Ako prebieha umelé oplodnenie ICSI a MESA?

viva13
22. okt 2010

Dobrý deň,
mohla by som niekoho poprosiť či by mi nenapísal ako celé to prebieha pri metode ICSI a MESA/TESE?
zaujíma ma:
-kolko od schválenia poisťovňou trvá než k tomu dojde
-kolko dní sa pichajú injekcie
-ako to prebieha po dopichaní injekcii
-ako prebieha pred a po zákroku MESA/TESE
-pri odbere vajíčok je potrebná hospitalizácia?
-kolko dní je potrebná hospitalizácia po transfere,robí sa celková narkoza?
Môže sa stať,že sa neuchytí embryo v tele? Alebo už to je 100% úspešnosť?

jespera
22. okt 2010

ahoj,
zalezi od toho aka poistovna..cca 30 dni cakas na schvalenie..potom dostanes menzes a ides do centra, predpise ti lieky a injekcie, v lekarni zaplatis cca 500e, presne podla navodu si to pichas do podbruska /take pero, neboli to/ a beries lieky, chodis do centra na koltroly, cca po desiatich dnoch ides na odber, prides rano do centra s pyzamom a papucami, narkoza je uplna - si mimo asi 15 minut, odberu vajicka a ty sa prebudis na izbe, mne zle po narkoze nebolo a som nebola ospala nic, je to slaba narkoza. V ten den tam s tebou pride aj partner - da spermie. Spolu idete domov, po odbere je dobre ostat v klude doma --jednak unava, trosku stresu, nasledujuce dni budes citit trosku bolesti v podbrusku..ale v pohode. Na treti den od odberu ides naspat do centra - kde ti vlozia embryo - jedno - dve ako sa dohodnete s doktorom, to ti urobi len tak na koze, ostanes tam lezat cca 20 minut a odchadzas domov, beries lieky podla pokynov..a uz len cakat...o dva tyzdne ides na krv..alebo si skor urobis testy ..Hospitalizacia nie je ziadna, urobia ti to a dve hodiny po odbere vajicok ides prec..Ja odporucam po odbere az do odberu krvi na tehotenstvo ostat doma..sice neviem aku mas pracu...ja som ostala doma v klude, oddychovala som a myslela pozitivne. Uspesnost je cca 50 percent, ale je to velmi relativne, kazdy par ma ine problemy...iny vek..ine okolnosti.
Zvysok oplodnenych vajicok sa zmrazi..pre dalsie pouzite. Dalsich 500e cca platis po odbere vajicok ked ides domov..aspon to centrum to malo tak zauzivane..
Vela stastia...

deni73
23. okt 2010

Ahoj, ja som platila za injekcie 300 eur, platí sa za predĺženú kultiváciu 180 eur, za ISCI 400 eur, za lepidlo 120 eur. Nie je potrebná hospitalizácia po ET, keď chceš, môžeš byť na PN, ktorú ti vypíše tvoj gynekológ. Pri prvom ivf sa uvádza úspešnosť 25-40 %, celkovo je to nad 50%.

viva13
autor
24. okt 2010

@jespera
ahoj, dakujem, ja som si vždy myslela, že tam budem musieť ostať cez noc na pozorovanie. Tým začiatkom sme si už prešli asi pred 4 rokmi ale sme to odložili, skrz mňa nenabrala som odvahu pichať si tie injekcie do brucha, došli sme po vybratie injekcii z lekárne, no teraz som už pokojnejšia, som sa dozvedela, že to môže pichať aj sestrička od obvodného.
My sme mali schválenie už 2x v odlišných centrách, dúfam, že sa mi to neodrátalo z tých 3, tie cykly čo ponúkajú že hradí poisťovňa, máme obaja VŠZP.
My budeme pravdepodobne mraziť spermie, to budeme vedieť až po manželovom MESA/TESE.
Ked sa vkladá emryo, nie je to bolestivé? Je to cítiť?
S tým aby som ostala doma nebudem mať problém po vložení embrya. Som sama sebe šéfom v práci 🙂 Určite budem oddychovať 😉
Dakujem velmi pekne,
Scarlett

viva13
autor
24. okt 2010

Zabudla som dodať, že sme sa rozhodli pre CAR GYN FIV tak tie otázky na cenník služieb v tom centre. Cenník som si našla na ich stránke, no neviem čo presne budeme mať platiť, ked budeme mať MESA/TESE a ICSI metodu, vdaka 😵

vodnari
24. okt 2010

Ja som bola tiež na umelom oplodnení a mňa to celé vyšlo 1400 eur. Ono závisí ako dlho si picháš ako rýchlo dozrievajú vajíčka. A potom od počtu vajíčok...čím ich je viacej tým je to drahšie. Ja som ich mala 15 vyoperovaných potom ich oplodnili a prežilo 11. Dve mi vložili a ešte 9 máme zmrazených. A nám sa to podarilo na prvý krát a teraz už každým dňom čakáme prírastok.

viva13
autor
24. okt 2010

@vodnari
Tak to gratulujem, tiež by som bola rada, keby to vyšlo aj nám na prvý raz, snažíme sa 6,5 roka a už za 4 sme pobehali všelijakých doktov, všelijaké vyšetrenia 😒

luly3
24. okt 2010

@viva13 ked sa vkladá embrio nebolí to 😉 veľa štastia 🙂

viva13
autor
24. okt 2010

dakujeeeem 🙂

viva13
autor
26. nov 2010

Chcela by som poprosiť o radu, kolko dní sa pichajú injekcie a kolko krát za deň? dakujem 😉

deni73
30. nov 2010

@viva13 Ahoj, záleží od toho, či máš dlhý alebo krátky protokol, a aké injekcie ti predpíše doki, tj. koľko jednotiek si musíš pichať. Pri krátkom sa pichajú cca 10 dní, s malou ihlou, nemusíš sa báť, a poslednú injekciu na ovuláciu ti pichnú na pohotovosti, aspoň ja som išla tam. Potom už ideš na odber vajíčok, a na ET. Maj sa.

kefalinek
30. nov 2010

ahojte tak nam schvalili ziadost na poistovni 28.10 a vden den tam aj prisla,ale do centra sa dostala az 24.11. a kedze som mala 16 den od menzesu tak som uz zacala aj so stimulkou a odber mame mat okolo 20.12. vklad medzi sviatkami, mame uz druhe IVf a stalo nas to okolo 1000 eur, my sme nemali icsi ale prirodzenu metodu a dufam,ze to bude aj teraz tak. Prve ivf sme mali neuspesne tak drzime si palceky na druhe 😀 😀 😀
@vodnari gratuujem k syncekovi

vodnari
30. nov 2010

@viva13 držím palčeky aby sa vám to čoskoro podarilo.....my sme sa snažili 10 rokov a nič a tak sme sa nakoniec rozhodli ísť na umelé oplodnenie a vyšlo to....

viva13
autor
1. dec 2010

@vodnari no my sa snažíme 7rokov, už sme boli v 4 centrách, no niekedy na jar by sme začali s umelým. dakujem a gratulujem 🙂 🙂 🙂

kefalinek
8. dec 2010

@viva13 tak drzim palce

viva13
autor
8. dec 2010

@kefalinek dakujeme 🙂

clauda2010
21. dec 2010

@kefalinek ahoj odkial si mala ziadost do poistovne?

kefalinek
21. dec 2010

@clauda2010 dali ju v centre,ale najdes ju aj na strankach poistovne my mame vszp

alabu
22. dec 2010

@deni73 ahoj, prosim ta co za lepidlo spominas? co to je? ako sa to vola? dakujem 🙂

deni73
25. dec 2010

@alabu Ahoj, lepidlo sa dáva pri ET, napomáha uchyteniu embrya. Je to dobrovoľné, nemusíš si to dávať, tak isto ako asistovaný hatching, pri ktorej dochádza k narušenia obalu vajíčka. Ahoj!

alabu
25. dec 2010

@deni73 o tom som vobec nevedela...ako sa to vola? a kam chodis do centra?

deni73
25. dec 2010

Ahoj, neviem, aký má názov to lepidlo, či má vôbec.... Chodím do Gyncare-u v KE, pri ET sa ma pýtali, či to chcem dať, doki to odporúčal, výsledky sú vraj lepšie s lepidlom. Tu, na tomto fóre nájdeš o tom všeličo. Maj sa.

blansea
28. jan 2011

Ahojte,može mi niekto poradiť?V pondelok idem na odber vajičok,ale dnes som dostala nádchu a trochu som začala kašlať.Môžem ísť aj tak pod narkózu?

kefalinek
29. jan 2011

@blansea no radsej sa poriadne preliec,lebo je mozne,ze ked budes mat vyraznu nadchu tak ta pod narkozu nepustia musis mat priechodne nosove dutiny

blansea
29. jan 2011

@kefalinek práve že ju nemám neak silnú,dufam že mi do zajtra prejde a v pondelok nemusím nič riešiť

bbtina
29. jan 2011

@blansea ak ides na Opu tak narkoza trva len 10min a robi sa to cez zilu,tak myslim ze je to v pohode

blansea
30. jan 2011

@bbtina ano idem na opu, ved uvidím co mi zajtra povedia,

blansea
1. feb 2011

takže som podstúpila narkózu v pohode.Bolia ma vaječniky a brucho.Mala som až 22 vajičok,s čoho sa podarilo
oplodnit 17.Ako dlho ste mali bolesti?

kefalinek
2. feb 2011

@blansea tak vidim,ze si OPU zvladla,ja som mala bolesti tak 4 dni , a to som mala 29 vajicok 😅 😅 😅

tremonti
3. feb 2011

@kefalinek fuuuuuha az 29? to je ako mozne? niektore baby maju tak 8 a su happy🙂
mam tak trochu stras pred stimulaciou.je tam aj nejake riziko ze sa nieco pokazi skrz tie vsetky hormony?

kefalinek
3. feb 2011

@tremonti vies lebo ja mam uplne zdravy vajecnik, a az na to,ze mi vyoperovali vajcovody, by deti mohli mat prirodzenou cetou bez problemov, rizika tam hrozia,ale ked budes dodorziavat ich pokyny vsetko bude ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre