Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

jmisa
3. nov 2008

Musil, my museli odkládat 1.IVF, jelikož jsem 2 dny před mrchou dostala virozu, taky jsem byla smutná, ale pak se přehoupne jedna mrcha, druhá mrcha a budeš to mít za sebou.

On si každej na IVF zažije svoje 😉 Ale aspoń, že tu ta šnace je.

macous
3. nov 2008

Jo jo holky, Míša má asi pravdu, já už třeba taky čekám po pátý 😖 vždycky když to nevyšlo, tak jsem si říkala, co je s mým tělem, že embrijko nechce? Půjde to vůbec? No a tyhle otázky jsou moje noční můra - asi klasika...
Dneska teda taky nemám zrovna pozitivní náladu 😅

musilka
3. nov 2008

to jo nedovedu si představit žít v době před dvaceti lety kdy toho bylo pro lidi sci-fi 😅 to bych se miminke nedočkala nikdy. Oproti tomu je skutečně třímrchové čekání nic 😉

musilka
3. nov 2008

teĎ už jed dvoumrchové jednu mám už za sebou 😅

jmisa
3. nov 2008

Musil, no vidíš, už máš třetinu čekání za sebou 😀

macous
3. nov 2008

No vidiš, taky si to říká, ještě že žiju v dnešní době, kdy mi můžou doktoři pomoci a to celkem bezbolestně, ale stejně, už aby to konečně bylo ....

musilka
3. nov 2008

a ten KET probíhá stejně jako OPU v Pronatalu ? Přijdu ráno půjdu se oblíknout do hábitu a budu čekat na tom hrozným ujížděcím lehátku ?a může na transfer manža se mnou nebo ne

dasa24
3. nov 2008

Mis to moc gratuluju 😵 😵 😵 to je super.

Jak se daří tetka moje? 😀

Musilko, převlíkneš se opět do hábitu 😀 , na KET můžeš jít jak ráno tak taky odpoledne, to si vás rozmístí.Jinak budeš čekat na lehátku, po trasnferu si ještě hodinu poležíš.
Manža asi ne, no nevím já bych ho tam ani nechtěla. Ale za tu dobu, co jsem tam byla nekolikrát, tak jsem žádnýho manžela na KET neviděla.
Nevím jestli by to povolili, přeci jenom jsi na sále

musilka
3. nov 2008

dasi já jsem teď na OPU ležela s holkou byla to Němka a s ní na KET šel manžel 😒jinak já ho tam taky nepotřebuju to byla jen taková doplňující otázka jestli jste tam některá s manželem nebyla. Jdu 12 DC pak na UZ asi na výšku sliznice si myslím a pak co ? Pokud bude o.k.tak rozmrazej embyre a dělaj PK ?

mmonna
3. nov 2008

Ahojte holky....chcela by som vas poprosit...neviete mi povedat,ako sa rozmrazuju 200-bunkove blastocysty?A ci sa to niektorej rozmrazilo dobre?Ja mam totizto take,a az zajtra ich idu rozmrazovat,a potom ze mam prist na KET,ako preziju...je mi tak,ako by mi uz teraz niekto umrel...Dakujem koćky...

dasa24
3. nov 2008

Musilko tak to asi jde 🙂 . Na UTZ jdeš 11 DC a oni podle sliznice a folikulů, určí den KETU)popřídadě přijdeš ještě na kontrolní UTZ), pak ti bud dají na místě 1 injekci( něco jako pregnyl), nebo ti třeba řeknou píchněte ji zítra.
jednou jsem ji měla hned, jendou jsem si jí musela píchat druhý den. Já jsem vždycky čtvrtý den měla KET.

MMona to ti neporadím, ale každé embryo je jiné. Mě třeba rozmražovaní nepřežili 2. Takže se neboj a nech to na nich, oni si poradí 🙂
Hodně štěstíčka

jmisa
3. nov 2008

Musil, já byla na ultrazvuku 12 DC, na druhý den jsem dostala ovitrelle, manža mi ho bodnut.
Na KE4T jsem volala ráno do laborky, tam mi řekla čas, kdy mám přijít. Nejdřív jdeš na recepci, zaplatíš, pak pohovor s embryologem u palmy a pak na sál - andělíček a čekáš. Po transferu ležíš zhruba hodinu, ale když maj fofr, tak i míň. Manža se mnou nebyl, ptal se na to a embryoložka říkala, že to neradi vidí sálovky, že musí být celý ve sterilním a pak na pokoji jsou další ženský....

Mmonna, já mela zamražený dvě osmibuněčný a rozmrazení proběhlo dobře u obou.

macous
3. nov 2008

Ahojda,
holky já tady pořád čtu, jak před KETem se píchá buď ovitrelle nebo Pregnyl, ale já nikdy nic nepíchala, ani u jednoho ze tří KETů, jen jsem se cpala tím Estrimaxem na sliznici 😅
Dáší - co ti budu povídat, dneska na mě tak trošku huply pochybnosti a následně malinká depka, ale pak jsem si řekla, že to stejně nemá cenu, že je to jak je to a uvidíme. Už aby bylo příští úterý a já mohla na tu krev 😉 A co ty, je něco nového - nějaký pocit? Mě břicho splasklo a prsa bolí míň..... jen ten močák malinko cítím, toť vše.

jmisa
3. nov 2008

Macous a ovuluješ?

mmonna
3. nov 2008

Dasi,Jmisi dakujem....asi to naozaj uz necham na nich,a zajtra do pol osmej vydrzim,i ked budem mat asi desne sny.....drzte sa...

dasa24
3. nov 2008

Macousku tak s těmi injekcemi nevím 😕 , u nás je to tak, že to dávají, aby došlo k ovulaci jako v přirozeném cyklu.
Macousku žádné depky, to se povede 😵 😵 😵 😵 musí 😉
Tak to jsem ráda že bříško splasklo a močák je lepší... 😵
U mě žádný pocit, jen mě bolí příšerně prsa 😠 Dneska už jsem tak nějak trochu trajdala 😀
Co mě teda drží, že 2 x po KETU mě asi tak 2-3 den bolelo příšerně břicho, jednou jsem to musela bolestí i zaspat... tvralo to docela dlouho. a ted nic, minule po ET // jsem ty bolesti neměla.
Zítra ukončím nejspíš neschopenku a hurá do práce.

Mmnonna držím moc pěstičky na zítřek 😉 Ono to stejně ovlivní příroda, jestli se rozmrazí... 😉 taky jsem měla osmibuněčná jak Míša, 1 odpadlo úplně, druhý nic moc a jedno úplně ok.
žádný stres a hezky se na to vyhajej 😵

jmisa
3. nov 2008

Daso, já nemám příznaky žádný. 😉
Tedy dneska mě už dloubalo trochu v břiše, ale už jsem 13 den po transferu.

mmonna
3. nov 2008

Dasi,mne povedali,ze mam 200bunecne...tu pisete,ze osem bunecne....to je nejaky obrovsky rozdiel..preco?nevies?

jmisa
3. nov 2008

Mmonno, 8 buněčně jsou poslední, co se daj spočtnout, pak už jsou to moruly a blastocysty a tam už buňky nepočítaj, tedy aspoň v Pronatalu.

jmisa
3. nov 2008

http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogale...
tady je krásně vidět jak se zárodky dělí.

mmonna
3. nov 2008

jmisi...si zlata,diky...uz idem aj na to🙂))

mmonna
3. nov 2008

Podla toho co si mi poslala,tak oni vo vyvine pokrocili dalej...a niekde som citala,ze take sa rozmrazuju zle....tak potom nechapem,preco zasli az tak daleko....

artep26
3. nov 2008

Ahoj holčinky,
Jmis potichounku gratuluji 🙂 🙂 🙂 nádhera 😀 😀 😀
Musil neboj, taky nám to uteče a taky je tam najdeme, ty // vytoužené.
Holkýýýýýýýýýý držím palce 😀 😀 😀

macous
3. nov 2008

Míšo - neovuluju, alespoň pravidelně ne 😖
Dáši - to je u tebe dobré znamení, určo už se zavrtali - moc ti držím palečky 😉 Mě v břiše sem tam dlobne, jinak nic zásadního, já bych snad radostí udělala kotrmelec, kdyby to tentokrát vyšlo - byla bych mocinky šťastná a to nejen pro sebe, ale hlavně pro manžu - zaslouží si miminko, je moc hodnej 😵
Holky já mám právě pocit, že u holek co mají anovulaci (jako jsem třebas já), tak se ty embrijka nějak hůře chytají - je to možný?
MMonna - neboj se, nějaké ti přežije, říká se, že jich po rozmražení odpadne cca 50%, což můžu z vlastní zkušenosti potvrdit a blastocysty - to máš ty, se dají taky rozmrazit, to jsem měla minulé KETko - tak to nech osudu, jestli je mezi nima to správné miminko, tak to vyjde 😉

artep26
3. nov 2008

Mac nestraš, já mám taky anovulku, tak žádný takovýhle řečičky o špatném chytání se dětiček 😀 😀 😀

macous
3. nov 2008

Ahoj Artíku - ty jsi dneska šla do práce viď? Jak to šlo?

mmonna
3. nov 2008

Dakujem Macousku.......urcite darujes manžovi raz mimi.....nikto si ich tak asi nezasluzi tolko,ako mi,co sa tu tolko morime....kočky drzte sa.....pa

artep26
3. nov 2008

Mac 😲 😲 😲 😲
ne ne ne ne ne, já jsem stále na PN a doufám, že to tam do toho těhu doklepu. Dobrovolně mě do práce nedostanou 😀 😀 😀

jmisa
3. nov 2008

Macous, tak pokud neovuluješ, tak není proč píchat pregnyl nebo ovitrelle.

macous
3. nov 2008

Míšo - já to tušila, proto asi ta nižší úspěšnost - ale jednou to musí klapnout 😅
Teda Artí, to se máš, u nás jakmile máš negativní krev, tak se s tebou nikdo nebaví a ukončí ti neschopenku a mažeš do rachoty, jak namydlenej blesk 😀 fakt 😀 ale to je dobře, že můžeš být doma, když ti to vyhovuje 😵

Mmonna - díky 😀 tak hodně štěstí při rozmražení 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre