Zvýšený AMH hormón, čo s tým?

simik22
10. okt 2011

baby, chcela by som poprosit o radu.. dnes mi volalia sestricka z CAR, o vysledky na AMH hormon. tak mi povedala, ze ho mam zvyseny, normal je od 1-3, a ja mam 8,66... jednotky neviem, ake boli.nic viac mi nepovedala, ze mi to vysvetli doktor, ked tam pojdem, ale ja tam pojdem az za tri tyzdne... neviete mi niektora povedat, co to znamena? ci to je moc zle?? cim sa to da upravit, alebo liecit, alebo co s tym? inac, mam PCO. dakujem,

ludinka
10. okt 2011

ahoj aj ja ma zvyseny ahm 4,1- vraj to znamena prave to PCO , pri IVF sa musi robit len mierna stimulka lebo hrozi hyperstimulacny syndrom- to je vsetko co o tom viem, tiez sa mam objednat na konzultaciu 😒

riami78
10. okt 2011

Ja mám AMH 3,5 čo je niečo nad normu a nábeh na PCO - vraj tiež tak na hranici - takže predpokladám, že to má súvis.

kominar
3. mar 2012

ahojte žienky ja mám opak ale môzem strocha šťastia otehotniť v centre sme sa stretli 2 čo máme nišie percento ale teraz zabojovalo ťelo mala som 19mm folikulu lek čaka aj ja veľmi či som tehuka snáď ma niekto tam hore vysliší

zuzana231
16. mar 2012

ahojte baby, nahodou som zabludila do tejto temy. mne robili toto vysetrenie este pred vyse rokom. moj obvodny gynekolog mi k tomu nic nepovedal, ze vysledky su ok. teraz sme boli v centre aj s tymito vysledkami. tam mi povedali, ze mam 8,67 alebo tak nejak. ale vobec mi nepovedali, ze by to mal byt nejaky problem. predpokladam, ze PCO su polycysticke vajecniky. neviem nic o tom, ze by som to mala. ako sa to prejavuje? ako sa da zistit ci to mam? za dva tyzdne ideme do centra, tak sa musim na to opytat. chceme ist na prve IVF a dost sa bojim hyperstimulacneho syndromu. vdaka za odpovede a rady 🙂

brita
16. mar 2012

@zuzana231 Tvoje cisielko AMH je dost vysoke, pravdepodobne mas PCO - polycysticke vajecniky, takze v centre im o tejto hodnote povedz, aby vedeli spravne nastavit stimulku. Presne ide o to, aby si nedostala hyperstimulacny syndrom.Ale neboj sa, oni uz budu vediet, ako ta spravne nastavit. 😉

haro
24. máj 2013

ahojte ja mam problem opacny ja som mala AMH iba 2,3 a to je pod normal najmenej je tri co mam robit?

calu111
27. máj 2013

AMH - antimullerov hormon sa vysetruje v niektorych pripadoch, jedna sa o kapacitu vajecnikov, teda mnozstve vajicok. Cim je hodnota nizsia, tym je rezerva vajicok nizsia... Lekari uz vedia ako maju nastavit liecbu pri tej ktorej hodnote AMH, takze sa ich staci opytat a oni vysvetlia co vas caka pocas liecby...

ragaca
18. apr 2014

Ahojte ja mam tiez taky problem ale ja mam AMH 0.57 a som stoho zufala .je tu niekto kto stakouto hodnotou otehotnel.dakujem

haimi
19. apr 2014

@ragaca kopu bab ma nizke amh a otehotneli. Najlepsi na nizke amh su v reprofite v brne. Kukni do temy dhea alebo ine moznosti ako zvysit amh. Je to tu na mk.
@haro tvoja hodnota amh je uplne idealna. Normal je od 1-3 😉

ema263
19. apr 2014

Ahojte, norma AMH je 1-3. Ja som mala v maji 1, 18 a som v 17tt uplne prirodzene 🙂

zibi
10. aug 2015

@ragaca
@haro
na AMH pomaha vitamin D3 - prirodzene ho zvysuje
ked tak mi napiste IP - ja som si z 0,21 zvysila na 2 🙂

katka.gzd
10. aug 2015

ja mam AMH 23,5 takze silne zvyseny....PCOS samozrejme....za sebou laparoskopicky driling vajecnikov, nejake inseminacie a dva IVF cykly, v obidvoch OHSS, na 3ti vklad tehotna, ale MA, na 4ty vklad opat tehotna a aktualne v 21tt....4 roky sa s tym pasujem...ak by niekto chcel poradit, popisat, kludne piste sukromne spravy...

