Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
13. jún 2010

lusi no super, ze sa ti polepsilo, no mne tiez tvrdlo brucho okolo toho tyzdna co si ty, teraz uz ani nie, ale tiez mi dal 3x2, jasne treba vydrzat pre deticky, stoji to zato, aspon do toho 35tt musis vydrzat

vanesska
14. jún 2010

no wolfi veru teraz sa to tu zacne rozbiehat... nastane tu baby boom 😀

lusi... tesim sa ze je vsetko ok...! a tak ako pise wolfi drzim palce nech s babatkami v brusku vydrzis co najdlhsie!
hlavne vela oddychuj!

my sme boli v piatok na poradni tak sme vazili malicku... ma 1550 g takze presne zodpovedala tomu dnu co sme boli...
doki mi ukazoval aj grafik predpokladaneho priberania tak hovoril ze to podla grafu vychadza ze by mala k terminu mala mat okolo 3,2 kg co sa fakt tesim lebo teraz sa nejako rodia dost velke deti... a vytlacit nejakeho 4 kg macka asi fakt nie je ziadne zuzo... 😝

no tak sa babulky drzte... ktovie ako pokracuje zuzka...

lusinkaj
14. jún 2010

ahojte 🙂
dakujem ze nam drzite prsty,aj ja chcem aby sme s drobcami vydrzali co najdlhsie 😉
ale fakt neviem preco je to brucho take tvrde 😒 taze wolfi,aj ty si tak mala okolo toho tt??no aj mne kazal magne 3x2 tak hadam,bude vsetko v poriadku 😉
zajtra ideme na morfol.utz tak sa tesim 😉
a ako casto ste citili pohyby okolo toho tyz.?ja niekedy viac niekedy menej...

vanesska
14. jún 2010

lusi.. ja som tiez citila pohyby najskor menej... niekedy aj cely den len sem tam nieco ale vraj v tomto case babatka vela spinkaju takze aj cely den ho takmer nemusis citit a potom zasa maju den ked vela buntosia... 😅
okrem toho este v tomto case maju v brusku dost miesta takze hoci sa oni mrvia o 106 ty to vobec nemusis citit...
ja som to aj videla na utz ze mala sa hybala ale ja som ju v brusku necitila...
inak ale od toho 30tt citim tie pohyby o dost intenzivnejsie fakt mam pocit ze mala je rozlozena po celom brusku lebo ju naraz citim aj napravo aj nalavo a fakt niekedy az uplne na boku takze musela dost podrast a tym sa jej zmensilo aj miesto ale je to zlate... 😵 no ty asi take intenzivnejsie pohyby budes citit aj skorej kedze mas babulky dve a miesta nebudu mat tak vela... tak sa pekne drzte aj s malinkymi... som zvedava ci to tiez budu dve baby ako ma alicka... 😵

romy01
14. jún 2010

ahojte kocandy

ja len na skok - este som 2 v 1 a zatial sa nic nedeje, iba sem tam pobolieva brusko ako na ms a aj kosti v panvi ma nejak divne tlacia. No je to len par krat za den. Horsie je to v noci - neda sa mi otacat, musim si najskor sadnut a potom si lahnut na druhy bok. Zda sa mi ze maly bude hodny macko je tazky len dufam ze bude pod tie 4 kila.

wolfskinka
autor
14. jún 2010

romy no uz vydrza mas to zapar ....

vanesska
15. jún 2010

romy... veru vydrz uz to mas za par...!
s tou panvou ja to mam uz teraz tak som zvedava ako to bude v takom termine ako mas teraz ty... 😝
to uz sa asi ani nevyspim...
takze neboj... maly bude urcite tak akurat... 😉

wolfskinka
autor
15. jún 2010

vanesska aj mna uz pobolieva panva a bedrove klby dost v poslednej dobe, asi sa uz roztahuje panva, inac trpnu mi prsty na rukach a na nohach

lusinkaj
15. jún 2010

ahojte 🙂
3D utz dopadol vyborne 🙂 vsetko je v poriadku 🙂
pohlavie len potvrdil su to dve dievcatka 🙂 😵 🙂

wolfskinka
autor
15. jún 2010

lusi tak dve baby ako alicka .... inac som s nou hovorila .. tak babiky pribrali uz maju 1700 g obidve

lusinkaj
15. jún 2010

wolfi tak to je uzasne 🙂 ani sa nenazda a pojdu domov,super,som sa potesila 🙂
take mam anpnute brucho,strasne tak ma taha,tlaci hlavne hore ako je zaludok..... 😒

wolfskinka
autor
15. jún 2010

lusi daj si magnezium ... to pomoze

alicao
16. jún 2010

lusi, vitaj v klube, ja som mala take brucho cele tehu, a tlacilo ma to uplne vsade ak sa pamatas...
dve dievcatka🙂 hehe a stavim sa ze som mala pravdu, vsak su dvojvajecne?
len nechod v mojich slapajach uplne ok? nato magnezko pozor, na toto tvrde brusko ti to nepomoze , ja som jedla tiez 6 tabletiek denne a ked ma zobrali do nemocnice a povedala som kolko som jedla tak mi povedali, ze to bolo zle, lebo keby som jedla menej, tak by mi tie magnezkove infuzky mohli pomoct a porod sa mohol oddialit, ale kedze som bola predavkovana tymi tabletkami, tak uz infuzky nezabrali...nechcem ta strasit, len opatrne
my cakame kym budeme mat cez 2 kila aby nam mohli operovat srdiecka v blave....nechcite vediet co prezivam, ale moje zlaticka su krasne, ciperky ako v brusku, na pohlad vyzeraju uplne ok...
domov tak skoro nepojdeme , lebo priberanie je asi ten najmensi problem u nas Alicka ma 1730g a Karinka 1640g, tolko mali vcera, ale snad to nebude dlhsie nez do augusta.Prave sa chystam za nimi.
pa

romy01
16. jún 2010

ahojte

tak som doma z poradne. Som otvorena na 1 cm - jupiiiii. No a zajtra mam pasy a ak neporodim najblizsie dni tak sa mam u doktorky ukazat buduci tyzden v stredu. Mooc sa na drobceka tesiiim 🙂

alicka - posielam vam pusu nech vsetko dobre dopadne - CMUK

vanesska
16. jún 2010

ahojteee...

tak nam konecne prisiel kocik jupi sa vytesujem a beham s nim po byte... 😵

alicka... krasne bambulky priberaju to je uzasne!!! takze hovoris ze nezapru svoju cipernu povahu uz z bruskovych cias co ste ich s doktorom stale nahanali na sone po celom brusku... 😀
no a to ostatne... 😒 prajem ti hlavne vela vela energie aby si toto narocne obdobie zvladla co najlepsie... !!!

romy... takze uz 1 cm... jej tak uz sa to bliiiizi... mas stresik?
juj aj ja sa uz na malicku velmi tesim ale ja si este dufam ze chvilku pockam... 🙂

lusi... dve baby... tak vitaj v babskom klube to tu trochu prebijeme s tymi babami... 😉 a ty sa hlavne opatruj co najviac oddychuj to je fakt dolezite ja si to sice tiez stale poviem a vzdy idem nieco robit a potom vzdycham ze ma bolia krize a brucho atd... 😝

wolfi... no tie bolesti su take od veci raz su raz nie su... doki povedal ze s tym vobec nic neurobim a ze to prejde tak mesiac po porode... no ale pre mna je najhorsie sa postavit z kresla alebo z postele to je des... potom ked sa to rozchodi uz to ide...

inak baby vy ste absolvovali nejaku predporodnu pripravu?? 😕

romy01
16. jún 2010

ahoj vaneska - ja som aj chcela ale nakonie som to neabsolvovala. Myslim ze som dobre urobila, niekomu to vyhovuje ale ja som sa rozhodla ze je lepsie nevediet a nestresovat sa. Preto si myslim ze asom aj teraz kludna a nebojim sa, nepocuvam strasidelne pribehy a naopak sa strasne tesim na maleho drobceka. Ked si pomyslim alebo ked mi tu baby pisu ze to uz mam za par tak ma ani raz nenapadlo ze mam za par dni porod ale vzdy ma ako prve napadne ze za par dni mam svojho drobceka v naruci 😀 ze bude malicky , bezbranný a odkazany na mna a moje mliecko a moju lasku a mna nic ine uz nezaujima len aby som mu to vsetko mohla cim skor dat. Vsetko ostatne je v uzadi a nic ine ma netrapi. Verim ze aj vdaka tomuto postoju zvladnem hravo porod a ze uz o par dni budem hadzat na konika fotecky 😀

wolfskinka
autor
16. jún 2010

vanesska no mne je najhorsie si sadnut z lezania a potom ako ty hovoris postavit sa na nohy, potom to uz ide same,

dnes spom zase mala vybavovacky .. tento tzyden by som vyhrala prvu cenu permanentne v prdeli ... furt len po uradoch, misia dnesneho dna splnena, zajtra ma caka diabetologia a v piatok poradna, zubarka, pasy ... a koniec tyzdna

naladu mi vylepsuje len to pocasie . konecne nie su horucavy a predpoved pocasia je pre mna vynikajuca na najblizsi tzyden .. xixi http://www.pocasie.sk/pocasie/europa/slovensko/...

alicao
16. jún 2010

romy dakujem🙂 aj vam ostatnym zato , ze na nas myslite
jaaaaaaaaj baby, ja dnes chodim vysmiata jak leco🙂))
prvy krat som klokankovala! nadhera, ak by ste nevedeli co to je tak je to nahe babatko len v plienocke na maminkynom, teda mojom nahom hrudniku, keby ste ich videli ake boli vysmiate a spokojne , ako si dudlovali pusinky a spokojne si pritom mrnkali, NEOPISATELNEEEE! Malicke moje🙂
Je to vlaste namiesto inkubatora ,zohrievanie matkynym telom..krasa
A este mi povedali, ze ak sa tie srdiecka nezhorsia, tak nebude treba operaciu hned ale az ked troska podrastu, teda ak by sa uz nic neposralo tak ked budu mat 2300g a budu papat same s flasky tak by nas pustili domov, chodili by sme na kontroly kazdy tyzden a potom by doktor rozhodol kedy sa ta operacia absolvuje. Nevyhneme sa jej ale aspon keby nemuseli ist take drobunke bolo by fajn.
Drzkajte sa a tesim sa na fotecky vasich lasociek!
Wolfi, dufam, ze naozaj pojdeme spolu z nemocnice!🙂

wolfskinka
autor
16. jún 2010

alic no predbezne sa drz na moj termin 8.7. alebo 9.7. cisarak. .... najneskor 20.7. ale to je krajne riesenie ... neskor uz urcite nie

romy01
16. jún 2010

alicka - tak to su uuuuuzasne spravicky - verim ze to bol nepopísatelny pocit stastia a radosti- boze sa usmievam ako slniecko na hnohi. Taaaaak sa tesiiiim. Moc vam drzim palce nech to ide takto dalej

lusinkaj
16. jún 2010

@alicao velmi sa tesim sa tebou 🙂 myslim,na vas a na tie male princeznicky 🙂 drzim velmi prsty aby bolo vsteko v poriadku a boli zdrvaucke 🙂

rosienka
16. jún 2010

ahojte baby 🙂

juj, ake dobre spravicky od alicky, to musi byt krasne s dvoma cervickami na brusku 😵 Ja sa tiez neviem dockat, ako mi ju hned po narodeni daju na hrudnik aj na dve hodiny a budeme sa zoznamovat a cicikat 😵 😵 😵

lusi- tak predsa baby, tebe som ich aj predpokladala 😉 mame tu pekny babinec. s tymi pohybmi je to do toho 30tt ako pisala aj vaneska take rôzne, ale neskôr ich budes jasne citit kazdy den az-az, kazde male otocenie 🙂

vanes, wolfi- ja sa tiez uz ledva kvôli tej panve hybem, ja to mam uz aspon 6 tyzdnov a posledne sa k tomu pridruzili nenormalnym spôsobom krize, ledva chodim, ci stojim 10 minut ☹
vaneska, ja chodim na predpôrodny kuz a je to velmi dobre, preberame tam vsetko od tehotenstva, bolesti, panvoveho dna, samotneho pôrodu az po sestonedelie a dojcenie. Je to super, lebo sa môzes PA spytat na vsetko, co potrebujes a ta zaujima.

romy- aj ja sa veru tesim na pôrod, ale este si to tehu chcem uzit cim dlhsie, i ked sa clovek neciti najlepsie a vsetko uz niekde boli a taha...ale budem na tento cas urcite spominat ako na najkrajsie obdobie ocakavania 🙂 ty uz mozno zajtra budes drzat v naruci svoj pokladik 😵

a kdeze je zuzka? ved chcela ist v juni na KET, tak dufam, ze im to aj vyslo

wolfskinka
autor
17. jún 2010

dobre ranko ,

rosienka ahoj ... tak ja s krizami nemam vobec problem, ani s chodenim, jedine co ma boli su chodidla a trpnu mi prsty na rukach ... a to moje spanie nespanie, ale inac sa citim fajn, a taketo pocasie mi vyhovuje, ale uz by som to mala najradsej za sebou, to cakanie je akesi nekonecne

zuuuzana7
17. jún 2010

ahojte dievcata, alicka velmi casto na vas myslim, len prepac, ze nepisem, velmi princeznickam prajem veeela zdravicka a aby coskoro nabrali silu, aby mohli byt este cipernejsie a maminke a oteckovi robili len a len radosticku. tak ste vcera klokankovali ... jeeeeeeeeeeeeee no nadhera ... velmi som sa potesili uz aby to bolo len a len na tej spravnej ceste 😵

rosienka ano som po ket a testik som robila na 7 den a uz vtedy ukazazala (ani som nedocikala) krasne pozitivne ciarky, len vcera som zacala spinit ... tak som z toho opat nejak na nervy, dnes som 9 den spravila som testik a ciarka je uz skoro taka silna ako kontrolna ... len to spinenie ... bojim ... bojim ... bojim zajta mam krvicku ...

babulky tak vy uz coskoro idete mat vase srdiecka doma 🙂 nadhera, zelam vam z porodu nezabudnutelne pozitivne zazitky a hlavne aby boli babetka krasne zdravucke 😵 tesim sa na foto 😉

romy01
17. jún 2010

zuzanka tak ale tie // su krasne spravicky, radsej zavolaj do centra, pri spineni zvyknu pridat k utrosu aj dupgaston, aby to poriadne " zafixovali " Ja ked som pridala duphaston, spinenie do par hodin zmizlo. - no a potichucky gratulujem 🙂

rosienka mas pravdu , toto obdobie si treba vychutnavat, lebo sa uz nemusi opakovat.

ja som bola dnes na pasoch a kazali mi prist v stredu buduci tyzden, rovno jednemu lekarovi na kontrolu. Aj ked mam v ten den poradnu, povedali mi ze musim prist najskor do nemocky a do poradne uz mozno ani nedojdem 😀

zuuuzana7
17. jún 2010

romy dakujem pekne ... kuk albumik dala som foto 😵
dala som si magnezko, zajtra som v centre tak sa spytam ... len minule mi nic nedali ... ze cakat 😕
ale keby daco idem na pohotovost a basta ... uvidim ako dopadne zajtra krvicka 😵

jeee romy teda uz sa to cim dalej tym viacej u teba stupnuje 😉 ja sledujem stale 😉 uz by si aj meno vasho chlapceka mohla prezradit 😵 ja som taka netrpezlivka, aj ked to uz je fakt zapar dni ... a meleho mas v naruci ...
a co manzel ako sa ma? bude pri porode?

dnes mi obvodak povedal, ze vsetko robi moja hlava, debo nech on tak beha po caroch a preziva tieto stresy ...

wolfskinka
autor
17. jún 2010

zuuzi aj sa pridavam s gratulaciou ... tento krat to vyjde a v 40tt ho budes durit von a uz ziadne hluposti ....

vanesska
17. jún 2010

jeeeej babky ahojte...
no jake krasne spravicky to tu citam... normalne z temicky opat ziari pozitivna energia... tak nech nam to vsetkym vydrzi co najdlhsie... 😵

alic... museli to byt krasne pocity co si prezivala bozinku normalne ma to dojima... ach tie hormony 😀 ale fakt krasne sa to cita...

romy... tak a uz mas 40tku na krku 😀 takze mozeme ocakavat spravicky kazdym dnom... 😵

rosi, wolfi... no aj mna ta panva trapi uz par tyzdnov a vstavam z kresla a z postele ako totalny invalid... 😅 ale nevadi uz som si nejako zvykla dokonca aj na to spanie nespanie ako pise wolfi... raz na jednom raz na druhom boku... popodkladam si kade tade vankuse obcas slohnem mm kusok aj z jeho paplona 😎 a je dobre... 😉
ten predporodny kurz neviem ci uz nejaky stihnem ani neviem ci chcem vsetky tie infosky vediet... alebo radsej budem v sladkej nevedomosti... a nebudem sa nicoho bat ako pisala romy...
ale mozno skocim do nemocnice tam je kazdy pondelok nejaka prednaska raz gynekolog, raz pediater atd... takze mozn oaspon toto vyskusam...

no a zuziiiii... boziiiinku tak predsa to vyslo... potichu aj ja gratulujem potom nam urcite napis ake bolo hcg...
a to spinenie... neboj ked hcg podla testov rastie tak to je na dobrej ceste... nezabudni ako aj tu baby spinili a wolfi chodila do centra ako na klavir kvoli tomu a uz ma 36tt... takze zuzi hlavne ziadne stresiky a vela oddychuj nic neprevlacuj nechaj sa rozmaznavat nech ta muzik obskakuje....😵 uz sa tesime na tvoje tt pri nicku...drzim palce!!!

wolfskinka
autor
17. jún 2010

vanesska .. o tych klboch mi ani nehovor, dnes ked som isla do nemocnice, som isla ako frontovy vojak z nohy na nohu som sa len tak vliekla

alicao
17. jún 2010

Znova dakujem kazdej z vas za povzbudzovanie🙂
Zuzka nasla si si //? parada, tak nech len silneju a nech to spinenie je len to co mala wolfi nic ine, jasne?!
Vidim ze tu kazda fuci z posledneho...no konecne, nech viete ake to je, ja som to mala uz od 20tt..hehe
Rosienka, chcela si pocut tu story, teraz mam trosku cas tak ak sa vam to chce citat...
14.5. som isla rano o druhej cikat, ako stale , sak tehotna nie, aj 5 krat za noc, ale o tej druhej ked som sa utrela som mala na papieri troska krvicky..zlakla som sa, lebo ja som nikdy v tehu ani len nespinila, tak som zobudila draheho s placom, ze sa nieco deje, ze to je este skoro...on ma ukludnoval ,ze to nic, nech vydrzime do rana, lebo som mala ist rano na siedmu akurat na poradnu...sranda je, ze som si den predtym poprala veci aj zupan, lebo na poradni mi mal kontrolova ten moj slavny krcok s tym, ze ak sa skratil pojdem pre istotu do nemocky, tak som si to vsetko poprala akoby som to tusila...ale lahla som si este, ze sa vydrzim do poradne..
o 4tej som isla znova cikat, ale to uz bolo krvi viac na papieri...chytila ma panika, a muza uz tiez ked to videl, volal sanitku
Ta ma vytriasla ako diva , mozno aj preto som porodila..ale nie, neviem ...
Na prijme ma skontrolovali, krcok zatvoreny, neskrateny, vsetko v pohode, aj babulky, samozrejme kopali ako nepricetne, normalka, ale ze si ma tam nechaju
Dali mi infuzky a aj injekciu na dozrievanie plucok pre istotu...
Cez den spinenie prestalo tak som sa ukludnila, ze to asi bola len nejaka cievka prasknuta..
O osmej vecer ma zacali strasne boliet krize, take trpnutie...a opakovalo sa to kazdych 15 minut...take som nikdy nezazila..bola to bolest, ale nie nejaka nehorazna, take cosi zvlaste a brucho mi tvrdlo ale nebolelo, len tie krize akoby sa mi tam strasne stiahli svaly na chrbte len tak na 10 sekund a koniec , a to sa opakovalo asi 4 krat tak som isla za sestrickov a opisala jej to a ona ze ideme na monitor..a veru boli to kontrakcie, ze vraj silne..cudne lebo to tak strasne ani nebolelo...skontrolovali ma..nic stav krcku nezmeneny, aj sono ok
dali mi dalsie magnezko...neprestavalo to..o hodku nato ma znova skontrolovali a sup..otvorena, ze musia ist von...
to bolo o 23.00. Ja som sa klepala od strachu o malinke aj od zimy, lebo to bolo v den ked zacali tie dazde..
Doktor povedal, ze musime ist do martina, lebo ze v ziline su vybaveny len pre novorodeniatka od 30tt...lenze tam mu povedali ze nemaju volny inkubator, tak na mna pozrel, ze do blavy by sme nestihli, ze musia ist von nech sa stane co sa stane..to si neviete predstavit co som prezivala, tak som sa v zivote neklepala, doslova, triasla som sa, nedalo sa to ovladat aj zuby mi klepali, nevedela som ani rozpravat co som sa bala ze one pridem
Muza som zobudila, letel hned za mnou, ale nepustili ho na salu.
Isla som sekcium lokalnou anestezov, vsetko som pocula, vrchna polovica tela sa klepala..strasne, dolna horuca a ako z gumy...
pucula som zamnavkanie jedneho babatka, tak som si vydychla, ze dycha, druhe som nepocula..vtedy mi povedali ze su to dve dievcatka
potom isla anesteziologicka zlata pozriet nane a prisla mi povedat, ze maju apghardovu stupnicu 10 a ze vazia 1080 a 1120g takze super na ten tt, doktor bol rad lebo ze keby mali menej tak nevie co by sa stalo..
Tak som si v tej chvili trosku vydychla..
Manzel ich videl len asi 2 sekundy ked ich prenasali v inkubatoroch a plakal od stastia a strach zaroven...
Potom som nespala 30 hodin, lebo mi nikto nepovedal co s nimi je..
Manzela pustili za mnou az na druhy den, a ten ma ujistil ze su ok, ze su nadherne a ze dychaju same..
Ja som ich videla az na dalsi den, okamzite som sa zamilovala, boli take drobunke, prstiky ako z gumi, vsetko prisvitne, ziadny tuk, ale v tvarickach nevyzerali ako nedonosene..no ale alicka uz bola na kysliku nezvladala to sama..tak som sa bala ci to prezije, obe mali nejaky zapal tak hned dostavali aj antibiotika...neviem to sem napisat co som prezivala , plakala som asi 2 tyzdne v kuse...potom boli dalsie komplikacie ale to sem nejdem pisat, chcem nato vsetko zabudnut a tesit sa z toho co je teraz a pozerat len do buducnosti
Musime to zvladnut, lebo bez nich si zivot neviem predstavit a su to najmilovanejsie a najchcenejsie deticky na svete
Nezaspali ste?🙂...tak tolko ohladne mojho dna D co mal byt akoze najkrajsi den zivota ale zial nebol....ale kaslat uz nato...brrrrr

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre