Vitamíny pred IUI

7. máj 2021

Ahojte chcem sa spýtať, brali ste niektora vitamíny pred iui? Aby sa vám to podarilo? Viem ze to je iba 10% úspešnosť, ale chcela by som byť na 100% pripravená, že som spravila všetko preto aj keď sa to nepodarí, ďakujem

mikasz
7. máj 2021

Bez ohladu na metodu asistovanej reprodukcie,je vhodne doplnat minimalne kys.listovu a vit.D
Partner vit.d, zinok, selen a este tu casto odporucaju aj kotvicnik a macu

janulka2805
7. máj 2021

Ahoj 🙂 Ja som veru nebrala žiadne vitamíny, len lieky co mi dali už v centre a IUI sa nám podarila na prvýkrát 😊😊 Máme mesačné dvojičky 😇 Držím palce! ✊✊🍀

autor
7. máj 2021

@janulka2805 blahoželám, ja neberiem tiež nič ale asi to vyskúšam, zato nič nedám 😊

autor
7. máj 2021

@janulka2805 vy ste si to vybrali? Ze chcete dvojičky? Alebo sa vám to tak podarilo? 💖

hederamonstera
7. máj 2021

Iui je to iste ako sex, nic specialne, len namiesto sexu vam to oni sprostredkuju. Takze vitaminy by si mala brat aj predtym.
Zalezi preco sa vam nedari, bola si niekde na krvi, ci naozaj potrebujes doplnit nejaky vitamin?

janulka2805
7. máj 2021

Samo sa to podarilo 😊😊 Vznikli mi 2 rovnako veľké folikuly a doktor ma upozornil, že môžu byť dvojičky.... Síce že malá pravdepodobnosť, ale že sa môže stať.... No a stalo sa 😁🥰

autor
7. máj 2021

@hederamonstera no my bohužiaľ môžeme mať iba od darcu, muž je neplodny, ma to genetické, takže jedine u nás od darcu, ja som v poriadku nič mi nepovedali že by som mala niečo brat ale citala som ze tu kyselinu listovú odporúčajú

hederamonstera
7. máj 2021

Ano, kys.listova je zaklad ale je to pre vyvoj babatka, nie ako podpora otehotnenia. Ak nemas ty nejaky problem, tak nemusis zbytocne minat peniaze na vitaminy. A ked uz chces, tak si kup nejake prenatalne vitaminy - tie obsahuju vsetko co zena potrebuje.
Drzim palce

milka1988
7. máj 2021

my ideme na dalsi cyklus na IUI, beriem prenatalne vitaminy je tam vsetko potrebne, sice Dcko je tam malo to si este doplnam, omega 3-6-9 doplnam, a Q10. Dr mi este nepovedal nic co mam brat a tak...

hederamonstera
7. máj 2021

@milka1988 aj my ideme na dalsie IUI, 2.raz. Vy kolkaty?🙂

milka1988
7. máj 2021

@hederamonstera prvy krat 🙂 necakam nic od toho mame biednu morfo takze moc tomu neverim ze toto by nam pomohlo ale chceme skusit vsetko

hederamonstera
7. máj 2021

@milka1988 napodobne. Drahy ma 1% morfo.
Chcem to max 3x skusit a potom pauza. Drzim palce

nikca_123
7. máj 2021

@milka1988
@hederamonstera ahojte. Mozem sa opytat kolko sa snazite ze idete na iui? Partner ma tiez morfo 1%. Boli ste aj na opakovanom spg?

hederamonstera
7. máj 2021

@nikca_123 od potratu je to presne 2 roky, celkovo sa snazime uz skoro 3. Ano, bol 2x a 1x bol vysledok pri IUI. Vzdy 1%.

nikca_123
7. máj 2021

@hederamonstera to ma mrzi, nech vam to vyjde 🙂 no my zatial rok a pol, z toho minuly mesiac biochemicke prvy raz ma ist o 3 mes.znova na spg, tak potom uvidime, trosku nas cas tlaci (teda mna). Ziadne dieta, mam po 30, partner 42.

hederamonstera
7. máj 2021

@nikca_123 dakujem, aj vam drzim palce🍀🍀 a ty si uz bola na vysetreniach? Chcete ist na iui?

milka1988
7. máj 2021

@hederamonstera my 0,5% :D strasna bieda s nasimi muzmi ja neviem co bude tymto stylom o par rokov ale deti sa budu robit uz iba zo skumavky asi. Ked 4% su akoze "v norme"

hederamonstera
7. máj 2021

@milka1988 vsak toto🙈 kebyze aspon verejnost pochopila, ze nie vzdy za to moze zena😁🙈

milka1988
7. máj 2021

@nikca_123 my rok, a morfo mame 0,5% z decembra a teraz opakovaný 0,8% ziadna slava ale nejake zlepsenie tam je , asi po tych vitaminoch takze budeme brat dalsie a plus nevyse nejake na morfo. Citala som studiu v ang o Pycnogenole ze ma zlepsenie morfo o 36%, aj velmi dobry ze je Ubiqinol (je to Q10 ale nejaka uz prerobena )ako silny antioxidant. Zla morfo ma suvis s oxidacnym stresom, ten zasahuje aj muzske bunky a poskodzuje ich a to moze mat vplyv potom na tu morfo. (pokial teda nema muz iny geneticky problem kvoli comu ma zlu morfo alebo ine choroby). Cize ten silny Antioxidant ( Pycnogenol a Ubiqinol) by teoreticky mohol znizit oxidacny stres zo spermii a vylepsit aj morfo. Zatial je to ale teoria a prax uvidme o tri mesiace na kontrolnom ci sa to zase zlepsilo

milka1988
7. máj 2021

@nikca_123 my sme tiez po 30 obaja a cas bezi tak strasne rychlo...nebudeme cakat roky kym to zacneme riesit

kundiboo
16. jún 2022

Ahojte , ma podla vas zmysel ísť na IUI pri počte 5mil/ml, 4%morfo, celk pohyblivosti 60% ale progresívnej len 20% ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre