Uchytilo sa vám štvorbunkové mrazené embryo?

denulka85
8. dec 2012

baby mate skusenosti?

krisbar
8. dec 2012

mne tiez tusim vzdy vkladali 7-8 bunkove. mrazene tiez tusim boli tak ze 8 bunkove sa zmrazili a potom ked sa rozmrazili tak boli 7 bunkove. netrap sa. oni su odbornici - vedia co robia.
mne na p[oslednom sedeni lekar hovoril ze bol prave na kongrese o ivf a bol tam anglicky lekar, ktory niekolko poslednych rokov robil vyskum ze vkladali aj embrya ktore by v inych labakoch "splachli" a ze statisticky mali rovnaky pocet tehotenstiev. cize aj tie embrya ktore podla nich by sa dalej nemnozili sa uchytii v prirodzenom prostredi.
je to proste "zazrak zivota"

denulka85
autor
8. dec 2012

@cikyta dakujeme pekne 🙂

lucia2505
8. dec 2012

@cikyta No ono sa môže mraziť najskôr 30 hodín po oplodnení a maximálne 120 hodín po oplodnení. Mne mrazili na druhý deň po oplodnení, ale to neviem koľko bunkové boli, ale všeobecne sa lepšie rozmrazujú menej bunkové embryá ako blastocysty po PK, lebo tie sú už moc citlivé.

denulka85
autor
8. dec 2012

@cikyta ale podla mna nam naraz mrazili s luciou 2505 lebo sme boli naraz na odberoch podla mna bratislava aj tak skoro mrazila

denulka85
autor
8. dec 2012

@krisbar dakujem za vsetko urcite prostrdie je lepsie ako skumavka

lucia2505
8. dec 2012

@krisbar hovorím, že maternica je maternica...preto aj začínam pochybovať o PK, mne to všetko pomrelo potom a nemyslím si, žeby všetky embryá boli vadné, ale nemali vhodné prostredie na vývoj....

denulka85
autor
8. dec 2012

@lucia2505 lucka ale ked nam urcite naraz mrazili a tak nechapem ze ja mam len 4bunkove od rozmrazenia sa zvacsili len o bunku

cikyta
8. dec 2012

@lucia2505 120 hodin má kompaktujúca morula, no mraziť sa môže aj 144 hodin blastocysta (ktorá má už 120 a viac buniek)

lucia2505
8. dec 2012

@cikyta no dobre to je jedno, ale môže sa mraziť aj po oplodnení na druhý deň.

denulka85
autor
8. dec 2012

baby vy ste fakt ako encyklopedia vsetko viete 🙂

cikyta
8. dec 2012

@lucia2505 Ved môže....môže sa mraziť aj samotné vajíčko, či spermia v konečnom dôsledku............len ja som bola v tom, že sa po oplodnení mrazí najskor 3 dnove embrijko.....teda po 5 rokoch vidím, že som sa zmýlila a tak preto som sa pýtala, ktoré to bolo car, či vobec na svk 😉 atd...

lucia2505
8. dec 2012

@cikyta no to bol Iscare, napríklad ja som to mala tak, že 11 embryí, z toho 7 išlo na PK a 4 zamrazili hneď po oplodnení, teda nedali všetky na PK.

cikyta
8. dec 2012

@lucia2505 Dobré riešenie 😉

toncka13
20. jún 2014

Ja som dnes štvrtý den po ket tento krat aj s embryo glue.zo srandy som si spravila t.test a bol tam duch.stalo sa to niektorej z vas?? Vkladali my 8 bunkove. A aj asistent hatching robili .🙂)

dejna0412
25. aug 2014

Ahojte ja som dnes 6 den po ET 4bunkove.Tak sa modlim aby sa ujalo🙂z 3-och nam zostalo
Len jedno.Takze sme nemali Pk a nemáme ani mrazacikov.

candour
25. aug 2014

@toncka13
my sme mali glue, aj sledovanie pod kamerou denne a nic🙂 na dalsi pokus to uz nebudem platit, uplne zbytocne vytahovanie penazi z nas si myslim🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre