Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

venika86
9. feb 2010

rebeca - kéž by se ten zázrak stal!
mikat - tebe jsem si brala za příklad, dodávala jsi mi naději, že to vyjít může. Je to hrozné, když už se člověk začíná těšit a pak taková rána 😢 vůbec si to neumím představit
bubu - držím palce, určitě se aspoň jeden ze tří sněhuláčku chytne, uvidíš 😉
evav - super zprávičky, takže už jen pár týdnu a taky budeš mít embryjka u sebe, snad to tu bude veselejší, už by jsme si to všechny zasloužily

Už několik dní mám pořád ucpaný noc a rýmu, je to hrůza. Navíc se moc nevyspím, protože v každé poloze mě hrozně bolí prsa, už se dokonce tou bolestí i budím. V neděli je náš den, tak pak dám určo vědět, jak jsme dopadli s testem.

jani2
9. feb 2010

mikat - ja som z tvojej správy úplne hotová, toto som nečakala ani náhodou, už som ťa brala za hotovú tehulku a dvojnásobnú maminu...úprimne - som z toho veľmi nešťastná 😢...a vaše rozhodnutie chápem, ja mám tiež ešte jedno IVF k dobru, ale ak KETy nevýjdu, na IVF už kašleme, budeme sa venovať hlavne Janke.

dievčatá, ja som tu tabuľku predsa len ešte raz dala....proste ja nechápem, či je toto výsmech osudu, či mám nad tým plakať, či sa smiať cez slzy....kde berú tie CARy tú svoju úspešnosť, však toto (ešte ale hlavne Venike veríme) vyzerá na 100%-tnú neúspešnosť! 😒 😢 😖 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 🙄 🙄 🙄 😢 😢 😢 😖 😖 😖 😖

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //, 25.01 krv HCG 562 – bohužiaľ krvácanie a koniec.....tak toto je nám všetkým zvlášť ľúto 😢
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 01.02 krv – negat. 😢
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 02.02 krv – negat. 😢
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 krv – negat. 😢
misi: 22.01 – KET, vložená blastocysta, 05.02 krv – negat. 😢
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test – negat. 😢
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 08.02 krv – negat. 😢
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali 😢
venika: 02.02 – KET, vložené dve blastocysty, 16.02 test 🙂
cisielko: 04.02 – KET, v deň transferu špinenie, 06.02 krvácanie – ale nádej stále je 😢
jani: 04.02 – KET, vložená jedna blastocysta, 07.02 krvácanie – ale nádej stále je 😢
h.jitka: 05.02 – KET, vložené dve embryjka, 19.02 test 🙂

jani2
9. feb 2010

...a ďalšie dievčatá som už to tabuľky nedala, lebo týmto s ňou už nadobro končím!!!!

cisielko
9. feb 2010

O môj bože..no ked vidím tú tabuľlkutak ledva preglgam..bože to ani jdna? no jedna a ajMikat začala krvácať..ja nemám slov..som fakt v šoku ☹

rebeca_1
9. feb 2010

Vy vsetky, ktore uz do IVF programu nechcete ist po takejto skusenosti, ja to plne chapem. Mate krasne dieta doma, mate detsky plac aj detsky smiech. Mate pre koho zit a to je to najkrajsie co mozete mat, teste sa z toho a uzivajte si to plnymi duskami. Musi to byt prekrasne... A nevycitajte si ked zvysite na dieta trosku hlas alebo mu date symbolicky vychovnu po zadku! To je predsa vychova... A to objatie potom predsa zato stoji...
Byt maminkou musi byt nadherne... 😵

No a my, co sa maminkami nejako nemozeme stale stat, naozaj by sa zisla ta nova tema... Novy zaciatok!
Kolko nas tu je? Oplati sa vobec zacat nova temicka? 😉

cisielko
9. feb 2010

Rebeca...no ja tiež nemám bábo a anejako sa k nemu neviem dopracovať..

rebeca_1
9. feb 2010

Ciselko, uvidis este ako teraz dopadnes aj ked uz tam bolo spinanie aj krvacanie ale mozno z toho este miminko bude. Skus byt pokojna este..
Teraz si precistime hlavicky a mysel trosku a na jar sa do toho velkeho boja opat pustime. Vsetko bude krasne pucat, kvitnut, mozno predsa sa dockame... Kiezby to tak bolo...

evaav
9. feb 2010

Ahoj holky tablka teda nic moc spíš hrůza,ale co dělat musím se snažit myslet alespon trochu pozitivně já jsem t ed ráda,že se to pohne Ať tak nebo onak no jasně,že bych ráda když by to dobadlo kdo ne.Chápu vás všechny co vám to nevyšlo že to musí moc bolet hlavně vás co nemáte doma žádné dítě moc,moc,vám přeji at se co nejdříve dočkáte sveho velkého štěstí 🙂

Cieselko taky moc džím pěsti
Jani tobě taky vydrž a bojuj nikomu z nás nic jiného bohužel nezbývá
Venika já mám pomalu tři týdny rýmu jak blázen až těd dva dny se to začíná zlepšovat 🙂 o tom spánku je to taky nic moc spím s malouv obýváku na madraci se nám tady usidlila a bylo a to spala už měsíc i se mnou v pokojíčku pak jeden večer jak když se zblázní a hrozně že bude spat v obýváku a hotovo a já abych nemusela kní večer vztávat tak spím sní,ale možná lepší než poslouchat manželovo chrápání,no ted v blízké době dostane nabytek do pokojíku a už jí tam na tvrdo budu dávat jak jsem byla u psychologa tak mně říkala,že je to jen její rozmar at se nebojím jít do toho no bude to boj jako všechno no to jsem jen tak odbočila

fiallinka
9. feb 2010

Cisielko, Janka - možná právě vy dvě s tím krvácením nakonec budete úspěšné...

Mikat, to je mi strašně líto, já jsem si fakt myslela, že jsi jasná a že to budou dvojčátka...

Holky, tak fakt nevím, jestli jsme si všichni vybrali na snažení blbý měsíc nebo ty statistiky lžou...

My jsme teda rozhodlí ještě oba dva cykly ivf (+ případné kety) podstoupit, ale pak nám stejně dojdou peníze, pokud by to nevyšlo, ale doufám, že to ještě někdy vyjde.

Jani, dej pryč ty smutné smajlíky od tebe a cisielka...

evaav
9. feb 2010

a s novým tématem sohulasím i pro mě to bude Nový začátek 😉

fiallinka
9. feb 2010

bubu, o té studii to tady bylo na Koníkovi - na českém, bylo to nově založené téma, tak cca před třemi týdny - musela bys listovat v tématech zpět a narazíš na to...
veniko, kéž by ty prsa byly dobré znamení - u mne to tak bohužel nebylo, ale u pár lidí fakt jo 🙂

jani2
9. feb 2010

ahojte,
tak ja len na skok, malá mi ochorela (baraf -tak nejak sa po tebe opakujem)...už v noci sa mi nezdala, prehadzovala sa a ráno jej už lialo z nosíka ako z krhly, teraz pred obedom som jej zmerala teplotu a 38,5...tak už frčíme na liekoch a tlmím horúčku...raz mala febrilne krče a nechcem to už zažiť...takže mám takýto "kľudový réžim"...manžel ma v práci šéfstvo z nemecka, tak tam bude celý týžden od rána do večera....no čo už nejako vydržím!
...inak ja nič nové, bez špinenia, prsia sem-tam pália ale to je z liekov...ale teraz už bežím zas merať teplotu...večer sa ozvem!

cisielko
9. feb 2010

Jani ma mrzím že máš dcérku chorú..a a to je suepr, že nešpiníš..ved to sú skvelé spravy, nechápem rpečo si taká negatívna..ty budeš tehu 😉

Rebeca..neriešim to lebo by som sa zbláznila..už teraz mi preskajuje, že musím stále nato mylsieť..uvidínme ako to všetko dopadne 😉

Filallink..bodaj by ale ja na zázraky neverím..možno, že existujú ale nie pre mňa...a aj my pôjdeme určite do 2IVf, horšie to je s peniazmi ale kým sa takm dostenam tak chcem mať za sebou všetky potrebné vyšetrenia, toto sa už nikdy nesmie opakovať 😠

evaav
9. feb 2010

jani tak malé přeji at je jí brzy lépe at jsi co nejméně vytížená zrovna ted no jenže s dětmi se nadá nic dělat a nemoc si také nevybírá.Já se taky budu modlit at naši Verču nic nepotká ani ted ani až budu po ketě ona na jednu stranu beré každý den léky na astma(slabší) má sirup a foukadla mám k tom i lék kdyžby se jí přitížilo takže je jakž tak chráněná ale stát se může cokoli ,že. Tak malou pěkně pohlad a budem se ne tebe tady zase těšit.
Já můžu psát ted večer si k pc sedne manžel a hraje důležité hry 😀 já koukám na Ordinaci a pak mě k tomu už pustí to jde většinou spát tak zatím

jani2
9. feb 2010

uf, tak Janka spinká a má len 36,9...ale to zatiaľ tlmí Nurofen, uvidíme čo večer 😒
čísielko - ja sa snažím ešte veriť v nejakú tú nádej, ale proste cítim, že z toho nič nebude..všetko je zle od začiatku, to krvácanie, teraz chorá dcérka, ja už tiež cítim škrabanie v krku...tak si radšej vravím, či by nebolo lepšie keby som v marci pekne krásne začala znovu s novým KETkom.....no neviem, asi len na mňa padla depka 😢
evaav - tiež sa asi bojíš u malej každej choroby, však?!....ja vždy keď idem na návštevu, tak sa vždy pýtam, či sú všetci zdraví...asi som až padlá na hlavu v tomto...ale dcérka je predčasniatko, dosť si už toho preskákala, tak som asi až moc úzkostlivá 😒 ..inak aj môj synovec mal astmu od 10 mesiacov, dosť silnú...teraz je prváčik a vlastne len prvý rok v kolektíve, do škôlky nechodil kvôli astme...a zatiaľ bol len raz chorý na jeseň...takže super (a mimochodom lieky už nemusí jesť žiadne) 😉

baraf
9. feb 2010

ahoj všem,

mikat-co to tady čtu? no to je mi líto. taky mi hezky hcg rostlo a dopadla jsem pak stejně.... ☹

jani- ne, že se po mě budeš opakovat ve všem!!!! naději ještě nějakou máš, tak držím palečky a malé berušce posílám léčebné pohlazení.

jinak je to teda hrůza.... fakt bychom tohle téma měly ukončit a začít jiné,pozitivnější...

jani2
9. feb 2010

baraf - ja som bola zo správičky od Mikat tiež šoknutá...a to doslova. Viem, že pri KEToch bývajú časté potraty v 6-9.tt, ale že sa ešte aj toto prihodí v našej smoliarskej tabuľke, tak to som netušila.
...inak ja do tejto témičky ešte plánujem napísať nedeľňajší výsledok z testu a potom by som v pondelok vytvorila novú témičku s názvom Nový začiatok, lebo ten tu už potrebujeme...čo poviete?!

rebeca_1
9. feb 2010

Ano Jani2, ja uz novu temicku ocakavam. Bude to urcite novy a lepsi zaciatok, verim tomu!

baraf
9. feb 2010

Jani-souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!

insolka
9. feb 2010

Ahojte kočky normalne sa zacinam obavat ked vas citam . ☹ No aj tak stale verim a strááášne vam držim palčeky .Asibol solny mesiac ☹ ale dalsie určite budu zo šťastnym koncom .Nabuduce bude tabulka same.... 🙂 🙂 🙂

cisielko
9. feb 2010

Súhlasím s novou témičkou...asi sme mali všetky smolu ako tak kukám..je to až neuveriteľné čo sa tu všetko stalo ☹

Jani...nechcem ti dávať falošnú nádej...sama vieš ako sa cítiš 😉

andi2
9. feb 2010

Ahojda.Mikat je mi to taky mocinky líto.Já si to taky vloni v říjnu prožila hcg stoupalo a v 8tt revize.Ale určitě to nevdávejte.Já jdu ještě na ket a uvidí se.Můžem ještě 3 Ivf ale jsou to nervy a peníze.Já sice dvě děti mám ale z 1 manželství ale i tak jsem ráda že je mám.Hlavně holky co nemají dítka Vy to nesmíte vzdávat ono se to štěstí jenou unaví a sedne. 😉 Jani a od pondělí nová témička 🙂 Zřejmě bylo v lednu špatné klima a bude líp MUSí 😉

andi2
9. feb 2010

Píšu jak tatar-nevzdávejte 😉

astrid55
9. feb 2010

baby ahojte,

nechcem Vas utesovat v tejto neutesenej situacii, ale mne na rozdiel od Vas HCG vobec nestupalo
to znamena, ze ani pri prvom IVF ani pri tomto KET sa emryjka ani len nesnazili uchytit.

Viem, ze to nie je bohvieaka utecha, ale ked ste boli aspon trochu "tehulky", myslim, ze sa to musi podarit a budete riadne tehulky.

V mojom pripade je asi niekde problem, ktory musim zacat skumat ☹

Kazdopadne sa tesim do novej temy a pozdravujem, nebudte smutne, vsetko bude ako ma byt 🙂

cisielko
9. feb 2010

Astrid..nesmúť, vieš čo by som ja dala zato keby som vedela kde je problém a mohla ho riešiť..čaká nás dlhá cesta 😝

andi2
9. feb 2010

astrid,cisielko-koukám,že máte za sebou 1 ivf a ket.Ono se říká,že někdy to 1 ivf je takové zkušební a 2 ivf pak výjde.Stačí změnit jiný protokol apod.Nám také 1 nevyšlo a 2 jo i když na chvíli ale vyšlo to a dr.aspon ví,že těhu být můžu.Tak nezoufat a věřit,že to už bude to pravé. 😉

rebeca_1
9. feb 2010

Mna caka tretie IVF, posledne hradene poistovnou. Som zvedava, ci bude uspesne tu vo Ferti, ak nie, tak potom smer Brno ako samoplatca. Manzel si to tak zela...

andi2
9. feb 2010

rebeca dokud to jde tak zkoušet a 3 určitě výjde když tamty ne.Mě když nevýjde poslední ket tak také 3 ivf.

rebeca_1
9. feb 2010

Vies Andy2, mne doktor uz povedal, ze aj pri tretom IVF zrejme pride k OHSS. Ja som mala prve IVF z gyn-fivu a tam to bolo vsetko v poriadku, az tu vo Ferti prislo k OHSS. To by znamenalo, ze aj pri tretom IVF by sme neisli na ET ale na KET. To je hrozna predstava. A nehovorim o tej slabej urodicke po OPU.
Teraz v utorok idem na UTZ a konzultacie, tak chcem z doktora vymackat strasne vela informacii. Chcem mat pri dalsom IVF aj ET, nie byt hospitalizovana a az po 4 mesiacoch mat KET. Budem bojovat, som odhodlana a strasne tomu verim, ze babatka sa dockam...
A dakujem vsetkym maminkam za podporu, ste uzasne!

Jani, mala by si predsa dat tych smutnych smajlov prec od teba aj Ciselka. Fialinka ma pravdu.
Venika, myslim na teba!
Baby drzte vsetky, co este bojujete!

cisielko
9. feb 2010

Andi..len u mňa je najhoršie to, že aj pri ET aj KEt som začala krvácať takže som nedošla ani len k tetsu, proste k ničomu..to ma strašne desí, už nechcem aby sa to zopakovalo preto dúfam, že sa príde nato čo sa stalo 😠

Rebeka..ako to môže vedeiť, že i pri ďfaľšom bude OHSS..to už vie do predu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre