Rozumné chudnutie bez jojo efektu - poraďme si

luci78p
7. nov 2012

Primeraným stravovaním a cvičením som už niečo schudla, ale keď som povolila, kilá sa mi začali vraciať späť. Rozhodla som sa, že to len tak nenechám a skúsim to znovu. Bola by som rada, keby sme sa tu stretávali viaceré a vzájomne sa podporili a vyrozprávali zo svojich pocitov, prípadne poradili. Začala som len v pondelok a ide mi to veľmi ťažko....

luci78p
autor
8. nov 2012

@sisanka ani ja,ale to je tým ročným obdobím,dnes idem konečne cvičiť,ma to dúfam nakopne 🙂 😝 musím si dať neaký stimulant 😀 😀 😀

luci78p
autor
8. nov 2012

@miskap2111 ja si myslím aj , že každý si musí nájsť ten svoj spôsob, a nie si prisvojiť návod niekoho iného.... to ja to varenie asi nikdy nezosúladím pre celú rodinu..... 😀

lucky14
8. nov 2012

Ahojte. Tak toto som prave objavila na nete tak sa chcem s vami podelit o nejaky ten rozum...som tiez vecne bojucuja s kilami.... http://www.pluska.sk/izdravie/chudnutie/diety/n... .....myslim ze stoji za to si to pozriet. Prajem krasny den. 😀

luci78p
autor
8. nov 2012

@lucky14 pozrieme,ukladám do záložiek 😀 😀 😀

zvedavamt
8. nov 2012

Cvicenie je fajn, akykolvek druh, ked aj namiesto busom sa clovek prejde pesi a nie vytahom lae po schodoch.
Ale strava je zaklad vseckeho.
Hlavne zabudnite na akekolvek DIETY. Tie nic dlhodobo neriesia. Treba si najst a zauzivat dozivotne upravy v jedalnicku a ostat pri ich. Vzdy sa da najst zdravsia alternativa ku kazdemu jedlu. Staci citat zlozenie. Ak si da mamina na ranajky
" zdravy ovocny jogurt a sladene musli nech necaka zazraky. Kysnute pecivko ties robi svoje. Ja ked som presla na "dekliky / okem kukuricnych/ tak som mala za tyzden 1,5 kg dolu. Ties je dvolezite, co si na ne clovek natrie. Nam zachutila cicerova pomazanka. Hlavne ku vseckemu hodne cerstvej zeleninky. Dostatok tekutin ties robi svoje. Vsak ako by ste chceli "upratat v tele bez vody? Pozor ties na vycitky za zjedene jedlo, tie pridaju viacej kil ako jedlo samotne.
Je jesen, vsade plno jablk, tak myslite na to, ze jablcko denne ja nad vsecky lieky.
🙂

zabka60
8. nov 2012

Bre ranko kocky..ja som teraz vstala,som dnes slaba,ako mucha puk 😝 idem dat nieco na ranajky,uvarit cajik a chystam sa na velke upratovanie..vysavanie,umyvanie podlah,prach atd atd...aspon dnes mam cvicenie zaratane 😀 ....

lubica69
8. nov 2012

@luci78p no ja som začala cvičiť keď som kojila ešte syna a nedopadlo to dobre Takže teraz už neriskujem

lubica69
8. nov 2012

Ahojteee
Tak ja na raňajky celozrný rožtet ale len polka s cottage syrom ktorý som dotera veľmi neobľubovala ale našla som fajn alternatívu v Kauflande Ochutený so zeleninkou a je neskutočný K tomu veľa zeleninky
Na obed si robím vývar a dám si aj rezančeky
Poobede activia s musli potom ešte nejaký šalátik
Naozaj netreba hladovať
Ja sa ani striktne nedržím napr,že pečivo sa nesmie a podobne
Naozaj je dôležité nájsť si vlastný režim a hlavne treba byť o tom aj psychicky presvedčená,že čo jeme je dobré zdravé a treba mať od začiatku zo seba dobrý pocit,že robíme niečo pre seba 😀

lubica69
8. nov 2012

@zabka60 inak ja ako takto pekne papám vôbec nie som unavená ako som bývala Jasné pri 6 mesačnej dcérke obťas som ale pred tým to bola katastrofa A teraz tra la la 😀 😀 😀

erikasadek
8. nov 2012

rozumne chudnutie znamena, v preklade ziadna deita drasticka!!!!
rozumne znamena dobre ranajky bohate na dlhodoby cukor v preklade chlieb maslo, dzem,; med.... + kava mlieko caj, + neake ovocie potrebuje telo na energiu a aj ju spali za cely den.. pit malo a casto pocas celeho dna, desiata, jogurt alebo ovocie....
na obed zelenina, maso max 150g; + uhlohydraty cetsovina, chleib, ryza.., jogurt alebo 30g syra kvalitneho; a kusok ovocia...
olovrant, znova posledny krat uhlohydraty. chleib, syr, sunka, jogurt, a kusok ovocia, a pit, na veceru uz len zelenina, a max 100 g masa..; ak poriadne jes pocas celeho dna, vecer nie si hladna;.. 😉
ver mi bez omezdovania, bez zakzu takto aj bez sportu dokazes dat dolu aj 3 kila za mesiac!!!! bez jojo efektu bez frustracie hladu a obmezdovania, cokalada sladke si daj v malom mnozstve, max na olovrant nie vecer... 😉

ver mi kazdy normaly dietolog ti predpise tento styl stravovania diety drasticke uz davno nie su v mode treba len vediet jest , kedy a dobre a telo nepribera.. 😉

luci78p
autor
8. nov 2012

@zvedavamt al jablčko nie na večeru - cukoooor 😀 inak máš fakt pravdu vo všetkom čo si napísala 😵
@lubica69 čo sa stalo????mala si neaké problémy? a cottage si môžeš aj sama doma ochutiť čerstvými bilynkami,cesnačikom,šunkou,môžeš pridať vajíčko...ja tiež jem aj pečivko.... a s tou únavou taky tak 😀

lubica69
8. nov 2012

@luci78p to je pravda s tým cottage Ale tento je taký dobrý Ešte sa mi tak dobre nepodaril doma ochutiť 😀

zabka60
8. nov 2012

@lubica69 ja som poslednu dobu unavena,ako keby som vobec nespavala,ledva vyleziem s postele 😝 ale u mna dost robi aj stitna zlaza,mam hypofunkciu,preto sa aj kila na mne drzia,ako prilepene,ale dufam,ze pojdu pomaly,ale iste dolu..do dalsieho leta hadam stihnem byt kus 😀
dobre ranajocky,ja som mala 2 knackebroty natrete pastekou 😅 a kava ranajkova....idem na to upratovanie a na obed sekana a zemiaciky..ale vsetko len na maly dezertny tanierik...a casto...@luci78p a veru sladke len do doobednajsich hodin,potom to uz telo nespracuje 😝

lubica69
8. nov 2012

@lucky14 dobrý článok 😉

zvedavamt
8. nov 2012

@luci78p
Ano ,jasne ze jabko nie na veceru,ale niekto nevie,tak to sem radsej napisem. Doporucuje sa jest ovocie len v doobednych hodinach, lebo su zname pripady ludi s tazkym poskodenim pecene, ktori jedavali na veceru ovocie.
K tekutinam 2/3 by sa mali vypit ties doobeda a ostatok do cca 17-18h, potom uz vela nie, ak nekcete behat curat v noci.
Dobre je hned rano si pripravit cele mnozstvo tekutin a potom clovek vie, kolko za den vypil. Ked mi pride niekto na vysetrenie zivej kvapky krvi, pod mikroskopom hned viem kolko a co pije, a to ine skody vie narobit.
Tak aj v zime vodu so sebou,ked aj v malej termoske. Alebo cajik prisladeny steviou, dostat uz aj v tabletkovej forme.
Pekny dnik vseckym

jankastubka
8. nov 2012

@luci78p Ja som schudla 6 kg - potom sa na isty cas prestala, podstatne je, ze som nepribrala. Teraz budem mat radostne povinnosti ale po porode sa chcem k tomu opat vratit.
Z pohybu som si vybrala plavaren a v lete sem tam peso do roboty (nejakych 40 min. chodze)

luci78p
autor
8. nov 2012

totálny reset,dnešné cvičenie vo fitku mi urobilo neskutočne dobre,cítim sa super ..... totálne vysmiata 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zabka60
8. nov 2012

@luci78p 😔 zavidim 😉

luci78p
autor
8. nov 2012

@zabka60 ty kedy začneš chodiť? 😵

zabka60
8. nov 2012

@luci78p 😔 ked sa niekto konecne dokope somnou chodit,samej by mi bolo smutno..aspon zo zaciatku,keby sa rozhybali a potom aj sama budem,co uz..

luci78p
autor
8. nov 2012

@zabka60 ja som dnes kamku presvedčila,ale zajtra už idem sama,ale na pondelok mi prislúbila účasť 🙂

zabka60
8. nov 2012

@luci78p supeer,kiez by sa k nam pridala nejaka Zilincanka,ze by sme spolu frcali 😉

luci78p
autor
8. nov 2012

@zabka60 musíš si dať inzerát, že hladám parťáčku do fitka 😀 ja mám do ZA ďaleko,to len tak pár razy za rok, keď už neviem čo s peniazmi 😀 idem pobehať po obchodoch 😀

zabka60
8. nov 2012

@luci78p veru dam si nejaky inzerat,to ma nenapadlo 😀 inak si odkial?u nas nieje nejaky extra vyber na nakupy 😒

luci78p
autor
8. nov 2012

@zabka60 do čadce mám bližšie, z dediny tak 15 min.autom 😀 aspoň ja to dám - dúfam že ma nenamerajú dakedy 😵 a veru nič tam takého neni,ale mm sa chodí vykukať do baumaxu a merkury 😵 skor ked do domu dačo potrebujeme a do nemocnice s babkou sme chodili.....u nás je už úplnenič,ešteže je ten net 😀 no idem dopísať čo som dnes požrala lebo zabudnem 🙂

zabka60
8. nov 2012

@luci78p 😀 napis napis,skontrolujeme odbornym okom 😀 ..odkial to si?? 😀

luci78p
autor
8. nov 2012

@jankastubka na plaváreň som aj ja občas zašla,ale moc ma to nebaví a ten chlorovy smrad furt cítim aj vlasy sa mi tým obalia a vysušia 😝 inak to ako sa ti podarilo,že si nepribrala späť?

luci78p
autor
8. nov 2012

@zabka60 no skontroluj a zhodnoť 😀

zabka60
8. nov 2012

@luci78p a kde si to napisala??

luci78p
autor
8. nov 2012

@zabka60 ten článok čo mám moje chudnutie - prvý týždeň - nad tým obrázkom - šak mám len 2 články,to nájdeš 😵 😵 😵 😵