Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Po dvoch pôrodoch mi ostalo 16 kg. Ako schudnem?

martulka209
1. aug 2014

Dobrý deň. So žena dvoch deti po dvoch pôrodoch mi ostalo 16 kg,neviem ako sa ich zbaviť,manžel je skoro vždy preč,mám doma bežiaci pás. Potrebovala by som inšpiráciu,alebo pomoc,alebo či by mi niekto nepomohol zostaviť jedalníček. Upozorňujem že u mňa jogury a vločky a také tie dristy nemusím....... prosím o pomoc.....

johaninka
1. aug 2014

@martulka209 ahoj skus mrknuť na moju stranku oddelená strava už nás tam zopar chudne možeš sa pridať 😀

martulka209
autor
1. aug 2014

Ako sa dostanem na tvoju stránku?

martulka209
autor
1. aug 2014

@johaninka už som to čítala,ja by som potrebovala strašne nakopnúť,aby mi niekto písal čo je cez deň aspoň mesiac. Viem že je to veľa roboty,ale inak to u mňa nejde. Ja mám oproti vám strašne veľa kg,byt na tvojom mieste žiadnu diétu nedržím. Ja mám 87kg.

ragulca
1. aug 2014

Baby, pridám sa k Vám od pondelka sa chystám začať už po x-tý krát, potrebujem zhodiť aspoň 20 kg, ideál by bolo 30. A čo je na tom fajn, že som na to ukecala aj mm

evittam
2. aug 2014

Hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa a upraviť stravu. Nejesť sladkosti, pečivo, všetko z múky,..... 😉

johaninka
2. aug 2014

@martulka209 Martulka toto je moja stranka kľudne možem písať čo jedavam, nie je to problém. Napr. dnes som si dala dietny deň skor ho volam taky čistiaci, cely deň ješ len 1 druh, je to na prečistenie čriev, dnes si dam ryžovozeleninový. Je to klasický recept čiže dusená rýže a zeleninka dusena, možeš buď z mrazenej zeleniny alebo si kup mrkvičku, hrašok, petržlen, kaleráb pripadne kukuricu podusíš a daš do rýže. Ja mám zeleninku v zahradke, pi tento deň veľa vody 3 litre maximum, 2 litre minimum 😀 , ja jem každe 3 hodiny, na ryžu mam taku naberačku ako na kopček zmrzliny, a dam si 2 kopčeky, pripadne 3. kludne si možeš dať aj kavu. ja musim zhodiť to kilo čo som na dovolenke pribrala 😝

johaninka
2. aug 2014

@ragulca teším sa, ja by som rada 15 kil no ak by bolo 20 tiež sa nenahnevám, pri oddelenej strave musiš počítaťs tým že to nejde hneď dole, možno prve dva tyždne ani nič nezhodíš....čo je pozitívum ani nepriberieš, 😝 potom to pojde pomaly dole ale je to trvacnejšie určite ako ine diety.

prasiatko30
2. aug 2014

@martulka209 skor ako zacat x diet a neskoncit ich a len si privolat yoyo efect tak by som radsej volila postupnu upravu stravy celej rodine, mensie porcie, prestat dojedat po detoch, prestat vypekat kolaciky, vyhodit a nekupovat sladkosti, pit vodu, a hybat sa - s dvomi detmi je to asi tazsie ale ja si pamatam ze po porodoch som chytila kocik a podme kracat rychla chodza aj 2h denne a pekne to islo dole. problem s dietami pokial mas slabu volu je ta ze tyzden to mozno vydrzis ale nakoniec to je tragedia lebo po tyzdni zhltnes vsetko co vidis.

bajana
2. aug 2014

@martulka209 ty si to predstavujes velmi lahko - zdrave "dristy" nemusis, manzel nie je doma - tzn.nemas cas na pohyb? ma ti tu niekto poslat svoj jedalnicek? ten na teba vobec nemusi ucinkovat...
bud si zaplat vyzivoveho poradcu, kt. ti zostavi jedalnicek (dristom sa bohuzial asi nevyhnes), pretoze chudnutie je zvacsa o strave...a kedze mu isto zaplatis nemale prachy, mozno to bude ta spravna motivacia...alebo postuduj na nete, aj tu su diskusie a albumy, kde zeny schudli pekne kila...alebo pouzi sedliacky rozum a zo stravy vyluc udeniny, biele pecivo, sladkosti aj slane blbosti, zahustene polievky a smotanove omacky, sladke napoje, tucne a smazene jedla, prilohy nahrad zeleninovymi salatmi al. ich aspon obmedz na polovicnu porciu...naopak pi vela cistej vody, jedz 5x denne male porcie (z maleho taniera), vela vela zeleniny a ovocia, strukoviny, chude maso, mliecne vyrobky, orechy...
pridaj pohyb...staci rychla chodza 45min. (vecer pri telke na trenazeri) kazdy druhy den a kila musia ist postupne dole...necakaj ale zazraky hned
no a este - je to fraza, ale pravdiva...chudnutie zacina v hlave...ak nebudes odhodlana, mozes mat k dispozicii vestky mozne prostriedky na chudnutie, ale stale budes hladat vyhovorky a ospravedlnenia preco nie...

johaninka
2. aug 2014

Ja beriem ale oddelenu stravu za sposob životneho štylu, nie za dietu a to je rozdiel CHUTÍ MI 😝 , v oddelenej strave sa vyhybaš, sladkostiam, bielemu pečivu, smotanovým omačkam, ak tak len so sojoveho mlieka prípadne odlahčené smotany...ja neoblubujem vobec žiadne omačky , a to, že ješ maso chudé so zeleninou, veď to je len výhoda, rychlejšie stravy a spáli. Rýžu, cestoviny len zo zeleninou, parada receptou je neurekom. Zeleninka na všelijake sposoby, mne teda vobec nechybaju knedľe - nikdy som ich ani nejedla, a ryža ku kurčaťu to tiež nie. Mám rada kur. prsia na prirodno so zeleninovým šalatom, zapekanu zeleninu, objavila som nove chute pohanky, kuskus, či celozrnné cestoviny. Každému vyhovuje niečo iné a mne prave oddelena strava, a hlavne neodsudzujme ľudí bajana. Chudnutie naozaj začína v hlave a ak tam je stopka NIE, NEMOŽEM, NECHCE SA MI, neschudneme ani s tou najlepšou dietou svete. 😝 Každý sa može pridať, chudnutie v skupine je lepšie ak vydím aj na Vás že sa Vám darí, pohaňa ma to dopredu. martulka209 neboj sa zvladneme to spolu. 😝

zutomad
2. aug 2014

Ja ti poviem ako schudnut 🙂 po prvom porode mi zostalo 10kg a nie a nie to ist dole. Ked mal maly 2.5 roka, vsetky male saty som porozdavala,potom som planovane-neplanovane znova otehotnela a z porodnice som prisla s o 6kg menej ako som mala pred porodmi. Teraz som musela CELY satnik kupit znova 🙂 tie iste velkosti ako som pred rokom rozdala 🙂

bajana
2. aug 2014

@johaninka niekoho som niekde odsudila?

medovka14
2. aug 2014

treba jest 5x denne, piť aspoň 2.5 litra vody, ľahšie jedla, desiata, olovrant jogurt, ovocie alebo pár orieškov, večer nejaký šalát s mäsom, rybou, vajíčkom...

martulka209
autor
2. aug 2014

Ďakujem johaninka,ten sedliacky rozum má dostal. Posielaj johanna jedálniček čo ješ,ja budem za tebou dva dní opakovať,od pondelka začínam. A verím že a s tebou nakopnem. Ešte raz ďakujem.

johaninka
2. aug 2014

@bajana....tak asi som to zle pochopila prepač myslela som že toto : ty si to predstavujes velmi lahko - zdrave "dristy" nemusis, manzel nie je doma - tzn.nemas cas na pohyb? ma ti tu niekto poslat svoj jedalnicek? ten na teba vobec nemusi ucinkovat...

johaninka
2. aug 2014

@martulka209 Matulka nemyslím že je rozumne opakovať po mne, lebo ja mam určite iné chute ako ty 😝 , a aj zostavu potravin v chladničke ale myslela som že tým že tu hodim nejake jedalničky že pochopiš ten systém a sama si budeš robiť to čo maš rada.
Najprv treba pochopi´t čo to oddelena strava je:
Oddelená strava je spôsob, ako rozdeliť jedálniček podľa rôznych kritérií tak, aby ste schudli, očistili organizmus od zbytočne škodlivých látok, lepšie regenerovali svoje unavená tela a zrýchlili metabolizmus 😝

rozdelenie je jednoduché:

Živočíšna skupina: všetky druhy mäsa,najma chudé, ryby, mlieko a mliečne výrobky, podĺa možnosti nízko alebo polotučné, tvaroh, biely jogurt, syry, bryndza, vajíčka, maslo,

Rastlinná skupina: zemiaky, ryža, cestoviny, ovsené vločky, pšeničné vločky, kukurica, , pop corn, všetky semienka, sója a sójové výrobky, sójové mäso, tofu, všetky strukoviny, jačmenné krúpy, krupica, droždie, chlieb, pečivo, múka, med, glukóza.

Zelenina čerstvá aj mrazená, zaváraná (nie spolu so strukovinami alebo kukuricou), huby.

Ovocie, ovocný cukor, hroznový cukor, džúsy, džemy sladené umelými sladidlami, fruktózou, dextrózou a medom.

Neutrálna skupina: orechy (okrem arašidov), mandle, kakao bez cukru, rastlinné maslo, rastlinné oleje (s rastlinnou skupinou ich kombinujte iba minimálne), soľ, koreniny, sójová omáčka, káva, čaje

Princípy delenej stravy:

Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať. V jeden deň jedzte potraviny len z jednej zo základných skupín – rastlinnej alebo živočíšnej. Niektorí zástancovia delenej stravy sú menej prísni a odporúčajú minimálne 4-hodinový odstup medzi konzumáciou potravín z týchto skupín.

Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.

Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať buď so zeleninou alebo s ovocím, ale nie s obomi naraz.

Ovocie so zeleninou nekombinujeme.

Potraviny z neutrálnej skupiny môžeme kombinovať so všetkým.

Nápoje sú najlepšie nesladené, pite aspoň 2,5 – 3 litre tekutín denne.

Alkohol bráni procesu chudnutia, najlepšie je vynechať ho úplne alebo aspoň počas prvých 14 dní.

V nakladanej zelenine cukor nevadí, v kompótoch áno.

Zemiaky patria do rastlinnej skupiny, nie sú zelenina, môžu sa kombinovať len so zeleninou.

Cestoviny jeme len bezvaječné.

Prísne zakázaný je cukor, biele pečivo, arašidy a príliš mnoho tukov.

Ovocie a ovocné šťavy konzumujeme len nalačno, aspoň pol hodinu až hodinu pred ďalším jedlom.

Nezáleží na množstve stravy, len na jej kombinácii, akékoľvek porušenie princípov vedie k ukladaniu tuku

johaninka
2. aug 2014

Dám ti príklady na všetky dni:

živočíšny deň 😝
kombinujeme len so zeleninou

raňajky:
1 vajíčko, 3 plátky chudej šunky, 2 plátky syra 30%, zeleninka hocijaká paradajky, paprika redkovka...atď

olovrant:
ja si dávam pohár acidka 1%

obed:
kuracia prsia na prírodno, šalát : ľadový šalát, redkovka, paradajka

olovrant: ja vtedy chrumem mrkvu zo záhradky

večera:
moja obľubena mozzarela, paradajka, olivový olej, alebo cottage cheese...ak som moc hladná dám si ešte pohar acidka

živočíšne dni mám 2x do tyždňa, nemam moc rada maso, inač tie kur, prsia pre zmenu možeš nahradiť rybou na masle a cesnaku

johaninka
2. aug 2014

rastlinný deň so zeleninou

raňajky:
celozrnný chlebík s pomazankami čo uvadzame vyššie napr. z alfy,
alebo rastlinné maslo so zeleninkou, hocijakou
alebo možeš skusiť taliansku natierku ale neviem či chutí každemu 😕 maslo, cibuľa a kečup vyšľahať ponornym mixérom.

olovrant:
mrkva, oriešky,

obed:
napriklad aj recepty čo som tu hodila, cestovinky so zeleninou, rýža s hubami, cuketa zapekaná s tofu...tu je množstvo receptou....je dobre si zadovažiť knihu

olovrant:
napr aj sojovy jogurt, alebo si daj aj chlebík s pomazankou, maslom rastlinným

večera:
zapekana cestovina so zeleninou a tofu syrom, možeš aj to čo bolo na obed 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johaninka
2. aug 2014

rastlino ovocný deň

tento deň si doprajem veľa veľa ovocia

raňajky:

chlebík si dám len s rastlinným maslom a 100% džus

desiata:
ovocie hocijaké

obed:
rýža so sojovými kockami

olovrant:
ovocie

večera:
obed, alebo chlebík maslo

johaninka
2. aug 2014

@kinna ja som skusila sa vyhnuť pečivu ale došla mi inšpiracia na raňajky a uvedomila som si že jem veľa masa, snažila som sa ho nahradzať za pečivo. Ja konktretna si chlebík pečiem sama z celozrnnej muky, takže aj viem čo jem 😝 a okrem toho viem že keby som vynechala pečivo tak aj tak by som sa po diete k nemu vratila tak nevidím v tom zmysel 😕

johaninka
2. aug 2014

Jemine a ja som si teraz všimla že píšem na tvoju stranku 😀 😀 😀

martulka209
autor
2. aug 2014

to je veľmi dobre,budem sa toho držať,aspoň som to ako tak pochopila,lebo som tu delenú stravu nechápala. Dakujem

denisafono
2. aug 2014

@martulka209 no ako schudnes-civicit, ako neschudnes-ked budes sediet pri PC a citat prispevky. 😀

preshibana
2. aug 2014

@martulka209 Aj ja mam taku vahu ako ty...a nejak to neriesim ..... postupne to odchadza samo..aj ked som uz takmer 3 roky po porode.... citim sa sexy a ostatni ma aj tak vnimaju 😉 Hlavu hore 😉

johaninka
3. aug 2014

@preshibana Niekto sa cíti sexi aj s 16 kilami navyše a niekto potrebuje tie kila zhodiť aby sa cítil sexi, nuž každy sme iná 😉

johaninka
3. aug 2014

@denisafono Ja mam odbehane ráno 2 kilometre, večer idem na hodinovy aerobik a napriek tomu čítam aj prispevky, ide to, keď sa chce 😝

johaninka
4. aug 2014

@martulka209 No ako ti to ide ?????
Dnes mám rastlinno - zeleninový...deň

raňajky
celozrnný rožtek, flóra, paprika, čaj
desiata:
kukuričné chlebík - polystyrén
obed:
Granadír, môj manžel ho robil som sa nasmiala....dal variť zemiaky a cestovinu dokopy, ale fakt to nebolo zlé 😀 😀 😀 , a cibuľku na oleji popražiť, dať navrch...deti a manžel si dali aj struhany syr...ja nie 😝

olovrant:
asi káva a nejaká zeleninka

večera:
cuketa s cestovinou, uvarím cestovinu, na kocky cuketu, možeš navrch dať tofu, k tomu šalát 😉

martulka209
autor
4. aug 2014

@johaninka ahoj,dnes neviem aký deň som mala,ale ráno som zjedla jednu parku,bez chleba čistú,na obed som si dala ryžu zo zeleninou a teraz večer čistú ryžu. Celkom v pohode som,vypila som aj dosť vody čo je u mňa problém. Ale dnes už nevladzem cvičiť,dali mi zabrať moje deti dnes.

johaninka
4. aug 2014

😀 to poznam deti niekedy daju zabrať, ale ja keď nevladzem cvičiť aspon sa ponaťahujem, ruky pás nohy, trošku brušakov...trebarz aj pomedzi reklami keď sdíš pred telkou ,no ak mam byť uprimná rano parka nebol dobry napad, rýža so zeleninou super, čista ryža tiež super ale parka je maso-živočišna 😝 , ráno si si mala dať chlebík so zeleninou, takiež mi chýba niečo male medzi...desiata a olovrant..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli