Utrogestan po mimotelovom oplodnení

nikacs
4. okt 2013

Ahojte, kedy ste začali užívať Utrogestan a v akej dávke po IVF. Ja som po Soft IVF, a nasadili mi Utrogestan 100mg v dávke 4 tbl. ráno a večer. A užívate cez ústa alebo do pošvy? ďakujem za každú odpoveď a radu🙂

kathrin17
4. okt 2013

@nikacs ja som zacala uzivat hned po punkcii na druhy den.....a uzivam doteraz, som v 6tt tehotenstva a najidealnejsie je vkladat do posvy, nezatazuje to tolko pecen a je to hned tam, kde treba akurat som si ho nedala rano v den vkladu, aby to tam dole nebolo "spinave" a hned po vklade som si ho v care dala....prajem ti vela stastia 🙂

stanka810
4. okt 2013

Ja som uzivala utrogestan dve rano a dve vecer vzdy presne v stanovenu hodinu a tiez cez posvu...ma to lepsi ucinok...brala som ho do 8.tt

nikacs
autor
4. okt 2013

Ďakujem🙂

stastenka42
4. okt 2013

@nikacs ja ho tiež beriem,brala som 4-0-4, teraz od 12tt beriem3-0-3 a do 16tt ho postupne vysadim...davam do posvy...

l7067
4. okt 2013

ahoj,ja si dávam od punkcie 3x denne po 2 tablety do pošvy.Tie tabletky sú na udržanie tehotnosti,preto by sa mali dávať zospodu 🙂

dafy
4. okt 2013

@stastenka42 ahoj ale utrogestan sa berie iba do 12 tt nie? 😕 ..ja ho uz v 12 vysádzam tak mi to bolo nakázané od Stelcla

amonda
4. okt 2013

@dafy Ahoj, v pripade potreby sa moze uzivat az do 20.tt - ale to je od rozhodnutia gynekologa.

stastenka42
9. okt 2013

@dafy Ahoj,ja som sa pytala dr a povedala ze nech ho este papam az do uplneho vyvinu placenty...v 16tt mame poradnu a potom zaciname vysadzat...ja som mala hematom,mozno z opatrnosti..pytala som sa Stelcla a povedal ze do 20tt sa berie uplne v pohode...

zuzanka7834
22. jan 2014

@nikacs @stanka810 @stastenka42 @l7067 @dafy @amonda

Ahojte zienky, neostal Vam nahodou doma zvysny Utrogestan? Surne ho zhanam, lebo v lekarnach sa uz dostat neda a Duphaston uzivat nemozem, lebo som nan alergicka. Prosim ozvite sa mi do IP, ak by ste nahodou este nejaky nasli na policke 🙂 Dakujem krasne!

dafy
22. jan 2014

@zuzanka7834 ja nemám neostal mi ani jeden ks.....pocula som ze je s tým problém 😒

zuzanka7834
22. jan 2014

@dafy dakujem za odpoved, skusam kde sa da 🙂

l7067
22. jan 2014

@zuzanka7834 prepáč ani mne nezostal,som to mala presne vyrátané :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre