Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

fiallinka
12. feb 2010

Janka, tož to je mi líto...ale třeba fakt ještě ta čárečka vykoukne 🙂, i když vím, šance je malinká...

A kdy bys zkusila další kolo - necháš jeden cyklus uběhnout a pak znova (tak to plánuju já - tak že bysme to tentokrát fakt zvládly spolu 🙂)? Já si ale taky říkám, že možná jsem si to odpískala trošku sama, že jsem tomu už dopředu nevěřila, ale teď tomu věřit, aspoň trošku, budu...

mirm
12. feb 2010

Ahojte
chcem sa spytat, kedy je mozne ist na KET po neuspesnom IVF?
Dakujem za odpoved a prajem pekny den 🙂

fiallinka
12. feb 2010

mirm: vím, že některé holky to zkouší hned následující cyklus po ivf - třeba bez léků, v přirozeném cyklu - většinou je tělo těmi hormony ještě nastimulované, takže to jde.. a jinak myslím 2-3 měsíce pauza, ale asi hodně záleží na okolnostech...

mirm
12. feb 2010

dakujem 🙂

fiallinka
12. feb 2010

mirm: a copak, ivf nevyšlo, nebo je tak přemýšlíš...

mirm
12. feb 2010

ano ano, prve ivf nevyslo a mam 4 mrazacikov, ale 2 mi zmrazili hned a 2 az na konci kultivacie, takze si myslim ze tie posledne zmrazene budu viacej vyvinute.
aka je asi uspesnot KET?

jani2
12. feb 2010

fialinka - na ďalšie KETko chcem ísť až po prebehnutí jedného cyklu...nejde mi do hlavy to krvácanie po KET, zrejme mám rozhodené všetke hormóny aj po dlhodobej antikoncepcii a aj po tomto KETku...tak nech sa všetko povyplavuje von a potom zas do CAR...takže nám to výjde zrejme znovu narovnako ale to už sa tehulky staneme 🙂 ...ja som asi tiež to embryjko podvedome odpísala, vravela som si, že dvojkové sa nemôže chytnúť..no ale tak mi treba keď som neverila 😢
mirm - úspešnosť je rozdielna, zavisí od toho aké embryjka ti vkladajú, aký máš vek a tiež každé CAR má iné percentá...väčšinou sa udáva tak okolo 30%

mirm
12. feb 2010

myslim pri IVF je 40 % tak 30% nie je zle...

fiallinka
12. feb 2010

mirm: u nás je u ivf skoro 50% a u toho ketu snad 30%... akorát teď se nám to tu nějak nepotvrdilo, výsledky v praxi vypadají jakési horší...
jani: tak to nám vyjde stejně, to je dobře...ale ty ještě možná ty // uvidíš i dřív...

radysek
12. feb 2010

Mirm - nezoufej a věř, že se to po KETu podaří. Mě IVF také nevyšlo a po KETu jsem již sedm týdnů těhotná. Šla jsem hned následující měsíc a vyšlo to. Hlavně věř, že to výjde. Já jsem KETu věřila víc, protože po IVF bylo moje tělo K.O. Tak hlavu vzhůru a bojuj!

mirm
12. feb 2010

dakujem za podporu 🙂)

radysek
12. feb 2010

Není zač, všechny potřebujeme povzbuzení a hlavně věřit, že to výjde!!! Zasloužíme si to, když proto tolik děláme, obětujem. Já si vždycky říkám jaká je to spravedlnost, že ty co děti mít ani nechtějí je rodí jedno za druhým, tak proč by nám se to nemělo podařit. Přesvědč sama sebe a své tělo, že mít miminko si zasloužíš a budeš je mít. Fakt to funguje, když budeš šťastná bude se ti dařit!!!!Já vím, že to zní trochu pohádkově, ale zkus věřit na zázraky!!!A když ti bude nejhůř, tak začni ty zlé myšlenky odhánět těma krásnýma.

fiallinka
12. feb 2010

radysek: ach jo, tak hezky jsi nám to tu měla napsat dřív 🙂

radysek
12. feb 2010

Jo, to člověk potřebuje pořádně padnout na zadek, aby to pochopil, ale bude líp. Hlavní je se zvednout a jít dál za svým štěstím!!!! Já Vám všem tady přeju to štěstíčko a hodně lidiček okolo sebe, kteří podrží při těch našich stavech beznaděje!!! A že jich při těch výkonech IVF a KET podstoupíme! Tak nevěšte hlavu a do boje. Já mám taky malinko strach, aby jsem to zdárně dovedla k porodu zdravého dítěte, ale všichni mě nutí myslet pozitivně a zatím to funguje. Pokaždé , když jdu na kontrolu , tak radši nemluvím, jak je ve mě malinká dušička a tak ty zlé mýšlenky nato, že by mohlo být něco v nepořádku odháním tím, že si říkám, že si to fakt zasloužím byt šťastná!

jani2
12. feb 2010

radysek - tak takéto krásne a posilňujúce reči sme tu potrebovali, škoda že si sa ako taká dobrá víla neobjavila už skôr 😉...ale nevadí, ja už teraz mám chuť do ďalšieho boja a viem, že bábätko zas raz budem mať, či už skôr alebo neskôr 😉
fialinka - keď som dnes poobede chcela vyhodiť test z kúpeľky do koša, tak som tam uvidela slabý, ale skutočne slabý tieň druhej čiarky...neviem, či som si to už aj nenahovorila..... Ale zajtra ideme na nákupy, tak ak cestou stretnem otvorenú lekáreň, tak si kúpim ešte jeden testík...pretože zas som na pochybách 😒

fiallinka
12. feb 2010

jani, to by bylo krásné...ona by fakt teď mohla být ještě tak neviditelná, protože dobře víme, že negativní test tam prostě žádnou druhou čárku nemá...

fiallinka
12. feb 2010

Jani, normálně - já teď mám za tebe radost a zároveň si říkám "to mi nedělej"...no chápeš mně, že jo? Ale jestli to vyjde tobě už teď, na první pokus s jedním embrouškem, to by bylo, aby to i nám ostatním nevyšlo....

walle
12. feb 2010

dievčatká moje zlaté - tak tu sa chystá boj!!! ideme na to marec-apríl!!! keby sa ešte aj vklad dal naprogramovať, tak to spustíme spolu aj v ten istý deň! 😅 😅 😅 ale pánom je mrcha! a vôbec sa mi nepáči ten názov, neviem prečo...nevymyslíme iný názov? veď je to dôležitá vec... 😖

vyhlasujem súťaž, kto nájde pekné slovo pre mrchu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😉 😅

mrcha-

kalabajka
13. feb 2010

všechny vas tu zdravim, jsem tu poprvé, mám za sebou jedno neúspěšné ET a jedno neúspěšné KET, přecházím z Fertimedu do Reprofitu. Jen jsem vám chtěla napsat, že vaše tabulka je fakt deprimující, já chodím na diskuzi na http://www.rodina.cz/diskuse
(umělé oplodnění) a tam jsou výsledky tak padesát na padesát. Je to rozhodně mnohem víc povzbuzující.
Pokud budete mít některá zájem, je to otevřené pro všechny.
Jinak všem držím palečky, snad nám to všem vyjde.

venika86
13. feb 2010

Dobré ránko.
Tak dnes jsem se docela vyděsila. Dělala jsem si další test a je slabší než ty předešlé. Je to sice jiná značka, ale teď by to předse mělo sílit, ne? Myslíte, že se embryjko pustilo? ☹

fiallinka
13. feb 2010

veni - jestli je to jiná značka testu, tak se vůbec neděs, to fakt musíš testovat stejnýma (a kolik máš citlivost těch testů - víš, není tam rozdíl). A i kdyby čárka zeslábla na stejném testu, tak se může stát, že se pustilo jen jedno embryjko a s hladinou hcg to může zakolísat...nebo můžeš mít naředěnou jinak moč, podle toho jak moc jsi pila...

venika86
13. feb 2010

fialinka - pro jistotu jsem si byla koupit stejný test jako ten první.
Je pravda, že jsme včera seděli s přáteli a já vipila navečer hodně nealka, tak by to mohlo být tím. Normálně vypiju tak 1,5 až 2 litry denně a včera jen za večer jsem vypila přes litr. Tak to bude asi i tím.
Jinak se pořád cítím těhotně 😅

evaav
13. feb 2010

veni ani nevím jestli jsem ti potichočku po gratulovala jestli ne tak se omlovám a gratuluji.
Dnes jsem to už dostala tak v pondělí si budu volat co kdy tipuji pondělí,úterý,středa až ten další týden. Tak jsem zvědavá jak dopadnu 😉

radysek
13. feb 2010

Holky i slaboulinká čárka je dobré, ta moje první byla vidět fakt jen náznakem, že to manžel zkoumal lupou. je lepší, ale dělat test opravdu ráno, protože určitě každá z nás během dne vypije kvanta vody a to pak je ta druhá čárka slabší.
Moc gratuluji Jani a teď hlavně nalaď usměv!!!

jani2
13. feb 2010

ahojte,
tak som aj dneska bola v meste, ale bohužiaľ som nenatrafila na žiadnu otvorenú lekáreň 😒 ..tak budem čakať v neistote asi až do toho štvrtku, lebo manželík vraj test už kupovať nebude 😢 ...tak uvidím, čo sa z tohto môjho stavu vyvinie, špinenie už nemám druhý deň, prsia ma začínajú bolieť viac - ale to si možno už len nahováram.
radysek - tak tá lupa by sa zišla aj pri tom mojom testíku, skutočne to bol len náznak, keby to nevidel aj manžel, tak si myslím, že som si ju podvedomo nahovorila...
fialinka - ja ťa úplne chápem 😉 , ja som si už tiež hovorila, že budeme spoločne otehulkovávať....ale ak som už tehulka, tak som ťa predbehla len o pár týždňov a ak ešte nie som, tak pôjdeme do "akcie" zasa spolu a to sa už určo vydarí!...takže zhrnuto: obe budeme tehulky do leta! 😉
venika - ja byť tebou, tak by som bola kľudná....ako písali dievčatá, intenzitu testu ovplyvňuje veľa vecí, hlavne tie tekutiny 😉 ..ty ideš na krvičku už v utorok však?, držím moc a moc palčeky!
Evaav - tak už je tu druhé kolo!..a to už musí byť úspešné, v pondelok vytváram novú témičku, takže tam sa bude tehulkovatieť jedna radosť!

radysek
13. feb 2010

Jani, hlavní je, že tam ta čárka je!!! Já jsem si dělala několik testů, protože jsem potřebovala každý den tu jistotku a asi po třetím pozitivním testu, kdy čárka byla vidět fakt slabě jsem si dělala i jeden během dne, protože ostatní byly vždy ráno a ten čtvrtý byl zcela negativní. Docela jsem znervozněla, ale pátý den jsem udělala zase test ráno a druhá čárka byla silnější. Takže hůrá do stavu těhotenského. Je to sice pěkná fuška, protože díky těm hormonům je člověk úplně K.O., ale dá se to vydržet! Věřím, že naši muži by to nezvládli! Jinak paní co se mnou byla na KETu, je taky těhu a dokonce čeká dvojčátka a na testíku prý měla čárku taky dost nevýraznou!

fiallinka
13. feb 2010

Jejda, Jani, já jsem tak napjatá a ty toto...ale věřím, že ta čárka tam bude větší a větší, až nakonec bude mít tak 3,5 kg 🙂 někdy v říjnu...

jani2
13. feb 2010

fialinka - ver, že z tohto celého som já sama napätá ešte viac, za posledný týždeň som už niekoľko krát myslela, že KETko nedopadlo a tiež aj niekoľko krát som sa potešila, že možno predsa len som tehulka....nový testík som nakoniec nezohnala, tak už vyčkám do toho štvrtka, nech už je výsledok aký chce!...na jednu stranu tá čiarka prišla až po limite a bola slabunká, takže možno HCG z odchádzajúceho embryjka, aj to je možné...na druhú stranu za tehotenstvo hovorí, že už nemám žiadne špinenie a dosť ma posledné dni začali bolieť prsia...tak si môžem vybrať 😒 ...ale myslím, že to beriem v pohode, aj manžel ma utešuje, že ak toto nevýjde, tak nech nesmutním, že pôjdeme ďalej - fakt ma milo podržal a to je hlavné 😉 ...a viem, že na prípadné jarné KETko mám tu na MK dobré parťáčky 🙂 🙂 🙂
radysel - teda milo si ma prekvapila s tými dvojičkami, to sa pri KETku skutočne málokedy zadarí...a verím v tú moju čiarku, aj keď bola slabunká 😉

fiallinka
13. feb 2010

jani, já už ti skoro teď závidím 🙂 🙂 🙂, jéééé...aspoň ta velká naděje.... a jinak já znám další dva lidi, co mají z ketu dvojičky 😉 ... akorát ti nevím, když mne takhle "opustíš", komu a kam se budu vypisovat, protože na další nové témátko se mi ani nechce. Asi bych si trošku od toho koníka a netu měla odpočinout, ale jsem trošku závislá 🙂.. Asi ti budu psát obtěžující vzkazy do IP 🙂

jani2
13. feb 2010

...no ja som tiež tak trochu MK-závisláčka...a neboj ja ťa neopustím 🙂 , veď ešte nemám nič isté...a tú novú témičku v pondelok vytvorím....len som zvedavá, možno tam budeme len mi dve, ostatné naše KEŤáčky sa niekde vytratili 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre