Od dnes chudneme
Ahojte babule...Dnes bolo vonku tak pekne, dobrá nálada...no pozrela som sa do zrkadla..a zhnusila som sa...na váhe mám 73,9 kg...ide teplo, leto..odhalené šatky...od nového roka vždy začínam chudnúť, skúsila som dukanovku, no nič...vždy som sa vrátila do nezdravého stereotypu..
DNES som si povedala že STOP!!! ..nejdem hladovať, len sa zdravo stravovať, alebo sa neprejedať...a cvičiť...korčule, brušáky... PROSííím, budem velmi rada ak sa niektorá pridáte 🙂 ..popridávame si fotky, recepty a podporíme sa 🙂 ...tak poďte so mnou do toho, nech v tom nie som sama!!! 🙂 ☹
Stručné zhrnutie
- Redukcia hmotnosti v diskusii prebieha prevažne kombináciou úpravy stravy (vylúčenie sladkého, mastného a bieleho pečiva, menšie porcie) a pravidelného pohybu (korčule, orbitrek, bežecký pás, plávanie, zumba, 30‑dňové výzvy).
- Niekoľké spôsoby a pomôcky, ktoré účastníčky používali, zahŕňajú Dukanovu diétu, Norbiho stravu, L‑carnitin, očistné čaje a vlákninu, pričom účinnosť týchto riešení bola v diskusii rôzne hodnotená.
- Spoločný nástroj motivácie v skupine bol zdieľaný tracking cez Google Sheets na zapisovanie váhy a obvodov a spoločné 30‑dňové výzvy (brucho, zadok, Jillian Michaels 30 Day Shred).
Najčastejšie otázky
Q: Ako začať chudnúť bez hladovania?
A: Odporúčané kroky sú jesť pravidelne menšie porcie, vylúčiť alebo obmedziť sladké a mastné jedlá, nahradiť biele pečivo celozrnným, piť 2–3 litre vody denne a zaradiť pohyb ako korčule, prechádzky, orbitrek alebo plávanie.
Q: Aké domáce cviky a programy používali účastníčky diskusie?
A: Používali 30‑dňové výzvy na brucho a zadok, Jillian Michaels 30 Day Shred (level one), ranné/večerné brušáky (často 50–100 opakovaní), drepy (50–75 opakovaní), švihadlo 10 minút, orbitrek 10–25 minút, eliptical, stepper, stacionárny bicykel a bežecký pás.
Q: Pomáhajú doplnky a očistné prostriedky (L‑carnitin, Herbalife, vláknina)?
A: V diskusii niektoré účastníčky užívali L‑carnitin a objednávali Herbalife čaje/koktejly a odporúčala sa vláknina na prečistenie; účinnosť týchto doplnkov bola v diskusii prezentovaná anekdoticky a nie je z diskusie potvrdená vedeckými dátami (názory sa líšia).
Q: Je Dukanova diéta bezpečná a účinná?
A: Názory sa líšia: niektoré ženy spomenuli, že Dukanovku vyskúšali bez výrazného úbytku váhy, iné používajú bielkovinové jedlá; zároveň bola v diskusii varovaná možnosť zápchy, slabosti a riziko spomalenia metabolizmu pri drastických diétach (podľa príspevku v diskusii).
Q: Ako často sa vážiť a merať progres?
A: V diskusii sa navrhovalo vážiť sa každé 2 týždne alebo raz týždenne, sledovať aj centimetre obvodov a vynechať váženie počas menštruácie kvôli zadržiavaniu vody.
Q: Ako chudnúť počas dojčenia?
A: Dojčiace účastníčky v diskusii znižovali sladené nápoje a obmedzili intenzívne cvičenie, pretože cvičenie môže ovplyvniť tvorbu mlieka; jedna dojčiaca registrovala -2,6 kg po obmedzení sladkostí a nápojov, pričom cvičenie držala na minimálne bezpečnej úrovni.
Závery z diskusie
Zhoda
- Kombinácia úpravy stravy (obmedziť sladké, mastné a biele pečivo, menšie porcie) a pravidelného pohybu (prechádzky, korčule, orbitrek, plávanie, zumba, 30‑dňové výzvy) je najčastejšie odporúčaná stratégia na chudnutie.
- Meranie pokroku sa odporúča viesť dvojmo: pravidelné váženie (napr. každé 2 týždne) a sledovanie obvodov (cm) pre presnejšiu spätnú väzbu.
Sporné názory
- Dukanova/bielkovinová diéta: niektoré účastníčky uviedli krátkodobé výsledky alebo preferujú bielkoviny na večeru; iné hlásili zdravotné problémy a neúčinnosť pri dlhodobom sledovaní.
- Používanie doplnkov (L‑carnitin, Herbalife, očistné čaje, vláknina): niektoré ženy ich aktívne používajú a hlásia prospech, iné považujú účinok za nejasný a nedôveryhodný.
Otvorené otázky
- Aký je dlhodobý zdravotný dopad rýchlych úbytkov hmotnosti (príklady 11–12 kg za mesiac) na krvný obraz a metabolizmus?
- Aký je optimálny a bezpečný prístup k zintenzívneniu cvičenia pri dojčení bez zníženia tvorby mlieka?
Spomenuté značky a firmy
Dukan, Norbiho strava, Herbalife, Google Docs, Lidl, Fitnessguru.sk, Modrykonik, Mimibazar.sk, Ingrediencie.sk, Azet
Spomenuté produkty a metódy
Dukanovka, Norbiho strava, L‑carnitin, Herbalife čaje a koktejly, vláknina na očistu, 30‑dňová výzva (brucho, zadok), Jillian Michaels 30 Day Shred, orbitrek, eliptical, stepper, stacionárny bicykel, bežecký pás, korčule, plávanie, zumba, bodywork, Fastback, švihadlo, rotana (hulahop), ovsené otruby žemličky, karfiolová pizza, tuniakové placky, dukanové palacinky
Miesta a osoby
Bratislava, Jozef Mikle, Jillian Michaels, Dominika Mirgová, Macingová
Dievcata idem sa vam pochvalit 😀 😀 😀 dnes mi padla pochvala od mojej mamky,ze som schudla 🙂 ze mi zisli dole speky 🙂 xixixi ma potesila....no ja mam taku svalovicu po Jilien 🙂 ale tak prijemnu.
Moje dnesne menu : Ovsena kasa s jablckom,desiata : acidko, obed : kuracie nugetky s uhorkovo-paradajk.salatom,olovrant : len kava -nestihala som, a teraz vecera tvaroh s kuskom medu a skoricou,taku som mala chut na nieco take....utorok sa vazom jupiky sa teskam 🙂 lebo uz kusok aj citim na sebe i pri pohlade do zrkadla 😎 😎 ja som sa zapisala v tabulke na str.3
@bianka... aj ja som mala na večeru tvaroh 😀
Večera:jemný tvaroh zmiešaný s vanilkovým sójovým mliekom a poliaté čokoládovým topingom.Bol skvelý 😝
@lucinka1212 mnam 🙂 vidis jemny tvaroh ten ma nenapadol.Vanilkove sojove mlieko,kupujes hotove?
@bianka... Áno kupujem také ochutené čo je na obrázku.Ja kupujem len ten jemný,lebo hrudkový mi nechutí ide mi ťažko dole krkom 😀
@lucinka1212 to sojove kupim, kde ho kupujes? Acidko pijem biele 🙄 ale zatial mi chuti 😵 😵
To sojove kupim a aj verziu jemny tvaroh 🙂 Mna pride,ze ma ten hrudkovy celkom fajn zasyti 🙂
@bianka...
@miska2603 Ahojte kočky.Sójové mlieko kupujem v hyper tescu a stojí necelé 2€(sa mi zdá že 1,89€).Maju aj čokoládove ale to som ešte neskúšala ale asi si jedno na skúšku zoberiem 😀 Ja som prešla na sojovú verziu kvoli tomu,že obyčajné mlieko ma strašne zahlieňovalo.Teraz to ustúpilo.
Inač dnes mi ten tvaroh chutil ako ochutený jogurt,fakt super 😝
@rosa197 to je jedno hlavne je,že sa meriame každá vždy rovnako no nie 😀 A že idú cm dole 😀
@nikola12 ahoj,teraz majú taký podobný robot v Lidli,tuším,že od prvého je tá akcia 😉
@miska2603 Ahoj vyššie som písala ,že v hyper tescu.Neviem či si si to nevšimla,kukni o 3 príspevky vyššie 😉
Ahojte kocendy, ja som sa zas na vsetko vybodla :( jaksik sa mi na nic nechcelo..vcera ranajky jogurt, obed tuniak zo zeleninov, vecera ryza a medzitym asi 5 tatiana bombonikov..strasne co somnou robi ta mrcha :( ako vy krotite svoje chutky predtym jak vam maju prist dnicky?Ja uz som vyskusala vsetko...strasne 🙄
@monicatko20 ja sa snažím aby som také pokušenia doma ani nemala,tiež by som asi neodolala 😉 a veľa času sa snažím byť vonku na prechádzke,alebo na záhrade,keď som vonku,tak nemám chuť maškrtiť a keď už mám fakt obrovskú chuť na sladké,tak si upečiem nejaký zdravý koláčik,je to menšie zlo ako čokoláda 😉
@monicatko20 napr. tento mám odskúšaný a je fakt skvelý,aj môj chlapec ho miluje 🙂
http://varecha.pravda.sk/recepty/spaldovy-mrkvo...
Dakujem @lubkabenkova pozrem ci mam co to v chladnicke a uz aj idem nato 🙂 🙂 🙂
Babenky co dneska varime?ja som sa zatial dopracovala len k ranajkam 🙂 vanilkova ovsena kasa s bananom a hrozienkami 🙂
O 11 porkova polievka a o 13 ryba na grile s mrkvou na orgientalny sposob+ polnicek s dresingom(smotana + pazitka+ kvapka kecupu)
Mnam.
Len neviem co vecerat. 🙂
@miska2603 - mne sa na večeru najviac osvedčil paradajkový šalát s mozarellou, pridávam do toho aj jarnú cibuľku, pár krutónov s bylinkami a posypem takou koreninovou soľou čo je špeciálne na paradajky .....no neviem sa dojesť, jem túto večeru každý deň už 6 týždňov a nemám s tým vôbec žiadny problém 😀
čaaute všetky baby ktore chudnete,sledujem vás už asi 3 mesiace a chudnem s vami pri vyške 172cm mám 62 kg ale chcem 58 až max 60 viem že to nije až tak zle ale chcem ale chýba mi mi pevná vôľľa, mám nenormálne chute na sladké a a neviem čo s tým myslím tím čokkoladky a tak kavu a čaj pijem už bez cukru,ale horalky mily atd neviem odolat poradte mi ako tomu odolat
@bbbrezno Ahoj 🙂 ...asi preklep, nemôžeš nás sledovať 3 mesiace keď naša skupinka funguje asi mesiac a 1týždeň 🙂 ...Ak máš chuť na sladké, nahraď ich niečim iným, ovocím alebo ovocnými smoothie alebo kokteilmi ktoré si robíme i my 🙂 ...Treeba to len vydržať, 4kg dáš dole ľavou zadnou 🙂
Ahojte kočky.Ja som si dnes dala len 20 minút posilovania akosi sa mi nechcelo 😉 to bude asi tou nedeľou,vtedy sa mi nikdy akosi nechce 🙂
Dnešné menu:Raňajky koktail - jablko+maliny+jahody+soj.mlieko a vločky
Obed grilované morčacie mäsko marinované v jogurte s cesnakom a uhorkový šalát
Verčera u rodičov tvarohový pohár(to ovocie nemuselo byť ale neodolala som 🙂 )
ranajky - zemla s maslom a sunkou
obed - grecky salat
olovrant - maliny
prva vecera - salat z baby spenatu
dalsia vecera - cottage cheese
posledna vecera - zeleninova polievka :D
a bola som v posilke, dala som 30 min behu na beziacom pase...10 min orbitrek a asi 20min posilovacie cvicenia na nohy :D
3 mesiace som myslela ako celkovo .cele forum tu na koníkovi,a tie 4 kila idú najhoršie ešte pred rokom som mala75 kg chudla som pomali tak ak aj tie 4 kila schudnem dufam,že sa už nevratia ide leto hadam to pôjde ľahšie dole









@lucinka1212 Inak meriame sa úplne odlišne 😀 ..ja mám zas boky to, čo mám najväčšie..a podbruško to pod tým 😀 ...ten komplet je fajn, ale mne sa z toho nedá urobiť ponorný 😒 síce mám aj taký, ale do tohto tto nacápem a hotovo 😀 😀 😀