littlelady
24. jún 2016

mne pred par rokmi zistili AMH vo vyske cca 12, pred rokom to kleslo na cca 6 a teraz mam zase az 13,55 :( mam 24 rokov, takze deti este tak skoro nechcem, no gynekologicka mi kaze poponahlat sa a brat antikoncepciu az kym nebudem chciet mat deti, potom prejst na inofolic, ktory zvysuje sancu otehotniet..je tu prosim nejaka zienka, ktora je na tom podobne alebo najlepsie nejaka odbornicka, ktora by mi vedela povedat, ci je to spravny postup, resp. co ine mozem robit? ja by som najradsej vysadila antikoncepciu lebo ju beriem uz asi 9 rokov a citim, ze mi sposobuje naladovost, zniezene libido atd., no od toho ma moja gynekologicka odradza (a je pravda, ze ked som skusala vysadit, dva mesiace som vobec nedostala menzes, ked zmenit na menej hormonalnu, tiez som vobec nedostala). prosim poslite spravu, ak mate pre mna nejaku radu 🙂

bebabetka
3. sep 2016

ahojte 🙂 zalezi aj od jednotky v com je to merane ...toto som nasla tak si to tam skontrolujte http://www.podpora-plodnosti.cz/amh-anti-muller...

emili31
12. sep 2016

ahojte ja mam amh 8 a cakam druhe prirodzene ;) mne hak nerobila vobec dobre tak sa telo casom-rokmi spamatalo akotak
@littlelady urcite by som sa nespolahla na jeden nazor...odporucam ti ist do centra a dat si zakladne vysetrenia a skonzultovat co a jak...ako si na tom s ovulaciou po takom dlhom brani...

littlelady
13. sep 2016

ahoj @emili31, to rada pocujem 🙂
tiez sa nechcem spoliehat len na jeden nazor a chcela som ist aj ku inej gynekologicke, no povedala mi, ze pri gyn musis uplne zmenit lekara, neda sa len tak ist na jedno vysetrenie k inemu a povedala mi, ze ak odidem, spat ma uz nezoberie lebo ma vela pacientov, tak to nechcem riskovat lebo som s nou spokojna..tak taky hacarovany kruh trochu :/
a to centrum, ktore spominas, je hradene poistovnou alebo ide o nieco extra? zatial totiz este deti neplanujem, studujem, tak nechcem len tak vyhadzovat peniaze..
viem, ze tu sa neda pridavat viac prispevkov, tak pripadne len napis spravu, ak mozes 🙂

emili31
13. sep 2016

@littlelady je to diskusia takze pohode mozes viac prispevkov...opytaj sa v centre ze ci na zakladne vysetrenia potrebuju kartu..inak pri tvojom amh je antika asi zbytocna;( pri pco a takom vysokom nedochadza k ovulacii skoro vobec.,,ale konzultuj to kym este mas cas

littlelady
16. sep 2016

@emili31 aha, ano, este sa tu velmi nevyznam, no minule mi k nejakej otazke slo reagovat len raz, tak som myslela, ze toto je rovnake..
a ake centrum vlastne myslis? ja som zatial nikdy nic take neriesila mimo svojej gynekologicky..
a tiez si myslim, ze antika mi je dost nanic, no gynekologicka aj diabetologicka mi povedali, ze na udrziavanie "normalneho chodu" vajecnikov je prave ta, co beriem, dobra (mistra) lebo ja ked som aj davnejsie zmenila na inu, vobec som nedostala menzes nejake 2 mesiace, tak mi potom gyn vratila spat tuto :/

lusmi
23. sep 2016

ahojte ja som si dnes bola po výsledky moje AMH je 10,5ng/ml už mám vypísané papiere do asistovanej reprodukcii do Iscare Martin k doktorovi Silvester Galo šest rokov sa nám nedarí otehotnieť už som s toho na nervy dúfam že všetko dobre dopadne a pomôžu my

lucyrdg
9. nov 2017

@ragaca
Ahoj. Ja som otehotnela pri AMH 0.43.
Po 10 mes snazenia... robila som si ovulacne testy a tak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre