Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
adkat13
7. apr 2015

@bandura to je príliš krátky čas... viem to z vlastnej skúsenosti, lebo sa tiež pokúšam schudnúť 30 kg... za 7 mesiacov sa mi podarilo zhodiť 17 kg a teraz to už ide tak pomaličky, že predpokladám, že tých ďalších 13kg mi bude trvať minimálne ďalších 7 mesiacov... prvých 15 kíl išlo skoro samo, teraz už je každé kilo makačka... mám obmedzenú stravu (ale nijako drasticky) a 6x do týždňa cvičím... viem si síce predstaviť stravu obmedziť ešte viac, ale ja som nechcela, radšej nech to ide trošku pomalšie, ale natrvalo 🙂 držím palce, aby to išlo podľa tvojich predstáv 🙂

bandura
8. apr 2015

@adkat13 adka môj znamy zhodil za 4mesiacou 30kg a to len znizil porcie a spet sa mu to nevratilo a pritom ma davno po 50tke takze asi tak...ide vsetko len treba chciet...ale kazdy organizmus je iny....ty mas kolko rockou?

adkat13
8. apr 2015

@bandura ja netvrdím, že sa to nedá, len je to podľa mňa vražedné tempo a nie je to zrovna najzdravšie, to by ti povedal asi každý lekár 😒 a schudnúť každý mesiac 7,5 kg štyri mesiace po sebe to sa mi naozaj zdá až nereálne. a ešte k tomu len zmenšením porcií, bez cvičenia... a ide aj o to, z akej hmotnosti chudol, lebo ak mal predtým 150 kg, tak sa to dá, ale ak ideš napr. z 80 na 50, tak to už je iné... ja mám 31 a som dosť prekvapená, že to ide omnoho pomalšie, ako keď som mala 20 ☹

miskap2111
11. apr 2015

@bandura podľa mňa je 30kg za 6 mesiacov tiež nereálne- hlavne asi v tvojom prípade. V nejakej inej téme píšeš, že máš 170cm a teraz vážiš okolo 85 kg. Takže v podstate chceš ísť zhruba na 55kg, čo je už podváha. Z vlastnej skúsenosti ti poviem, že nie je dobré si dávať takéto nereálne a v podstate nezdravé ciele, lebosú na ceste k úplne pošramotenému metabolizmu. Naviac, ak by si toto chcela reálne dokázať, tak by si musela hladovať- aspoň od momentu, keď sa dostaneš na zdravú váhu. Organizmus predsa nie je taký "hlúpy", aby bez hladovania chudol, keď nemusí. Prehodnoť svoj váhový úbytok a nebudeš sklamaná a pojde ti to aj lepšie.

dankaa78
11. apr 2015

Da sa to🙂Posielam vlastnu skusenost : https://www.modrykonik.sk/nadvaha-a-obezita-v-t...

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 dnes rano vaha ukazala 82,5 za necele dva dni som schudla z vahy 84 a to som aj jedla...moj metabolizmus je rychly velmi rychlo viem pribrat ale aj rychlo zhodit...ja som uz raz mala 52 a citila som sa uzasne bola som jednoducho chuda, a raz ked som tam bola preco by som nemohla znova? ide len o snahu aj cvicim a nechcem hladovat len si stravu mixujem, co je na tom?

simca06022011
11. apr 2015

@bandura nic, mozes schudnut aj 30kil aj 100kil... ale nerataj ze rovnakou rychlostou to pojde.. mozes rychlo schudnut napr. 10kil a potom sa morit s dalsimi 10timi aj pol roka ;)

bandura
11. apr 2015

@simca06022011 100kil nemozem schudnut nemam ani tolko...

dankaa78
11. apr 2015

@bandura pouzila ako priklad🙂

bandura
11. apr 2015

@miskap2111
@simca06022011 30kil by som chcela nie za 6mesiacou ale 9mesiacou zhodit ak sa podari...comu verim

bandura
11. apr 2015

@dankaa78 viem 😀

simca06022011
11. apr 2015

@bandura ja som to myslela skor "obrazne" ako priklad ;)

simca06022011
11. apr 2015

@bandura ved drzim palce 🙂)) a aj aby si to potom udrzala, kiez by som mala aj ja odvahu :P vobec zacat :P

dankaa78
11. apr 2015

ja si myslim ze sa to da je to o nastaveni v mysli😉

miskap2111
11. apr 2015

@bandura teraz chudneš rýchlo, lebo máš nadváhu. Verím tomu, že do mesiaca možeš mat celkom v pohode dole aj do 13-14 kg ak nepoľavíš. Ale potom to už pojde veľmi pomaly a aj keby si sa dostala na 60kg, ktoré sú na hranici podváhy pre teba, odtiaľ budeš musieť začať hladovať, alebo cvičiť niekoľko hodín denne... Ale držím ti palce. Určite sa ťa po čase opýtam, ako si na tom. 🙂

bandura
11. apr 2015

@miskap2111
@simca06022011 zienky vypocitala som ze keby som kazdy tyzden schudla kilo co je aj takto v zdravotnictve odporucane aj dovolene tak za tych 9mesiacou by som mala schudnut nie 30 ale 36kil kedze 9mesiacou sa sklada z 36tyzdnou...takze mam cas chudnut aj pomaly 😉

miskap2111
11. apr 2015

@dankaa78 ale treba si stanoviť reálne ciele. Nie vážiť 50kg pri výške 170cm!! Veď bude kosť a koža.

simca06022011
11. apr 2015

Hmmm a ako teda chudnete? touto tukozravou polievkou? 🙂 Mne velmi 90dnova dieta nevyhovuje.. uz len kvoli tym ovocnym ranajkam... ja kym nenajdem pre seba to "prave" tak ani nezacnem :P Ja proste potrebujem rano riadne ranajky, potom mozem byt kludne hladna cely den s cokolaaadou 🙂

miskap2111
11. apr 2015

@bandura ty si nikdy neschudla dlhšie ako pár mesiacov, že? Opäť zdorazňujem- ak sa dostaneš na hodnotu podváhy, chudnúť proste prestaneš, ak aj budeš jesť racionálne. Budeš musieť začať hladovať.

bandura
11. apr 2015

@dankaa78 ty si z akej vahy zacinala?precitala som si tvoj clanok dakujem motivoval...

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 ak sa dostanem na hranicu podvahy budem spokojna ved nechcem byt anorekticka, ja som sa fakt dobre citila ako 52kilova a tam sa chcem dostat...ale uvidíme...a mas pravdu nikdy som nechudla dlhsie ako mesiac a pol lebo nikdy som nemala tolko ako teraz takze je to po prvy krat....dlhe roky som mala po prvom porode 66kil ...a tak som bola spokojna niekolko rokou, len teraz som si dala do hlavy že ked uz chudnem tak chcem mat menej ako 60 ale vsak uvidime 🙂

dankaa78
11. apr 2015

@bandura 100 kg som mala☹

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 a este aby som dodala ked som mala tych spomínaných 52kil dostala som sa do nemocnice kvôli tomu ze som chudla a to som jedla aj kolace a zakusky aj o 23h v noci...proste jedla som pravidelne 3hodky aj sladke a vzdy som chudla ...dodnes nechapem co to tak ovplyvnilo ten rozbeh chudnutia ze mi ho az lekari teda infúziami museli zastavit...

dankaa78
11. apr 2015

@miskap2111 urcite suhlasim🙂

miskap2111
11. apr 2015

@bandura na tvojom mieste by som si postavila viac reálny cieľ. Tipujem ťa, že budeš spokojná aj keď sa dostaneš na takých 60-62kg. Dole už nepojdeš, lebo aj pri tej váhe budeš vyzerať veľmi štíhlo, takže nebudeš mať ďalšiu motiváciu chudnúť. Ale opýtam sa ťa o pár mesiacov. 🙂

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 dobre dohodnute opytaj sa uz teraz sa tesim ja budem spokojna aj zo 60timi kilami... 😀 budem sa tesit...a teraz aj ked mam 82 tak vsetci tipuju na 72kg 😀 takze asi tak...

bandura
11. apr 2015

@simca06022011 ja chudnem uz spomínanou mixnutou stravou, voda s citrónom zihlavovy caj klasika, kavu s mliekom si tiez dam, a smothies si robim

miskap2111
11. apr 2015

@bandura tak si radšej povedz, že chceš tých 60kg. Tak to znie oveľa realistickejšie a zrelšie. 🙂 Ja chcem teraz schudnúť 8-10kg. Ale mne stačí aj za 3 mesiace. Keď bude skor, tak budem rada. Idem z váhy 75kg pri výške 174cm. 🙂

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 dobre vy realne zienky 😉 idem chudnut ale realne prehovorili ste ma staci mi 62kg ale to by som za 3mesiace mohla dat dole, co povies ?hm?

bandura
11. apr 2015

@simca06022011 a ty kolko mas kg a vysku? pochval sa ? nech vieme nieco aj o tebe, ty uz o nas vies 😉