Zhoršená DNA fragmentácia spermií. Pomôže ICSI a MACS?

14. dec 2023

Ahoj ženy, ako sa postupuje v IVF v prípade zhoršených parametrov spermiogramu - konkrétne DNA fragmentácia a znížená integrita akrozomalneho proteínu? Iba pomocou ICSI a MACS, alebo sa tento problém dá riešiť aj inak? Ďakujem.

sonkam
14. dec 2023

Ja by som dala okrem MACS aj MFSS a išla by som do PICSI v tomto prípade

autor
14. dec 2023

@sonkam myslíš tak že aj MACS, aj MFSS aj PICSI všetko spolu? Niekde som čítala že pri poškodených spermiach je PICSI skôr na škodu lebo je to dosť drsný spôsob zaobchádzania so spermiami, niečo v tom zmysle

bejbs123
14. dec 2023

A neodporucilo nieco CAR? Nam v Reprofite na zaklade vysledkov,ale teda tu DNA fragmentaciu sme nemali az taku zlu,odporucili MFSS

autor
14. dec 2023

@bejbs123 v CAR stále hovoria že nič netreba až keby nám nevyjde jeden dva IVF cykly tak potom môžme skúšať tie "nadstavbové" úkony , ale ja plánujem ísť do IVF iba raz takže nechceme experimentovať so žiadnymi zmarenými cyklami.

bejbs123
14. dec 2023

Tak ani nie je nic co zaruci 100% uspech,ale ja som prave menila CAR po 1.ivf a kvoli embryologii,talze tu by som sa nedala odbit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre