Tragédia v Bratislave

3. okt 2022

Ahojte, myslíte si že ten vrah zo včera čo prešiel na zastávke tých ľudí dostane v našej krajine adekvátny trest? Čítala som, že je to vyššie postavený funkcionár, bojím sa že zas vyššia moc zasiahne a jemu sa to len tak prepečie…a je mi z toho zle keď vidím že u nás sa za vraždy dostáva 5-10 rokov a za nájdenie marihuany 15…neviem si ani predstaviť že by tam bolo moje dieťa…

bublinka1426
3. okt 2022

dufam ze nie. poondiaty papalas. minimalne 20rokov !!!! je mi z toho zle a dufam ze sa to bude medializovat ako kauza Plackova a hovno z toho.

rikarika
3. okt 2022

Tak neviem kolko takychto tragedii sa este musi stat, aby nasa spolocnost pochopila, ze v parlamente treba riesit alkoholizmus a nie interupcie....

pribinak
3. okt 2022

@bublinka1426 minimálne 20 rokov určite nedostane, zas buďme reálni

To čo spravil je katastrofa, ale nie je to úmyselný trestný cin a preto minimálne 20 rokov nedostane

bublinka1426
3. okt 2022

@pribinak pisem moj pocit. viem ze 20r nedostane, ked za umyselne vrazdy sa u nas davaju 12 rocne tresty..ale kiez by dostal tych 20 rokov..

a_alexandra_a
3. okt 2022

Jazdil pod vplyvom alkoholu, vo vysokej rýchlosti a zabil min. 4 ľudí (snáď je to číslo konečné), prípad je silne medializovaný, takže možno dostane mimoriadny trest, exemplárny... ktovie

darius_a
3. okt 2022

Aký papalas?
Sak nech zverejnia identitu.
Až také "zviera" to nebude.
Ti nejazdia na skodovkach

pribinak
3. okt 2022

Mne skôr vadí, že teraz na tejto tragédii idu niektorí politici vytĺkať lacný voličsky kapitál a hlasy
Je mi tých ľudí a ich rodín veľmi ľúto, ale zas sa mi hnusi ako niektorí politici sa predbiehajú ako oni idu riešiť tuto tragédiu

mam1na
3. okt 2022

Pokiaľ pritlačíme ako verejnosť, aby sa to len opäť neututlalo do zabudnutia ako ostatné "vyšumené" tragédie, a konečne svoje spravia aj politici + sudca bude spravodlivý, riadne si to odsedí.
No obávam sa... Mám dôvodné obavy, že kým sa adekvátne KONEČNE nesprísnia tresty za alkohol za volantom, vec bude teraz naozaj horúca a potom sa to zase zametie, akože časom do akéhosi zabudnutia........
Toto len u nás môže prejsť.
Keď majú títo akože "papaláši" niekoho za sebou, na "dobrých" pozíciách - hore a majú tie správne karty moci....... Je mi z toho zle.
Obrovská tragédia. Dieťa, o ktoré ste sa trápili, nosili, bdeli pri ňom v chorobách, plakali s ním atď a niečo ho naučili, že dnes už mohol žiť svoj vlastný sen, príbeh, príde o život vinou arogantného agresívneho opilca za volantom, kt. ešte robil ramená,,, a vyhrážal sa zložkám, kt. zasahovali na mieste nesťastia......... 😭

rude_baby
3. okt 2022

@darius_a nebol to až taky papalas, len dáky sekretár deaf olympionikov, kt meno som nikdy nepočula...

monicka976
3. okt 2022

@a_alexandra_a prave na joj v spravach vraveli, ze podlahla dalsia osoba. Mna zaraza, ze vsade uvadzaju, ze bol arogantny a este sa hadal s policajtmi a zachranarmi, mal by dostat naozaj exemplarny trest hovado ozrate

janai1
3. okt 2022

@darius_a už dávno zverejnili Dusan Dedeček

pribinak
3. okt 2022

@darius_a však už zverejnili Dušan Dedecek

jarmila2010
3. okt 2022

@monicka976 bohuzial,aj na stranke policie slov.rep...informuju o smrti dalsieho dievcata 21rocneho :((

mimka1402
3. okt 2022

@a_alexandra_a Bohužiaľ už zomrela aj piata obeť... 21r žena... Hrozne

bloger
3. okt 2022

Vyjadrila sa k tomu aj expertka na trestné právo. Vraj mu za to hrozí 7 až 12 rokov. Veľmi pravdepodobné je, že dostane tých 12 rokov. Veľmi ma mrzí čo sa stalo. Vodičák by už nemal dostať nikdy.

monicka976
3. okt 2022

@jarmila2010 hrozne 😥 vsetko ze boli mladi studenti, zivot pred sebou a nejaky arogantny ozran to znicil v sekunde

zuzinabila
3. okt 2022

@rikarika na to máme 150 poslancov, aby riešili aj alkoholizmus,aj interupcie, aj kopec ďalších vecí

liloastitch
3. okt 2022

Vodičák zahodiť za psom, zhabať majetok v prospech štátu či pozostalých a zavrieť na pár rokov. Po prepustení uložiť zákaz užívania alkoholických nápojov a viac sa s ním nekašlať. A z funkcie dole okamžite . Kým budú tresty za alkohol za volantom také smiešne tak sa nič nezmení. Každému kto nafúka nad jedno promile okrem vodičského oprávnenia zabaviť aj auto. Teraz tiež kdesi ožratý naplieskal do stromu. Našťastie nikomu inému neublížil. A toto je na dennom poriadku.

autor
3. okt 2022

@bloger 7 až 12 rokov? To si snáď robia srandu…

deti95060810
3. okt 2022

neboj sa, už aj on zháňa kde akých kamarátov čo by mu pomohli a zmietli to na podmienku alebo čo najmenší trest- ako je zvykom na sk....

sirka9
3. okt 2022

@pribinak nie je to úmyselný trestný čin? Sadol si za volant opitý. Už len to, že v opitosti si sadne do auta je úmyselne. Ja by som ho zavrela do kobky o chlebe a vode, rezala a solila do konca života.

pribinak
3. okt 2022

@sirka9 nie, nie je. Môžeš sa hnevať a rozčuľovať, ale nie je

sirka9
3. okt 2022

@pribinak áno, z pohľadu práva nie je, bohužiaľ. Ale dobre mravy sa tiež dúfam budú posudzovať.

kiwi3
3. okt 2022

presne. hrozi 12 rokov maximalne a nejaky chudak, co ho chytia s marisou, co je vysostne jeho problem, 15 rokov!... nikdy nepochopim, ako sa toto mohlo stat, ani preco s tym uz davno nieco nespravili.

kukulienka999
3. okt 2022

Mna už v dnešnej dobre nič neprekvapí…ale prekvapilo ma, že sa nenašiel na tej zastavke nejaký duchaprítomný muž a nedal tomu hlupákovi jednu výchovnú, aby mal čo robiť v cpztke pri ratani vyrazených zubov. To je neprístupne, aby sa človek, čo na mieste zabil 4 nevinne duše choval agresívne a arogantne a po tak vážnej tragédii neprejavil ani trochu ľútosti, naopak vytiahol ego a bil sa do pŕs. Viem, že zivoty to už nevráti, ale taka osoba, ako spomínaný šofér si ani za 12 rokov neuvedomí, ako zničil rodinám pozostalým život. Keby si to uvedomoval, tak medzi prvými dáva rýchlu zdravotnú pomoc…1,2promile nezmení charakter človeka z dobráka na debila, naopak ukáže, aký v skutočnosti je!

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilope
3. okt 2022

@autorka v prvom rade to nie je vrah. Vražda je úmyselné privodenie smrti inému. Tu ide o neúmyselné privodenie smrti, teda o usmrtenie a (ťažké) ublíženie na zdraví. Určite sa to zamiesť pod koberec nedá a ak bol navyše pod vplyvom alkoholu, ako sa niekde uvádza, tak má navyše priťažujúce okolnosti a vyvliecť sa z toho, aj keby bol sám minister, určite nedá.
Okrem trestu odňatia slobody, ak má aspoň nejaké svedomie, si bude určite do smrti vyčítať akú chu*ovinu urobil. Neviem či to treba viac rozoberať, nechaj to na súd.

lenkakravcova
3. okt 2022

@rikarika Presne to sme dnes diskutovali v rodine.
Hlavne ze interrupcie sa tu riešia každé pol roka a alkoholizmus ako keby ani neexistoval. Ešte aj tie priblble reklamy typu "uži si život s borovičkou" na každom piatom bilborde ako keby to bolo v poriadku. 😐

narayan
3. okt 2022

... škoda že to nieje ako v Amerike, kde sa tresty násobia a odsúdia aj na niekoľko doživotných trestov. Tento nech dostane 12rokov, ale za každého mladého človeka, ktorému vzal život!

mjk40
3. okt 2022

Určite sa z toho nevyvlečie, pretože je to skutočne veľmi veľká tragédia a navyše jej okolnosti mu priťažujú. Takže asi to bude na najvyšší možný trest za túto kategóriu trestného činu. No, ale ak má známosti na vysokých miestach, teda lepšie povedané ak na tieto známosti niečo má, niečo o nich vie čo by nemala vedieť verejnosť, potrestaný síce bude, ale zas nie až tak prísne. Pravda, je to len moja špekulácia, môj osobný názor.