Kto ide s nami pomaly a zdravo chudnúť v termíne od 2. júna?

zuzula28
26. máj 2008

čaute všetky krásne baby s MK,
rozhodli sme sa, že od 2. júna začneme spoločne za výdatného povzbudzovania spolu chudnúť. Kto má odvahu sa verejne na to dať, má tento týždeň na rozmyslenie...od 2. júna od 8.00 začíname a chceme ísť ako ucelená partia od začiatku až do konca...takže poďte hneď od začiatku, aby sme sa poznali a potom nám tu nepriskakovali hore-dole ďalšie "chudnutiachtivé" účastníčky 😉
Ak by sa vám zdal tento termín zvláštny, tak je to preto, že 1. júna sme ešte na stretku júloviek z roku 2007 v Bojniciach a zdravá strava začína až od pondelka... 😀 😀 😀
Nebudeme držať žiadnu konkrétnu diétu. Každá z nás si donesie svoju predstavu, svoje poznatky a nápady, každá pôjde svojím tempom, aby sme aj my kojace maminy mohli chudnúť s ohľadom na kojenie 😉 😉 A môžme si aj podiskutovať čo je zdravé a čo už asi veľmi nie...
Ako si budeme porovnávať váhy a všetky ďalšie detaily si dohodneme spoločne...Tak neváhajte, je tu náš čas, hurááá na to!!!!

navik
28. máj 2008

julova sup sup s nimi 😀

julova
28. máj 2008

junovka - veru tie prve dni su riadny "hard-core" 😀...ale ked si zaludok zvykne, tak je to fajn...ja uz sa teraz predpripravujem, aby to pre mna v pondelok nebol taky velky sok 😀

a aky si mala jedalnicek? a zhodila si len v kg alebo aj nejake tie cm ubudli? 😕 🙂

julova
28. máj 2008

PONDELOK
Raňajky: ½ celozrnného pečiva a pohar odtučneného mlieka alebo kefíru
Desiata: polovica konzervy nepresladeného kompótu – asi 200 g
Obed: filetu z tresky opečte na lyžičke olivového oleja, namiesto prílohy malá konzerva cícera alebo cukrovej kukurice
Olovrant: druhá polovica kompótu
Večera: uvarené ryžové rezance premiešané s dusenou zeleninou - veľkosť porcie po uvarení maximálne 250 g

UTOROK
Raňajky: dva plátky knäckebrotu natreté syrom žervé
Desiata: šalát z polovice čerstvého ananásu a dvoch pokrájaných plátkov šunky
Obed: štvrť litra instantnej polievky s cestovinami
Olovrant: veľký pomaranč
Večera: konzerva tuniakového šalátu s celozrnným pečivom

STREDA
Raňajky: nasucho opečte dve celozrnné hrianky, na každú položte plátok nízkotučného syra alebo hydinovej šunky
Desiata: štvrť litra odtučneného čerstvého alebo acidofilného mlieka
Obed: kocku rybieho filé uduste na vode domäkka, jemne osoľte, posypte kôprom. Šťavu vylepšite dvomi lyžičkami kečupu. Dá sa jesť aj nastudeno.
Olovrant: citrusové ovocie – najlepšie horkastý grapefruit
Večera: dva väčšie zemiaky uvarte v šupke, nahrubo pokrájajte a posypte na kocky pokrájanou a opraženou anglickou slaninou, ale tuk nechajte na panvici. Pridajte zopár prepolených koktejlových paradajok, osoľte a okorente.

ŠTVRTOK
Raňajky: do nízkotučného jogurtu pokrájajte ovocie – hrušku alebo malé jablko
Desiata: dve mandarínky alebo jeden pomaranč olúpte, pokrájajte na kúsky a posypte dvomi lyžičkami müsli
Obed: uvarte špagety – v surovom stave asi 70 g. Na lyžičke olivového oleja osmažte 30 g pokrájanej šunky a zopár malých pokrájaných šampiňónov. Poduste, ochuťte a dajte na špagety. Posypte parmezánom.
Olovrant: to isté čo na desiatu
Večera: na lyžičke olivového oleja spente malú cibuľu a pridajte 100 g pokrájaných kuracích pečienok. Orestujte a ochuťte. Namiesto prílohy si dajte 100 g sparenej zeleniny.

PIATOK
Raňajky: ½ konzervy fazule v rajčinovej omáčke a polovica celozrnného pečiva
Desiata: nízkotučný jogurt
Obed: jedno celé kuracie stehno upečené bez tuku a miska šalátu z čerstvej zeleniny
Olovrant: jedno väčšie jablko alebo hruška
Večera: dve vajcia upečte na dvoch plátkoch šunky alebo aglickej slaniny. Zajedajte druhou polovicou pečiva z raňajok.

SOBOTA
Raňajky: nízkotučný biely jogurt
Desiata: 30 g müsli zalejte 1,25 dcl odtučneného mlieka
Obed: malý pstruh osmažený na lyžičke olivového oleja a miska zeleninového šalátu
Olovrant: ovocie podľa chuti
Večera: balíček mrazenej zeleniny poduste alebo sparte, pomiešajte s pokrájaným plátkom údených kuracích prsíčiek a ochuťte.

NEDEĽA
Raňajky: krajec celozrnného chleba so sardinkovo syrovou nátierkou
Desiata: štvrť litra odtučneného čerstvého alebo acidofilného mlieka
Obed: do šalátu z čerstvých paprík, uhoriek a rajčín zamiešajte kúsky pečeného kuracieho mäsa – maximálne 100 g, pokvapkajte olivovým olejom a ochuťte.
Olovrant: strapec hrozna – najviac 200 g
Večera: morčací alebo hovädzí steak prudko opečený na lyžičke olivového oleja, namiesto prílohy hlávkový šalát.

a ospravedlnujem sa za dlhy prispevok 🤐 😔 😀

navik
28. máj 2008

junovka wau pekne si zhodila kilecka za dva tyzdne.. :D ja by som xcela zhodit 6 kg tiez ..tak uvidime ci sa k tomu dopracujem svojim neustalym maskrtenim 😅 😀

dada2007
28. máj 2008

julova, super, dík. Už to mám uložené v PC. 😉

junovka
28. máj 2008

http://lesk.zoznam.sk/cl/10170/152151/Magdalena...
Ja som drzala a a ja drzim tuto dietu 😉 ...mozno, ze uz ju poznate z Modreho konika 🙂
Sli aj kila dole aj cm, nakolko to viem, ze sa uz vmestim do svojich vytuzenych letnych nohavic 😵 😉

dada2007
28. máj 2008

junovka a čo je to za diétu???

julova
28. máj 2008

dada 😉...a sleduj vikend....to je oproti inym dnom normalne "obzerstvo" 😀

dada2007
28. máj 2008

jéééj díkes...idem to mrknúť.... 😀 😀

dada2007
28. máj 2008

julova 😵 😵 to teda hej!!!

julova
28. máj 2008

juj junovka...tak Ty nas sem pridi aj 8.6. povzbudit, kolko mas dole kg aj cm 😵 🙂
a vdaka za tip 🙂

navik
28. máj 2008

julova pekny dikes posielam 😉

vilkakatka
28. máj 2008

Ahojte Babulky 😉

Ja som dnes totalne zla ... teda okrem ranajsieho behu ... ku kurciatku som mala hranolky a ku kavicke dve muffiny 😠 😖 ... ale od pondelka uz natvrdo ... mozete ma prist aj vybicovat 😝 😅

Janka, neboj sa o mliecko ... aj ja plne kojim a pekne naplno cvicim ... len treba zacinat pomalicky a uvidis, ci to bude mat na drobca alebo mliecko nejaky vlpyv 🙂

Junovka ... tu dietku som drzala 2x uz aj ja (pred svadbou) ... a naozaj sa pri nej da pekne schudnut, ale vzdy sa to po case nejak vysplhalo naspat 😝

Kukenzi ... super tabulka ... kolko sa nas nazbieralo 😵 ... par mesiacov a SVK bude plne krasnych sexi stihlych zienok 🙂

junovka
28. máj 2008

july, ja si miery nemeram,ja to viem podla oblecenia 😉

Dada, ako myslis, co je to za dieta?? 😕

vilkakatka
28. máj 2008

Zuzi, tak maminka je sikulka, ked sa tak pekne stravuje ... asi nam budes posielat jedalnicek vzdy v nedelu vecer na cely tyzden 🙂

junovka
28. máj 2008

vikakatka, u mna sa po januari nevysplhala, drzim si ju nadalej, dokonca este kilecko som schudla, ani sama neviem ako, ale rada by som mala 68 kg pri vyske 180 cm 😅 😔

vesi
28. máj 2008

no, ja budem musieť improvizovať z toho čo bude doma, lebo z tej obrovskej materskej toho veľa nenakúpim 😠

junovka
28. máj 2008

vesi, to je teda fakt 😖 ...ale teraz ked uz je zelenina a ovocie o trosku lepsie, aj lacnejsie...tak sa da, nie?A najlepsie mate baby tie, ktore mate vlastnu zahradku 😉

vilkakatka
28. máj 2008

Junovka, ale zase je pravda, ze ked ja nie som na ziadnej diete alebo ked si nedavam pozor, tak zozerem vsetko, co nezozere mna 😝 😨
A tak ty si ina dlhana ... ja mam 168cm (manzelik mi stale hovori, ze mojim noham chyba tak 10cm 😀 ) momentalne 64-5 kg ... ale rada by som 58 😲

vesi
28. máj 2008

junovka, to áno, zeleninu kupujem aj teraz, skôr som mala na mysli rôzne ryby a podobné veci. ale dnes som si upiekla grahamový chlebík 😀 jedávam jeden krajec na raňajky a niekedy jeden na večeru s rastlinným maslom, bez salámu, príp. plátok šunky a paradajku a pod. od dnes sa pripravujem, že najneskôr o 17.00 a aj som to stihla 😀 už len vydržať. 😝

junovka
28. máj 2008

vika, a ty si myslis, ze ja nezerem??? 😀 😀 😀 a hlavne o 22h pri telke 😅 😔

julova
28. máj 2008

junovka - tak aj ja budem skusat podla oblecenia...meranie by mohlo zbytocne "stresovat" - ale ked oblecenie pusti, to bude radostiiii 😀...a staci ze sa do tabulky budeme merat...dufam ze bude po tyzdni nejaka zmena 😅 😔 ...ja by som chcela mat pri 162 cm 48-50 kg (to je strop) 🤐 😔 ...cize asi tak podobne ako Ty na svoju vysku a cielovu vahu 😀

Katka - veru - klobuk dolu pred nou...vari si kazdy den na ten dalsi - male porcie...ale ked si clovek zvykne 😉...a kludne Vam teda mozem davat "svoj" jedalnicek na dalsi tyzden...poprosim ju, aby mi vyhladala aj tie pre kojacie maminy a potom na kazdy tyzden dopredu, aby mi dala aspon v piatok, nech si mozte cez vikend nakupit aspon na pondelok 😉

a sa Ti lahko hovori o bicovani, ked si tak daleko 😀...ale do pondelka je povolene 😉...to len ja uz sa radsej pripravujem...ty mas zasa plus to behanie 😉

vesi
28. máj 2008

ježiš baby, zase píšete o mne 🤐 😀

vesi
28. máj 2008

a čo je najhoršie, dojedala som vždy po deťoch 😔 , ale dnes už nie 😀

julova
28. máj 2008

Moni a medzi jedenim aby sme nemysleli na žradlo, tak budeme vysivat 😀

julova
28. máj 2008

boze...idem si robit veceru, idem do skrinky po spagety a tam sa na mna "vyskieraju" chipsy...to ma MM na svedomi 😠 ...taaak rychlo som tu skrinku zavrela 🤐 😀 😉

vesi
28. máj 2008

zuzi, 😀 presne tak, škoda, že vyšívanie nie je šport pri ktorom sa chudne. to by som vyšívala ako dračica 😀

junovka
28. máj 2008

...ja som uz hladna, vcera uz bola 😝 😝 tak hodim do seba este asi 2 nektarinky, 1L mineralky a pol litra zihlavoveho caju....a idem spat 😀 😀

junovka
28. máj 2008

chcela som napisat VECERA 😀 😀 😀

julova
28. máj 2008

Monika - veru aj ja 😀...a aj to oslepnutie pri vysivani by sedelo na "Sportom k trvalej invalidite" 😀 😀

junovka 😀...ja si dam v krize pred spanim asi kalerab trosku 😀