Prečo sa mi nedarí schudnúť?

30. máj 2021

Začala som od apríla chudnúť, z váhy 95 kg som schudla na 93 kg a tam stojím. Viac to dole nejde. Zrušila som biele pečivo, všetky sladkosti, sladké vody a džúsy vôbec nepijem, nejem a nekupujem si žiadne junk food, snažím sa cvičiť, dala som si limit 10000 krokov denne, aj ich urobím, napriek tomu mi váha nejde dole.
Kde je chyba? Prečo? Čo mam ešte zmeniť?
Ďakujem za rady

3petka
30. máj 2021

Skús sa zamerať na mieri nie na váhu. Ak sa ti premieňa tuk na svaly tak na váhe to neuvidis. Pomeraj sa a potom sleduj...

littlebubble
30. máj 2021

Všetkých ktorých poznám chodili behať.Chudli z váhy nad 100kg.Najprv pomaly a potom riadne.

nafka0483
30. máj 2021

Samotna vaha nie je smerodajna, ako bolo spomenute, treba sa odmerat a sledovat miery. Pretoze rovnake mnozstvo svalu vazi ovela viac ako rovnake mnoztsvo tuku.
Je este len koniec maja, nestojis na vahe rok, takze len vytrvaj dalej. Tiez si mozes zacat sledovat cez kaloricke tabulky aky mas prijem a aky mas vydaj. Vylucila si niektore veci, co je ok, ale to neznamena, ze z toho zvysku nemas prilis vysoky prijem.
Alebo naopak - mozno mas prilis nizky prijem a telo ide na dlh a tym padom nie je schopne efektivne spalovat.

mabenn
30. máj 2021

Aku máš výšku? Piješ čistú vodu?

ninai
30. máj 2021

No niekde urcite musi byt chyba, pri takejto vyssej vahe to vacsinou v uvode ide same, zastavi sa to az neskor a vtedy je potom smerodajne meranie...Kolko x denne jes? A ake porcie? Vyvazenu stravu? Pijes cistu vodu a v dostatocnom prijme? Vazis sa v rovnakom case, tym myslim napr 1x do tyzdna rano? Schudla som 35kg za 10mesiacov,intenzivny pohyb som pridala po schudnuti prvych cca 10kg, tie isli v uvode dolu len stravou....kazdy sme iny, ale vzdy plati, ze vydaj musi byt vyssi ako prijem. Ale moze to byt aj problem co spomenula kocka nadomnou, ci si to neznizila az prilis?

lienka.7
30. máj 2021

Pomerala si sa? Ani tam nie je ubytok na cm?
Aku mas stravu? Co papas? Ako casto? Ake porcie?
Vaha nie je smerodajna, mozes naberat svaly...
Ja ti odporucam plavanie.

renirv
30. máj 2021

Ono vaha nie je vsetko. Nemozes sa drzat len vahy. Vies co ja mam kamosku a ta aj napriek tomu, ze ma cca 70 kilo vyzera ako keby mala max tak 62. Hlavne vsetko treba s mierou, podla mna si si to cele nadstvaila moc nizko a preto ten ubytok nie je taky, ako by si cakala

autor
30. máj 2021

@mabenn príjem len cistu vodu. Ani predtým som neoblubovala sladké vody a džúsy

autor
30. máj 2021

@littlebubble nedá sa mi behať, bola som 3x a strašne má boleli kĺby, ale cvičím a spravím 10000krokov za deň. Vystupujem z MHD o 5 zastavok skôr, aby som sa prešla

nafka0483
30. máj 2021

Napis co bezne zvyknes cez den jest, ako vyzera tvoj denny jedalnicek?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliviakatka
30. máj 2021

Tuk na sval sa určite zazračne nepremieňa pokiaľ pri diete necvičiš silové tréningy 4x do týždňa 🙈 Najlahšia cesta je stiahnuť si kalorické tabuľky, zistiť si TDEE (su na to kalkulačky) a nastaviť deficit cca 500kcal. Pokiaľ nechudneš, zrejme nie si v deficite, to je všetko.

Väčšinou tie 'diety' padajú na tom, že baby začnu jesť zdravo, a to automaticky neznamená, že prijmaju menej kalórii. Napríklad celozrnne produkty su mnohokrát viac kalorické, ako ich 'menej zdravé' verzie.

autor
30. máj 2021

@ninai nie neznížila, jem 5-6 porcii denne, snažím sa ku každému jedlu obočie a zeleninu, obmedzila som pečivo, sladkosti žiadne
Vodu pojem dost, mam na stole 1,5 l fľašu, za celu prácu ju vypijem. Dávam si aj citrón.

nafka0483
30. máj 2021

Napis konkretnejsie, co vsetko a kedy si jedla napr. vcera.

sense
30. máj 2021

Daj jeden dva dni co jedavas... ako si na tom so spankom,beries neköjake lieky...? Aky mas pitny rezim...
Mozes jest malo, motes jest vela...mozes hest nevyvazene...mat malo pojybu, prilis vels stresu a prilis malo spnku...

autor
30. máj 2021

@oliviakatka sledujem glykemicky obsah potravín. Snažím sa kupovať si potraviny s nízkym obsahom cukru.
Cvičím každý deň, nie hodinu, ale cvičím. A veľa chodím.

autor
30. máj 2021

@nafka0483
@sense napr včera 2 krajce čierny chlieb, syr, šunka, uhorka, šalát. Desiata jablko a Cucoriedky. Obed slepý guláš bez chleba, mäso ryža na hrášku a kukurici. Olovrant janko a čučoriedky. Večera praženica bez chleb s redkovkou

Dnes jogurt a banán, desiata jablko, obed bude vývar a francúzske zemiaky s kapustou.

nafka0483
30. máj 2021

Skus si to nahodit do kalorickych tabuliek, ci nemas praveze velky deficit.

autor
30. máj 2021

@sense lieky žiadne, spím tak 7-8 hod, niekedy 6 hod, podľa toho kedy musím ráno vstať do prace
Pijem dosť. Ráno hneď na lacno si dávam pohár vody s citrónom

felicita027
30. máj 2021

Nájdi si odborníka z toho, čo tu čítam robíš veľa chýb tak aby sa ti to nepreukázalo na zdraví v budúcnosti

autor
30. máj 2021

@felicita027 nemám peniaze na odbornika. Preto hľadám rady tu.
Aké chyby robím?

deti95060810
30. máj 2021

kúp si tenisky a každý deň odbehni 2-3km ..... úspech sa zaručene dostaví....

sense
30. máj 2021

pokial nevies mnozsrvo tal tazko povedat xi malo salebo vela ale mas to dost nevyvazene, velmi malo bielkovin za to dost cukru aj ked vo forme ovocia..
A nepises co a kolko cvicis...
Trwba si par dni vsetko zapisovat a zistis kde he chyba

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mareka49
30. máj 2021

Ahoj neviem, podla mňa chudneš, len nie tak rýchlo ako si si predstavovala.
Nemáš diétu, len si zmenila stravovanie a tak to pôjde pomalšie ale zdravšie.
Len vytrvaj.
Ak by sa vôbec nedarilo ďalej, možno skontrolovať štítnu žľazu alebo ešte ubrať tuky zo stravy.
Nie som odborník ale taky môj dojem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
30. máj 2021

a nepotrebujes vela penazi na odbornika, stiahni si kalorixke tabulky a zacni vsetko co jes vazit
a zapisovat
Ono taka porcia francuzskych zemiakov moze mat kludnw aj 700-800kcal
a 1,5l tekutin jw malo na 100kg cloveka

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. máj 2021

@elizabet173 len v práci vypijem 1,5 l, určite vypijem viac ako 2 l denne. Váhu mam, novú. Merať som sa nemerala, ale kolegyňa schudla a cíti to na rifliach či na stehnách v oblečení. Aj na prsiach, ja nič. Proste nič

stanulienkat
30. máj 2021

Nie je 10000 krokov ako 10000 krokov. Je rozdiel,ci chodis ako vrtula,alebo sa komotne valis. Ja nabeham v praci denne niekolko kilometrov,ale fakt ako vrtula a mozem zjest cokolvek a som stihla. Z obycajnej chodze neschudnes. To by boli vsetci chudi.