Cyklická ketogénna diéta - skúsenosti

shanis
14. jan 2014

Ahojte, s priatelom chceme vyskusat, udajne je velmi ucinna. Potesi, ak ma niekto pre mna radu, alebo skusenost...jedalnicek, ubytok na vahe a pod. Dakujem🙂

petka2284
13. aug 2014

Pýtali ste sa, ako sa javí ketóza na ,,cikacom´´ prúžku, prikladám foto ideálne silnej ketózy g/mmol.

hmmm71
14. aug 2014

@petka2284 Ahoj Petka, je to 9-ty den 🙂 Mam pocit, ze sa mi trosku zmensilo brusko, takze asi som na dobrej ceste. Kolegovia vzdy nosia dobroty, kolace, ovocie, cokolady, ale poctivo odolavam 😀 A ty ako?

petka2284
14. aug 2014

Ja dobre, až na tie prechody do ketózy....stále nie a nie si zvyknúť....vadia mi bolesti hlavy, malátnosť, únava, spavosť....ale tak na druhý deň už som jak králiček duracel. Problém je vždy len prvý deň. Aktuálne po 24 dňoch mám -7 kg. Cítim sa super 🙂

hmmm71
14. aug 2014

@petka2284 A kolko chces celkovo zhodit? ja chcem 10 a davam si na to 2 mesiace, aj ked radsej by som bola, keby to bolo za 3 dni 😀 ale aj 2 mesiace su celkom kratka doba. Bolesti hlavy mam skoro kazdy den..ale netrva to dlho, zacne boliet a este skor ako si zmyslim dat liet, prestane, chvalabohu. A ako budes riesit, ked sa dostanes na idealnu vahu? len tak to ukoncis?

petka2284
14. aug 2014

@hmmm71 ja by som chcela dat 20.aj viac. Ked ukoncim po 6tyzdnoch keto,tak pojdem sacharidove vlny alebo racio, tuky a cukry na minime.

miskap2111
14. aug 2014

@petka2284 možem sa spýtať koľko meriaš a koľko si vážila pred touto diétou?

bianka...
14. aug 2014

@petka2284 ahoj,citam si ta a dost ma zaujala ketoza.Ale mam v tom salat...kde si si prosim ta nastudovala o ketoze.Ja potrebujem niecobzo sebou robit !!

petka2284
15. aug 2014

@bianka... Je toho na nete vela...ak to mam zhrnut, tak je to dieta pre bodybuilderov....kulturistov, ktory sa potrebuju zbavit prioritne co najvacsieho mnozstva tuku a neprist o svaly. Nazory a stranky sa v mnohom lisia, ale v konecnom dôsledku je to len kvoli tomu, ze aj my sme kazdy iny 🙂 Daj do googla cyklicka ketogenna dieta......cista ketogenna dieta je vyuzivana skor v liecebnych procesoch a chudnutie je len vedlajsi proces.

petka2284
15. aug 2014

@miskap2111 172/108 aktuálne 172/101 po necelych 4 tyzdnoch.

miskap2111
15. aug 2014

@petka2284 pekne. Ja som na tiež teraz na ketogennej diéte, ale snažím sa neísť do vysokých hladín ketolátok (kvoli joj efektu- keď je organizmus dlho vyhladovaný, tak potom "schmatne" už všetko 🙂 ). Ja si udržujem slabú ketózu - zhruba ten prvý ružový štvorček na papieriku. Tiež mi to ide pekne - za 2 týždne 3 kg, ale ja idem z nižšej hmotnosti (mám 173 cm a mala som 70kg. Teraz po 2 týždňoch mám 67). Ešte chcem dať dole cca 2 kg. Ja ale "necyklím", každý deň mám aj sacharidy, ale maximálne do 50g, aby som si udržala aspoň tú slabú ketózu.

bianka...
15. aug 2014

@petka2284 citala som aj tu je to dobre rozpisane http://www.zradielko.sk/2011/06/dieta-tukom-jes... a je tam aj jedalnicek http://www.zradielko.sk/2011/07/chudneme-slanin... tak nieco na podobnej strave papas aj ty?? Ja sa kusok obavam mojho zlcnika, ci to vydrzi...ja mam 169 cm a 80 kg, chcem ist na 68-69...aby tam bola 6...Viem,ze vela su cm...ale tak aj kg potesia.Pekne som sa zas vykrmila, ale to je moja lenivost a vecerne jedenie a vinka pred TV!!!! moj moze ziest aj cely stol a mne sa staci len vyparov nadychnut a kysnem !!!!!

petka2284
15. aug 2014

@bianka... všetko priberanie je o spomalenom metabolizme (nehovorim o zdravotnych dovodoch), a metabolizmus si spomalujeme sami, tym co jeme, nepravidelne, malo a pod. Zlcnikari by nemali mat problem s touto dietou, niekde som citala, ze to nema vplyv na zlcnik, samozrejme nikto nekaze jest od rana do vecera klobasy a slaninu.....Zdrave tuky su efektivnejsie a zdravsie....vid hore 🙂 Vela zdaru....treba sa aj hybat....a treba si v tom najst zalubu .-)

tenerifka
15. aug 2014

@petka2284 Ahoj, pravdupovediac, pre mna je toto novinka, mohla by si dat link na priklad tyzdenneho jedalnicka? Potrebovala by som dat dole cca 4-5 kg (mam 167cm a 60kg hore-dole), pecivo,muku,ryzu, zemiaky a sladkosti nejem vobec uz dlhu dobu, moj jedlanicek tvori zelenina (surova aj varena), vajicka, ryby, chude maso, obcas biely jogurt a cerstvy syr, kazdy den nejake 2-3 pohare sucheho vina, ale vaha je na tom stale rovnako, ani nechudnem, ani nepriberam.....pohyb mam minimalny, su dni, ked si zacvicim tak 15 minut nejake drepy, kliky a brusaky. Je to ine teraz po 40-ke a troch tehotenstvach ako ked som mala 22......

bianka...
15. aug 2014

@petka2284 velmi ma to laka a pustim sa do toho, prosim ta mohla by si napisat napr.aspon tvoje nejake dva dni co tak papas? Ja si urobim poznamky a pojdem do toho, kupim tie pasiky.A skusim to 🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkylinky
16. aug 2014

@petka2284 ahoj petka. Ako často skúšaš cikacie prúžky? Ja som dnes 3 deň a neukázali mi vela ketonov a este co zvyknes jesť po ketoze( má nevie napadnúť ako sa ta druha fáza vola 😄

petka2284
18. aug 2014

Ja si vzdy testujem len zaciatok ketozy, ci uz som v nej. Po 2 tyzdnoch uz to budes citit sama 🙂 - Slaba fialova = málo tukov, mozno aj dodrziavas cukry na minime, ale malo tukov davas....Neznamena to, ze treba jest vela slaniny, lebo tu je vela kalorii, skor si treba po kazdom jedle dat lyzicu kokosoveho oleja. Po jednom dni uvidis tmave policko.
prip, Ti nieco co jes skodi a vyhadzuje ta z ketozy. U niekoho to moze byt aj kava....TIP: Pridaj si do kavy platok masla.... - 82%

petka2284
18. aug 2014

@tenerifka myslim, ze by stacilo aerobne cvicenie....beh, bicykel, rychla chodza. Ked jes to, co si napisala, tak by vaha este mohla ist trochu dole. Zrejme mas kvoli nedostatku pohybu spomaleny metabolizmus.....takze pohyb a dolezita vec - VODA !

petka2284
18. aug 2014

@bianka...
@tenerifka
Raňajky: tri vajíčka (úprava je na Vás) + 1/2 šalátovej uhorky
Desiata: camembert syr alebo iný tučný alebo kyslá smotana 16%
Obed: Br. mäso dusené na šťave alebo pečené, ryba, kura, to je fuk, nejaké mäso, najlepšie steak 🙂 Ked je kura, tak si po obede dám lyžicu olivového alebo kokosového oleja, keďže kur. mäso má viac bilekovín ako tukov + listový šalát alebo paradajka, pridaj domácu tatarku a tuky máte v suchu.
Olovrant: avokádo, alebo tvaroh so škoricou
Večera: Mäsko alebo niečo grilované, rebierka atď, príp. klobáska, listový šalát,
Ja som väčšinou na večeru dávala len šalát s vajíčkom a kúskami mäsa.....veľká dávka oliváča.
Základ je piť.....strava Vás donúti piť viac, keďže papáte slané a mastné. Ale 3-4 litre čistej vody sú potrebné. Je grilovacia a opekacia sezóna, takže ideálna na túto diétku. Hlavne treba študovať zloženie klobás a tak....Nech tam neni samá múka, škrob a sója....Naj sú domác klobásy, ale dajú sa kúpiť dobré na opekanie aj v LIdli. pravidlo by malo byť 85 a viac% mäsa.
🙂

petka2284
18. aug 2014

@helencek ano prioritne bola vyvinuta a skumana v laboratoriach na zvysenie ketonov, ktore vyuziva mozog ako primarny zdroj energie. Ketolatky znizuju epilepticke zachvaty az o 70%. Tato dieta znama aj ako paleo - v benevolentnejsej miere je odporucna najma detom - epileptikom. U dospelych taky uspech nezaznamenali. Jednoducho deti mali lepsie vysledky. Zial telo vyuziva prve ako palivo sacharidy, t.j. tuky uklada. Ked mu vsak sacharidy nedame mozog prepina, hlada iny zdroj energie. Tvoria sa ketolatky...ketony. Spaluje sa tuk, nie len prijaty, ale aj ten, ktory je v zasobach.

tenerifka
18. aug 2014

@petka2284 vdaka za tip na jedalnicek, robim to teda uz 2 dni dobre. Vodu pijem viac ako 3 litre denne. Dnes som mala o 0,5kg menej ako vcera, mozno to ma suvislost, mozno nie, uvidime.
Citala som o tej diete na nete a nazory sa roznia, niekde pisu, ze max. 5g sacharidov na den, niekde 30g.....maju na mysli sacharidy skryte napr.v jogurte ci avokade.
Takisto co sa tyka alkoholu sa nazory mylia, niekde ho zakazuju uplne, niekde povoluju trochu sucheho vina ci sampusu.....co myslis?

petka2284
18. aug 2014

@tenerifka To je všetko o človeku. Ako už som písala vyššie...niekoho z ketózy vyhodí aj káva...niekto si dá každý večer pohár suchého bieleho vína a je v pohode. Takže treba skúšať a testovať sa. Sacharidy majú byť na minime.....5g je blbosť, lebo to prekročíš aj keby si nechcela, presne ako si napisala, smotana, zelenia, vsade su sacharidy. Da sa to udrzat pod 20g, menej som nedala.

tenerifka
18. aug 2014

@petka2284 Aj ja si myslim, ze tych 20g je optimum. Inak da sa ketoza zistit aj z krvi? Lebo lekaren nemam poruke a doma ma manzel to pero na zistovanie glukozy z krvi, stacilo by to vediet aj tym, ze mi glukoza klesa?

bianka...
18. aug 2014

@petka2284 Dakujem za jedalnicek. Takze normalne vyberiem domacu klobacku upeciem ju ci uvarim a zjem? Tedaaa mam dobre domace, jasne ze ju neziem celu 🙂 Inak takto nejak som si to predstavovala, takze avokado mozem, v zivote som ho nejdela 🙂 Dnes som hladala papieriky, tak mi ich objednaju. Ja idem do toho, ale som pred menzesom tak sa nejdem este stresovat, ale idem do toho. Snad to moj zlcnik vydrzi tolko bielkovin.

petka2284
18. aug 2014

@bianka... bielkoviny su s tukmi v pomere 1:2. Pozor vyssie, nemozes prijat viac biel,ako tukov. Inak v obdobi menz. sa telo nalieva....nevaz sa.....budes mat viac a je to demotivacne🙂Klobasa je super, ja som si varila...ale aj grilovana je super.🙂 Baby ale hlavne sa hybte,,..ide to rychlejsie 😀

petka2284
18. aug 2014

@tenerifka ako som pisala vyssie keto pasiky su spolahlive tak na 50-70%. Hladina cukru v krvi je smerodatna, ak mas cukor pod 4 si v ketoze.

petka2284
18. aug 2014

Dnes druhy den po ketogenke....treba si dat pauzu....dodrziavajte to aj Vy. Kamos je v ketoze prakticky nepretrzite rok a pol. Maka, je trener a vyzivovy poradca. Ale ja som sa rozhodla striedat racio a keto, takze idem mesiac bielkoviny, pohyb a sachre na minime. Je to zaruka udrzania aktualnej vahy a moznost sa viac hybat. Ketonky som s vami o mesiac sa vraciam 🙂 Dam info, v com som sa citila lepsie. Btw: chybala mi zelenina a ryza 🙂

tenerifka
19. aug 2014

Teraz rano som si merala cukor a mam 4,2.....takze ozajstna ketoza to asi este nie je (vcera bol sampus, dnes uz vynecham), ale mam za tie 2 dni takmer kilo dole, aj je to normalne vidiet, su mi volnejsie nohavice(su to moje posledne kila, co chcem dat dole). Na tejto diete/alebo teda skor stravovani/ ma motivuje to, ze sa nestracaju svaly a strava je zdrava(ak sa klobasy nahradia napr.rybou s olejom)

petka2284
20. aug 2014

@tenerifka Pochopila si 🙂) Sampus je sladky jak ,,cecek´´ 🙂