Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka ja tiez uzivam kys. listovu. a moj muz mal na zaciatku tiez len vit E a ten samotny vobec nezabral. profertil je ti uzasna vecicka 😀 drahy jak svina ale stoji zato

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 vies co mojmu to tiez odporucili ale mame taku diagnoze ze bez umeleho oplodnenia to u nas nepojde takze uz profertil ani neriesime,moj ked pocul tu cenu tak hned odmietol to kupit,,,a tvoj ma aky problem so spg?

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka mal oligoasthenozoospermiiu to jest 30% zivych a z toho celych 30% slabo pohyblivych spermii. a teraz je v nadpriemere 😉 a tvoj ma co?

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 to iste co tvoj, slabo pohyblive ale moj ma este aj deformaciu spermi oligoasthenotheratospermiu a este daco aj z tej azoo....clovek by si aj jazyk na tych nazvoch dolamal

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka no no no j toto ze daktore maju zly tvar 3% normo ma pisane. ale vravim profertil zabral a aj cez to vsetko ze fajci 😉

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 moj nefajci ale sportuje, a este ma pracu ktora mus posobila tu deformaciu spermii a ako dlho sa snazite o mimi?

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka aj moj robi na pile a natahuje sa s drevom tazkym a je tucnyy 😀 no tri roky uz ale tak od profertilu 5 mes. cize preto sa nam naprv nedarilo a teraz tie iui nevydarebne oneskorene hmm

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 moj tucny nie je , je taky akurat ale robi s mutagenn, a karcinogennimi latkami ktore mozu sposobit aj neplodnost,,,jemu sposobili deformaciu spermikov,,,a teraz vlastne co bude v plane to sledovanie folikov na ako dlho ?

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka no teraz tri mesiace ma bude sledovat a ked uvidi dominantny folik mi povie kedy sa mame snazit a po snazeni idem na kontrolne sono ci folik praskol a ak sa nezadari toto dookola kazdy mesiac

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 ale ako dlho to takto chcete? mi sme to skusali pol roka takto,,,reku ze akod lho vy chcete? drzim palce nech to vyjde

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka no sak tie tri mesiace a potom IVF 🙂

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 jaj ja som asi nechapava 🙂 a ivf uz vlasnte mate ajs chvalene ci este je to v stadiu riesenia?

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka tak vies co mala som nedoplatok 1 mes tak mi zanmietli ale ze ked dorovnam tak sa tym budu zaoberat. no uz je od toho mesiac a stale neriesia tak zatial neriesimani ja. stejne musime este naskrabat peniazky

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 joj veru je to drahe, mys me riadne doplacali,,,ale si zober ked by si si muslea vsetko hradit to ta stoji aj cez 3 000 e keby uz nic nepripalti poistovna,,,,

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka no co viem ja tak je to 2200 bez preplacania. tak neviem. no mna to vyjde na 660 eur bez ICSI

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 ja som pisala s jednou kockou co si vsetko hradila a pisala ze 1000 e dala len za lieky a ze cez 3000 e platila p latila vsetko vcetne liekov ale asi to zalezi aj na centre ze kolko vezmu za zakroky vsetky ,,,ja som za prve ivf doplacala 1400-1500 e,,, presne uz neviem, bolo to aj s icsi aj pk aj mrazenie

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka no ja tam mam lieky za 225,., predlzenu kultivaciu za 165,- zavadzanie 165,- a mrazenie na rok 79,-

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 ja som mala 165e tusim mrazenie a uskladnenie na rok, 671 e za icsi, 160 alebo 165 e za pk, za lieky to bolo okolo 300 e ,este som musela aj dokupovat lebo mi nestacili kedze mi neceli rast jajka som musela predlzovat stimullku

nelynka
19. máj 2012

@tatinka to si bola cez poistovnu? to kde take ceny maju?
mna lieky stali 300e, ICSI plus mrazenie a uchovanie na rok 500e a PK 100e... 😕

tatinka
19. máj 2012

@nelynka cez poistvonu som , to bolo moje prve ivf a cakam na druhe,,,a kolko jajok si davala na icsi? chodim do iscaru v martine ty kde?

snazilka1983
19. máj 2012

@tatinka no ja mam ten papier co mi dali v centre so sumami to len co som pokukala co mi zaskrtla

nelynka
19. máj 2012

@tatinka fuha, tak ja som mala 25 vajok vyprodukovanych a bez rozdielu vsetkym robili ICSI..tam cenu maju za vsetky co vyberu.. ja chodim do SPLNu v KE..

tiez toto bolo moje druhe IVF, prve som mala v prahe v gennete, v 2008 a tam som cez poistovnu platila len za ISCI 9000kč a to bolo cele.. ani za lieky som nic nedoplacala..to sa nepodarilo ale kET vysiel ale som potratila v 6tt

tatinka
19. máj 2012

@snazilka1983 som fakt zvedava ci sa vam to podari bez ivf,,,bolo by to super , drzim ti palciaky 🙂,,,ja uz by som najradej mala toto za sebou a mimi v brusku,,,ach na dlho je to cele stale,,,

tatinka
19. máj 2012

@nelynka mne tiez ket sa ujalo ale v 4 tyzdni som potratila teraz nedavno,,,,u nas v centre to maju inak , icsi je ratane podla poctu jajok ktore das na icsi,,,ja som mala 20 odobratych, 15 plnych folikov ....u nas cim viac folikov das na icsi tym je vacsia cena,,,

snazilka1983
20. máj 2012

@tatinka to som aj ja zvedava ci sa zadari.

nelynka
20. máj 2012

@tatinka tak isto som to mala v prahe..tam do 10vajok
bolo 7000kc a nad 10vajok 9000kc..
A tu je dobre,ze to nerozdeluju,lebo ja som nosnica prvej
triedy :D
tiez som potratila nedavno, na kyrete som bola teraz
2.5.
Mate este nejake zmrzlinky?
My mame 9 a hned dalsi cyklus chcem ist po 2-3 :D

tatinka
20. máj 2012

@snazilka1983 drzim palce nech to vyjde🙂

tatinka
20. máj 2012

@nelynka ja mam polycyst,vajka takze sice sa ich urobi viac ale kvalitou to nie je kto vie co,,,odobrlai mi 20 ako som ti uz pisala, 15 bolo plnych, tusim 11 sa im podarilo oplodnit a pri metode pk a icsi nam ostalid obre len tri, jedno vlozili, no neujalo sa , dve mrazili, v marci sme mali ked kde jedno rozmrazovenie neprezilo a druhe nam vlozili, aj sa ujalo ale som potratila,,,,zial uz mrazacikov nemame,,musim ist na novo na druhe ivf, vsetkoz as pichat a hormonovat a dokola vsetko podstupit,,,uz cakam na schvalenie ziadosti,,,,sa mas ze mas este tolko embryok mrazenych to mas super,,,dufam ze aspom teraz mi ostane daco viac na mrazenie,,,cize buduci mesiac ides na dalsie ket?

nelynka
20. máj 2012

@tatinka no ja nemam sajnu ci nieco mam, ale tak skor nie ako ano..
ja som mala 25 vajok, oplodnilo sa do druheho dna 21, PK prezilo 11 a z toho nam dva dali naspet a 9 zmrazili..

takze skoro polovica sa nam uchytila..

a v prahe sme to tiez tak mali.. 16vajok, z toho sa 9 oplodnilo.. dva vlozili a 5 sa im podarilo zamrazit..
a z tych 5 zamrazenych rozmrazili dva, jedno vraj bolo krasne a druhe slabsie..a to krasne sa chytilo ale aj odislo..

my mame akurat spatne spermie a ja uz akosi stracam nervy na prirodzene skusanie, aj ked je sanca ze sa to podari, lebo v septembri nam diagnostikovali 99% patologiu a v oktobri som otehotnela..
ale rovnako potratila..

tatinka
20. máj 2012

@nelynka u nas nie je sanca prirodzene otehu takze jedine ivf,,,niekedy uz na to nemam trpezlivost ale inokedy si poviem ze proste musim to vydrzat a idem dalej 🙂 u nas skor moj to tazko znasa a je tvrdohlavy,,, u nas ja mam pco a moj ma tiez deformovane spermie a malo pohyblive

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre