Vyšetrenie HyFoSy, aj keď už doktor zaslal žiadosť na IVF

vzletyapady
13. apr 2019

Ahojte baby,

čo si myslíte o situácii, keď mi doktor kázal ísť na vyšetrenie Hyfosy, aj keď už zaslal žiadosť zdravotnej poisťovni ha úhradu IVF (ktoré som podložila 3 nálezmi, kde mi bola diagnostikovaná ťažká endometrióza)?
Máte s niečim podobným niektorá skúsenosti?
Nechápem na čo je vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov, keď mám diagnózu na IVF.
Dosť sa bojím toho vyšetrenia.

juliet86
13. apr 2019

ahoj. odborne ti poradit neviem kazdopadne on potrebuje vediet ci mas alebo nemas vajickovody priechodne aj kvoli odoberaniu tvojich vajicok pocas ivf. ja som na tom bola pred rokom a bola to pohodicka. pohmkavala som si melodiu z mrazika. neprijemne boki mozno dve sekundy ked sa dostavali cez krcok ale potom pohoda. trochu som krvacala ale iba tak na jednu vlozku normalne som sla do prace ten den. manzel bol so mnou ale bola by som sa aj normalne odsoferovala sama. je to individualne ale je to rychlovka. ja som to brala tak ze proste zvladnem prestrcenie niecoho mini na chvilu ak chcem o par mesiacov vytlacat daco velke chapes 🤣

vzletyapady
autor
13. apr 2019

@juliet86 Ďakujem ti krásne, si ma teraz trochu naozaj povzbudila, lebo som trochu zúfalá z tej situácie a mám aj strach, ale verím, že keď ty si to zvládla tak statočne, zvládnem to aj ja ja, mám za sebou už 3 laparoskopické operácie, snáď toto nebude tak bolieť 🙂 A bola si aj na IVF, alebo sa ti podarilo prirodzenou cestou otehotnieť? 🙂

juliet86
13. apr 2019

@vzletyapady verim ze to zvladnes! ivf planujeme v najblizsich mesiacoch. snad raz sa k babu dostaneme a zo srdca to prajem aj tebe. v ktorom ste centre? drzim palce

vzletyapady
autor
13. apr 2019

@juliet86 Ďakujem a držím palce tak isto. Gyn - fiv Bratislava, ale sme z východu, takže každá návšteva centra pre nás znamená poriadny kus cesty 🙂 A čo vy?

juliet86
13. apr 2019

a smiem sa spytat preco az z vychodu do BA? my zas z BA do Brna. co je tak 90min cesty cca. cize kratsie ako vy ale tiez kusok cesty. u nas je probpem muzsky faktor.. mam 32 rokov drahy ma 35

vzletyapady
autor
13. apr 2019

@juliet86 Centrum mi bol odporúčaný gynekologičkou, nakoľko sa mi príznaky endometriózy znovu vracali. Pán doktor Harbulák aj prednáša o problémoch ženskej neplodnosti, ktorá je spojená s endometriózou, kvôli tomu som toto riešenie považovala za najideálnejšie. Ako je to v Brne? 🙂

juliet86
13. apr 2019

@vzletyapady harbulaka pozna osobne jeden moj znamy a myslim si ze je to odbornik. drzim vam palce. my sme praveze mali lepsie referencie od znamych na brno nez na gyn fiv tak sme sa rozhodli zacat priamo v reprofite. zatial vsetko fajn.

vzletyapady
autor
13. apr 2019

@juliet86 Aj ja som bola zatiaľ s prístupom veľmi spokojná. Naozaj, čo sa týka aj doktora a aj sestričiek, dúfam, že sa nám tam podarí dobojovať do úspešného konca 🙂 Tento mesiac absolvujem ešte Hyfosy a následne by som mala dostať už liečbu, ktorá sa dáva pred zákrokom IVF. Rovnako držím palce aj vám, potom daj vedieť, keď budú nejaké novinky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre