Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kiara15
16. nov 2010

@kessinkaa
@lenkacar babulky velmi pekne vam dakujem uz len aby to vyslo 😉

kessinkaa
16. nov 2010

@kiara15 určitě to vyjde,jen to nesmíš vzát!!Jinak máš krásnou dceru 🙂

kiara15
16. nov 2010

@kessinkaa si zlata ved ja tak strasne dufam 😉 inak dakujem dcera je moja radost 🙂

kiara15
22. nov 2010

baby ktora ste pichali clexane?,pichali ste 1xdenne?,ci ako??a aku davku

martini
24. nov 2010

Ahojte...čo keby sme oživili túto tému...ja sa chystám na KET v decembri....

kiara15
24. nov 2010

@martini ja uz piatok idem na vklad 😉

martini
24. nov 2010

@kiara15 super, tak držím prsty...a jedno alebo dve budú vkladať? a na ktorý deň cyklu ti to vyšlo?

kiara15
24. nov 2010

@martini rozhodla som sa ze jedno a na 19dc a ty ako?,

martini
24. nov 2010

@kiara15 Ja mám zmrazené dve, obe v štádiu hatchujúcej blastocysty. Pri ET som mala len jedno a nevyšlo to. A teraz váham či jedno či obe...fakt sa neviem rozhodnúť. Lekár ma bude nahovárať na jedno, som si istá, lebo z nejakého dôvodu sa mu to pri mne zdá vhodné, stále hovorí, že keď ja som taká útla a drobná...to ma vždy pobaví, lebo mám 175 cm..aj keď kíl teda veľa nemám (57), ale drobná...? 🙂 Tiež mi hovoril, že to vyjde na 19 alebo 20ty deň. Len mnohé baby hovorili, že 16 - 17ty deň, tak som si nebola istá. A aké lieky si brala? U teba čo rozhodlo pre rozhodnutie vložil len jedno?

kiara15
24. nov 2010

@martini Ahoj moja no ja som sa rozhodla preto pre jedno lebo vzdy ked si dam 2tak sa to neudrzi a ja som teda utla neni 😀 ono ked sa to ma uchytit tak sa uchyti aj to jedno a kam chodis do centra?,Ja helios 😉 Berem estrimax a utrogestan2x2 a picham si iniekcie na riedenie krvy clexane 😉

martini
24. nov 2010

@kiara15 Ja chodím do Reprofitu v Brne. Mám predpísané estrofem a neskor utrogestan a prednison. A ďakujem za radu. Stále zvažujem. A ešte mám jednu otázku, minule sa tu baby pýtali aká má byť sliznica, teda koľko cm pred KET - nevieš náhodou? A pozerám, že vy už jeden poklad doma máte...to tiež s pomocou medicíny?

bibi24
25. nov 2010

@martini K sliznici - mne moj Dr povedal, ze by mala mat minimalne 7 mm 😉

kiara15
25. nov 2010

@martini ja co som bola na 14dc na kontrole mi povedal ze je15mm a povedal ze je krasna tak kolko ma byt presne neviem 😉 ano mam jeden poklad a neni vdaka mediciny mala som az po nej potiaze a to vsetko mi sposobilo nepriechodnost vajecnikov 😒

martini
25. nov 2010

@kiara15 Zajtra držím prsty, nech sa rozmrazí to čo má a nech je embryjko po rozmrazení dostatočne čulé 🙂

martini
25. nov 2010

Ja mám odo dnes termín KET 14. 12., keďže som dnes začala brať estrofem a prednisom...tak idem do toho bez prestávky 🙂 snáď moje odhodlanie bude ocenené 🙂))

pampeliska36
25. nov 2010

@martini ahoj 🙂 ja mam pro zmenu termin KETu 13.12. 😀

kiara15
25. nov 2010

@martini dakujem dam vediet 😉

martini
25. nov 2010

@pampeliska36 Tak sa budeme trápiť čakaním na úspešný výsledok spolu 🙂...na vianoce by sme si to mohli vymodlikať, nie? 😀

pampeliska36
25. nov 2010

@martini to jo 🙂 😉 dokonce jsem si cetla, ze chodis do brna... a ja jsem z brna 😀 chodime s manzou na unicu

martini
25. nov 2010

@pampeliska36 Ja do Reprofitu 🙂 Brno je super...mám k nemu citový vzťah, keďže predstavuje moju mladosť počas vysokoškolského štúdia 🙂 bolo mi tam ták dobre 🙂

martini
28. nov 2010

Som v štádiu prípravy na KET. Beriem estrofem, prednison a neskôr pridám utrogestan. Napadlo ma, že si prihodím nejaké vitamíny - kyselinu listovú, Ečko... Ale na druhej strane ma napadlo, že beriem ten prednison na akési zníženie imunity a teda či vitamíny nemôžu byť kontraproduktívne. Je mi jasné, že kyselina listová a E nie sú asi na podporu imunity, ale aj tak....človek nič nechce pokaziť. Mali ste teda niekto dialóg v CARe na tému branie vitamínov? a ešte by ma zaujímalo užívanie wobenzymu. Máte k tomu nejaké skúsenosti či informácie?

elana
28. nov 2010

@martini vit E a listovky se neboj (ta je naprosto nutná, kdyby nic, tak až o 80% snižuje riziko rozštěpových vad), a vůbec, když se to nepřehání, tak ony vitamíny zas takovou sílu nemají, aby něco zásadního provedly s Tvým zdravím (nehledě na to, že tělo si vezme co je třeba a zbytek odejde s močí), pozor je nutné dávat jen na vit A, ten užívat radši ve formě betakarotenu a jinak nebrat nic, co vyloženě a prokázaně imunitu zvyšuje, tj. echinacea, rakytník např. Ten Wobenzym nevím, já bych ho teda při KETu nebrala, myslím že snad je to i na letáku psáno, že v těhu ne, ale nejsem si jistá.

martini
28. nov 2010

@elana Ďakujem za odpoveď. Tiež mám rovnaký názor... len už vymýšlam také konštrukcie, že bez lekárovho odporúčania ani manžela nepobozkám 🙂)) ešte raz dík.

elana
28. nov 2010

@martini 😀 tak to mě pobavilo. Jasně, nic se nemá přehánět a bude to dobrý 😉 tak hodně štěstí, ať sliznice vyskočí, sněhuláci se dobře rozmrazí a celé dílo klapne 😵

pampeliska36
28. nov 2010

@martini ahoj... ja jsem zrovna taky v priprave na KET a mam taky prednison a estrofem a u toho mam i z CARu predepsanou kyselinu listovou... takze to urcite taky muzes!!! 😉

zufalka
28. nov 2010

@martini ahojky,samotnú kyselinu listovú je dobre brat už min. 3 mesiace pred otehotnením a aj počas gravidity.Je výborná na obnovu buniek a doležitá pri rážštepoch chrbtice v prvom trimestri.Ja som brala pred otehotnením babyplan a potom ti najlepšie poradia v lekárni.Tiež som brala aj prednison,estrofem,anopyrín a poradili mi aj magnézium a všetko ok.

martini
28. nov 2010

@pampeliska36 dík ...a aké množstvo kyseliny listovej ti konkrétne predpísali?

pampeliska36
28. nov 2010

@martini je to presne kyselina listova. kde je v jedne tablete 10 mg vitaminu skupiny B 😉 😀

7bambulik9
29. nov 2010

@elana Ahoj vidím, že máš prehľad. Chcela by som sa ťa opýtať, mám za sebou jedno IVF tehu len cca 12 dní a potom KEt a hneď na 7 deň krvácanie. Nemám robenú laparoskopiu myslíš, že by to mohlo mať nejaký vplyv? Ďakujem. Prečo sa nedarí otehotnieť neviem, doteraz boli všetky testy v poriadku od hormonálneho profilu až po rôzne iné testy čo si robilo aj centrum.

elana
29. nov 2010

@7bambulik9 to spíš vliv mít nebude, na laparoskopii se obvykle odhalí neprůchodnost vejcovodů, která se IVF obejde, max endometrioza, kde sice bývají míň kvalitní vajíčka, ale pokud Vám zbyla embryjka i na mražení, tak spíš budou ok taky 😒 jako jestli Ti to dr. schválí, tak pro klid duše si laparku udělat nech...ale počítej s tím, že coby "léčebná" metoda (profuk vejcovodů, drilling vaječníků u PCO), se dá použít jen u páru, kde jsou šance na přirozené otěhotnění. Pokud se nedaří otěhu ani po vkladu embryí přímo do dělohy, tak těžko pomůže 😔

jestli jsi po tom IVF, když píšeš, žes byla 12 dnů těhu, měla pozitivní testy a pak to odešlo, tak je to dobrý znamení a šance, že do budoucna se správným (zdravým) embryem to klapne 😉

imunologii máš vyšetřenou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre