Umelé oplodnenie a financie - GynFiv

66lucia66
16. jún 2021

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať Vás, ktoré v blízkej minulosti (2020/2021) absolvovali umelé oplodnenie v CAR Gyn fiv. S priateľom sa snažíme nejakú tú dobu (obaja máme 30 r.), za sebou neúspešne IUI a smerujeme k tomuto kroku. Len by som chcela aspoň zhruba mať prehľad koľko to stojí viem, že niečo prepláca poisťovňa a závisí aj od druhu liekov, ktoré doktorka predpíše. Aspoň nejaké info cca.

martinaju
16. jún 2021

@66lucia66 nebola som v gynfiv. Ale ono zaleží od toho aké metódy oplodnenia potrebuješ alebo chceš. Od množstva mrazených embryi a od množstva hormónov. Tie ceny v car su cca podobbe okolo 2000 eur maj nachystané ak ostane tak použiješ na niečo iné. Ak bude chýbať bude chýbať menej akoby si mala čakať že to stoji 1500 a budes platit 2300. Každé car má cennik a cca si vieš aj sama dopredu vypočítť čo to bude stáť teba podľa toho čo si ccheš za nadstandardné služby zaplatiť, plus lieky. Tiež nevieš koľko embryi bude na mrazenie moze byt 5 moze byt 15.

luccija
16. jún 2021

@66lucia66 cca 2500.Kolko si mala IUI a ako dlho sa nedari?

martinaju
16. jún 2021

no nam by tiez nestacilo 2000 eur ale teda su zeny ktorym staci 1500 tak tych 2000 by som tak poradila ze mat a lahsie doplati clovek 500 alebo tak ako zrazu 1000 eur.
Ono naozaj záleží od veľa faktorov, či sa podsri prvy transfer alebo nie. Ak nie tak tie financie su treba dalej my sme za pol roka dali 4500 eur za ivf. Behom 15 dní sme zaplatili cca 2400 eur (et som nemala kvôli ohss). Ostatne behom dalších 4 mesiacov. Ono je to naozaj veľmi individuálne podľa toho čo budeš chcieť. Držím palce 🙂

66lucia66
autor
16. jún 2021

@luccija mala som zatiaľ dve nieje to veľa ale už ma nasmerovali na cestu k umelému oplodneniu. Tento rok budú tri roky. Netlačia som na pílu od začiatku brala som to tak, že staviame dom stres okolo toho a teraz sme začali intenzívnejšie riešiť aj cez CAR nakoľko už bývame

martinaju
16. jún 2021

@66lucia66 a máš aj vyšetrenia porobené. Predsta ivf nie je lacná záležitosť a vyšetrenia eliminujú ako tak neúspech. Ak by si nemala vyšetrenia tak by som išla ešte na jedno iui a popritom vybavila vyšetrenia.

66lucia66
autor
16. jún 2021

Ďakujem Vám veľmi pekne uvedomujem si, že je to veľmi individuálne, ale takto si viem spraviť odhad aspoň. Dúfam že sa vám podarilo do úspešného konca a keď nie tak verím že sa podarí držím palce

66lucia66
autor
16. jún 2021

@martinaju začalo sa to biochemickým tehotenstvom na základe toho ma poslala doktorka na hematológiu a tam, že trombofília. Ostatné som mala v poriadku

danilabe
16. jún 2021

tie centra na Slovensku maju tie ceny rovnake viac menej, treba ratat,ze ak by si nemala prvy vklad uspesny potrebujes aj dalsie lieky a plus vysetrenia reproimunologia napr je dost draha, samotne IVF az take drahe nie je ak porovnas s inym krajinami ,ale napr len proogesteron prrd KET stoji 20eur a potrebujes aj 2 krabicky tam sa to vie nabalit aj

martinaju
16. jún 2021

@66lucia66 okrem hematologie si daj spraviť reproimunologiu, genetiku a endokrinologiu. Viem že to je na dlho ale keď niečo zistia teraz tak nemusíš možno zažiť zbytočné sklamania. Ja som mala tiež hematologiu soravenu ale už od 13 rokov (keďže to máme dedičné tak som o tombofílii vedela) a išla som do ivf iba s tym a reprimuno a endokrinologiu som si robili medzi vkladmi (nič nezistili) ale aj tak nikdy nevieš kde môže byť problém.

zuzana_zg
5. aug 2021

Ahoj, ja posúvam ďalej lieky, ktoré mi ostali, Nám pomohli, tak posúvam ďalej 🙂 1x Bemfola 300 IU, 4x Bemfola 225 IU, 5x Esttrofem 1mg, 7x Menopur 75 IU, 2x Diphereline 0,1mg

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre