Využili ste darované embryá?

bykaterina
22. aug 2017

Ahojte sú situácie kedy aj medicína je krátka na určite pary, alebo je zla genetika, zlý materiál ci už zo strany ženy alebo muža.
Vtedy nastáva čas pre sa zamyslieť čo ďalej ??? Adopcia ? darované vajička? darované spermie? darované embryo ?
Pri darovanom vajickach a spermiach je z 1/2 dieťa vaše biologicky. Ale je tu ešte jedna možnosť, ak na adopciu nemáte odvahu alebo máte iný dôvod. Je tu možnosť darovaného EMBRYA. Na SK je trend, že embyá su od párov ktoré už ich nepotrebujú a darujú ich centru. V Brne napríklad v Reprofite je možnosť a vola sa to EMBRYOADOPCIA. Dané centrum poskytuje embrya, ktore sú od mladých darkyň a mladých darcov. Je to vyhoda aj z finančneho hladiska. Prečo ? Keď mate darkyňu a darované vajíčka nemusíte dospieť k tomu že po PK Vám vôbec niečo zostane, čo u embryoadopcii odpadá, lebo maju uskladnené embryá po PK. A od týchto darcov majú aj viac embryí napr. 4 , ktoré si môže rezervovať po vklade - otehotnení a ísť si pre súrodenca z danej ,,várky,,...
VYUŽILI STE DANÚ MOŽNOSŤ ? ČO NA TO OKOLIE ?

bykaterina
autor
22. aug 2017

@divabarca tema vytvorená 🙂 otazky podla vseho uz neexistuju vo fore -nemohla som to najst 🙂 tak hadam je to dobre založená diskusia

fatma1
22. aug 2017

@bykaterina Diky🙂

zupka33
23. aug 2017

Ja osobne s takym niecim skusenost nemam, ale ak by to bola jedina moznost tak preco nie. Nie je v tom nic zleho cudneho alebo neviem ako to inak nazvat. Pre mnohe rodiny je to jediny sposom ako sa k dietatku dostat.

divabarca
23. aug 2017

Jej super😉 Ak nam to nevyde s poslednym bojovnikom ideme do toho urcite 😉 takze netrpezlivo cakam na tvoje prispevky a novinky 😉😘

bykaterina
autor
26. aug 2017

@zupka33 veru ano este ze je taka moznost pre mnohe pary 🙂

bykaterina
autor
26. aug 2017

@divabarca ahoj 🙂 poviete to ze mate dieta z dar.embryi keby nahodou ste isli do toho ?

bosorkabb
26. aug 2017

@bykaterina túto možnosť nám ponúkali v Brne tiež. Nakoniec sme sa rozhodli adoptovať.
Neviem prečo to na Slovensku možné nieje. Veľa párom by to pomohlo. Nám bohužiaľ nie ale aj taky je život.

bykaterina
autor
26. aug 2017

@bosorkabb no na SK co viem tak davaju iba od parov co uz nechcu vyuzit lebo uz deticky maju :( , A preco ste nakoniec do toho nesli ?

bellabelluska
26. aug 2017

my sme boli na darovane embryo 2x, uchytilo sa na ten druhy raz ale ja mam problem s imunitou a telo bojovalo proti nemu a potratila som... tak sme si dali pauzu a riesili adopciu... uz sme v poradovniku a mozno este skusime treti x "darovatko" 🙂 tak sme si to s muzom pomenovali🙂 ( boli sme v reprogenesis u dr. Stelcla)

bykaterina
autor
26. aug 2017

@bellabelluska super a ako partneri ste sa hned na tom dohodli ze idete do darovatka ?

bellabelluska
26. aug 2017

@bykaterina nie hned, postupne sme na to prichadzali ako nam nevysli vklady s partnerovymi spermiami... tak sme dali darovane spermie a moje vajicka-vtedy vysiel prvy vklad.. v 23 tt sme o malinku prisli a ja o vajecniky tiez.. cize darovatko bolo pre nas jedina moznost ako vynosit svoje dietatko... chcela som velmi ten pocit opat zazit (a urcite malinku spat do bruska) tak sme skusali... celkovo mam za sebou 10 vkladov a uz som nemala silu zvladat tie neuspechy tak sme sa rozhodli pre adopciatko♥️
telo sa mozno troska po tom vsetkom spamatalo,psychicky sa citim lepsie tak verim ze buduci rok sa na nas usmeje stastie a vyjde vklad a aj adopciatko , to by bola veeeeelmi velka radost u nas ♥️♥️♥️

bykaterina
autor
26. aug 2017

@bellabelluska to mi je luto :( , ale zaroven drzim palce aby to na buduci rok vyšlo. a kedy chces ist na vklad ?

bellabelluska
26. aug 2017

@bykaterina dakujeme ♥️
rada by som isla niekedy na jar, ale manzel by chcel uz v januari skusit, tak uvidime.🙂 on by tam chodil so mnou aj kazdy mesiac... ale je to dost drahe tak sa zial neda :(

bykaterina
autor
26. aug 2017

@bellabelluska no tak ano financne je to dost. A ked sa zadari v co dufam poviete to iným ze to mate ,,darovatko,, to je krasne synonymum ♥

tatinka
26. aug 2017

@bykaterina u nas by moj nesuhlasil, uz som vzdala aj prehovaranie na adopciu....nedokazal by prijat za svoje dietatko , ktoreho biologick.otcom je niekto iny....co sa da robit :((,...clovek i prijatie adopciatka alebo darcovskeho embryka musi dokazat prijat vnutorne srdieckom .....
v kazdom pripade podla mna je darcovske embryko skvela moznost pre vela parov ,,,
este by som uvitala keby na Slovenksu bola moznost vynosit diedatko inou zenou, zial zda sa ze najblizsie roky to mozne nebude kedze je to povazovane za kupcenie s detmi ....akoda ze je to ponimane v takejto forme, ....pre mnohe pary by to bola moznost mat svoje vlastne dietatko

bykaterina
autor
26. aug 2017

@tatinka no v CZ uz je tato moznost ak je na to dovod napr. ze je zena bez maternice...
a ty ostanes s tym partnerom aj napriek tomu ze by ste zostali bezdetní a nevyuzili tuto sancu keby bolo treba ? ..

viki_lv
26. aug 2017

Koľko to stojí?

bykaterina
autor
26. aug 2017

@viki_lv ahoj zalezi od centra ale cca 1000 € za jedno embryo. kukni cennik daneho centra

tatinka
26. aug 2017

@bykaterina viem ze v Cechach je moznost vynosenia inou zenou ale je to len v pripadoch ktore ja nesplnam....poviem ti pravdu u nas som mala dve ponuky od zien z rodiny co by nam vynosili dietatko ale kedze je to nelegalne nesla som do toho....a ano s tym chlapom som , milujem ho a v kutiku srdca stale verim.....dufam v zazrak 🙂...mozno som hlupa ale nejak to uz po tych rokoch neriesim, vsetko sa deje pre nieco a ma svoj dovod..

bykaterina
autor
26. aug 2017

@tatinka drzim ti palce aby si bola stastna stale ❤ ved su aj partnerstva ktore su bezdetne a su stastní, vies co sa tyka toho vynosenia keby prislo na lamanie chleba asi by to potom bolo ine 😉

tatinka
26. aug 2017

@bykaterina ja stale verim ze k nam miminko/ miminka pridu 🙂 ...alebo sa aspom snazim verit, ,,takze ziadny bezdetny par si clovek nepripusta 🙂
dakujem za prianie, si mila....ty sa tiez snazis o miminko ?

bykaterina
autor
26. aug 2017

@tatinka no do urciteho veku sa clovek moze snazit potom uz to je passe. My sme dlho riesili danu problematiku cez IVF zial neuspesne. Tiež sme dufali ale aj urobili maximum co sa dalo.. Drzim palce nech cim skor prileti bocian alebo vrana ♥

vanilka3
26. aug 2017

Pekna tema 🙂 my sa s manzelom pokusame o babo s darovanými spermiami, ale keby to inak neslo, tak by som sla aj do tohto. Preco nie, ved si to male adoptujete a este si ho aj vynosite, ved je to krasne a o to vzacnejsie 🙂

tatinka
26. aug 2017

@bykaterina ivf sme tiez mali, trikrat, aj ket viackrat, iui trikrat, 1 abort ....
a skusate adopciu ? pripadne darcovstvo spermosiek, vajok alebo ambryok ?
tiez ti zo srdiecka zelam nech sa vam podari ak je este aspom aka taka moznost ci uz darca , adopcia alebo este aspom malicka sanca prirodzene....

bykaterina
autor
26. aug 2017

@vanilka3 urcite ano, a odpada zla prenatalna skusenost dietata. Vy obaja by ste boli s tym stotoznení ze by ste dali ,,darovatko,, ? Inak klobuk dole pred tvojim partnerom ze isiel do tej moznosti, lebo niektorí maju problem aj na spermiogram ist

bykaterina
autor
26. aug 2017

@tatinka toto mi uz neriesime na adopciu potrebujes mat aj vek a my to uz nesplname?lebo keby prisiel na nas rad tak sme davno po zenite 😀, takze mi uz nic neriesime len som sa dozvedela o tejto moznosti a s @divabarca sme zistili ze taka tema tu zial nie je :( iba maximalne sa rozobera darovanie vajicok alebo spermosiek. Tak som ju zalozila ze mnohým babam pomoze ♥ a dozvedia sa ze je aj takato moznost prist k dietatu

vanilka3
26. aug 2017

@bykaterina Moj manzel je skvely 🙂 to on na mna prvy vysiel s darovanými spermiami. Spociatku som s tym mala trochu problem ja, lebo velmi som chcela, aby sa male podobalo manzelovi, aby malo jeho zvyky, śamozrejme, trochu ma to zamrzelo, ale potom som sa uz tesila, ze predsa len je to sanca na nase babätko. A darovatko by bral aj on, uz sme sa o tom bavili aj predtým. Tak uvidíme, po novom roku ideme do dalsieho IVF, dovtedy sa musim dat po zdravotnej stranek rosku do poriadku. A zase pouzijeme darcovske spermie.

tatinka
26. aug 2017

@bykaterina
@vanilka3 mojho som musela rok prehovarat aby siel na spermiogram, to bol cisty horor ho tam dokopat ist 🙂

vanilka3
26. aug 2017

Moj bol z toho v den, ked sme sli docentra dost nervozny, aj mu to trvalo kym odovzdal material. Chudak, utrapeny odtial vysiel 😅

tatinka
26. aug 2017

@bykaterina prepac ze sa pytam taku osobnu vec ale kolko ze mate s muzom rokov ? ked pises ze po zenite by ste uz boli 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre