Vzdávam hold každej snažilke, ktorá sa nevzdáva a bojuje

ivka3901
17. jún 2014

Ahojte všetky snažilky.moj príbeh je dlhý trápenia a túžby po bábätku dlhých 9 rokov bojujeme a nevzdávame.tento rok sme skúsili poslednú možnosť a ísť na darované vajíčka,kedže já mávam zakaždým málo a málo kvalitné.rozhodli sa´me sa ísť do dalekých čiech do Brna do REPROFITU a možno tam nám splnia náš sen byť rodičmi .....ale tým chcem povedať,že nás všetky obdivujem aké sme silné a nevzdávame a každá podla možností bojuje dalej a nevzdáva sa 🙂

bobsent
1. aug 2014

@ivka3901 ďakujem,ale to je všetko už zabudnuté a odplakané. horšie,že sa mi tá hnusoba endometrióza vrátila 😔 dieťa už neplánujem,ale tie bolesti čo mám....
verím, že na rok už aj ty budeš na obdobie neplodnosti len spomínať 😉

ivka3901
autor
1. aug 2014

@bobsent jáj moja tak to je dobré no mne ešte stále bolí srdiečko,ked sa niekomu v okolí narodí dieťatko som z toho velmi smutná ☹ a momentálne riešim tie krče strašné z antiky ☹

bobsent
2. aug 2014

@ivka3901 vieš u mňa je to už dosť dávno-9 rokov čo som potratila.ale ešte si niekedy spomeniem,že teraz by už išlo do školy a tak...
ja som prvé roky strašne znášala okolité teh.všetko sa množilo a rodilo,len my nič.ale fakt všetci naokolo!hlavne v rodine to bolo nepríjemné, málo kto to vedel pochopiť. po rokoch už to také nebolo,lepšie som to znášala,len som si povzdychla,že a my nič.
ty si teraz v "akútnej" fáze skúšania,vtedy je všetko tri krát tak ťažké...
prečo berieš antiku,v rámci liečby?
inak máš krásnu novú fotku!som najprv nevedela kto píše 🙂

ivka3901
autor
2. aug 2014

@bobsent no vlastne aj já si spomeniem niekedy,že keby som tehu dotiahla dokonca tak čo by to bolo a teraz by malo už 4 ročky,ale čo už ☹ ale ako píšeš je to za mnou,ale spomienky zostanú v pamäti 😒 no aj já som tak akurát sa aj vyhýbam kamoške čo má malého,lebo ma to strašne bolí,že oni šup sem šup tam a bola tehotná a my 9 rokov trápenia ☹ stále nadtým rozmýšľam,že či sa nám podarí a budeme spolu kočíkovať atd,vymieňať si mamičkovské rady a tak,ale teraz si nemám čo s ňou povedať ona má iné radosti teraz 🙂 no antiku mi nasadil dr. štelcl v brne kedže mám nepravidelný menzes a aby sme to v oktobri lepšie zosúladili s darkyňou,ale tie krče čo som mala mi robia starosti ☹ inak díky za fotku moja aktuálna 😀 😀 😀

backa
14. aug 2014

Pekny den dievcence, s manzelom sme v starostlivosti CAR uz 7 rokov, absolvovali sme 3 IUI, 2IVF, 1 kryoembryotransfer. Mam za sebou jedno prirodzene otehotnenie uplne na zaciatku nasho snazenia asi pred 9 rokmi, ktore skoncilo MA uz v 7. tyzdni. Potom roky v CAR, vzdy prvy tehu test pozitivny, potom MA. Ziadny problem u nas nezistili, aj sa mi podari otehotniet ale priblizne v 7tt moje telo odmietne plod. Absolvovali sme genetiku aj vysetrenia na imunologii v Prahe a vsetko v poriadku. Bola som taka deprimovana, ze som si dala pauzu rok, a co sa nestalo - otehotnela som, bohuzial to bolo mimomaternicove tehotenstvo a bolo to dost dramaticke. Ale prezila som, aj ked som prisla o pravy vajcovod. Uz pocas nasho snazenia sme si podali ziadost o adopciu, dlho sme cakali, lebo sme chceli malicke babatko, ale ine preferencie sme nemali. Nakoniec pomocou Usmevu sme sa dostali k nasej prvej dcerke, ktora sa k nam dostala ked mala 1 rok aj 2 mesiace, teraz je to uz velka baba. 🙂 Potom sme opat skusili IVF, bohuzial bez zelaneho vysledku, este mame zamrazene embrya a caka nas KET teraz na jesen. Bola som opat frustrovana a tak sme si znovu podali po case ziadost, teraz to islo az neuveritelne dobre a ani sme sa nenazdali a zrazu sme mali doma 7 tyzdnoveho drobca. Rozbehla som si pomocou laktacnej laktaciu, tak si uzivam aj dojcenie adoptovaneho dietatka. Teraz sa krpec akurat uci chodit. Takze dievcata nevzdavajte sa, vzdy je nejake riesenie, svetielko na konci tunela. Mame dve osvojene deticky a stale sa pokusame o vlastne, este sme si dali zavazok, ze skusime posledne IVF buduci rok a ked sa nepodari, tak budeme mat aj tretie osvojene dietatko. Ako hovori moj muz, rozhodne sa so mnou a teraz uz aj nasimi detmi nenudi.

mircalla
14. aug 2014

@ivka3901 Tak mne v Reprofite ten sen splnili.Tiez roky problemov a komplikacii, tam sa to podarilo s darovanymi vajickami. Celkovo uzasne centrum. A poznam aj mnoho dalsich.
Ja som z 5 pokusov IVF tri krat otehotnela, zial 2 krat sme o babo prisli

anuskaaprazko
14. aug 2014

@backa wow to dojcenie som pocula ze sa da ale nepocula som este o nejakom pripade ze by to naozaj zafungovalo 🙂 parada 🙂

ivka3901
autor
14. aug 2014

@mircalla ahoj potešila si ma,že ti to vyšlo s darcovskými dala si mi nádej,že by aj nám mohli v brne splniť náš sen 🙂

ivka3901
autor
14. okt 2014

Ahojte tak som 3 dni po ET 🙂 držte palce nech sa fazulka u mňa zahryzne 🙂

candour
16. okt 2014

@ivka3901 Veľmi Ti drzim palce 🙂

ivka3901
autor
16. okt 2014

Ahojte baby tak začínam mať bolesti ako ppred menzes atrošku som včera aj špinila hnedú krvička je to v pohode dúfam 😒

speranza1
16. okt 2014

@ivka3901 to spinenie mohlo byt aj uhniezdenie moja.... Bude to dobreeee ... Uvidis... 😵 drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre