Umelé oplodnenie jún/júl 2023

eveline88
29. jún 2023

Ahojte ktorá aktuálne riešite umelé oplodnenie tento/nasledujúci mesiac? Ja som začala môj prvý cyklus v UNICA Brno.

Vkladať budú čerstvé alebo mrazené? Môžeme si tu navzájom vymeniť skúsenosti...

ivett_ka
30. jún 2023

@eveline88 ahoj ja som tento týždeň začala stimuláciu

eveline88
autor
30. jún 2023

@ivett_ka ja tento týžden končím stimuláciu, na ktorej klinike si?

ivett_ka
30. jún 2023

@eveline88 GynFiv BA

Ako dlho ti trvala stimulácia po dober vajíčok ? Máš v pláne vklad ešte v tomto cykle alebo až v ďalšom KET ?

eveline88
autor
30. jún 2023

Stimulovali ma 8dní, zajtra beriem HCG injekciu a v pondelok mám odber. S tým vkladom to bola pre mňa velká dilema. Nakoniec budem vkladať až mrazené embryo v auguste, lebo sme sa rozhodli že si dáme spraviť PGT embryí a na to sa čaká mesiac. Ale šanca že sa uhniezdi stúpne na 70%. Inak mám 34r a manžel 40, tam ju už vyššia šanca že embryá budú niesť genetickú vadu. Toto je tvoj prvý vklad?

ivett_ka
30. jún 2023

@eveline88 a dokopy to je nejakých 12 dní od začiatku po odber ?

Áno, je to pre mňa 1. IVF , máme za sebou 2 neúspešné IUI. V pondelok idem na 1. kontrolu, uvidím čo mi povedia. Kedy ste mali nejakú konzultáciu s embryológom aby ste sa rozhodli aké metódy použiť atď.. Mne nič ešte nepovedali.

Ja mám 31r a manžel 33

leennkka0710
1. júl 2023

Ahojte.., my mame 2 🍦,,, som po menzese… v pondelok idem na kontrolu ako som na tom a ak bude všetko v poriadku , tak hadam pôjdem už na vklad 🙏🙏🙏🙏 som vynervovaná už úplne 😞

eveline88
autor
2. júl 2023

@ivett_ka ano dokopy 12 dni. Zajtra idem na to - anesteza a odber vajicok. Tak nakoniec po konzultacii nam to PGT neodporucili, ze to je pre zeny nad 36r, vy ste obaja mladi, tiez to nie je potrebne pre vas. Ale aj tak budeme vkladat az mrazene, cerstve mi neodporucaju lebo mi hrozi hyperstimulacny syndrom.
Tak zajtra daj vediet aky mas pocet folikul 🙂 Budem drzat palce.

eveline88
autor
2. júl 2023

@leennkka0710 neboj bude vsetko ok, nenervuj sa. Bude to vas prvy vklad?

ivett_ka
3. júl 2023

@eveline88 držím palce na odbere 🍀 daj nám potom vedieť ako sa máš

leennkka0710
3. júl 2023

@eveline88 áno prvý,,, dnes na 12:45 ideme na kontrolu ..tak som zvedavá 🤷‍♀️

ivett_ka
3. júl 2023

Tak ja som po 1. kontrole. Moje folikuly sú zatiaľ pod 10 mm tak stimulácia môže trvať vraj dlhšie (aktuálne som 7. deň stimulácie) .Dr povedala že to môže byť 12.-14 dní.

@eveline88 aké veľké si mala folikuly ty pred odberom?

@eveline88 a @leennkka0710 ako ste dnes dopadli?

leennkka0710
3. júl 2023

@ivett_ka tak sliznica je 9,5 😍 😊😊😊 🙏🙏🙏 a už mam naplánovaný vklad 😍. Aj som si aj poplakala 😊🥲 tak už len nech sa to krásne uhniezdi ,,, zaplatili sme si niečo na vyšše ,, aby sa pekne uhniezdilo🥰

eveline88
autor
4. júl 2023

@ivett_ka ja som mala najvacsi folikul 19mm, potom boli 17 a 16mm, ostatne pod 12 neratali lebo tie vraj nebudu zrele. Vybrali mi vcera 15 vajicok, z nich 10 bolo zrelych a oplodnilo sa 9.
Neboj nic, vedia co robia, hlavne klud nech radsej pomaly dozrievaju. Ja som im priliz zareagovala na hormony...

eveline88
autor
4. júl 2023

@leennkka0710 super, tesim sa 🙂 Co si si navyse priplatila aby sa uhniezdili lepsie?

eveline88
autor
4. júl 2023

@leennkka0710 kolko embryi sa vam vyvinulo?

valentina1984
7. júl 2023

ahojte co ste si pichali pocas stimulky?

eveline88
autor
7. júl 2023

@valentina1984 Ja som na klinike v Brne a tam di davali Pergoveris 200ml

ivett_ka
7. júl 2023

@valentina1984 ja som mala 5 dní Bemfolu , teraz Pergoverix , a od včera Pergoverix + Ganirelix

stále som v stimulácii, folikuly rastú pomaly a mám ich len 5-6. v nedeľu idem na kontrolu. Dúfam, že aspoň nejaké schopné vajíčko získajú ☹

leennkka0710
8. júl 2023

@eveline88 mame dve ,,, teraz to bude môj prvý vklad ,,🙏 ja verím a dufam, že to vyjde .., sliznicu sme stavali od začiatku novembra , tak konečne sa dočkám aj ja. ❤️

eveline88
autor
8. júl 2023

@leennkka0710 super tak po dlhom cakani si sa dockala 🙂 zaujima ma co ste si priplatili aby sa uhniezdilo? myslis Embryo glue?

leennkka0710
8. júl 2023

@eveline88 aha áno presne to 🙂 a ešte niečo čo neviem ako sa to odborne vola ale nám vysvetlila , že akoby narežu taký ten obal okolo embrya a tým dopomôžu embryu aby sa lahšie dostalo von. neviem či som to úplne správne pochopila.

zu_zik
8. júl 2023

Ahojte, som jedenásty deň po ET, včera som skúsila prvý krát testovať. Mala som ducha, dnes s takou malou dušičkou som skúsila znova a na teste druhá čiarka. Zdá sa mi ale že na HCG nestúpa tak rýchlo alebo ? Bojím sa lebo nemám žiadne zamrazene a mám za sebou tri potraty . Nižšie prikladám fotku.

eveline88
autor
10. júl 2023

@zu_zik podla mna krasna ciarka, HCG ti viditelne stuplo

zu_zik
12. júl 2023

Ahojte, včera som bola na krv a tehotenstvo sa potvrdilo. Hodnota HCG je 1400. Doktorka ma ubezpečila že je to veľmi pekná hodnota, na sone nebolo zatiaľ nič vidieť. Jediné čo mi povedala bolo, že mám zväčšené vaječníky (8cm a 9 cm) plus tekutinu. Vraj sa to niekedy stáva po stimulácii. Bolo to moja prvé IVF a neostalo mi nič ani na mrazenie tak sa bojím aby sa tehotenstvo ďalej pekne vyvíjalo .

ivett_ka
13. júl 2023

@zu_zik gratulujem a držím palce nech ide ďalej všetko ako má 🍀

ivett_ka
13. júl 2023

včera som bola na odbere vajíčok , mala som 9. Dnes mám volať aby mi povedali koľko z nich bolo "dobrých" a koľko sa podarilo oplodniť. Mám riadny stres 😖

zu_zik
13. júl 2023

@ivett_ka ako rada by som ti napísala aby si sa nestresovala ale sama dobre viem že to nie je ľahké. Ja som mala tiež pri odbere 9 vajíčok. 7 z nich bolo dobrých a 5 sa podarilo oplodniť. Ja tretí deň sa vyvíjali rovnako a do psieho dňa prežilo len jedno a to mi vložili. V deň transferu som si poplakala, že ak to nevyjde budem to musieť absolvovať znova. Myslela som, že sa zbláznim z toho čakania. Nestresuj sa a hlavne odpočívaj. Dúfam a verím že každá žena, ktorá túži po drobci sa ho dočká. Držím palce aj na rukách aj na nohách . 🙂

ivett_ka
13. júl 2023

@zu_zik Ďakujem ❤

ivett_ka
13. júl 2023

@zu_zik tak mam výsledky. Z 9 odobratých vajíčok bolo 8 zrelých a 5 sa podarilo oplodniť. Mame predĺženú kultivaciu 5 dní, tak dúfam ze aspoň 1 prezije🙏 ❤️

zu_zik
16. júl 2023

@ivett_ka to je super uvidíš, že to bude dobré. Ja som začala včera špiniť. Dnes je to o niečo horšie bojím sa že sa to skončí zas potratom. Už som si zas aj poplakala ale potom som si povedala že ideme ďalej ja to nezmením. A predsa raz to predsa musí vyjsť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre