Do Nového roka o 10 kilogramov menej. Pridáte sa?

gabinka279
28. okt 2015

Ahojte dievčatá. konečne som na správnej ceste V chudnuti. Nejem pečivo ani sladkosti. Neviem či váha ide dolu lebo nemám váhu ale cítim sa lepšie. Cvičím Jill. Pridáte sa ku mne?

yakina
11. nov 2015

@evittam no ja veru áno, ono mi bolo dosť ťažko si tam priznať každý kúsok, čo som dala do úst, človek ostatne šokovaný, ked to má čierne na bielom 😀 tam tyčinka, tam keksik atď, nutilo ma to stravovat sa zdravšie

lorela
12. nov 2015

@evittam Bavili sme sa o pečive a pečivo nie je chlieb. Takže opakujem, na SK trhu neexistuje celozrnné pečivo (t.j. žiaden rožok, žemľa, uzol a podobné tvary a patvary nie sú celozrnné).

@yakina Áno, jediný celozrnný chlieb je slatinský celozrnný. A donedávna bol aj Bevit klasická receptúra, ale, žiaľ, tú receptúru zmenili.

Kto chce kupovať cz výrobky musí sledovať zloženie. Veľa výrobkov môže mať priamo v názve "celozrnný chlieb, celozrnná žemľa, celozrnné sušienky atď." a v zložení sa dočítate niekde na konci, že tej cz múky je tam 5% 😀 😠

yakina
12. nov 2015

dnešný jedálniček vám asi nebudem písať 😒 nie je v ňom nič inšpirujúce, dúfam že vy ste na tom dnes lepsie 😀

silvinecka
12. nov 2015

ja som musím pochváliť od 17.00 pekne poslušne som neškrečkovala ! 😀 😀 😀 😀 😀
dúfam že dnes sa bude opakovať včerajšok

yakina
12. nov 2015

@silvinecka super len tak ďalej 🙂 mne ide váha pomalinky dole, tak som happy 😀 dokonca aj pitný režim mi teraz celkom ide, uvidím ako víkend... mám dostať MS a konečne sa necítim ako vorvaň :D

mamina_25
12. nov 2015

Zienky,ako vam to ide?ja dnes 11 den taham,a dala som dole cca 4 kg.Ale mam este dlhuuu cestu pred sebou,moj ciel je 47 kg 🙂 terajsia vaha je 59,3 🙄

yakina
12. nov 2015

@mamina_25 za 11 dni 4 kg?? fuu to je riadne vela, aj cvičiš? 🙂

silvinecka
12. nov 2015

ja som neschudla nič postavila som sa dnes na váhu 90 stále nechápem

mamina_25
12. nov 2015

@yakina cvicim pondelok,utorok,stredu a v piatok...zvysne dni volno.ale tiez necvicim vela,20 drepov,20 brusakov a tak.ale zas ja aj v praci sa nabeham vela,kedze pracujem manualne.a som na delenej strave podla korinkovej,mne tento zivotny styl vyhovuje a je ozaj ucinny 🙂

betka239
12. nov 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

keby nesli tie vianoce a netesila by som sa na hostinu tak by som do toho aj isla 🙂))

mamina_25
12. nov 2015

@silvinecka a ako sa stravujes?cvicis?ako dlho chudnes?

silvinecka
12. nov 2015

@mamina_25 ved ja jem 5 x denne malé porcie cvičiť nemôžem ale chodím pešo už som mala o 2 kg menej ale ja neviem čo sa deje

mamina_25
12. nov 2015

@silvinecka u kazdeho to funguje inac,mozno ze tebe idu pomalsie dole kila,hlavne je sa nevzdat,drzim ti palce 😉

evittam
12. nov 2015

@silvinecka Ono záleží aj od toho čo ješ, nielen že malé porcie. Skús tie kaloricketabulky. No a jasné, že každý organizmus je iný - ak ješ málo, tak si aj môže začínať robiť zásoby aj z toho mála....niekedy je preto dobré si aj dať niečo čo akože "nemôžeš" - u mňa to tak funguje 😉 😀 . No a podľa mňa dosť závisí aj od veku - moja skúsenosť - do 25-ťky to išlo supeeer aj bez extra nejakého cvičenia - stačila nejaká "diskoška" raz do týždňa 😀 , potom do tej 30-siatky už horšie - bez úpravy stravy a aj pohybu bez šance, noooo a teráááz ani nehovorím. 😀 Ale ide to, len to netreba vzdávať a čakať zázraky. A osobne - 4 kg za 11 dní je veľa a nie je to moc zdravé. Optimálne je 0,5kg za týždeň......Ale tam je tiež možné, že na začiatku to ide rýchlo a potom sa to "stopne" a možno aj mesiac-dva nič.....Treba nájsť to správne pre seba.

lorela
12. nov 2015

@silvinecka Z vyššej váhy by sa práve malo chudnúť ľahšie. Keď nechudneš, niekde bude predsa len chyba. Ako vyzerá tvoje stravovanie? Čo si, napríklad, dnes jedla?

yakina
12. nov 2015

@silvinecka možno sa to len na pár dní zastavilo a potom hop, zrazu dalšie dve kg dole 😉

megitobi
12. nov 2015

Ahojte babule,
prelúskala som si Vaše príspevky a rozhodla som sa, že nastúpim na palubu spolu s Vami 🙂
V pondelok bude mať môj drobec 4 mesiace a ja sa už musím konečne resetnúť a začať sa stravovať normálne, hlavne bez sladkostí.
Viem, že sa dá pri pevnej vôli a riadnej zásadovosti pekne schudnúť, po 1.pôrode som tak schudla nejakých 10 kg, po druhom 12. Momentálne som riadne "rozožraná", hlavne nemám mieru v sladkostiach. Tak sa mi to snáď aj do tretice podarí.
Ja pôjdem pomalším tempom, lebo malého plne kojím.
Všetkým Vám držím palce, ste super, už aj to odhodlanie sa cení 🙂 🙂 🙂

A ešte dodávam moje miery: 160 cm, 66 kg :(

lorela
12. nov 2015

@megitobi Držím palce! 🙂
Veru, keďže dojčíš, nemala by si chudnúť viac ako 4kg za týždeň. V opačnom prípade by mohlo do mliečka prestupovať veľa toxínov uvoľnených z tukových zásob.

A keďže máš len miernu nadváhu, tak max. 2 kg za mesiac bude pre teba absolútne optimum.

megitobi
12. nov 2015

@lorela máš na mysli 4kg/ mesiac, nie? 😉

evittam
12. nov 2015

@lorela 4kg za týždeň?! Ako som už písala to nie je normálne ani keď nekojíš - to nie je normálne a zdravé chudnutie.....Samozrejme ak nemáš 200kg. 😉

lorela
12. nov 2015

@evittam Ospravedlňujem sa za omyl, malo tam byť za mesiac 🙂 . V druhej vete už mám správne uvedené - 2 kg za mesiac! 🙂

lorela
12. nov 2015

@megitobi Áno, samozrejme 4 kg za mesiac, chybička se vloudila.

evittam
12. nov 2015

@lorela Som si nevšimla. 😀 😉

lorela
12. nov 2015

@evittam Verím, 4 kg za týždeň muselo riadne udrieť do očí 😀

silvinecka
12. nov 2015

no ja neviem čo sa deje
alebo je to tou vodou :D

mamina_25
12. nov 2015

@silvinecka neviem ako sa stravujes,ale vodou to asi nebude :( ja ked som v minulosti chudla,vyzeralo to asi takto:
Ranajky:3 platky sunky,3 platky syra,miesany zeleninovy salat
Desiata:biely jogurt so skoricou a medom,sladke mandle
Obed:pecene stehienko so zeleninou na masle
Olovrant:par orieskov
Vecera:paradajkova polievka so syrom

To len ukazka z mojho jedalnicka,tak nejako sa stravujem aj teraz a pekne mi idu kila dole ;)

lorela
12. nov 2015

@silvinecka Chudnutie sa nemusí vôbec zastaviť ani počas niekoľkých mesiacov, aj keď áno, stagnovanie počas chudnutia býva pomerne časté. Vtedy je potrebné niečo zmeniť, malý "šok" pre organizmus, aby sa znovu nakopol a naštartoval metabolizmus Napr. zmeniť/pridať novú pohybovú aktivitu, pridať niečo nové do jedálneho lístka, alebo, paradoxne, na jeden deň v týždni zvýšiť energetický príjem o cca 300 kJ.

Dôležité je vážiť sa vždy v rovnaký čas a za rovnakých okolností, pretože váha v priebehu dňa kolíše a k večeru narastá aj o 2 kg.
A pred menštruáciou je prírastok na váhe o 2 - 3 kg tiež bežný (kvôli zadržiavanej vode).

Skús napísať ten tvoj jedálniček - môžme ti tu poradiť.

mamina_25
12. nov 2015

Baby,drzim delenu stravu od korinkovej,a dnes som si kupila tvaroh.chcem nieco sladke,ale aby som neporusila delenku,nepoznate nejaky fajn recept?

silvinecka
12. nov 2015

@lorela tak už viem kde je pes zakopaný keď že mi príde mrcha 😀 😀 😀 😀 😀
ale už mi 3 ľudia povedali že mi spľasol bachor !!!

worker_falcon
12. nov 2015

@lorela 300 kJ? asi si chcela napísať 300 kcal, ale ani to nie je žiadny šok (napr. jedna horalka mimo plánu).