Vlasy, naša korunka krásy?

sisa_dm
Moderátor
13. apr 2018

Súhlasíte? Ako sa staráte o tú svoju korunku krásy? Myslíte si, že sa dajú vlásky zachrániť bez strihania? Ako? Aké produkty máte overené vy? Pomáhajú vám udržať vaše vlasy krásne zdravé a žiarivé?

Na našej stránke mojadm.sk som si prečítala, že iba zo zdravého korienka vyrastie zdravý vlas. Staráte sa aj vy o pokožku na hlave? 😕
https://www.mojadm.sk/vlasy/spravna-starostlivo...

Veľa otázok? Viem 😃 🙂 No na váš názor som veľmi zvedavá.

domkus123
13. apr 2018

Ja som u vas objavila vlasovu kozmetiku Aussie a nedam na nu dopustit ! Uzasna ! Nikdy som nemala take vonave, zdrave a objemne vlasy 🙂

lujza123
13. apr 2018

Starostlivost o vlasy zacina v kuchyni podla mna, zdrava strava j zaklad - to sa potom odrazi na pleti, nechtoch, vlasoch.
Ja som mavala velmi dlhe vlasy, tak po pas (teraz mam dredy) a take dlhe haro si uz vyzadovalo starostlivost. Ja som na samponoch nikdy nesetrila, ked som nasla znacku co mi vyhovovala ostala som jej verna, kondicioner bol samozrejmostou. Za mna cim jednoduchsie a prirodne zlozenie tym lepsie a za kvalitu sa proste plati. To plati nielen o vlsovej kozmetike ale aj kefach na vlasy.
Masky a podobne som nekupovala, ovela viac sa mi raz do mesiaca oplatila stara osvedcena klasika - olivovy olej a vajicka - teda len zltka. Zabalit do folie, uteraka a nechat posobit aspon hodinu. Je pravda ze vajicka moze byt citit ale vlasy ostanu naoaj krasne po cely rok.
Vela urobi pravidelne zastrihvanie a co sa tyka rozstiepenych koncekov asi najsetrnejsie je dlhe vlasy zapliect a do nejakeho drdola nech sa nesuchaju o chrbat. Ked to situacia dovoli treba aj chvilu nechat len tak volne oddychnut rozpustene
A este taky paradox - cesanie vlasom skodi, lamu sa a rychlo sa mastia. Tym nechcem povedat ze necesat ale treba na to mysliet

cadulka2908
13. apr 2018

Vyskusala som uz viacero samponov ale Pantene je pre moje vlasu top. Obcas pouzijem kondicioner a pravidelne si davam vlasy podstrihnut. Vacsinou ich nosim v cope alebo vypnute...

ludka140281
13. apr 2018

ja chválim Balea,,kto má kučerave vlasy,jednoznačne nech skusi tuto kozmetiku,,,robi z prirodzene kučeravých vlaskov pekne usporiadane kučery,žiadne krepate,strapate a suche,,ale taketo :D
ja som spokojna,nakolko na tento typ vlasov je tažko zohnat niečo skvele,,ak máte niečo vyskušane,rada si dokupim,poradte

majocka24
13. apr 2018

Ja len taka klasika umyt kondicioner vysušit upraviť sem tam nejaky domáci zábal raz za cas ku kaderníčke 😂 ale toto je moj naj vyrobok od vas možem len odporúčat max.spokojnosť 😊

deti95060810
13. apr 2018

mám dosť mastné vlasy - rýchlo sa mastnia, je potrebné umývanie 2 krát do týždňa...Najlepšie sa mi osvedčila značka Syoss na mastné vlasy.... Inak vlasy len umyjem, vyfénujem a hotovo....ku kaderníčke chodím na melír a úpravu strihu vlasov...😉

alobalka
13. apr 2018

Tak hlavne si treba zvoliť správnu vlasovu kozmetiku podľa typu vlasov (nie vždy je to easy). Ja mám husté krepovitejsie a dlhé vlasy. Používam sampon, kondicioner, občas aj masku. Veľmi často olejceky do vlhkých vlasov (vtedy majú najlepší účinok). Momentálne zn.weleda. Farbim si sama, zn.Syos a veľmi obľúbený je aj sprej na odrasty Loreal (tyrkisovy). Sampony striedam, napríklad Nivea nikdy nesklame. Pre dcérku u vás rada nakupujem sponky a celenky.

monika1711
13. apr 2018

Mne osobne pomohol na korienky minerálny šampón Vichy,ktorý som si kúpila v DM za dopredajovu super cenu.Vlasy som mala dokonca ako vyžehlené a kolegynky sa ma stále pýtali či si ich žehlím 🙂.To je jediný produkt,ktorý naozaj pomohol.

alaguema
13. apr 2018

@sisa_dm starám sa a úplne súhlasím s tým, že tá starostlivosť je postavená na strave a životnom štýle. Okrem toho nič mimoriadne s vlasmi nerobím - kozmetiku používam prírodnú od slovenských hand made výrobcov a kokosový olej z dm. Farbím len kvalitnou hennou. A s három som spokojná - zdravé, lesklé.

cupakabricka
13. apr 2018

Prajem vam krasny den vsetkym. Ja ma riedke vlasy a dlhsie. Skusala som zopar samponov a najviac sa mi isvedcili panthene, loreal a gliss kur.
Ja osobne si vlasy nefarbim nežehlim a nemam ani trvalu 🙂 ale mam trosku problem s rozcesavanim tak pouzivam taky spray ba vlasy po umyti od panthene a loreal na rozcesavanie. Nikdy som to predtym nekupovala lebo som pouzivala kondicioner ale tieto sprayove balzamy som si zacinala vsimat az v DMke 🙂 inak sa o vlasy nejako
nijak nestaram a obcas si dam postrihnut , pripadne raz za cas skratit na postupku. Ale mavam ich aj dost casto zopnute v stipci, umyvam tak 2-3* za tyzden 🙂
Dcera si pochvalovala Aussie 🙂

alaguema
13. apr 2018

@sisa_dm ešte k tej henne - uvítala by som v DM aspoň jednu značku kvalitnej henny ako Khadi a pod. Momentálne je tá ponuka, čo sa týka henny chabučká. Hennofilky náročné v tomto smere neuspokojujete 🙂

amyqce
13. apr 2018

odkedy poznam toto, uverila som na zazraky. 👧
detske chumace vlasov, vylezane zauzlene vlasy, no problem 😉

xima
13. apr 2018

@alaguema dobrý postreh.. tiež by som uvítala v dm väčší výber henny na vlasy

laurita285
13. apr 2018

Bezparabénové a bezsulfátové šampony sú základ! 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@deti95060810 ja som počula(aj skúsila), že vlasy si vedia zvyknúť na pomalšie mastenie. Keď vydržíte párkrát neumývať si vlasy každé 2. deň, ale napr. každý 3. deň, tak postupne si vlasy navyknú a prestanú sa mastiť. Neviem, či je to dobrá rada ..ale moje vlasy si na to zvykli a verte mi, ja som si ich bola schopná umývať aj každý deň 🙂 Teraz vydržia aj 4 dni v poho stave🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@alobalka a čo hovoríte na ten sprej na odrasty Loreal? 🙂 Nefarbia sa potom ruky od vlasov, keď si náhodou prejdete po vlasoch?

alobalka
13. apr 2018

@sisa_dm dávam pozor na kožu na tvári, sem tam mi frkne (ale používam svetlejšie odtiene). S rukami neprichadza do styku. Po nasprejovani vo vlasoch zaschne a drží takmer 4-5 dní (do umytia) . Ani vankúš nezafarbi a kryje pekne. Dokonca minule mi frklo pár minikvapiek na biely pulover a zlcove mydlo + práčka to odstránili.

alobalka
13. apr 2018

@sisa_dm ruky po prejdeni vo vlasoch sa nefarbia

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@alaguema máte pravdu, "hennofilky" ťažko uspokojíme v tomto smere. Žiaľ, nakoľko až tak veľký dopyt po nich nie je, tak sa ponuku zatiaľ nechystáme rozširovať. 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@amyqce ja mám v obľube ten fialový 🙂

666timea
13. apr 2018

zdravim žienky, neviete mi poradit šampón na vyrovnavanie vlasov alebo nejaku overenu masku?

miska_p
13. apr 2018

Nikdy som nešetrila na výrobkoch, ktoré sa starajú o moje vlasy, keďže si dávam na nich záležať. Avšak si ich aj dlhé roky farbim a prave výrobky balea na farbené vlasy sú súčasťou v mojej kozmetike už roky. Sú aj cenovo dostupné pre každého a moje vlasy vyzerajú skvele . Rovnako aj balea lak na vlasy je asi jediný, ktorý mi ich nezlepi ...

khkt
13. apr 2018

Ja si rada dávam do vlasov oleje ako masku- jeden deň nanesiem, druhý deň umyjem (doma na materskej sa to dá 😉 ). Veľmi dobrý je rakytníkový olej a chcem vyskúšať aj arganový. V dm som našla širokú ponuku olejov, z čoho sa veľmi teším.

zbt138
13. apr 2018

@sisa_dm neviem či poznáš,ale Loreal Steam Pod žehlička na vlasy spolu s produktmi Steam Pod robia zázraky. Vlasy sú mäkké, jemné ,leskle 🔝 zrejme to nie je vec ktorú ma každá druhá žena doma,ale ja som zástanca toho,že do zdravia investovať treba a zdravie vlasov je tiež zdravie. A samozrejme mám rada masky na Vlasy,kúry,rôzne obklady. Skúšam aj také "domacke " 😁

atinkaa
13. apr 2018

no, niekedy tomu tak u mna bolo - dlhe blond vlasy, huste...aktualne po dvoch porodoch cosi zplihe, skoro stale aspon ja mam pocit umastene, ked je to volne lietave😔🙈🙊budem vdacna a vsetky dobre rady, tipy🙏😘

cilkau
13. apr 2018

SWISS O. PAR,GARNIER FRUCTIS,GARNIER ULTRA DOUX,GLISS KUR,SCHAUMA,Schwarzkopf taft,SYOSS,L ORéAL ELSEVE,🌜🙂😉😀😍😘❤👍🌳🍀🍀🌹🌷🍀🍀

le4
13. apr 2018

@sisa_dm myslim si, ze je to prave tym, ze dobra henna nie je v ponuke. Keby ste mali napr. Tu znacku Khadi, to by sa podla mna hned zvysil dopyt niekolkonasobne.

le4
13. apr 2018

A k otazke 🙂. Tema ma hned zaujala. Vzdy som chcela krasne vlasy, ale velmi som sa o to nepricinila. Momentalne si konecne davam pozor ako na stravu, tak na starostlivost - raz za cas dam masku, po umyti nanasam viac kondicioneru ako obycajne (pomohlo so suchymi vlasmi), niekedy pouzijem Dixi zihlavovu vodu na rast vlasov, kazdy den sa precesem, aby sa prekrvila pokozkana vlasoch, atd.