Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

lusilala
9. máj 2012

tiez som tak schudla,,,🙂) vazim menej ako ked som bola v puberte a to po oboch detoch :D chce to pohyb hlavne

mariankach
14. máj 2012

Ahojte, pripajam sa aj ja do klubu k vam, uz musim zacat, lebo sa zle citim. Odjakziva som vela sportovala a cvicila. Tehu som zacala nejak 65kg, dosla som az na 80kg a teraz mam 71,1. Chodim na korculky (obcas), pracujem (do roboty, homeoffice) a dost vela vyjedam sladke momentalne. Od porodu mam cca 4 mesiace, plne dojcim, takze to asi bude tazsie 🙂. Ale dik za prispevky, uz treba veru zacat 🙂.

jahodka11
14. máj 2012

no ja som pri druhom dietati pribrala len 15kg a teraz, 6 tt po porode mam svoju vahu....chce to 2 deti a nie je cas na nic...ani sa najest, haha 🙂

bzucinka2
16. máj 2012

@jahodka11 to nie je o detoch ale genetike, lebo kazde telo je ine, niektore kojenim chudne ine nie 🙂

kesis
16. máj 2012

Ahojte dievčatá 🙂 ...
Moja skúsenosť - teraz som 8 tt po porode, ked som otehotnela mala som 68kg, deň pred porodom rovných 100kg. Viete si určitepredstaviť aké to je strašné toľko pribrať, po porode som schudla na 91kg.
☹ prišla domov a zistenie že neoblečiem ma uplne položilo ... Nevadí povedala som si hlavne aby som malého kojila čo najdlhšie aby bol zdravý 🙂
Len po 3 tt som stratila mliečko ☹ bolo mi to strašne lúto ☹ ... Tak som sa pustila do chudnutia .... Odporúčam Vám Dukanovu dietu naozaj je super len sa treba odhodlať !!!
Teraz ju držím 3 tt a vážim 84kg čo je pre mna úspech, nemám moc času na cvičenie ale každý den prechádzky s kočíkom a večer brušáky zvládam 🙂 Takže naozaj Vám odporúčam 🙂

Dúfam že som aspon trošku poradila a budem rada ak sa možeme kontatkovať ako Vám to ide 😉

p.s: Moja naj kamarátka tak isto držala túto dietu a schudla za 4 mesiace 20kg... A jej sestra za 2,5 mesiaca 18kg 🙂

ivanulienka81
16. máj 2012

jeeej dievcata, dlho dlho som tu nebola, nejako nevydal cas... ani cas na chudnutie nebol 😅 🙄 ale teraz si sem tam kuknem na Joj Ste to, co jete a to ma zacalo znova inspirovat 😀
@bzucinka2 ako sa dari?

bzucinka2
16. máj 2012

@ivanulienka81 tak uz nejak neriesim chudnutie, ale drzim sa pod 60-kou, ale stale si davam trosku pozor co jem , nadalej cvicim, ale uz sa tak casto nekontrolujem, tohtomesacne vazenie este nebolo, tak uvidime akodopadnem 🙂 lebo 3 dni v Prahe s inou stravou neviem neviem 🙂 a ty ako? 😉
@kesis pri tej dukanovej musis varit kazdy den???

mirka7582
16. máj 2012

Ahojte a nejaka dieta pri kojení nejestvuje?

kesis
16. máj 2012

bzucinka2 nie nemusíš teda aspon ja to nerobím. Teda manželovi verím ale ja to riešim tak ... Kúpim si napr. kuracie alebo morčacie parky a to si dam, aj na obed... Ked tak am stale kuracie prsia hodím na vodu a za chvilku su hotové tak si nerobím starosti s tým ... Ale mam stale nizkotučné jogurty ked pocitujem hlad dam si 🙂

ivanulienka81
18. máj 2012

@bzucinka2 ja sa nekontrolujem uz vobec 😀 vaha sa toci kolo 63kg, co zase pri mojej vyske nie je az taka tregedia ako sa moze zdat, aj tak chcem schudnut tych 5kg, ale neda sa 😅 ked ja tak rada maskrtim 😀

ivanulienka81
18. máj 2012

@jahodka11 to zalezi od samotneho organizmu a od okolnosti 😀
ja som pri oboch tehu pribrala 8kg, po porode som bola do 3 tyzdnov v top stave resp. z porodnice som prisla vo vahe spred tehu.... ale potom prislo obdobie, ze som bola dost nevozna, cele dni sama s detmi, starsi syn je narocny na vychovu... takze utechu mi prinasala cokolada, som sa s nou dobijala, cez den som nestihala jedavat poriadne jedlo, dohanala som to po veceroch... tak a tu je vysledok

ivanulienka81
18. máj 2012

@kesis @bzucinka2 joj, ja by som chcela vyskusat tu dukanovku, uz mam aj otruby kupene 😀 este si musim nastudovat piect bagetky z tych otrub a mozno to skusim, aj ked to vsetko nechavam na jesen, ked uz pojde sprot do skolky...

bzucinka2
18. máj 2012

@ivanulienka81 no ja chcem este 4 ale teda maskrty je aj moj zabijak , lae hrdo prehlasujem, ze som uz 5 dni bez sladkosti 🙂
ja som pozerala tu dukanovku a je to v podstate len o respektovani jedla a uvedomovani si co mozes, ale uvidim ci vydrzim to odsladkostovanie sa a mozno sa ja vaha pohne este dole, lebo ja som teraz zo sebou celkom spokojna, lebo cvicenim som sa celkom fajn vytvarovala a tym padom svaly su tazsie, takze mozno bez cvicenia by som tie 4 uz mala dole 🙂 ale cvicenie ma dobija energiou 🙂

veronicka1901
18. máj 2012

Jeeej, ako super, ze je tu aj takato tema 🙂. Ja som v tehotenstve pribrala 20 kg, takze som mala nejakych 85 kg. Stale este odsavam mlieko, mala ma pol roka a za posledne dva mesiace som schudla 7 kg. Bohial moja mamina mi "hadze" polena pod nohy, lebo stale vypeka kolace, tak uz druhy tyzden stagnujem ☹.

ivanulienka81
18. máj 2012

@bzucinka2 ale aspon chudnes kvalitne, z tukov, nie zo svalov...
ja som tiez fasla od mm rotoped, ale deti dostali trampolinu, tak som si na nej poskala a koleno v cudu, tak sa bojim teraz, lebo jeden meniskus uz mam odfajceny 🙄
ale verim, ze sa coskoro nakopnem

bzucinka2
18. máj 2012

@veronicka1901 tak to je super, 7 kg 🙂
@ivanulienka81 ja doma nie, to ma tak nebavi, ale takto aspon vypadnem trosku pokeciam a hlavne si zamakam, takze ja radsej pomaly ako rychlo a s jojo efektom, dufam, ze takto sa k joju az tak nedostanem 🙂

veronicka1901
18. máj 2012

@bzucinka2 Dakujem, ale stale este obleciem len velmi malo svojej povodnej garderoby, musim este maknut 🙂

kesis
19. máj 2012

@ivanulienka81 No ved skus je to super ... 🙂 i ked teraz pocitujem únavu, je mi tak divno alebo neviem hlavne brať aj vitamíny ... ja som si kúpila a je mi lepšie .... 😨 chlebík? hm... vyskúšaj a poto povieš teším sa 🙂

bzucinka2
20. máj 2012

@veronicka1901 ale tak aj tak je to super uspech 🙂

ivanulienka81
22. máj 2012

@kesis no zatial len tak v malom, presla som na nizkotucne syry mozzarelu a cottage cheese, cerealie, zacala som si kupovat morcaciu sunku (vraj je bez tuku), ja sunky velmi nemusim, ale tak pri dukanke sa zidu, a kazde rano si dam lyzicku otrub a este teda chcem zacat piect domace pecivko s tymi otrubami... a mam velky problem s nizkotucnymi jogurtami... mne to nechuti, neviem si pomoct, aj tie ceralie som si do toho dala a iba ma natahovalo ☹ mozno chyba je v tom, ze ja kupujem biele jogurty smotanove detom a tak som automaticky kupila biely nizkotucny sebe... baby poradne nejake fajne nizkotucne jogurty... ja som skusila len biely rajo, ale ten neuspel a ochutene neviem ci je dobre....

katkapapacova
22. máj 2012

jaj baby ja som hrozna tak chcem schudnut a aj tak si dam cokoladu, no som normalna? ale taku chut som na nu mala, nejdem citat od zaciatku lebo je toho vela, mate nejake rady ako schudnut?na cvicenie niet casu a sladke je moja droga, no musim sa tej zavislosti zbavit

katkapapacova
22. máj 2012

@ivanulienka81 dakde som citala ze nizkotucne jogurty su horsie ako ked zjes normalne, nemusia byt smotanove ajle normalne nie nizkotucne, neviem sice preco

rikarika
22. máj 2012

ahojte dievcata, aj ja sa hlasim do tejto temy. Ja som po treťom porode zakotvila na váhe 80 kg - nezapla som vobec žiadne oblečenie spred tehu, kojila som len chvilu, ale po každom nakojení som zažívala obrovský hlad, spratala som velký jogurt s dvomi rožkami a celu študentsku pecat, jedine moje stastie bolo, že bola jesen a isla zima pod vetrovkou som skryla toho dosť. 1. marca som si povedala dosť a prehodnotila som celý moj životný štýl - inšpirujem sa najmä reláciou jste to co jite na prime. Ja nedržím žiadnu dietu, jem uplne všetko okrem tučného masa, sladkostí a zákuskov. Za 2,5 mesiaca sa mi podarilo schudnut 10 kg a cudujem sa len, že prečo som so zdravím životným štýlom nezačala už dávno. Snažím sa vela hýbat, obcas chodim behat, jem "tony" surovej zeleniny, pijem vela vody a obmedzila som večere.

katkapapacova
22. máj 2012

@rikarika ako dlho si kojila? ja nechcem rapidne chudnut lebo kojjim ale asi sa dam tebou inspirovat a tu studentsku pecat co mam otvorenu nedojem a zajtra asi koncim s vecerami

rikarika
22. máj 2012

mne sa dcera narodila v auguste a kojila som asi do novembra a dietu som zacala drzat az od marca takže to boli nezavisle stavy, ale ja nerada použivam slovo, že dieta, lebo ako som pisala, tak sa inspirujem najma programom jste to co jite a oni nehovoria o diete ale o zdravom životnom štýle, oni odporucaju jest vsetko a vela vela pohybu a vsimat si na potravinach ich zloženie, napr. v pohode si možeš dať lekvar ale taký domaci kde viem na sto percent že je najma z ovocia a nie lekvar z obchodu kde su možno 2%jahod a zvysok bordel

rikarika
22. máj 2012

@katkapapacova mne sa dcera narodila v auguste a kojila som asi do novembra a dietu som zacala drzat az od marca takže to boli nezavisle stavy, ale ja nerada použivam slovo, že dieta, lebo ako som pisala, tak sa inspirujem najma programom jste to co jite a oni nehovoria o diete ale o zdravom životnom štýle, oni odporucaju jest vsetko a vela vela pohybu a vsimat si na potravinach ich zloženie, napr. v pohode si možeš dať lekvar ale taký domaci kde viem na sto percent že je najma z ovocia a nie lekvar z obchodu kde su možno 2%jahod a zvysok bordel

katkapapacova
22. máj 2012

@rikarika no to je pravda ze lepsie domace, u nas je problem aj ten ze svokra je zvyknuta vsade davat vela domacej masti, niekedy mi je az zle ked daco jem a vidim tolko tuku, problem je ze varit pre seba samu nemozem a ani nechcem lebo ona sa hned urazi, od kedy som u nich tak som dobre zivena ale mi zle ked na seba pozriem v zrkadle, k tomu popraskane brucho z tehu a je mi do placu

ivanulienka81
23. máj 2012

@rikarika aj ja sa inspirujem tym programom Ste to co jete...
baby takze k tym jogurtom, ja sa orientujem trocha aj touto tabulkou a tam je ten inkriminovany nizkotucny jogurt 0,1%, presne taky som kupila a neda sa to jest, pozerala som smotanovy ten je 10%... tak co mam namiesto toho kupovat, existuje aj nieco medzi tym? http://www.dukanovadieta.com/zoznam-povolenych-...
rikarika ja si pomaly domacnost vyzbrojujem zdravymi potravinami.... napr. vegetu som uz davno vymenila za cistu zmes susenej korenovej zeleniny a vnate bez soli a samozrejme bez glutamanu, beznu detsku krupicu som vymenila za spaldovu celozrnnu krupicu, tucne syry sme vymenila za nizkotucne, pribudli mi razne a spaldove celozrnne muky, tekvicovy olej, amaratove gulicky, povinnou vybavou su jacmenne krupky, ovsene vlocky, v jednom obchodaku som vycihala tu morcaciu sunku bez tuku (to vymenime za detske sunky, moravske maso a prazsku sunku), stare zname su u nas strukoviny ako sosovica, fazula, cicer aj cervena sosovica, ovocie a zelenina su samozrejmostou, pouzivam minimum tukov pri vareni, kde som aj olej vymenila za riadne maslo (aspon kde sa to da), pijem cistu vodu (sladke prilezitostne)... cize pomaly to zavadzam, tak nenutene 😀
ja som mala vzdy velmi blizko k zdravej strave, milujem ovocie a zeleninu, nikdy som nemala problem s nadvahou, vlastne ani teraz ju nemam 😅 ale citim sa zle, ako keby som sa o seba nestarala, svalstvo ochabnute, a po 2 tehu je to rozlozenie postavy dake ine 🙄
cize dve velke zmeny potrebujem zaviest, tiez nejako nenutene 1. vyradit cokoladu, 2. cvicit
rozmyslam, ze v prvej faze prejdem na tie 80% cokolady 😅
fu ci som sa rozpisala, radsej idem ta... 😝 😀

bzucinka2
28. máj 2012

@ivanulienka81 a activia ma kolko % 🙂 ozaj a preco sa v tej dukanovej nesmie ovocie, tak to mi tam dost vadi ☹