Cvičím, no aj tak stále priberám

denisastf
19. aug 2020

Ahojte ,
Už 2 týždne si poctivo počítam kalórie , dodrzujem kalorický deficit + cvičím kardio a pribrala som 1,1 kg . Ja viem že za 2 týždne nemôžem očakávať nejaké zázraky , ale prečo priberám? (Vážila som sa ráno nalačno)

janinka007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinka007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
777januska777
19. aug 2020

@denisastf pozri sa ty potrebuješ kaloricky deficit, ale nemôžeš nikdy ísť pod bazálny metabolizmus (to potrebuje tvoje telo na normálne fungovanie v pokoji) a ty si pod bazálny metabolizmom. Takéto dlhodobé stravovanie spôsobuje to že nechudnes a že máš spomalený metabolizmus a hlavne ak v tomto budeš naďalej pokračovať riskuješ svoje zdravie.

777januska777
19. aug 2020

@denisastf na tejto stránke si vypočítaj koľko máš prijať kalórií a v akých množstvách na bielkoviny, tuky a sacharidy: https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka?fbcli...

hopsadobrandejsa
19. aug 2020

@denisastf

Zalezi na tom aky mas ciel. Chces len schudnut alebo chces mat aj vypracovane telo? Chces mat aj fungujuce svaly ktore zvladnu fyzicku zataz alebo ti ide cisto len o zbavenie sa tuku?

Ono zas nie je chudnut ako chudnut. Existuje "rychla" cesta ktora sa vo vseobecnosti neodporuca a potom existuje pomalsia cesta ktora ti da lepsie vysledky.

To co ti odporuca kamoska ohladom konzumacie 500kcal menej je rychla cesta, ale moze to mat aj neziaduce efekty. Kazdy z nas by bol rad keby existovala rychla cesta k velkym svalom a sexy telam, ale bohuzial tak to nefunguje.

Ja ako ectomorph som mal vzdy problem pribrat a hoci mam teraz treningovy plan a pozeram na to co jem, vo vseobecnosti sa neobmedzujem. Jednoducho konzumujem jedlo ktore telu viac prospieva. Ak by som chcel "len pribrat" tak sa stravujem vo fast foodoch.....to je ta jednoducha rychla cesta.

Ja si myslim, ze najjednoduchsie pre teba bude ak tu ludom povies aky mas ciel a nasledne ti aj oni budu vediet lepsie pomoct. Chces len schudnut alebo chces vymenit tuk za svaly pretoze len znizeny prijem zivin nie je odpoved na tvoj problem.

Ak chces znizit podiel tuku vo svojom tele a jednoducho nemas cas intezivne sa venovat sportu ci uz z osobnych alebo pracovnych dovodov, najjednoduchsia cesta k schudnutiu je uprava jedalnicka a ziadna nutena hladovka.

Obmedzit biele pecivo a viac konzumovat celozrnny chlieb ktory obsahuje viac vlakniny a tym napomaha traveniu, nizkotucne mlieko, jogurty, ziadne ochutene cerealie ale skor psenicne vlocky, ovocie, zelenina. Obmedzit sladene vody ako cola a podobne, majonezy atd.

Da sa plnohodnotne najest aj mat peknu postavu len treba chciet.

michallifestyle
19. aug 2020

@denisastf Nezabudni že aj ked chudneš a cvicis priberáš na svaloch to znamena ze mozno nebudes mat 60kg viac tuku ale 61kg ale cast tuk ale viac svalov do budúcna ked budeš dlhsie cvicit...Nerataj každe kilo pretože zalezi kilo coho...
Pokial nejdeš na sutaž nemusíš jest 6x denne staci ti ako to robíš uplne bud v klude 😉 Robíš to dobre

sunny8
19. aug 2020

@marticka85po aj keby o polnoci 🙂 snáď vydrží nejesť od 6 hodiny robí to pre seba

hopsadobrandejsa
19. aug 2020

Asi najpodstatnejsie co som zabudol je, ze nizsi prijem kcal a zvysena fyzicka aktivita ( cardio ) je celkom nebezpecna kombinacia. Fyzicka zataz stoji telo energiu cize dostatocny prijem kcal je velmi podstatny. Cvicenim nedosiahnes len chudnutie ale automaticky stimulujes svaly v tele ktore potrebuju ziviny na regeneraciu a rast. Menis tuky za ciste svalstvo. Nespravnym stravovanim skodis sama sebe.

Ak mas zaujem ist cestou ktoru ti odporucila kamoska ohladom konzumacie mensieho objemu kcal, osobne ti odporucam neprehanat to s cvicenim. Tvoje telo nebude mat dostatok zivin na regeneraciu a jedine co dosiahnes bude katabolizmus svalov pocas noci kedze telo cerpa energiu aj pocas noci.

marticka85po
20. aug 2020

@sunny8 tak toto by som uz vobec neradila.len sa este viac vyhladuje a potom pridu nocne najazdy na chladnicku. Kalorie maju rovnaku hodnotu o 18tej aj o 21vej. Ide o to aby sa najedla posledne jedlo dna najneskor 2-3 hodinky pred spanim. Ak chce clovek chudnut,musi mat vydaj vyssi ako prijem,nezaleziac kolko je hodin.

sense
20. aug 2020

@michallifestyle nepíše aké cardio robí ale ak necvici hiit, tak z bežného cardia na nízkej intenzite jej moc svalstva nenarastie a za dva týždeň 1kg svalov nepriberie z cardia už vobec....

miskaradko
20. aug 2020

Lebo ti rastie svalova hmota pomaly...po mesiaci sa to upravi a telo zacne chudnut. Za taky cas si telo upravuje vodu,tuk a vsetko okolo toho.

bellla25
20. aug 2020

@denisastf ved mas stravu pod bazalnym metabolizmom. Co sa cudujes pri svojej vahe musis zjest aspon 2500 kcal. Rychlo kvasene chudnutie s jojo efektom asi nechces dosiahnut. Len vyvazena dlgodoba zmena

denisastf
autor
20. aug 2020

Ďakujem za rady , naozaj mi vyšlo že mám stravu pod BMR. Skúsim teda zmeniť porcie jedla aj jedalnicek. Dúfam že tá váha pôjde časom dole. Vďaka