icon

Nemám pevnú vôľu a chcem schudnúť

avatar
damianko0222
1. feb 2014

Ahojte babulky mám 21 rokov a po porode je moja vaha 96 kg a ide to stále hore hore podte somnou kto sa chce pripojit a skusime to spolu 🙂 podme konečne urobiť niečo pre seba podržíme sa navzajom len prosím nenehavajte ma vtom samu 🙂

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 1. jún 2026 · 63 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Po pôrode môže váha v prvom mesiaci stúpnuť kvôli nedostatku spánku a dojedaniu; dojčenie a pravidelná svižná chôdza (kocikovanie 1–2 hodiny denne) pomohli v diskusii ženám postupne znižovať hmotnosť.
  • Niektoré ženy v diskusii experimentovali so striktnejšími režimami stravovania, konkrétne s Dukanovou diétou (v jednom príspevku bola zmienka o 12. dni diéty).
  • Súkromné skupiny so zdieľaním fotiek „pred/po“, vzájomnou podporou a poradenstvom sa v diskusii uvádzali ako bežný nástroj na udržanie motivácie pri chudnutí po pôrode.


Najčastejšie otázky

Q: Ako schudnúť po pôrode?
A: Kojenie a každodenná svižná chôdza/kocikovanie (v diskusii spomínané až 1–2 hodiny denne) spolu s postupným zavádzaním spevňovacích cvikov po približne 3. mesiaci boli v diskusii uvedené ako praktické kroky.

Q: Je Dukanova diéta vhodná po pôrode?
A: V diskusii niektoré ženy uviedli, že držali Dukanovu diétu (jedna spomenula 12. deň), pričom diskusia neobsahovala lekárske hodnotenie jej bezpečnosti alebo dlhodobej účinnosti po pôrode.

Q: Čím nahradiť nočné „nájazdy do chladničky“?
A: V diskusii sa spomínalo ísť skôr spať ako účinná stratégia proti nočnému jedeniu a ako zdravý snack sa odporúčal kefír.

Q: Kedy začať cvičiť po pôrode?
A: Podľa skúseností z diskusie sa niektoré ženy sústreďovali najprv na denný pohyb a spevňovacie cvičenia začali približne po treťom mesiaci.

Q: Aké zdravé snacky pomáhajú kontrolovať chuť na sladké?
A: Spomínané alternatívy v diskusii boli vločky s nastrúhaným jablkom alebo kúskami banánu a acidkom, celozrnné keksíky, biely jogurt s medom a čerstvé ovocie.

Q: Ako si udržať motiváciu pri chudnutí po pôrode?
A: V diskusii sa ako účinné spôsoby uvádzali súkromné skupiny s pravidelným zdieľaním fotiek „pred/po“, vzájomné rady a spoločné výzvy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Kojenie a pravidelný denný pohyb (svižná chôdza/kocikovanie) sú v diskusii považované za pomoc pri postupnom znižovaní hmotnosti po pôrode.
  • Súkromné podporné skupiny so zdieľaním fotiek a vzájomnou motiváciou sú bežne odporúčané ako nástroj na udržanie disciplíny.


Sporné názory

  • Striktné diéty (napr. Dukanova diéta) versus postupné zmeny stravovania s povolenými malými pôžitkami (vločky, ovocie); nie je jednotné stanovisko, ktorá metóda je lepšia.
  • Okamžité začatie cvičenia po pôrode versus odloženie posilňovacích cvikov do približne 3. mesiaca; v diskusii sa uvádzali obe prístupy.


Otvorené otázky

  • Aká je dlhodobá udržateľnosť a bezpečnosť Dukanovej diéty špecificky v popôrodnom období?
  • Aké sú optimálne načasovanie a intenzita cvičenia pre ženy, ktoré nekojia alebo majú zdravotné obmedzenia?


Spomenuté značky a firmy

žiadne

Spomenuté produkty a metódy

Dukanova diéta, kefír, kojenie, kocikovanie (prechádzky s kočíkom), svižná chôdza, spevňovacie cvičenia po 3. mesiaci, vločky s nastrúhaným jablkom alebo kúskami banánu, aacidko, celozrnné keksíky, biely jogurt s medom, čerstvé ovocie, súkromná podporná skupina, fotky „pred/po“, nočné nájazdy do chladničky

Miesta a osoby

žiadne

avatar
elina25
1. feb 2014

@janina81 ja a 50kg?Môj sen jedine 😀

avatar
elina25
1. feb 2014

Ja som aj mojemu povedala že už nemusí ani žiarliť lebo moje pupendo je odstrašujúca biologická zbraň 😀

avatar
janina81
1. feb 2014

poporodne pupkacky? :D kokos, ved sme modelky co chcete? :P

avatar
damianko0222
autor
1. feb 2014

@janina81
@fidka79 ahehhehe no čo už my nepotrebujeme chudnuť :D my len kosť a koža ,,, :D ,,, na čo sukromku nech vidia čo dokoazeme :D a po mesiaci pozrieme a povieme si uuuuffff tam som chudsia ako teraz :D

avatar
fidka79
Odpoveď bola odstránená
avatar
elina25
1. feb 2014

Ja keby som teraz chcela ísť na plaváreň si musím zaplatiť za dvoch toľko miesta zaberiem 😀

avatar
damianko0222
autor
1. feb 2014

@fidka79
@elina25 hehehe ty neprehanaj mojka kolko vazis a merias hm...? .... hehehe no ved prave nam iba deti povedia pravdu rovno do oci :D

avatar
janina81
1. feb 2014

@elina25 zalezi aka vyska si? 🙂

avatar
elina25
1. feb 2014

@damianko0222
@janina81 mám 160cm a 57kg ☹

avatar
janina81
1. feb 2014

@damianko0222 ved presne, my sme krasne a stihle :P

avatar
damianko0222
autor
1. feb 2014

@elina25 no prosiiim vidite a stazuje sa co by ste robili zenuli ako ja mam ani nie 160cm a vazim 96 kg ?

avatar
janina81
1. feb 2014

@elina25 ved to mas a podobne ako ja, ja mam 165cm a mam 62kil, ale ja furt tvrdim ze 2-3kila su vlasy :D alôe tak po dvoch detoch, a zas 20dsat uz nemam

avatar
elina25
1. feb 2014

@damianko0222 ale ja som chodila 12.rokov na gymnastiku a teraz moje brucho no....šak zajtra uvidíte ten zjav...

avatar
damianko0222
autor
1. feb 2014

no no no ved nehajme sa prekvapkat nic moje zeny idem si hajiii tak zajtra pokracujeme :D

avatar
janina81
1. feb 2014

inak kukam, ze ved my vyzerame ako jedna :D :P tie profilovky, ved sme krasne :DD

avatar
elina25
1. feb 2014

@janina81 prisám veru aj kaderníka rovnakého 😀

avatar
fidka79
Odpoveď bola odstránená
avatar
elina25
1. feb 2014

Idem tiež do hajan a zajtra pokračujeme 😀 Dobrú noc,a dobrého na noc 😉

avatar
janina81
1. feb 2014

@elina25 no to bude daky skolsky fotograf :D ze brdo brdo, bola som za brdofilom, kojic krpaty

avatar
janina81
1. feb 2014

@fidka79 fidka kolko po porode? inak kukam ze aj ty mas rocnik ako nick :P

avatar
janina81
1. feb 2014

uz spite???

avatar
fidka79
Odpoveď bola odstránená
avatar
janina81
1. feb 2014

@fidka79 moj maly je majovca, no ja som isla domov jak prasiatko, vloni som schudla 10kil, a tie si drzim, este by mohlo ist nieco dole, ale ked ku kave je keks, tak co uz :D ale tak nestve ma to tak zas velmi

avatar
nikoll66
2. feb 2014

baby a poculi ste uz o Omg die
te? ja som prave docitala knizku a vyzzera to dobre

avatar
seemani
2. feb 2014

Baby jak sa dostanem do tej sukromky? Pridala by som s

avatar
mira_ba
2. feb 2014

@fidka79 na tom asi nieco bude, moja mama sa stazovala presne na to iste. Prvy porod a bola hned ako lanka, druhy porod - ok. Treti a uz sa nikdy nedostala poriadne spat. Ja neviem,moze to byt vekom/kedze je vacsi pocet deti tak ma zena menej casu na seba? Hlavne je, aby sa zena citila dobre vo svojej kozi. Myslim, ze niektorym zenam nejake to kilo naviac aj pristane.

avatar
fidka79
Odpoveď bola odstránená
avatar
fidka79
Odpoveď bola odstránená
avatar
janina81
2. feb 2014

@fidka79 tak si asi v 5mes nemala ani brucho :P ved ked pises tu vahu vysku, nezda sa mi, ze by to bolo take strasne, zalezi ako to ma clovek rozlozene, je dobre sa pomerat, a aj ja som mala pri mojich 165cm 45-48kil ale to pred prvym porodom, po druhom som sa drzala stale niekde okolo 60tky

avatar
mira_ba
2. feb 2014

@fidka79 🙂)) si ma pobavila, ano po tej 30tke uz veci nemame az tak moc pod kontrolou. Telo ma teda co sa tyka postavy zatial podrzalo - ale pohlad do zrkadla nan naposledy ma dohnal okamzite sa namazat, lebo hoc som sa kremovala pocas tehotenstva, od ´crispy´ pokozky mam na mile daleko 🙂) Nadejam sa este, ze to cvicenie zaberie a spevnim to trochu 🙂)