Čo sú normálne porcie pre ženu?

29. apr 2024

Baby, ktore mate zdravu vahu, nie ste enormne sportovo aktivne, prosim vas, napiste mi velkost vasich porcii. Lebo v nasej rodine sa odjakziva doslova zerie, jedno cez druhe, vsetci sme tlsti a ja vobec neviem odhadnut mnozstvo, ktore mozem zjest. Chcem schudnut. Co je normalne? Alebo najdem nieco na internete? Nejaku inspiraciu. Neviem si zapisovat kalorie, kedze netusim ako tam mam nahodit varene jedla.Dakujem.

autor
29. apr 2024

@breznica pomlc, viem ze robim chyby
@mmoni89 klasika smazene. Jeden na obed, druhy poobede tak do ruky.

breznica
29. apr 2024

Tak máme mlčať alebo radiť? Milujem ľudí, ktorí si pýtajú radu a keď ju dostanú, tak všetko zhejtuju

rozculena
29. apr 2024

@breznica ja zjem tri párky normálne na raňajky,ale teda bez chleba...a musia mať vysoký obsah mäsa...nie denne,tak 2x do mesiaca

h2
29. apr 2024

Nalož si úplne normálne, tak, ako doteraz. Potom všetko, čo máš na tanieri, rozdeľ na polovicu. Jednu odlož do chladničky, dáš si na večeru, alebo na druhý deň na obed, druhú zjedz. Budeš mať pocit, že si mala málo a že by si ešte chcela, ale vydrž, po chvíli to prejde. Keď budeš hladná, vypi pohár vody.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
breznica
29. apr 2024

@rozculena autorka ich asi bez chleba neje, inak by si tu nepýtala rady

mamamasama
29. apr 2024

No podľa chuti. Sushi viem zožrať ak pol kila. Knedlik mi staci jeden a trocha omacky.

personality
29. apr 2024

No vieš čo by si mala? Jesť na 70% správne veci, pre začiatok a tých 30% si daj to, čo ľúbiš avšak rataj si ten kalorický príjem, lebo aj ja som sa rozčuľovala, že čo nechudnem, keď som stále na diéte, možno 3-5 dni som do mesiaca presvihla ten kalorický príjem na chudnutie, ale presvihla tak že som miesto 1500 kalórií zjedla 3000. No takže sa mi zdalo, že stále som na diéte a len pár dní výnimka, ale keď som si spočítala ten príjem za mesiac, tak mi z toho vyšlo, že fakt som nemohla schudnúť, možno tak 1 kg, čo sa mi zdalo málo, ale tak matematicky to sedelo.

luccija
29. apr 2024

@majamat ja kupujem z Lidla a dávam ho do rúry bez oleja je výborný.
Autorka tebe stačí vynechať tie nanuky a trocha dávať pozor nedáš si 5 knedli, ale 2, namiesto smotany si daj skyr jogurt, acidko zelené, biely jogurt a do toho ovocie, trocha orieškov a pôjde to.
My mame doma veľké taniere a strašne to skresľuje🙂

mmoni89
29. apr 2024

Tak ten druhy urcite nie.a najlepsie vobec smazene

zic
29. apr 2024

No ale ty nemusis vazit donekonecna vsetko... Pohraj sa s tymi tabulkami... zistis, ze kuracie stehno s rozumnym mnozstvom ryze a zeleninovym salatom ma tolko a tolko (nie vela) kalorii... Zistis, ze kysla smotana vecer je zabijak a s tym rovno prestan.
Zistis, ktory jogurt kolko ma kalorii (mas tam balenia / vahy)... potom to uz budes mat v hlave... zistis, ze na svoju vahu mozes zjest
1x vajce s 1 krajcom chleba a zeleninu, potom 1 150g jogurt, na obed stehno s ryzou, na olovrant kus mozarelly a na veceru idealne nic (napriklad)... a takto to budes mat v oku za 2-3 tyzdne....

daniela2202
29. apr 2024

@viestta to máte vy v rodine zaužívané ? ...😂

dankabetka
29. apr 2024

Ahoj, ja som sice nikdy nechudla, a teda uprimne to obdivujem, pretoze nezjest, co mam rada, je take trapenie....( teda moj pohlad ) ... Ale ak smiem trosinku poradit.....ak by som ja chcela chudnut ( zatial nemusim, ja som ta " vychrtla postava") tak by som zacala s varenim veci, ktore az tak moc nemam rada...aby ma ani nelakali pojedat ich, alebo by som ich dochutila malicko...aby mi skratka to jedlo nechutilo.... Poznam to na sebe ( chodim denne na obedy ) ak navaria nieco co nieje dobre dochutene, tak niesom schopna toho vela zjest, alebo ak je jedlo co " nemusim" staci mi stika a som az prejedena 🤣.

autor
29. apr 2024

@zic mas pravdu, od zajtra idem do toho. Vdaka

@dankabetka rozumiem co chces povedat ale takych jedal spocitam na jednom prste😅 a hlavne moj muz sa neprisposobi a stale tu budu lakadla.

reddflowerlife
29. apr 2024

To nemyslis vazne ze dokazes zjest celu pizzu sama

autor
29. apr 2024

@reddflowerlife no vidis to

lujza123
30. apr 2024

Ješ hrozne vela a nezdravo

Ta smotana k tv a pol litra mlieka je riadny úlet, k tomu klasická Slovenská kuchyňa, múčne, snažené, údeniny.

Fakt skús tie tabuľky, na jedlo sa sustred (žiadny mobil ani TV pri jedle), nenakladaj si dupľu.
Ono je to tazke keď je človek zvyknutý na takéto z domu, ale postupne sa to dá. Každe jedlo ma svoju zdravšiu verziu. Neviem koľko mas rokov, kým si mlada telo to zvládne a je iba tučné, s vekom pri takejto strave prichádzajú aj choroby, rakovina hrubého čreva, cukrovka, zvýšený tlak, cholesterol

katulienkax
30. apr 2024

Vela toho jes, kebyze tolko jem ja mam viac ako 100 kil zachvilu, z kazdej porcie uber polovicu, hned toho bude menej. Neporovnavaj sa s chlapmi, ti mozu jest ovela viac a nepriberu, maju rychlejsi metabolizmus, 3 parky je teda dost, 3 vajcia tiez, aj ovocie mamcukor, ked zjes kilo za den, jento dost cukru

autor
30. apr 2024

To co som napisala nejem denne vsetko, jedine to mlieko a smotanu, proste si dam salku k ranajkam a salku k obedu a mate pol litra, ale uz prestanem.

caroline_
30. apr 2024

@reddflowerlife to je problém? Ja som si myslela ze každý človek zje celú pizzu sam, ešte som nevidela niekoho kto by to nezvládol :D

mandzula
30. apr 2024

@caroline_ zvladnut sa to da, otazne je, ci si to clovek vzhladom na vahu moze dovolit. Kedysi davno, ked som mala 20 rokov, zjedla som ju celu aj ja, dnes si dam 2-3 trojuholniky a bohato mi to staci.
@autor vies, kde je tvoj problem - je aj v mnozstve a aj v zlozeni stravy. Prinut sa zapisovat do tabuliek, tie ta nasmeruju k spravnym mnozstvam. Ak sa na to necitis, uber z porcii, jes naozaj velmi vela.

tiezjedna
30. apr 2024

@reddflowerlife ??? aj moja 7 ročná dcéra zje celú pizzu sama. Čo je na tom?

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
30. apr 2024

@tiezjedna ak si myslis, ze 450 az 500 g jedla, ako je pizza, je v poriadku zjest naraz, tak si mozete casom zarabat na problem. Musi to riadne zatazit travenie plus to ma vela energie - nahod si pizzu do tabuliek a zistis, aky podiel z celkoveho denneho prijmu ti "ukradne".

mondolina
30. apr 2024

v živote som nezjedla sama celú pizzu 🙈

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
30. apr 2024

@mandzula mám 45+, problém žiaden, postava v poriadku, cholesterol a ďalšie hodnoty tiež (zrovna minulý týžden prebehla preventívka, tak aktuálne). Ja si dám pizzu tak raz za pol roka a vždy ju zjem celú😉 Vzhľadom na výdaj, ktorý mám mi takýto kalorický príjem nijak nevadí a to, že som potom "na nosítka", to je jasné, ale nijak mi to pri tej frekvencii nevadí

mandzula
30. apr 2024

@chodec15 tak, tak, toto si mnohi ludia neuvedomuju a su to ti, ktori ti potom hovoria "jem malo a aj tak priberam".

hopsas
30. apr 2024

Moja strava na deň : ráno jogurt, ovocie, obed bez polievky väčšinou šalát, ryba, cestoviny, ak knedla tak maximálne 2 kúsky, večera len ak som hladná a vtedy nejaká zelenina alebo polievka. Za deň jedna sladkosť.

caroline_
30. apr 2024

@mandzula tak tiež je rozdiel pizza a pizza, my s mužom jeme len vegansku, kde je zelenina, ani syr tam nie je, a keď si to porovnám s takým menu v restike kde je polievka hlavne jedlo aj dezert, tak zas tak veľa mi to nepríde