Vyšetrenie ženy pred IUI

2. nov 2023

Ahojte, moja lekárka nám odporúča IUI. Chcem sa Vás spýtať, ako prebieha vyšetrenie ženy, resp. sú potrebné nejaké špeciálne vyšetrenia ale o len nejaká bežná prehliadka? Ako dlho trvá proces týchto vyšetrení? Ďakujem

patriciavojto1
2. nov 2023

Chodíme do gyncaru
Od apríla momentálne čakáme na krv hcg...
Takže sme čakali ... Najskôr nám zobrali obom krv manžel platil cca 40€
Potom spermiogram 20€
Výsledky cca 2-3tyzdne manžel mal niečo slabšie tak bral 2mesiace vitamíny
Ja som medzi tým absolvovala hysteroskopiu 60€ .. po dobrých výsledkoch a manželom dobrom spermiograme som dostala clostilbegyt 20€ dala som si od 3-5dna cyklu
Na 12den folikulometria na 15den ovitrelle na 16den styk aj na 17ty a teraz čakať. IUI je to isté akurát nejdete na to doma ale manžel dá spermie a vy skočíte na kozu a oni vám to aplikujú a tiez čakáte . Potom sa berie utrogestan alebo niečo podobné

patriciavojto1
2. nov 2023

A samozrejme budú vyšetrovať aj muža nie iba vás .
A lekár že odporučil IUI neznamená že vám to oni dajú . Musí sa spraviť kompletne celý obraz vás aj muža

adabise683
2. nov 2023

mne robili aj UZV vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov (HyCoSy) pre IUI

aglaonema
2. nov 2023

My sme boli na úvodnej konzultácií, kde nám obom brali krv, u mňa vyšetrenie ako na preventívke a stery. Manžel spermiogram. Keďže výsledky boli dobré, len manžel mal slabší spermiogram, tak ešte spravila vyšetrenie priechodnosti vajcovodov a potom sme sa dohodli na IUI. Druhý den MS mám nasadiť tabletky, potom ešte kontrola folikulov v daný termín a potom už len samotné IUI 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre