• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Úspešné IVF na prvýkrát. Podeľte sa o skúsenosti

30. júla 2017 
kiara,

ja som mala OPU vo stvrtok a v nedelu ET, ICSI sme mali kvoli zlemu spermiu.
12. máj 2009 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mayka,

pamatas si este ako sme si pisali v teme iscare?
12. máj 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lebo ja som mala ICSI az na siesty den vsak aj my kvoli zlemu spg? :slight_smile:
12. máj 2009 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mayka :dizzy_face:
lulocka v kazdom CARe inac , u nas 18-22DC ides na kontrolny UTZ, ak si vporiadku pichne sestr. decapeptil a cakas na mrchu , ktora ma prist do 14 dni, po mrche ides na krv a UTZ a domov ti zavoalju ktory den mas zacat stimulaciu-pichanie hormonov, po 5 dnoch pichania ides znovu na kontrolu UTZa krv, dalej pichas a kontrola ked su foliky asi 18mm doki ti povie kedy prides na odber vajicok(predtym si urobis predoperacne na internom, je to v ansteze asi 10-15 min.), manzel da v tom case material :wink: a cakate kolko sa vajicok oplodni a doki vam ppovi kedy pojdes na trenser-vlozenie embryjok do maternice :wink: asi tak-14 dni to trva
12. máj 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kiara - a nemali ste predlzenu kultivaciu? mne doktor povedal, ze uspesnost prveho ivf-ka je cca 30%, takze sme neriesili nic okrem toho icsi, ktore aj tak muselo byt
12. máj 2009 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulocka trva to asi 14 dni odo dny ked si zacnes pichat hormony,aby to bolo jasnejsie :wink: :slight_smile:

flock balhozelam uz pekne pribidaju tt :slight_smile:
12. máj 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano mali sme ICSI ale az sest dni a pozram ze vy len tri dni nerozumiem tomu?a preco len 30%?
12. máj 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Melisska dakujem.A schválenie žiadosti ako dlho trvá.
12. máj 2009 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla toho v ktorej si poistovni, ja som vo vseobecnej a do 3 tt bola schvalena :wink:
12. máj 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som v Unione.Len preto lebo asi to tak vyzerá že si budem musieť počkať ešte jeden mesiac lebo tie dni tu budú čo nevidieť.
12. máj 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melisska - dakujem :slight_smile:

kiara - myslela som predlzenu kultivaciu, vtedy sa embrijka nechavaju cca 5 dni delit a az potom sa vkladaju. je to nadstandardny ukon a zvysuje to sancu. mne vkladali 5-bunkove a 6-bunkove

preco 30% to je skor otazka na dokiho, telo dostava silnu davku hormonov, s cim sa musi vyrovnat, zalezi aj na kvalite vajicok, ich zrelosti, ako sa dalej delia a po vklade je to uz na prirode, aby ich telo prijalo. tak ako pri prirodzenom tehu, ked sa embryjko neujme, odide s ms a zena ani nevie, ze bola tehu.

uspesnejsie byvaju dalsie cykly, ked je telo nabudene hormonami, vela zien zvykne otehotniet aj prirodzene. ale tym to vsetko iba zacina - este nie je vyhrate, takze je beriem uspesne uz to, ze sa mi podarilo otehotniet.
12. máj 2009 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem ze predlzena kultivacia ale ty si pisala ze si mala PK ale len tri dni preto sa cudujem?lebo ja som mala az 6dni :unamused: ale neva aj tak som uz rozhodnuta na druhe a dufam uspesne :slight_smile:
12. máj 2009 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...všetkým tehuľkám blahoželám a držím palce...nám sa tiež podarilo 1.IVF, čomu som nemohla uveriť,ale naše šťastie a nekonečná radosť,naše plány,sny netrvali dlho...dnes sme boli na usg...výsledok missed abortion :cry: :cry: :cry: nemám slov,celý deň som preplakala a moja láska je z toho tiež hotová :frowning2:
12. máj 2009 o 20:12  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kiara ja som nemala predlzenu kultivaciu, mala som icsi - to je napichnutie jednej spermie, ktora sa vlozi priamo do vajicka.
12. máj 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka - to ma velmi mrzi :angry: :angry: :angry:
a povedal vam doktor, co bola pricina?
12. máj 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka je mi to luto :frowning2: neboj ono to urcite este pride :unamused:
12. máj 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka aj mne je to luto...tiez som to prezila tak isto ako ty,velmi to boli ale prejde :wink:
bud silna :slight_smile:
12. máj 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
floc aha ja som myslela ze aj PK? :slight_smile:
12. máj 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lekár povedal iba,že je to bežné aj u žien,ktoré otehotneli prirodzene....no myslím,že s tým rozdielom,že o tom určite ani nevedeli a nemuseli prežívať tie týždne plné strachu a psychického napätia :frowning2:
12. máj 2009 o 20:31  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne tak jajka... :frowning2:
12. máj 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
flock, jasne ze si pametam. :grinning: Vidim ze aj ty si tehulka. je to uzasne. Moc drzim palceky a gratulujem k vianocnemu darceku. Ja si dam nase mimi k narodeninam. :grinning:
Som rada ze ti to vyslo. Ako sa citis? Pupek rasite, Mne uz zacal a buduci tyzden budem musiet ist na nakupy tehu veci lebo fakt je to zo dna na den horsie. :wink: Ale velmi sa tomu tesim. uz si mala aj poradnu?
13. máj 2009 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melisska ahoj, ako sa ti dari?
13. máj 2009 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka 27, je mi to velmi luto. Uplne sa viem vzit do tvojej situacie lebo aj ja sa velmi bojim a dufam ze krpcovi sa v bruchu paci a ostane tam kym bude treba. Buduci tyzden mam dalsiu poradnu a uz teraz trpnem ci bude vsetko ok. Ale verim ze hej.

Jajka, hlavku hore. Uzi si leto a potom sup na dalsie ivf. Vela stastia moja :wink:
13. máj 2009 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mayka...ďakujem,tebe držím pršteky,aby bolo všetko O.K.Stále si "vyčítam"aj,keď viem,že nemám čo,ale už som bola tak blízko,aby som prekonala to najrizikovejšie obdobie a zrazu....viem,život ide ďalej,ale strašne to bolí :cry:
13. máj 2009 o 10:49  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka, a preco si to vycitas, ved ty zato nemozes? jednoducho urcite veci neovplvnime. ja to tak beriem a ak by sa ieco stalo tak proste sa s tym budem musiet vyrovnat. Hlavne si nic nevycitaj :mysli na to ze ty si uzijes leto v bikinach a ja nie. :grinning: TZy mozes jest pečienku a tatarsky& biftek a ja nie. Vies ako tym tatarakom trpim. :grinning:
13. máj 2009 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mayka, ujde to, foliky rastu aj endometrium, este v pondelok kontrola a asi v stredu OPU :wink: ale vies ze ja som uplne na zemi :wink: :sunglasses:
jajka tu sa neda pisat, musi to preboliet a trva to dlhsie ale preboli
13. máj 2009 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melisska, tak budem drzat palce. A hlavne pozitivne mysli. A rob si z toho srandu. Inak sa tžo neda lebo by sme scvokli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Prajem ti vela vajok a oplodnených embrijok nech popriapde aj na mrazenie ostane. :wink:
13. máj 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,meliska drzim ti prsty nech 3 ivf je uspesne aspon s 3 drobcami :wink: :wink:
15. máj 2009 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky,
nam sa tiez podarilo IVF na prvy pokus, comu som neverila ay do porodu. S malzmi komplikaciami ako odber plodovej vody a tvrdnutie bruska, cize sme zostali na rizikovom, ale doma nam uz beha skoro dvojrocny satan, takze to stalo zato. Boli sme v Gyn-Five u mudr.Stenovej. Mali sme dlhz protokol. Takze vam vsetkym drzim silno palce.
16. máj 2009 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
babulky ,ktore ste prispeli skusenostami, dakujem , som rada, ze si mozem precitat aj dobre spravy v jednom mieste, ked s tymi zlymi ma nestastny clovek vacsiu potrebu sa podelit, comu rozumiem,ked sa s bremenom podelis, zda sa ti lahsie.

ale temicka na povzbudenie, pre nas, co verime ze sa to na prvy raz vydari, nas potesi.
16. máj 2009 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok