Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

baraf
26. jan 2010

Rebeca-mám sourozence dvojčata... jsou mladší než já . a moje mamka říkala přesně to samé-když je "vypustila" v parku, tak šel každý jinam 🙂

rebeca_1
26. jan 2010

Fialinka ani neviem. Asi sa mi to slovo viac paci ako dvojicky, mozno preto.
Ano uvedomujem si pri dvojickach aj tie rizika ale ked nahodou pridu, tak ich prijmem.
A budem sa z nich tesit.
Aj mojej kamaratke jeden plod odisiel myslim, ze okolo nejakeho 25 tyzdna tehotenstva. Je to smutne ale to tak. Treba bojavat a zaroven sa aj tesit.
Ja viem, ze Vy niektore, co ste si tymto problemamy presli uz tuzite viac po jednom babatku.
Aj ja budem samozrejme vdacna za jedno jedine babatko.

fiallinka
26. jan 2010

rebeca, abych ti pravdu řekla, já bych vlastně chtěla raději zase dvě, i s těmi riziky... protože se s tím nemůžu smířit, že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale to jsou jen mé pocity, rozumově je mi jasné, že by bylo lepší jedno...

rebeca_1
26. jan 2010

Jeden dolava, druhy doprava a maminka kam?
No musi to byt zaujimave!
Tak ty vies Baraf o dvojickach asi vela a dokonca by ti aj maminka vedela dobre poradit..

baraf
26. jan 2010

maminka šilhala 😉 .. zajímavé to je! a jak drží dvojčátka pospolu. kolikrát se proti mě spikli...

jéééé,rady od maminky ne! ona má trošku jiný názory než já. bohužel si spolu moc nerozumíme-nikdy jsme neměly takový vztah matka-dcera ☹

fiallinka
26. jan 2010

rebeca: mamky si dokonce na dvojčátka pořizují takové "vodítko" ....

rebeca_1
26. jan 2010

Fialinka ja si tvoju situaciu neviem predstavit. Mne je to hrozne luto, ze Ondrasek odisiel tak neskoro /tesne pred finale/ do nebicka.
Radsej nech pride ku Vam jedno jedine babatko, asi to tak bude lepsie.
Velmi ti drzim palce!
Vies, to sa tak hovori, ze clovek ked neprezije, nepochopi.
No teraz bud uz pokojnucka, zajtra ta caka velky den!
Mysli uz len na Juraska a bublinky ktore idu zajtra maminke do bruska!
Tam im bude urcite najlepsie!

rebeca_1
26. jan 2010

Tak mi je luto Baraf!
Ja mam s maminou pekny vztah ale zase stale ju okolo seba nemusim mat, to je pravda.
A tiez si okolo miminka nenecham vela radit, predsa je to starsia skola. Ale tak zase, pomoc je pomoc.

Voditko? To mi neznie moc dobre Fialinka ale asi pomoc to je uzasna.

baraf
26. jan 2010

Rebeca-existuje opravdu takové vodítko na děti.... ono uhlídat je někdy fakt dost náročné-třeba u silnice nebo tak....
víš, moje mamina byla u nás naposledy skoro před dvěma lety. kdybychom ji občas nenavštívili my, snad by ani Lukyho neviděla..ale prostě je to tak. už mě to ani moc netrápí, prostě je to tak.

fiallinka
26. jan 2010

Rebeca: víš, já to asi nerozdýchám nikdy, ale vím, že už tím, že mám Juriho, mám nejvíc, co můžu mít...naše situace se nedá srovnávat s tím, kdo nemá žádné...

a ono jsou to takové popruhy, ne přímo vodítko 🙂

rebeca_1
26. jan 2010

Baraf ja viem, ze to je velka pomoc. A presna ako pises pri cestach a tak.
Urcite si take nieco zaobstaram aj ja ked to bude realne.
Je to hrozne, ze babicka sa z vnucatka ani nejako vo velkom netesi.
Uz to zle znie, ze Lukaska zoberies ty k nej. A ona nema zaujem navstivit jeho.
To je smutne, co by moja mamina dala za vnucatko, hoci uz 2 ma u brata.

Fialinka mne sa zabil brat a mam pocit, ze nam len zomieraju mlady ludia v rodine. Mna to hrozne boli a to ze pomaly za celych 8 rokov snazenia nemam ani to jedno jedine babatko, to ma boli hadam najviac. Ale mozno ho uz v brusku mam, verim tomu!
Tebe Fialinka posielam energiu a tes sa Juraska, zajtra pride surodencek! Teste sa teraz nato, co pride!

baraf
26. jan 2010

Rebeca-to víš, že máš v bříšku miminko 🙂 a nesmutni
už je to tak,mamka prostě nikdy nebude ta správná babička-ale co,ochuzuje se sama.... to můj taťka to Lukymu vynahrazuje plnými doušky. na jeho návštěvu se Lukáš vždy těší 😉

rebeca_1
26. jan 2010

No tak predsa tam je este niekto okrem Vas uzasnych rodicov, kto Lukaska lubi nadovsetko.
Ved Lukasko starych rodicov potrebuje... A musi to byt krasne, ked sa z dedka tesi. To musi byt krasna, uprimna radost. Predsa deticky su deticky a oni radost nehraju, to ide zo srdiecka.

baraf
26. jan 2010

to jo, dědečky má rád oba dva... babičky se trošku nepovedly,co už s tím 😀 a právě když je tu můj táta, tak to je, jak když tu mám děti 2 😉 co se on s tím Lukáškem navyvádí...

jani2
26. jan 2010

..dievčatá, vy ste tu toho toľko popísali, že už nemám silu čítať..takže držím palce Fialinke na zajtrajšok a tiež astrid, aby sa aspoň dve embryjka pekne zahryzkali a pustili až za 9 mesiacov...a samozrejme, že držím palce aj vám ostatným....baraf - tu poznámku pri tebe chcem zajtra zmeniť!, mysli na to! 🙂 držim moc a moc palce!!!

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 24.01 test – negat.
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 24.01 krvácanie
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 30.01 – KET
venika: 27.01 – UTZ
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 30.01 – UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: 26.1 – UTZ

baraf
26. jan 2010

jani-děkuji 😉

baraf
26. jan 2010

tak vám přeju děvčátka dobrou noc a sladké sny!

jani2
26. jan 2010

..evaav - zabudla som to pri tvojom mene opraviť, tak až zajtra..ja som nejaká hotová, nepísal tu už niekto že je z tých tabletiek unavený...lebo ja som čím ďalej, tým viac odkvacnutá a to ešte začnem brať aj Utrogestan!! 😝

rebeca_1
26. jan 2010

Baraf, myslim na teba zajtra!

Fialinka drz sa zajtra aj ty!

Jani2 dakujeme za tabulku, skvely prehlad.
Neboj Jani2 mozno ta utrogestan vzpruzi... Xi xi

aniii
27. jan 2010

ahoj holky,
ráda bych se přidala k Vám do diskuse. Chystáme se na KET a vlastně už od prosince. Šla jsem k doktorovi s tím, že KET v pohodě proběhne, jelikož mě dříve tělo fungovalo,ale ouha. Tělo se zbláznilo a neroste mi sliznice a bohužel ani po estrofemu. Je to sice jen 3 cyklus, ale mám strach, že budu čekat měsíce (snad ne roky), než se to zlepší. Už toho mám dost za sebou, tak mi nějak docházejí síly být pořád optimista ☹ Chodím do HK SAnusu, tak nás je tu víc.
Všem čekatelkám na // držím pěsti.

rebeca_1
27. jan 2010

Ahoj Aniii, som prekvapena ze ti z estrofemu nerastie sliznica. Ale zatial bud pokojna, mozno staci len zmenit lieky.
Baby tu pisali ze uzivaju aj nejaky estrimax a tiez aj nejake naplaste, ktore sa lepia obden. Malo by to byt nieco podobne ako estrofem, na rast sliznice.
Myslim si, ze sa to da urcite doporiadku a coskoro budes tehulka.

mirenkam
27. jan 2010

ahoj holky, tak dnes jsem byla na krvi, ale podle neg. testů není co očekávat ☹

andi2
27. jan 2010

Ahojda.mirenkam a už dorazila ms?Jestli ne tak třeba to bude dobrý. 😉 Anii já chodím taky do HK a ještě tady evaav.Jak píše rebeca zkusit změnit léčbu. 😉

mirenkam
27. jan 2010

andi nene MS nedorazila, ale já ji nedostala ani po ICSI, přišla až po negativních výsledcích s vysazením léků 😒

astrid55
27. jan 2010

mirenkam,

evaav
27. jan 2010

ahoj anii já taky jezdím do HK Sanusu u mě zase sliznice dobrá,ale zase mi neroste folikul taky jsem myslele,že půjdu ted na KET a musíme to odložit dostala jsem taky ten estrofem na příští cyklus tak se uvidí a můžu se zeptat ke koumu chodíš? Já k Štěpánovi.ml
mirenkam to mě moc mrzí

aniii
27. jan 2010

rebeca,
já jsem byla taky překvapená, tak nějak jsem doufala, spíš si byla i jistá, že to léky upraví. A najednou šok,žádná odezva na léky.Jelikož jsem četla, že některý ženský se léčí i roky se sliznicí. Mám tudíž strach, že když mi nezabrali hned, jako většině žen,t ak budu dlouho čekat, béééé ☹
Mirenkam, mrzí mě to.

evaav
27. jan 2010

jen tak pro informaci třeba andi nebo některá z vás před ketem se teda píchá ten PREGNYL? já tenkrát před IVF si ho nechála píchnout myslím večer před, je to furt stejné? A asi sama si ho asi nezvládnu píchnout co to se musí do zadku? 🙂 Já jen jestli si mám zajistit kdo mi ho píchne mám jednu snámou zdravotní sestru tak jestli jí o to poprosit nechce se mi na pohotovost.Jako nebojím se si to píchot sama ted naposledy jsem si musela celé šestinedělí píchat HEPARIN do břícha ,ale to jsem měla tréning z IVF

mirenkam
27. jan 2010

holky tak ta krev negativní ☹

jani2
27. jan 2010

mirenkam - to je mi moc ľúto 😔 ...ale netreba to vzdávať, treba pokúšať osud ďalej a dočkáš sa, uvidíš!
anii - vitaj medzi nami, zapísala som ťa už do tabuľky, takže najbližší cyklus už sliznica musí dorásť a KET-ko bude!..inak bolo toto tvoje prvé IVF?..a ako prebehol ET s čerstvými embryjkami, tam nebol so sliznicou problém?...inak aj ja sa bojím UTZ v sobotu, tiež sa obávam, či bude sliznica dosť vysoká 😒
evaav - v mojom CAR sa napríklad pregnyl nepichá, možno to bude tak aj u teba a problém je vyriešený 😉
..nuž a Fialinka práve v tomto momente dostáva svoje embryjka...tak nech sa zadarí!!!! 😉

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😔
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 24.01 krvácanie
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 30.01 – KET
venika: 27.01 – UTZ
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 30.01 – UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre