Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

janysek70
23. júl 2009

Hoj Lenko, tak ty už se rozcvičuješ na další pokus.... 🙂 , tak snad se už taky konečně dočkáš 😵

lenkacar
23. júl 2009

no janý spíš dneska trpim odchází mega sliznice ,ale objednala jsem se na 13den do caru a snad by se mi je povedlo umluvit at to tam hnedka 16den fláknou nanovo pokud nebude cysta ..

lenkacar
23. júl 2009

měla jsem to v natuivu tak léky nemám ...ale rovnou budu chtít objednat na imuno ,mám už poslední pokus IVF,ted bych dodělala mrazáčky a opokud by to nevyšlo ..na IVF až po vyšetření

janysek70
23. júl 2009

No já mám 2 poslední nanučky z 2. IVF a výsledky imuna mají být 5.8. a pak už jen to 3. IVF a z toho mám strach ☹

lenkacar
23. júl 2009

janý a jak ti to imuno dlouho trvalo objednání a čekání na výsledky a vůbec jjak to probíhá?

lenkacar
23. júl 2009

bez imuna se mi to zdá vyhozený prachy ...

janysek70
23. júl 2009

Já jsem se objednala přímo k doc. Gallové do Plzně, byli jsme tam v červnu a výsledky budou až nyní. Odpověděla mi na mail, kdy si mám zavolat, to bylo do týdne a pak mi objednali telefonicky podle cyklu. Berou tam krev obou partnerů, spermio a ovulační hlen. Musí být pohl. abstinence 4 dny a tělo nesmí být hned po KET, musí být vyčistěné od hormonů..

lenkacar
23. júl 2009

já slyšela že jsou čekačky až 2měsíce,to by se snad vyčistilo ne ...

lenkacar
23. júl 2009

ty máš pravidelný cyklus? já někdy ne ..

janysek70
23. júl 2009

Já mám cyklus + - O.K. , jo za 2 měsíce už budeš fit a čistá. Nejhorší je to čekání na vyšetření a objednačky nyní přes léto, když jsou všude dovči...

lenkacar
23. júl 2009

no já si sjedu tenn Ket a pak se teda objednam,musim nejdřív doktora přinutit nevim proč to nedělaj hnedka ..po 1neúspěchu 😕 🙄

lenkacar
23. júl 2009

janý a ptaj se tě na něco ???????????

janysek70
23. júl 2009

Taky mi to stálo úsilí si to doporučení v CAR vykrundat, ale nesla jsem si ho domů v den KET, kdyby se nezadařilo, abych pro něho nemusela extra...

lenkacar
23. júl 2009

no tak bych to taky chtěla udělat 😉 a ptá se ta doktorka na něco ?????

janysek70
23. júl 2009

Ptala se na nějaké alergie, nemoci a pak jen ty odběry

lenkacar
23. júl 2009

jo dobrý ..a ten stěr hlenu to je z čípku jako když se dělá citologie?

janysek70
23. júl 2009

Jj, tím vlastně zjistí třeba alergii na sperma...

lenkacar
23. júl 2009

no tipuju to od samýho začátku že mámmna manžela alergii 😀 😀 😀 kolikrát ho vidim ve dveřích a otvírá se mi rybička 😀 😀 😀 v kapse

dorra
23. júl 2009

Ahoj Leni, tak mi teď doki odepsal, že to rozjedeme hned. Ale nevím, co podle něj znamená "hned", jestli to nebyla jen taková zaklínačka, abych se jako hodila do klidu. Už ho dnes nebudu otravovat. Zase až zítra 😉
Jinak, já byla myslím na hysteroskopii v dubnu nebo květnu a potom nám dělali tu genetiku, imuno a štítku a už v červnu jsem začala s přípravou na KET.

dorra
23. júl 2009

Já nechtěla do sebe cpát hormony, kdyby některý z výsledků byl proti tomu, abychom to zkoušeli. Vše dopadlo dobře, tak teď chci jeden pokus za druhým a někde vyhrát nebo třeba ukrást tintilivantili, abych se nemusela trápit, kolikáté IVF to vlastně podstupuju.

etra
14. aug 2009

Holky, prosím o radu, jsem KETu, ale někde jsem četla, že nezačnu krvácet dřív, než vysadím léky...znamená to, že po celou dobu od KEtu nedostanu přirozeně menses, po 14 dnech půjdu na krev a z toho poznáme, zda se mimina uchytila?...pokud ne, vysadím všechny léky a pak bude MS...poraďte

spes2009
28. aug 2009

Ahoj holky, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Mám před sebou KET, dneska jsem dostala MS a od 2. dne si mám začít lepit 2x týdně náplast Estra.... Nějak teď nevím, jak si to rozplánovat, když mi do toho vlezl víkend. Mám strach, abych si to nějak špatně nenaplánovala... ☹ Děkuji za radu 😵

lenkacar
28. aug 2009

etra tak nějak,někdy ai léky menses neudrží a dostaneš to třeba 12den ,ale pokud nedostaneš ,jdeš na krev ,ale to si asi budeš dělat kolem 12dne test co?

lenkacar
28. aug 2009

spes já náplasti neměla ,beru jiné léky .. 😉 v carech se myslím dělá i o víkendech ne? neni to podle mě problém a navíc oni si ty dny sami upravujou ,první ket jsem měla 16dc a ted bude až 19dc ,je to dle výšky sliznice tak bud v klidu ..

lenkacar
28. aug 2009

jinak dorro nám ket nevyšel a ted v pondělí jdem do dalšího ,ted posledního ..

lenkacar
28. aug 2009

jinak dorro tento ket do sebe cpu hormony už mám 3kg nahoře ,nálady jak prase ..prostě si to užívam ,tak jsem zvědavá na výsledek

dorra
30. aug 2009

ahoj holky,
leni, co mi KET nevyšel, nebyla jsem tu, promiň. Jak víš, jedu hned znovu, hormony do sebe valím už od června (s přestávkou 4 dní MS) a už bych podruhé do toho nešla takhle brzo za sebou. Upřímně! Měla jsem léto úplně zkažené. Děláme to pro děcko, o to nic, ale já z hormonů děsně raplím a už jsme z toho s manželem hrozně moc unavení. Taky jsem 3kg přibrala, natýkají mi nohy, nevylezla jsem skoro vůbec z domu, bo mě všechno s*alo, nebo jsem byla v utrogestanové neschopnosti cokoli dělat. Naštěstí se to všechno tak zkomplikovalo, doktor i přes dovolenou mi naplánoval ET, v den ET k nám přijel na 14tidenní dovolenou můj známý z Francie, tak jsem se přemáhala s výkyvy nálad, nestihla jsem se kontrolovat, manžel byl rád, že nejsem zlá, ale rozvrkočená.. a už jsem krátce těhotná. Bohužel, to v mém případě nicmoc neznamená, to už tu bylo 2x. Uvidíme, jsem stále v naději. Ale teď se radujeme, bo i tak je to úspěch a dost nám to kompenzuje to dusno a únavu z těch dvou měsíců mého megaraplení. Moc Ti přeju štěstí, ať se to teď chytí, nedokážu Ti nic poradit, bo sama rady nikdy nevnímám, když jsem smutná, a dr. mi vždy říká, ať dělám, co chci, a zakazuje mi to, co nechci, takže jen věř, že to jednou klapnout musí. Jinak jsem ve spolubojovnicích, nové naději a mezi lehkými cyničkami.

dorra
30. aug 2009

Etro a spes, lenka má pravdu, nebudu se opakovat. Mám taky, mimo jiné, náplasti a lepím je od 1DC. Postupně mi to ale mění. Každopádně ET/KET plánuje dr podle sliznice a jejich možností v CAR, takže to nech na nich a sama nic neplánuj, ať pak nejsi otrávená.
Vždy jsem si myslela, že dokud beru ty mega dávky hormonů, nic se mi nemůže stát a případný průser ukončí až dr. A jak jsem byla posledně překvapená, když jsem si šla v noci v 7tt zavést prášek a spustila se bezbolestná jatka, která pak trvala měsíc.

Holky, nic neřešte, nechte to na doktorech, pokud jim nevěříte, vyměňte je. Žádné rady tady nejsou univerzální, každá to máme indivindy a to dokáže opravdu posoudit jen doky. Takže v nejistotě volejte jim.

Přeju vám štěstí!!!!!!!!!

lenkacar
1. sep 2009

tak holky mám za sebou včerejší Ket ,3embria ve stádiu blastocysty a je mi dobře 😉 ,tentokrát mě nic nebolelo a nebolí ...

dorra
1. sep 2009

Tak tfuj, tfuj, tfuj, drž plody!! A ať jste všichni vychlámaní!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre