Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

dasa24
22. aug 2008

leny určitě to bude v pohodě, zase si myslím že ví co dělají, jinak by Vás nechali v Pronatalu.

Holky a jak jste byli po KETU, nebo ET, jeli jste sami domu autem...? Já vím že mi dr. řekla že to nedoporučuje.
Sice to mám domů 20 min po Jížní spojce...

Ale minule jsem po ET jela domů sama autem a byli //, ted jsem si vzala taxika a zaplatila jsem za 2 cesty 1200Kč 😠 a stejně se nepovedlo.
Manžel pro mě nejel, pracujeme mimo Prahy, tak ho kvuli tomu hnát nebudu 😀

leny2
22. aug 2008

Tak my to máme do Prahy asi 150 km, takže mě vezl manžel.

dasa24
23. aug 2008

dobré ránko všem,

přeju Vám krásný víkend. 😀

Jsou nějaké nové novinky?
😉

A co zpožděná menstruace? 😠 😉

leny2
23. aug 2008

Ahoj holky,
já si ještě užiju týden bez nervíků a pak to nastane.

yetti
23. aug 2008

Ahoj holky,
chci Vás jen povzbudit, byla jsem na prvním KET na konci června, nechali jsme si zavést jen jedno embryo (nechtěli jsme dvojčata) a nyní jsem ve 12. týdnu těhotenství. Takže i KET se může podařit hned napoprvé a s jedním embryjkem!!!! Jo a po vložení jsem ležela v CAR jen 20 minut, pak šla pěšky k autu, jela 30 km domů a za 2 dny normálně do práce 🙂 . V CAR mi řekli, že není důvod, proč být doma, že stejně pokud se má miminko udržet, tak se udrží a když ne, tak ležení stejně nepomůže. Tak Vám moc držím palce, ať Vám to vyjde.

slunicko552
23. aug 2008

Ahoj yetti strašně jsi mě potěšila,chceme jít na KET v lednu a mám z toho strach.Moc držím pěsti 😉

leny2
23. aug 2008

Ahoj yetti,
moc ti gratuluji k úspěchu, můžeš mi napsat něco víc, jak probíhalo vaše IVF? Na KET jsi šla hned další měsíc? Při transferu při IVF jsi měla taky jen jedno embryo zavedené?
To jsi mi dala docela brouka do hlavy, protože mi se taky chceme vyvarovat dvojčat, při ET jsem měla jen jedno embryo, ale neuchytilo se, teď půjdu na KET začátkem září a doktor říkal, že dáme dvě embrya, ale já mám z toho strach.
Díky za odpověď.

Ahoj sluničko552, z čeho máš strach?

slunicko552
23. aug 2008

Ahoj leny bojím se,že je dost malá šance,i když jak jsem četla tak úspěchy jsou.Spíše se bojím,že po rozmražení emb.nepřežijou ☹ .

leny2
23. aug 2008

Tak to se taky bojím, právě proto jsme dohodli, že zavedeme raději dvě embrya, aby byla větší šance. Taky nemám představu o tom rozmražování embryí, jak to probíhá, ale to záleží asi na embryiích, jak jsou statečný a jestli přežijí nebo ne. Kolik máte mrazáčků?

dasa24
24. aug 2008

ahoj holky,

yetti moc gratuluju k těhotenství 🙂 Děkuju za podporu, no já jsem byla minulý měsíc na KET 2 embrya a nepovedlo se........
Ted jdu příští ne na UTZ a jdu do toho znova, máme poslední 2 embrya.

Leny kdy máš UTZ, nebo kdy začínáš? 🙂 koukám že to budeme mít tak nějak stejně.

Yetti a jela jsi domů sama autem? 😉 a šla jsi teda hned druhý den po KET do práce?

Sluníčko taky se bojím rozmražování, máme poslední 2 a minule se rozmrazili 3 ale jedno se nepovedlo.

Přeju krásnou neděli všem 😀

leny2
24. aug 2008

Ahoj všem,
Daso, 1.9. (to bude 13.den MS) jdu na UTZ, tak uvidíme, zda bude vše v pořádku a proběhne KET.

mekys
24. aug 2008

ahoj holky
tak problémy už mě začínají a vidím to bledě a jsem
na nic.
V pátek odpoledne mě začalo bolet břicho,jak na MS,šla jse čurat a trochu jsem měla do hněda špinění pak jsem šla znova a zase,hned jsem si lahla,protože mě dost bolelo to břicho.
Hned jsem volala na Car,řekli mi že se to někdy stává jak se embryjko implantuje,myslela jsem že se zavrtává asi první dva týdny,ale já jsem už v pátek byla 25den po Ket.
Taky od toho pátku,jak si zavádím crinone,tak to ze mě jde do šedočerna,jsem na nic,zaváděli jste holky
take některá crinone a neměla jste púodobný problém,a jaské to mělo důsledky.

mekys
24. aug 2008

vm 72..........taky jsem si neschopenku nechala hned vypsat tak jsem doma už od předchozího Ketu od 24.6. dneska je to vlastně 2měsíce,jsem na tom v práci asi jako ty nesnáším to tam,a když to nebude dobré což už vidím bledě,tak ponesu do pakárny rovnou výpověd,představa že se tam vrátím je na blití-pardon za ten výraz.
Já myslím že když člověk chce tak si vždycky práci najde.

Jak píšete o tom jestli jste po ketu jeli domů,tak mi to máme asi 50km,a manža jel vždy semnou tak jsme jeli domů,ale až ted po posledním ketu a s posledníma mražáčkama jsme přespali v Brně,už jen pro pocit že máme poslední mražáčky a kdyby to nedopadlo tak si můžem říct že jsme pro to udělali maximum,protože na další celý cyklus nemáme penízky,púotřebujem totiž i PGD a tak kdybychom do toho šli znova tak potřebujem minimálně 80tis.
Rok bydlíme v novém domečku,který jsme si postavili,takže máme ještě dost dluhu na stavebku.
Je mi fakt ze všeho do breku.

leny2
24. aug 2008

Ahoj mekys,
jaktože zavádíš až od teď Crinone? Ty jsi měla předtím něco jiného?

Já jsem po ET zaváděla Crinone a bylo to v pohodě, ani to ze mě nevytékalo.

mekys
24. aug 2008

Zavádím ho už od 26.7. tři dny před KET,a když jdu na vecko tak někdy ze měkosek výjde,ale od toho pátku je to do černa.

leny2
24. aug 2008

To je divný, nesetkala jsem se s tím, tak se na to raději zeptej Dr.

slunicko552
24. aug 2008

Ahoj lenny máme tři.Není to moc tak nevím kolik nám rozmrazí a kolik zavést.Asi necháme tavést dvě.Kdyby dvočata tak nevadí.Nechat zavést jen jedno měla bych strach a pak bych si to mohla vyčítat.

leny2
24. aug 2008

Sluničko, kam chodíš do Caru? Kolik u vás stojí KET?

slunicko552
24. aug 2008

Leny nemám dost představu co toje,ale byla jsem v Olomouci.Jsem sice z Ostravy,ale tady je to hrůza.Chceme teprve jít na KET asi v lednu.Tak pokud nezměnili ceny bylo to 2500Kč(včetně transf.katetru,který je 1000,-)

mekys
24. aug 2008

Ráno hned budu volat do Caru,jsem stoho na nic a vidím to bledě.

Leny......jak se jmenuje tvůj Car v Olomouci???
To je třetina ceny,než platíme mi,kolik tam tak vycházejí výkony??
ICSI,Prod.kultivace,zamražení embryí,PGD a další nehrazené pojištovnou. díky

leny2
24. aug 2008

Mekys, já chodím do Arlety v Kostelci n. O., já budu platit za KET 7.200,- Kč (5.500,- Kč KET + 1.700,- Kč katetr + 500,- Kč lůžko na 2 hod.), jinak IVF nás vyšlo i s doplatkem na léky 17.800,- Kč (7.000,- Kč ICSI + 2.500,- Kč PK + 5.000,- Kč mražení + 500,-Kč katetr + 2.800,- doplatek za léky). Na OPU a ET se jezdí do Pronatalu Praha, jinak KET dělají v Arletě. Můžeš jinak mrknout na www.arleta.cz.

mekys
24. aug 2008

leny2....tak to už jsou stejné ceny jako CARu kam jezdíme,myslela jsem že za Ket platíš 2500kč.
Jinak pro nás je to strašně daleko kam ty jezdíš.Držím moc palečky,at maš v pořádku UZ. a hodně štěstíčka. 😵

leny2
24. aug 2008

Díky moc, tobě taky.

yetti
24. aug 2008

Ahoj Leny,
já jsem na IVF nebyla z důvodu hyperstimulačního syndromu, počkali jsme měsíc a pak jsem šla až na KET. Před KET jsem kvůli sliznici brala Estrofem, píchala (přesněji řečeno přítel píchal) Agolutin a Pregnyl. Po KET jsme píchali ještě cca 30 dní Agolutin, což bylo hrozný, zadek celý rozpíchaný 🙂 . Vkládali mi to emryo, které bylo nejlepší kvality, a v zásobě zůstalo ještě cca 6 embryí na případné další vložení, pokud by bylo potřeba. My jsme se fakt rozhodli, že bysme to ze začátku zkoušeli po jednom, a pokud by to nebylo úspěšné, tak pak bychom teprve zkusili dvě. V CAR mě doktor řekl, že to tak je OK. Chodili jsme do Plzně a bylo to tam fakt dobrý. A jak jsem koukala na ty ceny, tak v Plzni jsme platili 12.500,-- a bylo v tom vše (folikulární punkce, prodloužená kultivace, asistovaný hatching a embryotransfer). Jo a doplácela jsem si nějaké léky a injekce, protože jsem jich potřebovala víc, než na co je nárok.
Slunicko,
v CAR nám říkali, že po rozmražení zůstanou jen ta nejsilnější embrya, takže ty co přežijí, mají předpoklad, že vydrží i dál 🙂 . Ale on to má každý CAR trošku jinak, i ty informace všude říkají trošku jiné, takže nemá cenu to moc porovnávat. Já když jsem si někde něco přečetla, tak jsem z toho byla pak akorát zmatená, takže jsem to nějakou dobu přestala číst a srovnávat a řídila jsem se tím, co mi řekli v mém CAR. No a povedlo se!
Daso,
ne, sama jsem neřídila, řídil přítel, další den jsem ještě zůstala doma ležet, ale pak už jsem šla normálně do práce. A protože v práci o ničem neví, tak jsem tam fungovala úplně normálně, jako by nic 😉 . Ale je fakt, že nemám nijak fyzicky náročnou práci, spíš psychicky, dělám u dětí. 🙂 .

magdazer
25. aug 2008

Ahoj holky, jsem dnes 6 den po KETu a dost mě pobolívá v podbřišku. 😖 Myslíte, že je o normální?

myskyva
25. aug 2008

magdazer....spoustu holek tu psalo že než našly // na TT tak je týden před očekávanou mrchou bolelo břicho jako na MS 😉

magdazer
25. aug 2008

Jenže mě začalo bolet hned druhý den po KETu... 😒

myskyva
25. aug 2008

to může souviset ještě s ovulkou,nebo ti mohly mimíse nějak míň šetrně zavést tím katetrem...hlavně se nestresuj(já vim ,že se to lehce řekne a špatně udělá)ale to je to nejhorší co teď můžeš udělat - nervovat se ☹ vyčkej ještě pár dní 😉

leny2
25. aug 2008

Ahoj holky,
magdazer, buď v klidu, zbytečně se nestresuj, každý má jiný průběh, každý to cítí jinak, někoho popichuje v břichu, někdo necítí nic. Nebo si pro klid v duši zavolej dr.

dasa24
25. aug 2008

dobré ránko všem,

Magdazer to já jsem měla taky hned 2 po KETU, že mě bolelo břicho. Nějak jsem to neřešila,následující den to bylo pryč 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre