Clostyl... Tie peniaze za to stali, uz len aby bolo vsetko OK a dobojovali sme to do uspesneho konca 🙂

nemko
autor
25. nov 2010

@akatka to asi individualne, ja som skusala Merional a popraskali mi vajka skor ako bolo IUI.Teraz som zvazovala clostik a merional a mudr.povedala, ze skusime clostik aj ked vie, ze peniaze nehraju ziadnu rolu, clostik je praktickejsi a nebolestivy a snad pomoze.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre