Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

vladimuraz
24. máj 2007

qiara, já chodím do Budějovic, ale mám v Praze kamarádky, jedna chodí do Podolí a druhá do Gennetu. Nejvíc si holky v diskuzích na jiných serverech chválí právě Gennet a hodně jich tam přestupuje. Ohledně režimu po tom KET - já to tentokrát totiž odpískala předem, protože jsem tam šla s hroznou chřipkou, měla jsem teplotu skoro 38 a šílenou rýmu. Ale doktoři se tvářili jako že to nevadí, že by bylo horší chytit tu chřipku, až se mimi zakousne. Druhý den jsem musela jít na pohřeb blízkého člena naší rodiny, takže i psychika pod psa. A hned další den jsem jela do práce, kde rozhodně celý den nesedím. Doma jsem akorát vařila, ale žehlení, vytírání, luxování... to jsem přenechala manželovi. S dobrým výsledkem jsem nepočítala už kvůli té chřipce a i psychice a ejhle.. Musím dodat, že jsem šla na KET po návratu z lázní, takže moje tělo bylo zřejmě dobře vyladěné. Přeju opravdu hodně štěstí!!!
Jo, ta embryjka Ti rozmrazí všechna, v ČB je zmrazují po 4 a při tomhle posledním KETu mi jich rozmrazili dokonce 8 najednou - prý aby vybrali ta nejlepší. Byla jsem dost naštvaná, protože z toho mohl být ještě jeden pokus, který ale (DOUFÁM!!!!) už nebudu potřebovat 😉

Holky, hodně štěstí všem - Zdeeni a jejo, někdo holt má tu cestu k miminku delší, ale dočkáme se všechny, nebojte 😉

qiara
24. máj 2007

vladimuraz já zase o Genetu neslyšela nic moc dobrého, tak mám z toho guláš.
Držim palce, aby další mražáčci nebyli potřeba 😀 . Já chci jet s manželem k moři, tak třeba budu taky dobře nachystaná na KET. A víš co si myslim o té chřipce? Že ti oslabila imunitu a tak se embryjka lépe chytla 😀 , protože organismus na ně nereagoval tak drasticky. Dobrý nápad 😀 😀 😀 !

meryblue
25. máj 2007

Ahoj holčiny, které jste prošly KETEM...na který DC vám to vyšlo?

zdeena
26. máj 2007

ahojtě holky,
tak jak si užíváte hezkého počasí? Já pořád hlídám malého synovce, takže mi ty dny nějak utíkají.
Ve čtvrtek jsem byla na gyn. u své doktorky a docela vychvalovala Gennet. Říkala, že ty centra jsou na stejné úrovni, co se týče vybavení, že je znatelný rozdíl v tom přístupu. Posílá mě do toho Gennetu na genetické vyšetření, tak jsem zvědavá.
Jinak, Qiaro, bylo to moje 1 IVF a KET. Měli jsme dvě embrya, jedno jsme použili "čerstvý" a na druhý pokus "mrazáčka".
Teď nás čeká pauza, nedá se nic dělat. Trochu si od toho všeho odpočinu.
Meryblue, já byla 11den na utrazvuku, píchli mi pregnyl a 17 den jsem měla transfer.

Užívejte si hezkého počasí, já jdu nakrmit prcka, už se probouzí 😀

alakova
autor
3. jún 2007

ahojte, na 13 den bratia estrofemu som bola na kontrole, doktor povdal,ze mi tabletky vobec nezaberaju. a spytal sa ma,či ich vobec beriem. Teraz si estrofem vkledam do posvy, zajtra idem zase na kontrolu. Neviete mi niektora poradit, do kedy sa da estrofem brat, či sa liečba prerušuje alebo sa to berie pokym sliznica nenarastie. Chcela som sa na to spytat dr., ale bol nejaky čudny a na nič mi neodpovedal. Valky je asi naozaj odbornik, ale komunikacia je s nim zlozita.

palvap
3. jún 2007

Já nevím, jestli ti odpovím na co chceš,ale já normálně před KET nemusím brát žádné prášky, protože mi sliznice roste jak má.Ale každopádně se mi jednou po neúspěšném IVF za použití dvouměsíčního protokolu stalo, že další měsíc, když jsem chtěla na KET jsem neměla ještě vstřebané tlumící léky z minula a museli jsme KET o jeden měsíc odložit.Dokonce jsem musela pro injekci, abych dostala menzes.Ale hned potom otěhotněla,ale taky v 11t o mimi přišla.

alakova
autor
4. jún 2007

ahojte,dnes som bola na kontrole, ta moja sliznica stale moc nerastie,som z toho nestastna. Vo stvrtok tam idem zase, dr. naplanoval transfer na pondelok. Mam zmrazenych 6 embryi,ale idem na Pigd, tak sa bojim,aby tam ostali aspon 2 embrya. Chcela by som to mat uz vsetko za sebou,nech uz to dopadne hoci-ako.Stale len na nieco cakame, je to strasne a unavne. Prajem krasny den.

vladimuraz
4. jún 2007

Alakova ahoj, do pondělí je ještě času dost, tak snad si dá sliznice říct. Kolik mm máš? Dobře by bylo aspoň 8mm. Mně také rostla pomalu při 1. KET a šla jsem taky až někdy 19.DC, u KETu je výhoda, že se může počkat, než Ti sliznice doroste. Nezkoušela jsi takové ty babské rady jako pití čaje z kontryhele (ten si dej, neublíží a možná pomůže) nebo mateří kašičku? Já to vyzkoušela, ale nepomohlo mi to. Ale hodně holek si to chválí. Na další KET jsem šla až skoro za rok, nechala jsem tělo odpočívat a se sliznicí problém nebyl, 15.DC jsem měla 9,5mm. Tak hodně štěstí a nebuď smutná.

qiara
4. jún 2007

Ahoj holky! Jsem tu po delší době. Zdeena ty se máš 😀 . Užíváš si miminečka. Já mám v práci trochu depku, tak jsem si řekla, že pujdu na KET hned jak to pujde. K MUDr. jdu 19.6., tak jsem zvědavá co mi řekne. Byla jsem u svého gynekologa. Je moc faj a říkal, že mám plné břicho vody. Asi z prasklých folíků ještě po IVF. Tak fakt čekám co mi řeknou a buď půjdem do KETu, nebo na dovču. Už potřebuju tu smůlu prolomit. Nejhorší je, že si řikám, že otěhotnět ještě nic neznamená. Těhule jsem byla koneckonců už dvakrát a nic! Nojo no, DEPKÓZNÍ STAV 🙄 . Už nevim jak na sebe vyzrát a jsem hrozně netrpělivá! Štvu sama sebe!

alakova
autor
5. jún 2007

ahojte, moja sliznica bola iba 7mm. Neviete mi poradit,kolko dni pred KETom sa ma zacat brat Utrogestan? Na protokole ho mam napisany, ale dr. mi nič nehovoril. Povedal, ze Estrofem si nemusim vkladat dp posvy, ale mozem ho jest. To je vsetko.Je nutna PN, robim totiž čašničku?

jannem
5. jún 2007

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé a jsem na tom takto:
jezdíme do pronatalu, po prvním IVF z čerstvých embryí loni v květnu se mi chytlo jedno, ale bohužel v 8 tt potrat.Zbylo nám jich 6, tedy na 2 KETy. Na podzim jsem potom byla pro neprůchodnost na ostranění vejcovodů. Měla jsem to trošku komplikované,takže další KET 2 embryí byl v 2/07,ale nechytlo se žádné. Teď jsem 5 dní po dalším KETu...a čekám.
Jinak, ovulace mi probíhá bez stimulace, takže po UTZ,který byl OK, jsem si aplikovala cca 15tý den cyklu pregnyl. Od prvního dne transferu zavádím 2 x denně po 2 tabletách utrogestan a ráno polykám 1/2 tabletky prednisonu.-tímto i odpověď pro alakova-vždy jsem brala utrogestan až po transferu a PN,jak už tu bylo psálo,záleží jen na tobě...ale v případě číšnice bych raději zůstala v klidu.

betus
5. jún 2007

Ahoj alakova, ja som brala utrogestan asi tri dne pred transferom spolu aj s estrofemom ale presne by som si to musela pozriet doma. Ja som nebola na PN. mala som dovolenku tre dni a po stom som isla do prace. A le bohuzial to nevyslo. Pokial by si mala mat velku zataz v praci tak si PN zober.

alakova
autor
5. jún 2007

ahoj jannem,prajem ti vela stastia,aby ti to teraz vyslo. Ako sa citis,

nemas nejake problemy? Chodis do prace alebo sa šetriš?

jannem
5. jún 2007

do práce nechodím...užívám si klídku doma(i když-mám doma 14ti letýho pubertˇáka)...trošku mě pobolívá levá část podbřišku,což mi trochu dává naději,protože po prvním transferu mě to taky takto bolelo a chytlo se to...ale bylo to bohužel rizikový a skončilo tím potratem. U druhého transferu z mražených embryí jsem necítila nic,a v době menstruace jsem začla mírně špinit,tak jsem po negativním testu vysadila léky(utrogetsan a prednison)a menstruace se normálně rozjela a konec...Pokud nám to tedˇnevyjde,čeká nás znova celý proces se stimulací a odběrem vajíček...

k.bett
26. okt 2007

giara:

pises ze jsi neslysela dobre veci o Gennetu muzu se zeptat na vic...jaky narory padly?

zulik
11. mar 2008

ahoj,

je tu někdo, kdo podstoupil KET nebo podstoupí v březnu? 😉 Vzhledem k blížícím se Velikonocům by to bylo stylové 😀 nějaké to překavapení.

sanuska
11. mar 2008

Jen co jsem rychle přelítla:

Meryblue já měla KET 16DC 😉

A prednison jsem brala jen před ET a kdyby ET proběhl, tak bych ho brala dál, ale nevím jeslti jen do tt nebo třeba 3 měsíce.
A v CAR mi říkali, že při KET Prednison nedávaj... 😕

Do práce nechodím, přece se musíme šetřit.

Zulik teď v pátek jdu na krev na HCG a pak bych hned další cyklus chtěla jít do dalšího KET kdyby to šlo.

zulik
11. mar 2008

sanusko,

držím palce, ať na žádný další KET ani nic už nemusíš a je to tam už teď. Četla jsem si vše v ostatních diskuzích, tak opravdu vyčkej až na krev-tak to vždy a všude říkají 😉 Já se moc do žádný dikuze nehodím, jsem 5 den po 2.KET.

sanuska
11. mar 2008

Jak nehodíš? Hlavně že můžeš s někým něco probírat ne? Já chodím např i na IVF 😎
A přeju ti též aby vše dobře dopadlo!!!!!

Hele a mohla jsi jít hned ten další cyklus na KET nebo jsi musela dát pauzu????

zulik
11. mar 2008

Mohla bych jít hned po ET, kdybych chtěla.Ale poprvé mě to dost zlomilo, tak jsem chtěla čas a taky bylo léto a dovolené, tak jsem šla na 3 měsíce, protože mi nějak nevysledovali ovulku.prostě folík prasknul dřív a tak mi pak dali jen něco na růst sliznice-Estrofem a jelo se bez ovulky.prý se to stává, když je velký odběr vajíček, já jich měla vloni 18 ale různého stáří, takže nebyly všechny k použití 😀

lanna
16. máj 2008

Ahoj,ja sem brala pred KET estrofem,a pak utrogestan,prednison,aje to zajmave ze to mam brat i po KET, tak vubec nevim proc mam brat tito leky dal,.Nestalose to nekomu z vas to sami.

lenka20
16. máj 2008

lanna tie liecky sa obycajne uzivaju az do nejakeho 12tt, niekedy aj dlhsie. utrogestan dodava telu progesteron, ktory v tehotenstve potrebujes na udrzanie mimca, estrofem zas pomaha sliznici rast, prednison ti dali asi preventivne na utlmenie tvojej imunity, aby si mimco nevypudila ako nieco cudzie.....takze kludne papaj dalej 😉

lanna
16. máj 2008

Ahoj Lenka moc dekuji za odpoved,sem z toho vseho trochu zmatena, naj vic mne bylo divny ze my vubec nepichly PREGNYL. Ja uz mam 1KET za sebov a tam to bylo jinak.

peetulka
16. máj 2008

Ahojky Lanno, já mám za sebou KET (30.4.) a léky beru pořád, jak estrofem, tak crinone(to je to samé jako utrogestan). A jak psala lenka až do 12tt.

lanna
16. máj 2008

Ahoj PEETULKA tak ty uz cekas na testik tak hodne stesti, a mnelasy inekcy pregnyl pred KET.

peetulka
16. máj 2008

Já už čekám na UZT 😉 Ve středu jsem měla hcg 950. A s tím pregnylem, já dostala celkem 3 injekce 24.4. - 29.4. - 4.5. ..takže tu poslední 3 dny po KETu a navíc ještě injekci decapeptylu 24 hodin po KETu...ale vůbec netuším, proč to takhle u nás v centru dělají.
A ty se teď chystáš na KET? Jestli ano tak budu moc držet palečky, ať se Ti to taky povede.

ellianka
16. máj 2008

ahojte 🙂
peetulka 😵 krásne HCG, tak držím palec, aby bolo všetko v poriadku a krásne tehu 😵
ja beriem 2x2 utrogestan a 1x estrofem a 26.5. čakám na výsledky krvi

lanna
16. máj 2008

PEETUIKO,ja uz sem 3 den po KET,a uz sem jeden podstoupila v unoru neuspesne. proto je my to divny ze je to jinak. Budu doufat ze to je k lepsimu.

peetulka
16. máj 2008

Ahojky Eli, děkuji a já taky budu držet palce 😉
Lanno, určitě to bude k lepšímu. Mně třeba přidali injekce fraxiparinu, že by to mohlo pomoc a o KETu bez léků nechtěli vůbec slyšet. Jsem totiž původně chtěla zkusit KET v přirozeném cyklu.

mamak
16. máj 2008

Ahojte holky.Tak jak si to tady čtu tak asi co centrum to jiný postupy.Já sem měla transfer 7.5 a před tím sem brala prednison,kyselinu listovou,divinu 5dní před transferem pregnyl 5000j.A po transferu pokračuji s práškami ve stejném složení jen pregnyl sem si píchla první den po KETu pak 4 a 7den a to už jen 1500j.Testovat mám 22.5

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre