Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
simca06022011
11. apr 2015

@bandura no to urcite :P

miskap2111
11. apr 2015

@bandura za 3 mesiace 20kg? Bude to tak o "držku" pri tvojej váhe a cieli, ale asi sa to bude dať, len budeš musieť byť strašne disciplinovaná. Len sa prosím ťa zase nevyhladuj 🙂

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 preco pri mojej vahe niejak tej vete nerozumiem vsak nemam 60kg ale 80kg prve kila idu rychlo tych napr 12kg a dalsie dotiahnem nie?

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 ja mam priezvisko papacova takze neboj nevyhladoviem sa 😀 mam to vkrvi

bandura
11. apr 2015

@simca06022011 skoda no...

miskap2111
11. apr 2015

@bandura chcela som povedať, že stále je to dosť veľa. Ale snáď sa ti to podarí. 🙂

bandura
11. apr 2015

@dankaa78 a este sa opztam ako dlho ti trvalo kym si dala dole spomínaných 30kg? dakujem

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 tak o tri mesiace sa ozveme jedna druhej oki?

miskap2111
11. apr 2015

@bandura ona ale išla dole zo 100kg na 70kg. Čo je rozdiel.. Ale nechajme to tak. Ja ti drźím palce a hlavne s rozumom. 🙂

miskap2111
11. apr 2015

@bandura ok 🙂

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 a ty chudnes tiez ci?

miskap2111
11. apr 2015

@bandura veď pred chvíľou si písala, že sa za 3 mesiace skontrolujeme- ja 8-10kg, ako som písala vyššie. 😀

bandura
11. apr 2015

@miskap2111 hej prepac potom som si spomenula hihi citam viacej veci naraz prepac 😕

dankaa78
11. apr 2015

@bandura 90 dni cize 3 mesiace pekne postupne🙂

miskap2111
16. apr 2015

@bandura no ako si na tom? Váha klesá?

bandura
16. apr 2015

@miskap2111 zatial mam 80,2 mala som 83,9 podla vsetkeho ano ale nevazim sa kazdy den som zvedava zajtra rano 😝 a ty chudnes?

miskap2111
16. apr 2015

@bandura ja sa idem vážiť v sobotu. Ale myslím, že je to na dobrej ceste. 🙂

bandura
16. apr 2015

@miskap2111 ja sa odvazim zajtra lebo som zvedava 😝 a potom az v pondelok 😅

miskap2111
16. apr 2015

@bandura tak sa potom podeľ s výsledkom zajtra. Ja sa podelím v sobotu. 🙂 Aj športuješ, či len smoothies?

bandura
16. apr 2015

@miskap2111 kazdy den cvicim, na stacionary aj teraz idem o hodku 😀 uz sa tesim vela sa pritom potim... 😝

miskap2111
16. apr 2015

@bandura tak super. Ja zase behám. 🙂

bandura
16. apr 2015

@miskap2111 a ako dlho vydrzis vkuse behat...?

miskap2111
16. apr 2015

@bandura moj rekord bol zatiaľ cez 3 hodiny, 30km. Ale neboj, takéto vzdialenosti bežne nebehám. 🙂 Zvyknem denne behať 40minút (okolo 6 km) a cez víkend okolo 20km spolu v sobotu, aj v nedeľu . Sumárne okolo 50km za týždeň. Občas si ale zabehnem tréningovo polmaratón (21km).

bandura
16. apr 2015

@miskap2111 jej super...to je moj sen chodit behat...ale ja pri tom neviem spravne dychat 😖

miskap2111
16. apr 2015

@bandura dýchanie sa dá naučiť. Asi beháš rýchlejšie, ako telo vie, tak preto sa ti ťažko dýcha. Najlepšie je na začiatok striedať beh s chodzou, kým si telo nezvykne na záťaž.

bandura
17. apr 2015

@miskap2111 takk rano som sa postavila na vahu ukazuje 80,1 ale uz tam aj naskakovalo 79,5 ale potom stale ta 8cka sa objavila ale nebola som na velku na wc...mozno aj preto, nevadi, mozno zajtra alebo pozajtra pokorim 79tku ale vazit sa budem az v pondelok, nema vyznam, sa vazit kazdy den....ale ja som spokojna za 5dni 4kg dole...to je super si myslim

jaja018
17. apr 2015

@bandura co robis ze za 5 dni 4 kg?

bandura
17. apr 2015

@jaja018 pijem smothies

miskap2111
17. apr 2015

@bandura dobre ti to ide. Z vlastnej skúsenosti poradím- dávaj si potom pozor, aby si potom naspäť neskočila naspäť na "normálnu" stravu, lebo všetko bude rýchlo naspäť. Základom pri takomto rýchlom chudnutí je, že budeš pomaličky k tým smoothies pridávať nejaké "normálnejšie " jedlo - masko so zeleninou napríklad. Takže ak teraz piješ smoothies 5x denne, tak postupne 1 smoothies dáš preč a nahradíš tým zdravým jedlom. Toto sa mne osvedčilo, ale keď som zlyhala, tak sa mi to vrátilo aj s úrokmi... Ja som sa dnes odvážila (chcela som zajtra, ale čo už). Takmer 1 kg za týždeň, čo je fajn- tak akurát pre mňa, aby nenastal potom jojo efekt. 🙂

bandura
17. apr 2015

@miskap2111 viem moja, ja som skusala tuto dietku uz v januari a hned som vhupla do starych zlych kolaji...a sa mi par kilo nazbieralo no nie vsetky co som rada...takze som zacala odznova a napr. dnes som mala nesmiernu chut na cibulku a do smoothies si neviem predstavit pit, tak som si dnes rano urobila nadrobunnko nakraajanu zeleninku -cvikla, mrkva a mlada cibulka...a kolko vazis?